Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sym,namotaji?  (Posjeta: 699 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
problem sym,namotaji?
« : 21 Rujan, 2011, 14:59:23 »
ovak,ima frend syma i sad je problem sljedeci : kajla na radilici mu se sjebala pa je stavljal novu i onda je slucajno ostetio namotaje....i sad kad je slozeno,skuter ide super,al cim se isprazni akumulator skter stane,trokira i nikam neide....stavili akumulator od auta i vozili se bez greske....a ti namotaji su zalotani,dal se to tak moze popraviti i u cemu bi mogo biti problem?
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: problem sym,namotaji?
« Odgovori #1 : 21 Rujan, 2011, 15:16:52 »
Naravno da se moze ponovo namotat a ako vam je to problem potrazite neke peugeotove ili kymcove jer su isti samo obratite paznju na sistem jer u peugeot i kymco i sym imaju po dvije vrste namotaja ACI i CDI sistem.ACI gdje se elektronika paljenja(CDI blok) napaja iz akumulatora/reglera i CDI gdje se CDI blok napaja iz namotaja koji posebno motan samo za CDI blok.

Znaci da jos jednom pojednostavim ACI sistem ima sve iste namotaje motane debelom lakiranom zicom a CDI sistem ima jedan namotaj koji se razlikuje od ostalih i motan je vrlo tankom zicom i cesto puta zaliven u plastiku.

Takodje razlika je i u magnetima jer je precnik ACI namotaja veci pa se CDI magnet ne moze staviti na ACI namotaje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: problem sym,namotaji?
« Odgovori #2 : 21 Rujan, 2011, 16:55:29 »
a u cem bi onda bio problem?to je onaj jet euro x koji dobiva struju za svjetla iz akumulatora,ne namotaja
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: problem sym,namotaji?
« Odgovori #3 : 21 Rujan, 2011, 18:13:20 »
Onda je stvar jasna,to je sistem koji se napaja iz akumulatora/reglera i 99.9% je prekinuo namotaj i sad nema punjenja.Treba to otvoriti naci gdje je prekid,zaletovati i idemo dalje.Postoji i sansa da je zbog nekog kratkog spoja riknuo i reglera pa da ne puni ali to je manja vjerovatnoca ako je vec bilo problema u samim namotajima/magnetu.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: problem sym,namotaji?
« Odgovori #4 : 21 Rujan, 2011, 18:16:19 »
Onda je stvar jasna,to je sistem koji se napaja iz akumulatora/reglera i 99.9% je prekinuo namotaj i sad nema punjenja.Treba to otvoriti naci gdje je prekid,zaletovati i idemo dalje.Postoji i sansa da je zbog nekog kratkog spoja riknuo i reglera pa da ne puni ali to je manja vjerovatnoca ako je vec bilo problema u samim namotajima/magnetu.

znaci taj sym kad mu je prazan akumulator,nema dobru iskru?
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao