Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tpr setup  (Posjeta: 968 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Tpr setup
« : 19 Rujan, 2011, 18:35:27 »
Molio bi nekog ko je ima iskustva sa sličnim setupom da mi pomogne sa uštelavanjem jer nema smisla da se ja mučim tjednima s uštelavanjem ako netko zna točno kako treba to složit. Znači koje rolice, dizna, igla.....Hvala

Setup: TPR kit
          nardo spuh
          dellorto 21 (dizna 110)
          Malossi kvačilo i zvono (najtvrđi federi kvačila, a mislim i centralni)
          TP variomat (ne znam koje rolice)
          Malossi radilica
          Karbonske lamelice
          Polini gljiva

Skuter ide jako loše i uopće ne čupa kak bi trebao, max brzina je nekih 80km/h, na pol gasa štuca. Ako  iglu stavim da bude na skroz donjem zarezu onda uopće ne mogu vozit, a ako stavim na skroz gornji zarez onda ide nekak ali jako loše.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Tpr setup
« Odgovori #1 : 19 Rujan, 2011, 18:47:45 »
Smanji diznu na oko 95,to prvo probaj! Obrati se članu Salej600,on je na tom setupu vec prešao preko 5 tisuča!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Tpr setup
« Odgovori #2 : 19 Rujan, 2011, 18:58:24 »
smanjit diznu i provjeri gramazu rolica, tpr + nardo daje max snagu u jako uskom podrucju okretaja, ako ne ustelas prjenos dovoljno linearno i visoko, skuter ce ici ko serijski...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tpr setup
« Odgovori #3 : 19 Rujan, 2011, 19:06:05 »
Molio bi nekog ko je ima iskustva sa sličnim setupom da mi pomogne sa uštelavanjem jer nema smisla da se ja mučim tjednima s uštelavanjem ako netko zna točno kako treba to složit. Znači koje rolice, dizna, igla.....Hvala

Setup: TPR kit
          nardo spuh
          dellorto 21 (dizna 110)
          Malossi kvačilo i zvono (najtvrđi federi kvačila, a mislim i centralni)
          TP variomat (ne znam koje rolice)
          Malossi radilica
          Karbonske lamelice
          Polini gljiva

Skuter ide jako loše i uopće ne čupa kak bi trebao, max brzina je nekih 80km/h, na pol gasa štuca. Ako  iglu stavim da bude na skroz donjem zarezu onda uopće ne mogu vozit, a ako stavim na skroz gornji zarez onda ide nekak ali jako loše.

:toothy12:
ovako prvo si fulao auspuh za taj kit ali moze to raditi bez beda...

ovako:
rolice 3.3-3.5 gr
crveni malossi mhr centralni
plavi federi kvacila mhr
diznu ciljaj oko 90 na preradeni airbox
igla w 16 spsutena do kraja na airboxu

sad sam tek vidio da imas gljivu,onda obavezno w 16 igla i dizna oko 95-100,i nemoj se zajebavati sa karbom jer ti taj setup ne oprasta pogrijeske ;)

to bi ugrubo trebalo biti to

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tpr setup
« Odgovori #4 : 19 Rujan, 2011, 20:20:36 »
na topovom variomatu će morati ići na lakše rolice od toga, nešto tipa 3.0 jer sam na zxu imao 3.5 gr

zašto je nardo promašen auspuh za taj kit? ići će to odlično i neće izvlačiti dušu iz kita.

koje malossi kvačilo imaš? jesu ti serijske polutke kvačila?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tpr setup
« Odgovori #5 : 19 Rujan, 2011, 21:23:58 »
na topovom variomatu će morati ići na lakše rolice od toga, nešto tipa 3.0 jer sam na zxu imao 3.5 gr

zašto je nardo promašen auspuh za taj kit? ići će to odlično i neće izvlačiti dušu iz kita.

koje malossi kvačilo imaš? jesu ti serijske polutke kvačila?
brate krivo si me shvatio,nisam ja rekao da skuter nece ici,nego sam da taj auspuh nije za taj kit jer ustvari za tpr najbolje pase c16/20/21....
moguce ovo sto pricas za top vario,,iskreno imam taj vario ali ga nisam nikad testirao nego sam vozio na polini speed control i na metrakit i roost mi je najbolja kombinacija bila kada sam pomijesao 3.3 i 3.0 gr role znaci 3.15 gr...
ako je serijska polutka e tu ce malo biti problema,barem sam ih ja primjetio na svom setupu...znaci skuter se razvrti i tocno se osjeti pad okretaja...sa crvenim centralnim sam dosta popravio pad okretaja ali jos sam ga uvijek malo osjetio

Offline skipper_2t

  • Tržnica : (+18)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 180 2t
Odg: Tpr setup
« Odgovori #6 : 19 Rujan, 2011, 22:41:42 »
da ne otvaran temu a vidin da spominjete polutke,jel bi na mina bile dobre linearne polutke sa nove genracije pia mašina? naravno uz uvjet da se otokare na 128mm

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Tpr setup
« Odgovori #7 : 20 Rujan, 2011, 09:51:49 »
da ne otvaran temu a vidin da spominjete polutke,jel bi na mina bile dobre linearne polutke sa nove genracije pia mašina? naravno uz uvjet da se otokare na 128mm

ne, nepase kut sirenja ili nesto i nemogu se dovoljno rasiriti za mali variomat...
a kad se stavi duzi remen, onda okretaji variraju kroz ubrzanje nesto nenormalno...
za male variomate najbolje pasu kraci remeni, oko 750, a polutke od tgb-a, morinija ili najbolje od honda dio/sfx, jer se dosta rasire i linearni su a istih dimenzija ko serijske... super su polutke i od onih prvih verzija baotiana sa linearnim polutkama, al onda ima par problema te se mora par podloski stavit prije zvona, da zvono ne udara u maticu polutki, a tada ferode kvacila izadju par mm van zvona sto opet nije dobro...

te bi polutke vjerojatno dobro radile sa mhr variomatom, al niko nije testirao dosada...

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Tpr setup
« Odgovori #8 : 21 Rujan, 2011, 10:54:27 »
Jel dobra igla w7 ili moram nabavit neku drugu?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Tpr setup
« Odgovori #9 : 21 Rujan, 2011, 17:18:06 »
pa napiso sam ti gore ako je gljiva onda w16 igla,w7 je presiromasna za gljivu