Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Agility City - vibracije na upravljaču  (Posjeta: 783 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Kymco Agility City - vibracije na upravljaču
« : 04 Listopad, 2011, 19:22:26 »
Danas sam skužio jedan neugodan deatalj.  Naime prlikom puštanja upravljača u vožnji skuter počne jako vibrirati tj. "oscilirati". Uglavnom toliko jako da možeš pasti sa motora ako ga ne uhvatiš i smiriš. Dok se upravljač drži rukama normlano apsolutno se ništa ne osjeti.  Malo sam istraživao u vožnji i čini se da sam pronašao uzrok iako pošto nemam iskustva sa skuterima djeluje mi to malo čudno.  Ispred nogu (otprilike gdje su koljena i ona kukica za vješanje npr. torbe) bi trebao biti vijak koji drži tu kukicu ali i kompletnu plastičnu armaturu (oklop) za metalni dio tj. šasiju.  Ja ga nemam jer je ta kukica potrgana kod bišeg vlasnika. Očito je taj vijak jako bitan jer on dži kompletan oklop na mjestu da ne oscilira.  Dovoljno je da u vožnji samo pritisnem koljenima plastiku i skuter sasvim normlano ide (a pri tome ne držim upravljač). Znači ispada da ne oscilira guvernalo, nego kompletno plastično tjelo uključujuči i dio gdje stojim. Sve to čini se zbog jednog vijka.  Činjenica je da se kompletna plastika oko upravljča (znači sve ono ispred nogu, oko svjetla itd) može pomicati malo lijevo desno ako guram rukama), no nisam očekivao da to može biti uzrok oscilacijama. Ja sam to primjetio  odmah  da nema tog vijka i da se zbog toga sve malo pomiče ali baš da može doći do takvih oscilacija to mi je nevjerojatno. Pomislio sam da je nešto sa vilicom, gumom isl.. Ali nije jer kad držim upravljač s obje ruke, ili ako koljenima pristisnem plastiku onda je sve ok..  Jel imao tko takvih iskustava. Moram sutra to zaašrafiti. 

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Kymco Agility City - vibracije na upravljaču
« Odgovori #1 : 04 Listopad, 2011, 21:28:54 »
Sad malo gledam na netu te probleme oko trešnje upravljača. Vidim da mnogi to povezuju sa koferom postavljenim natrag.. Pa jel to moguće? I ja ga imam. Nisam ni probao skuter bez njega. Spominju kofer i utege na upravljaču.. Svašta. Baš sam skorz neinformiran.

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Kymco Agility City - vibracije na upravljaču
« Odgovori #2 : 04 Listopad, 2011, 21:47:56 »
Maske su vecinom sve povezane zajedno kopčama,pa zasigurno zbog jednog vijka i može biti problem.
......

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Kymco Agility City - vibracije na upravljaču
« Odgovori #3 : 05 Listopad, 2011, 08:14:14 »
Evo jutros sam skinuo kofer i situacija je bolja iako ne kako bi trebalo biti. I dalje ako pustim upravljč oko cca 40-60 počinje mlatarati (ne vibrirati) lijevo desno. Dok ga držim rukama ni najmanje vibracije ili opterećenje ne osjetim. Mislim da ipak nije ni do plastika jer i to sam malo pričvrstio. Čini se da bi moglo biti možda lufta ležajima vilice ili tako nešto. Kad stisnem koljenima plastike ispod upravljača one možda malo pritisnu vilicu pa je opet sve ok. Ja sam mislio da je do plastika ali ipak se čini da bi moglo biti nešto drugo.  Ne znam gdje je taj vijak. Pretpostavljam ispod brzinomjera.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Kymco Agility City - vibracije na upravljaču
« Odgovori #4 : 06 Listopad, 2011, 15:36:17 »
Riješio sam vibracije na upravljaču.. Jako malo se osjeti. Očito je bilo do plastika/maske.  Ovo sada je dobro i podnošljivo. Pričao sam sa drugim skutrašima i mnogi imaju slične probleme.. No kad mo kod vibracija.  Od cca 55 do 80 (a možda i dalje ali ne čujem od buke) čuje se isto neki zzzzz zzzz zvuk ispod nogu..  POmalo je oscilirajući. Ne ovsi o brzini skutera (recimo kad idem nizbrdo bez gasa to se ne čuje). Baš pri gasu i brzini od cca 55 pa na dalje čuje se taj zvuk i lagane vibracije uz njega. Ne mogu točno pozicionirati odakle se čuje. Vjerujem da je od predjela mašine. Čak kad idem uzbrdo pri visokim okretajima a brzini manjoj od 55 tog zvuka nema.. Znači baš je bitna brzina i gas na ravnom.  Jel ima tko ideju što bi moglo biti. Možda sam ja sitničav jer mi je to prvi skuter pa čujem svašta, ali ne volim takve zvukove. Inače ima 5000 tkm. Zadnji servis je rađen na 3000 tkm.