Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Totalka na autu, full kasko pitanje  (Posjeta: 5258 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Totalka na autu, full kasko pitanje
« : 30 Ožujak, 2012, 19:46:24 »
Pozdrav decki, evo nazalost sad popodne su mi starci imali totalku s autom, sva sreca nikome nista svi skoro pa i bez ogrebotine prosli.
 Pitao bi vas da me netko uputi tko ima iskustva kakva je sad procedura s osiguranjem. Naime auto je totalka (nissan navara) okrenuo se par puta i neprepoznatiljiv je. Sto kogu ocekivat kao probleme jer znam da ce se auto kuca pod svaku cijenu htijet izvuc od isplate stete. Dali one u cjelosti isplate vrijedost auta i koliko uopce traje procedura?
hvala
4t

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #1 : 30 Ožujak, 2012, 20:16:05 »
Pozdrav decki, evo nazalost sad popodne su mi starci imali totalku s autom, sva sreca nikome nista svi skoro pa i bez ogrebotine prosli.
 Pitao bi vas da me netko uputi tko ima iskustva kakva je sad procedura s osiguranjem. Naime auto je totalka (nissan navara) okrenuo se par puta i neprepoznatiljiv je. Sto kogu ocekivat kao probleme jer znam da ce se auto kuca pod svaku cijenu htijet izvuc od isplate stete. Dali one u cjelosti isplate vrijedost auta i koliko uopce traje procedura?
hvala

Auto kuca nema nikakve veze sa tobom vise  :dontknow:

Mozda si mislio osiguravajuca kuca  :dontknow:

Pa dobit ces dvije ponude ....jednu da zadrzis auto i nesto kn. I drugu da ti isplate cijeli iznos i uzmu auto.
Naravno auto ide po njihovim tablicama ....za tu godinu,motor,opremu...

Ako ti starci nisu krivi angazirat odvjetnika i trazi naknadu za strah,bolove itd....

Ja sam bio uzeo dio novca i onda auto jos prodao kompletno tako da sam dobio kao da sam ga prodao po dobroj cijeni.....Naravno ne prihvatis odmah prvu ponudu vec se malo natezes sa njima....


E,sad ako je auto na leasing onda ih mozes kontaktirat auto kucu pa mozes uzet drugi uz malo vecu ratu ......

Ali prvo moras vidit policijski zapisnik jer o njemu puno toga ovisi....znaju se osiguranja izvlacit na podjeljenu odgovornost i sl...


Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #2 : 30 Ožujak, 2012, 20:59:04 »
da da, osiguravajuca kuca krivo sam napisao... Cekat cu policijski zapisnik. Za sada sigurno znam da vozac nije kriv. Ili je bilo ulja na cesti ili je pukla guma u voznji. sutra cu znati vise.

Ne namjeravam prodavat i jebat se s djelovima i karambolim, treba sto vise izvuc od osiguranja. Auto nov kosta 45t e, star je 5 i pol godina. Cjena na trzistu mu je 20t e trenutno.
4t

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #3 : 30 Ožujak, 2012, 21:05:34 »
Ponudit ce ti 15 000e ....tesko da ce ic preko e cifre...

Pa neces prodavat u djelove vec ako je zanimljiv mozda zapne nekom limaru za oko pa onda on to otkupi od tebe pa mu radnici rade kad nema posla a kasnije ga proda. Tako sam ja svoga rijesio...
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2012, 21:10:15 marin-w »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #4 : 30 Ožujak, 2012, 21:08:01 »
A,zapisnik ces vdit/dobit tek kad ga gospodin policajac napise a to nece bit sutra ...... mozda iza uskrsa ....

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #5 : 30 Ožujak, 2012, 21:10:44 »
sad sam se cuo sa starom kaze da se nije otvorio niti jedan zracni jastuk, auto je nikad razbijen, potpuno ispravan i to se nije smjelo dogoditi. Mislim da ima cak 8 ili 10 zracnih jastuka. Treba uzet odvjetnika i tuzit proizvođača i servisera, sve redom.
4t

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #6 : 30 Ožujak, 2012, 21:35:10 »
sad sam se cuo sa starom kaze da se nije otvorio niti jedan zracni jastuk, auto je nikad razbijen, potpuno ispravan i to se nije smjelo dogoditi. Mislim da ima cak 8 ili 10 zracnih jastuka. Treba uzet odvjetnika i tuzit proizvođača i servisera, sve redom.

Nego sad sam se sjetio da su neki vlasnici navare bili pozvani na nadogradnju softvera za zracne jastuke zbog neke tvornicke greske.
Potrazi/raspitaj se o tome. Siguran sam da je taj podatak 100% tocan....tvornicka greska
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2012, 21:36:49 marin-w »

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #7 : 30 Ožujak, 2012, 21:43:59 »
i ja sam nasao na jednom mjestu na internetu da je jedan vlasnik navare pisao da je bio pozvan u servis da mu isprave gresku. Mislim da se na temelju te greske da dobra tuzba sloziti.
4t

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #8 : 30 Ožujak, 2012, 22:32:39 »
koja godina je navara prijatelju, i razina opreme i motor
imam jedan katalog orijentacijskih vrijednosti vozila pa ti mogu reć koja je vriejdnost
po tome rade osiguravajuća društva i iznos će biti sličan onome koje će ponudit osiguranje

p.s. di se dogodilo i kako? sva sreća da su ti tvoji dobro prošli

EDIT: sorry, imam katalog samo za osobna, a navara je teretno i nema je
« Zadnja izmjena: 30 Ožujak, 2012, 22:39:06 vale_vx »
rab

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #9 : 30 Ožujak, 2012, 22:40:23 »
koja godina je navara prijatelju, i razina opreme i motor
imam jedan katalog orijentacijskih vrijednosti vozila pa ti mogu reć koja je vriejdnost
po tome rade osiguravajuća društva i iznos će biti sličan onome koje će ponudit osiguranje

p.s. di se dogodilo i kako? sva sreća da su ti tvoji dobro prošli
2006 god, od opreme ima sve osim koze. Motor je klasika 2,5 turbo diesel, jedini iz ponude u biti.
Ma na krku kad su hodili za valbisku, vjerovatno im ju u voznji pukla guma, van s ceste u zid i na krov. Meni je samo stara bila u autu, od staroga frend je vozio auto i jos 2 putnika su bila s njima.
baci oko pa javi ;)
4t

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #10 : 30 Ožujak, 2012, 22:56:47 »
evo ipak sam našao nakraju, malo je zajebano bilo za kopat jer je kopija prebačena u pdf

uglavnom između 103000 i 118000kn su ti, ima ih više
nažalost, to je uvijek cifra manja od tržišne vrijednosti
rab

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #11 : 30 Ožujak, 2012, 23:05:49 »
airbag se otvara samo kod jacih udaraca,preko 60-70km/h jer se na pocetku otvaro i kod manjih sudara i nanosio nepotrebne troskove i ozljede...
pred koji mjesec sam moro obradit tu temu... :P
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #12 : 31 Ožujak, 2012, 17:56:41 »
airbag se otvara samo kod jacih udaraca,preko 60-70km/h jer se na pocetku otvaro i kod manjih sudara i nanosio nepotrebne troskove i ozljede...
pred koji mjesec sam moro obradit tu temu... :P
pa lik je napiso da su se prevrnuli i okrenuli par puta sa autom...to je dovoljno da se otvore svi airbegovi ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #13 : 31 Ožujak, 2012, 17:59:53 »
pa lik je napiso da su se prevrnuli i okrenuli par puta sa autom...to je dovoljno da se otvore svi airbegovi ...
nije...
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #14 : 31 Ožujak, 2012, 20:26:36 »
neznam nesto sam citao da kod novih auta se ne otvaraju pri maloj brzini, ali sam isto citao na netu da su navare imale greske ne elektronici.
Uglavnom auto ce vjerovatno na vjestacenje jer se nesto s autom desilo, zadnji most je otkinut a to se od udarca tesko moglo odvojit...
4t

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #15 : 31 Ožujak, 2012, 20:41:14 »
Prednji airbagovi se otvaraju samo kod frontalke ili udarca otraga ako je sila dovoljna da je otvaranje airbaga opravdano.

Nazalost, danas vidio 2 auta na obilaznici kod Zapresica sa svim airbagovima koji su se aktivirali, al bojim se da bi moglo biti i smrti iz tog sudara jer auti su bili sazvakani. Pretpostavljam frontalka pri barem 80 km/h kod oba auta

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #16 : 31 Ožujak, 2012, 21:09:41 »
ma meni uopce nije zao tog g#vn# od auta, od provog dana neki problemi s njim. Jebes auto, bitno je zdravlje...doc ce jednog dana i bolji i skuplji. Samo sad treba sa osiguranjem rjesit da se bar malo umanji steta zbog novaca izgubljenih...
4t

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #17 : 02 Travanj, 2012, 00:57:28 »
pricate gluposti sto ovisi o policijskom zapisniku?? jedino cisti alkotest sve ostalno nebitno kod full kaska(citaj mozes auto namjerno zabit u zid i svejedno te moraju isplatiti, skroz nebitna krivica). tu je najveca zajebancija kao sto je netko napisao cekanje policijskog zapisnika(moraju ga napisati u roku mjesec dana ali to ovisi koliko je čobanska postaja, mozes ga dobiti sutra mozes za 2mj..uglavnom moguca qizdarija oko toga). a bez zapisnika osiguranje ne reagira, nakon sto dobiju zapisnik u roku 15dana te trebaju isplatiti +nisam siguran da sva osiguranja uzimaju olupinu(citaj: morat ces se sam hebati s rjesavanjem olupine i debelo ce je precjeniti). eh da koliko auto vrijedi po oglasniku nemoj ni gledati jer ces izaci debelooo razocaran, meni kod totalke za auto koji u oglasniku bio 12000e(najeftiniji) dali 5500e +da sam morao sam olupinu rjesavati(dobio 2100e). ta osiguranja su cigani žešći :redface:

Offline ropee

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: zs250gs
  • Moja Kaciga: SIVA
  • MojSetup: A
  • MojSpuh: SERIJALA
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #18 : 02 Travanj, 2012, 08:33:03 »
Podosta ovisi i na kojem si osiguranju . Uglavnom nemojte ništa na prvu potpisivati, uvijek prvo podvale najlošiji ugovor, pa app ( ako prođe prođe) , uglavnom ako se ne slažeš sa njima , kažeš da ćeš pitati za mišljenje ovlaštenog sudskog procjenitelja , pa da ćete onda razgovarati .

Mog oca su hebali sa isplatom, odugovlačili, a kad smo najavili neovisnog stručnjaka + zatezne kamate od trenutka prijave štete do prigovora, drugi dan je novac bio na računu  :icon_biggrin:
spor i praćen

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Totalka na autu, full kasko pitanje
« Odgovori #19 : 02 Travanj, 2012, 12:21:31 »
na prvu ponudu reci da ces popricat sa odvjetnikom i nemoj potpisat...drugi mozes isto tako,al najcesce u drugoj ponudi daju normalan iznos...
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------