Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jonway scooters  (Posjeta: 14212 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Jonway scooters
« : 20 Svibanj, 2008, 17:37:48 »
Evo danas san lista slobodnu i u njoj prilog motori i onda uberem ove scootere...http://store.scootertronics.com/jonwayscooters.html

Zanima me je li to netko vozija..zaintrigirala me činjenica da scooter od 250 cc dođe ok 15 000 kn koliko i glory od cf mota koji namjeravan uzet(odnosno sestra mi)...

http://store.scootertronics.com/jo25tosc.html

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #1 : 26 Svibanj, 2008, 04:25:55 »
pA ZAr niko nista ne zna o ovome ???

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2008, 23:28:59 »
Liče mi ovi drugi modeli na keewey i to sigurno opet neka kineska proizvodnja
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #3 : 27 Svibanj, 2008, 00:06:13 »
Jonway grupa je poznata korporacija iz grada Taizhou u pokrajini Zheijiang. Tvornica skutera se proteže na milion četvornih metara prostora i ima više od dvije tisuće zaposlenih. Čisti profit tvornice iznosi oko 20 mil $. Kompanija postoji 10 godina i danas proizvodi 100 000 vozila godišnje. Jonway Parts & Fittings Company je jedan od glavnih proizvođača plastika za skutere i automobile u Kini. Jonway Machinery & Electric glavni je proizvođač kompresora i plastičnih cijevi. U Šangaju druge dvije kćeri kompanije JMstar i Shanghai Shenke Motorcycle Co. Ltd proizvode po stotinjak tisuća skutera godišnje pod svojim brandom....Jmstar skuteri prisutni su u Hrvatskoj. Prodaje ih Kivela d.o.o po pristupačnim cijenama.Sanmen Automobile Base  ima kapacitete od 30 000 automobila godišnje (kopija Toyote RAV4), a također je dio Jonway grupe.
Uspjeh Jonway grupi pronosi njezin moto: Vjećnost dolazi od kvalitete. Jonway grupa vlasnik je svih ISO 9001:2000 certifikata, kao i 3C certifikata

U Srbiji se skuteri Jonway prodaju pod imenom Orion od istoimene tvrtke iz Kragujevca
U Sloveniji skutere Yonway prodaje firma SBA d.o.o iz Grosuplja

Pregled Jonway skutera pod brandom Jmstar i cijene na hrvatskom tržištu možeš pogledati na  http://4tskuteri.com/index.php?topic=36.0

Usput Piaggio grupa..tj zajedno Piaggio, Gilera, Vespa, Derby, Aprilia, Moto Guzzi i Laverda + Ape, Porter i Quargo ( trokolice i qadovi i kombiji ) ima ukupno 6000 zaposlenih i godišnje proizvodi 600 000 vozila (2004.). jedva dvostruko više od ovog (realno )omanjeg i malo poznatog kineskog proizvođača
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2008, 00:21:57 Agil »

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #4 : 27 Svibanj, 2008, 00:15:11 »
Agil, mislim da gresis, ovi iz Kragujevca se zovu Orion!

Normalan "kinez", dodate samo neke sitnice, tipa- migavci bolji, kocnice, kvalitetnije plastike
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #5 : 27 Svibanj, 2008, 00:22:29 »
imaš pravo..oprosti..još mi je SYM Orbit u uhu...

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #6 : 27 Svibanj, 2008, 04:35:29 »
e hvala na odgovoru..
evo mislim da je odluka pala na ovaj model
http://www.4kotaca.net/index.php?a=15&b=171964

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #7 : 27 Svibanj, 2008, 09:29:35 »
a ja ču te odgovoriti jer navedeni model ja 250ccm a jedva 17ks(hs) što preneseno znači oko 10kw što je premalo za tu veličinu skutera tj. snaga mu je negdje oko piaggio mašina 125 ccm.

umjesto toga odluči se onda na 150 ccm cf moto provjerena na hrvatskom tržištu od ove godine sa modernijim modelima te ajnšpricima za gorivo te uglađenijim radom i odgovorom na gas. vizualni dio ti jako jako vuče prema hondi 300 pa ti odluči

tu pogledaj
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6484.0
Piaggio X9 250  Black Box

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #8 : 27 Svibanj, 2008, 11:10:47 »
pa bar ce da ide kao neki solidni piaggio skuter od duplo manje kubika
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #9 : 27 Svibanj, 2008, 12:05:10 »
ovaj model na koji sam stavija zadnji link  je od 150 cc i 10 kw...
ma mislija sam i ja za glory-a od cf mota ali dnevno priđem po 100 km i uvik je netko sa mnom na scooteru i ovaj mi se čini udobniji nego glory..

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #10 : 27 Svibanj, 2008, 13:18:00 »
ma ne glory, ma dobro i glory.
od cf moto charm i glory imaju istu mašinu ali bolji ti je charm jer vizualni dio djeli sa hondom ch 150/300
Piaggio X9 250  Black Box

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #11 : 27 Svibanj, 2008, 14:32:34 »
charm mi se niti malo ne sviđa ..lipši mi je glory
a 8 kw na 150 cc kod ovog modela mi se čini ok

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #12 : 27 Svibanj, 2008, 17:59:21 »
moj prijedlog je da ga uzivo vidis

ovako na papiru i po fotki se moze cinit OKe , ali ima svega  :dontknow:

to ne znaci da ne valja, ali imao sam prilike vidjet "takve" kineze, i mislim da svakako ima boljih

dakle, pogledaj uzivo , pogledaj kakva mu je obrada, pitaj koja mu je brzina (mozda ide samo 85 , da dobro si cuo  :icon_biggrin: ) , pitaj probnu voznju ako je moguce i tako..

eto, nisam nista pomogao  :dontknow:  :icon_biggrin:

PS
sto se tice e-charma, imao sam ga dugo pa svi znaju moje misljenje koje sam i napisao vise puta pša i na testu na portalu  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #13 : 27 Svibanj, 2008, 20:02:01 »
da iduci tjedan cu dogovorit probnu voznju i otic to pogledat,u splitu im je zastupništvo u dugopolju

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #14 : 29 Svibanj, 2008, 22:16:03 »
Evo danas san lista slobodnu i u njoj prilog motori i onda uberem ove scootere...http://store.scootertronics.com/jonwayscooters.html

Zanima me je li to netko vozija..zaintrigirala me činjenica da scooter od 250 cc dođe ok 15 000 kn koliko i glory od cf mota koji namjeravan uzet(odnosno sestra mi)...

http://store.scootertronics.com/jo25tosc.html

moj savjet prije kupovine kineza ili bilo kojih drugih skutera koji su novi na trzistu - dobro se raspitaj o firmi koja ih uvozi, to ti je u biti vaznije od samih skutera, posto ima jako puno firmi koje su pocele uvoziti skutere jer misle da tu leze ne znam kakve pare, i onda skuze da to bas nije tako, da treba i neku podrsku dati, pa se fino povuku iz posla, a ekipu koju su zaribali tko sljivi, nek se snalaze kako znaju...

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #15 : 30 Svibanj, 2008, 08:50:47 »
da kao i ti 10 godina u rh i još se nije naučio trgovanju.
pusti ljude da rade kao što si i ti počinjao tako i oni počinju ali iznova.

beta moto je i prije imala cf-moto a cf-moto je probio led i osvojio dost kupaca a u oglasniku ih baš i nema kao kymca.

i da ako čemo ocjenjivat firme po oglasniku onda su kinezi svemočni a tajvanci i talijani nemočni.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #16 : 30 Svibanj, 2008, 18:22:30 »
Evo danas san lista slobodnu i u njoj prilog motori i onda uberem ove scootere...http://store.scootertronics.com/jonwayscooters.html

Zanima me je li to netko vozija..zaintrigirala me činjenica da scooter od 250 cc dođe ok 15 000 kn koliko i glory od cf mota koji namjeravan uzet(odnosno sestra mi)...

http://store.scootertronics.com/jo25tosc.html

moj savjet prije kupovine kineza ili bilo kojih drugih skutera koji su novi na trzistu - dobro se raspitaj o firmi koja ih uvozi, to ti je u biti vaznije od samih skutera, posto ima jako puno firmi koje su pocele uvoziti skutere jer misle da tu leze ne znam kakve pare, i onda skuze da to bas nije tako, da treba i neku podrsku dati, pa se fino povuku iz posla, a ekipu koju su zaribali tko sljivi, nek se snalaze kako znaju...


ima i u tome nesto.. moram se sloziti...

sto se tice kineza i taiwanaca , danas postoji mozda sve skupa 5 ozbiljnih uvoznika , s kojima uglavnom nemas frke oko supporta..

kod ostalih svakako treba makar malo pripazit... ..nije slucajno "bionatura" promjenila vec desetak firmi  :angry7:

nije puno drugacija prica ni s poznatim "brandovima" , ovim putem cu recimo spomenuti malaguti , koji nikako na zelenu granu s brodomerkurom na celu  :dontknow:



Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline konobar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Luna caper
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #17 : 03 Lipanj, 2008, 15:47:45 »
ove skutere uvozi firma Barunica d.o.o koja se nalazi u poslovnoj zoni u dugopolju

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #18 : 04 Lipanj, 2008, 14:36:04 »
da kao i ti 10 godina u rh i još se nije naučio trgovanju.
pusti ljude da rade kao što si i ti počinjao tako i oni počinju ali iznova.
beta moto je i prije imala cf-moto a cf-moto je probio led i osvojio dost kupaca a u oglasniku ih baš i nema kao kymca.
i da ako čemo ocjenjivat firme po oglasniku onda su kinezi svemočni a tajvanci i talijani nemočni.

kao i ti koji je skolu zavrsio prije xx godina i jos se nije naucio pristojnosti.

a to sto si toliko bistar da ne kuzis da sam ovdje u biti favorizirao beta moto, ciji si ti glasnogovornik na forumu,  kontra tvrtke barunica, to je takodjer drugi par rukava....

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Jonway scooters
« Odgovori #19 : 04 Lipanj, 2008, 15:24:14 »
ima i u tome nesto.. moram se sloziti...
sto se tice kineza i taiwanaca , danas postoji mozda sve skupa 5 ozbiljnih uvoznika , s kojima uglavnom nemas frke oko supporta..
kod ostalih svakako treba makar malo pripazit... ..nije slucajno "bionatura" promjenila vec desetak firmi  :angry7:
nije puno drugacija prica ni s poznatim "brandovima" , ovim putem cu recimo spomenuti malaguti , koji nikako na zelenu granu s brodomerkurom na celu  :dontknow:

da, brodomerkur je primjer mastodontske firme. imaju manje od 10 (??) dilera u hr, sto je zaista neodrzivo. no, oni su velika firma i kao takvi su vrlo tromi u poslu.

sto se tice bionature, nakon italscooter d.o.o., bionatura motors d.o.o., bionatura italscooter d.o.o., italscooter motors d.o.o. tko ce vise znati preko koje firme sada rade :)

slazem se sa tvojom konstatacijom oko uvoznika, i nadam se da ce ova lagano krizna godina malo isfiltrirati stvar :)