Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koliko dugo ste čekali određeni dio koji pokriva garancija?

ispod 1 tjedna
0 (0%)
1-2 tjedna
1 (20%)
2-3 tjedna
1 (20%)
3-4 tjedna
0 (0%)
preko 4 tjedna
3 (60%)

Ukupno Glasova: 5

Autor Tema: Usluga servisa preko garancije  (Posjeta: 5546 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Usluga servisa preko garancije
« : 13 Kolovoz, 2011, 10:44:46 »
Pošto imam skuter koji je pod garancijom i ima svoje "mušice" odvezao sam ga na standardni servis koji mi je uredno naplaćen, te sam neke dijelove tražio da mi se zamjene pod garancijom.

1) Ostavio sam servisnu knjižicu koju su u servisu držali oko 3-4 tjedna da bi mi na kraju rekli da garancija ne prolazi jer fali neki papir na kojem je broj šasije, potpis vlasnika, prodavača i pečat ovlaštenog servisa/prodavača gdje je kupljen.

2) Otišao sam kod prodavača (nisam htio kod njih na servis jer sam imao neke nesuglasice sa njima još kod prvog skutera) da zatražim taj papir koji su oni slučajno otrgnuli (bio je i orginal i kopija kod njih), gospođa koja je radila me uredno upita kad je kupljen, malo prekopala po papirima i nađe ga

3) Tzv, "falični papir" odnesem u servis gdje sam tražio neke dijelove pod garancijom, da bi sada već mislim skoro mjesec dana čekao dijelove

Anketu sam napravio da vidim dal se to samo meni događa ili je još netko imao ovakav slučaj ili dijeli istu sudbinu kao ja, naime kažu da je problem u tome što je nekad generalni uvoznik za Derbi bio Cro Futura a sad je Piaggio Hrvatska i da zbog toga kasni do jaja  :dontknow:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #1 : 13 Kolovoz, 2011, 13:19:10 »
gle piaggio hrvatska je dobar zastupnik u splitu i narucim dio u roku 48 sati je dio kod mene (racuna se radni dani)
sta se tice ostalih to je sljam
ja sam prije 3 godine narucivao za ranericu centralu i suste preko 6 tjedni sam cekal da dodu sta je apsurd
od kad je uvoznik glavni u splitu sve ide u 2-3 dana
to sto ti cekas je rezultat servisa koji ne placa djelove redovno te nemaju dobro rjesene ugovore s dobavljacem
koji onda tako se trudi i isporucit robu kako ovi placaju
zato i cekas ko budala mjesec dana.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #2 : 16 Kolovoz, 2011, 12:02:43 »
iskreno neznam kako posluje servis/trgovina gdje sam ga odvezao ali pošto su "friški" u gradu, mislim da bi se trebali malo više trudit da bi si privukli klijentelu, ja sam tamo otišao na nagovor pajde kao ono dečki koji rade tam su full ispravni i tak švašta nešto, istina nije lagao, ali već sijede dobivam koliko čekam na dijelove, a ne želim financirat iz svog džepa jer dijelovi nisu baš jeftini

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #3 : 16 Kolovoz, 2011, 18:22:15 »
Meni nikad niej bilo jasno gdje je problem (ovlastenom) servisu nesto obavit pod garancijom. Oni svoj rad uredno naplate (i to ne od stranke), em imaju zadovoljnu musteriju koja ce im opet doci.


Stvarno ne kuzim zasto je neki put problem... Naravno, ako je situacija cista, a ne da neko neopravdano trazi da mu se pod garancijom obavi neki zahtvat koji pod garantne uvjete ne spada

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #4 : 16 Kolovoz, 2011, 18:29:50 »
Meni nikad niej bilo jasno gdje je problem (ovlastenom) servisu nesto obavit pod garancijom. Oni svoj rad uredno naplate (i to ne od stranke), em imaju zadovoljnu musteriju koja ce im opet doci.

rad pod garancijom se ne naplaćuje, kao ni dijelovi, di bi nam bio kraj dugovima kad bi se još i to naplaćivalo


Stvarno ne kuzim zasto je neki put problem... Naravno, ako je situacija cista, a ne da neko neopravdano trazi da mu se pod garancijom obavi neki zahtvat koji pod garantne uvjete ne spada

stvar je u tome što sam došao kod njih i pitao dal se može nabavit sajla za brzinomjer (ona sa 3 žice) pod garancijom i tražio sam da mi pregledaju stanje rezervoara koji mi najvjerovatnije curi na dihtungu kod samog vrha pa mi kod vibracija prelijeva gorivo preko njega, oni su uredno to potvrdili da sve to ide pod garanciju, a ja sad ko debilčina čekam već duže vrijeme da me pozovu da to riješe

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #5 : 17 Kolovoz, 2011, 03:02:12 »
rad pod garancijom se ne naplaćuje, kao ni dijelovi, di bi nam bio kraj dugovima kad bi se još i to naplaćivalo

ne naplacuej se tebi koji si stranka, ali se naplati proizvodjacu zbog kojeg je kvar nastao

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #6 : 18 Kolovoz, 2011, 14:36:43 »
ne naplacuej se tebi koji si stranka, ali se naplati proizvodjacu zbog kojeg je kvar nastao

ali mu se ne naplati koliko on hoce odnosno radni sat mu je duplo manji!

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #7 : 22 Rujan, 2011, 20:07:19 »
evo da se pohvalim, prije oko tjedan i pol mi je stigao puž sa sajlom (3 žice), namješteno je na račun servisa i sad je to riješeno

kao što sam već prije u nekoj od tema spomenuo sam da mi je i rezervoar curio negdje ispod maske, također je napomenuto da se pogleda na servisu

skuter je bio kod njih 2 dana, nakon što sam došao po njega gospodin koji je radio na njemu direktno mi je rekao da ga više kod njih ne dovozim ukoliko nije standardni kilometar servis jer se njemu neda rastavljat cijeli skuter da bi došao do rezervoara

nakon mog upita jel pregledan gore navedeni rezervoar, rečeno mi je da je sve riješeno, odem do benze, tankam 8 od mogućih 11l (vozio sam se na "parama") dođem kući, parkiram ga u garažu, nije prošlo 2h osjetim u kući kako mi smrdi benzin (kroz ulaz u garažu)

siđem dolje da vidim šta je, kad ono imam šta za vidit, gorivo je curilo sa obje strane rezervoara

nakon što sam zamračio, nazovem MOTO VIOLU (piaggio servis, koji, napominjem nema licencu za derbi), javi mi se serviser kojem sam objasnio problem, on mi odgovori ukoliko imate garanciju smatrajte to riješenim (već sam ih prije hvalio), odvezem im skuter u pon popodne da ga u utorak pregledaju, zove teta oko podneva i kaže riješen je problem

pukla brtva kod plovka i popustila šelna kod oduška, platio koliko je trebalo, lijepo se zahvalio i poručio im da se nadam daljnoj suradnji sa njima

moje iskustvo je da u Osijeku zaobilazite sve piaggio servise osim MOTO VIOLE

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #8 : 22 Rujan, 2011, 20:36:51 »
takvi su vecina
samo bi svjecicu novu deli i 100e zaracunali

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #9 : 26 Rujan, 2011, 13:40:07 »
evo da se pohvalim, prije oko tjedan i pol mi je stigao puž sa sajlom (3 žice), namješteno je na račun servisa i sad je to riješeno

kao što sam već prije u nekoj od tema spomenuo sam da mi je i rezervoar curio negdje ispod maske, također je napomenuto da se pogleda na servisu

skuter je bio kod njih 2 dana, nakon što sam došao po njega gospodin koji je radio na njemu direktno mi je rekao da ga više kod njih ne dovozim ukoliko nije standardni kilometar servis jer se njemu neda rastavljat cijeli skuter da bi došao do rezervoara

nakon mog upita jel pregledan gore navedeni rezervoar, rečeno mi je da je sve riješeno, odem do benze, tankam 8 od mogućih 11l (vozio sam se na "parama") dođem kući, parkiram ga u garažu, nije prošlo 2h osjetim u kući kako mi smrdi benzin (kroz ulaz u garažu)

siđem dolje da vidim šta je, kad ono imam šta za vidit, gorivo je curilo sa obje strane rezervoara

nakon što sam zamračio, nazovem MOTO VIOLU (piaggio servis, koji, napominjem nema licencu za derbi), javi mi se serviser kojem sam objasnio problem, on mi odgovori ukoliko imate garanciju smatrajte to riješenim (već sam ih prije hvalio), odvezem im skuter u pon popodne da ga u utorak pregledaju, zove teta oko podneva i kaže riješen je problem

pukla brtva kod plovka i popustila šelna kod oduška, platio koliko je trebalo, lijepo se zahvalio i poručio im da se nadam daljnoj suradnji sa njima

moje iskustvo je da u Osijeku zaobilazite sve piaggio servise osim MOTO VIOLE
uvijek ih moreš prijavit glavnom uvozniku za piaggio hrvatska..to bi ja isti tren napravil .
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #10 : 26 Rujan, 2011, 14:27:21 »
točno to treba radit, nakon puno takvih prijava se izgubi licenca.. al kak je serviserov nečiji netko dobar sa nekim iz piaggia hrvatska, ne čudi me da nitko ne radi kak treba i da si pokrivaju leđa kao što se to u našoj državi inače radi.. budimo realni ipak mi nismo njemačka da sve štima..

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #11 : 26 Rujan, 2011, 16:48:01 »
uvijek ih moreš prijavit glavnom uvozniku za piaggio hrvatska..to bi ja isti tren napravil .

mislim da mu je veća kazna to što im više neću dolazit, te što sam svim mojim poznanicima poručio da ne idu kod njih zbog situacije koja se meni dogodila, iako sam, ovo kažem u povjerenju već čuo da su dobili po nosu od gazde Piaggia, naime vodila se anketa po servisima unutar cijele lijepe naše i anonimnim pozivima su ugovarali "prve servise" na vozilima sa 0km, ko ih je lijepo ušao u susret dobio je pozitivnu ocijenu a ovi koji su ih odjebli su kasnije pismenim putevim dobili bibera

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #12 : 27 Rujan, 2011, 00:29:32 »
mislim da mu je veća kazna to što im više neću dolazit, te što sam svim mojim poznanicima poručio da ne idu kod njih zbog situacije koja se meni dogodila, iako sam, ovo kažem u povjerenju već čuo da su dobili po nosu od gazde Piaggia, naime vodila se anketa po servisima unutar cijele lijepe naše i anonimnim pozivima su ugovarali "prve servise" na vozilima sa 0km, ko ih je lijepo ušao u susret dobio je pozitivnu ocijenu a ovi koji su ih odjebli su kasnije pismenim putevim dobili bibera

hrvatska je tako mala da se i na nivou države takve stvari odmah osjete, a kamoli ne u gradu poput osijeka  :icon_thumright:
skuter branša ima tako malo posla zadnje dve godine , sezona se svodi na par mjeseci, a ni tada nemaju nesto puno posla, a jos kad se uzme u obzir duga zima... hm..
cinjenica je da bi se trebali klati za svakog kupca i za svaku kunu.. tako da mi ovi potezi nisu ni malo jasni :dontknow:
vjerujem da servisima takve "garantne" stvari piaggio ne placa, ali ako s time imaju problema, to moraju s njima rjesavati, a ne preko kupaca..

veseli jedino sto evo kako ti kazes moto viola je pokazala kako se treba raditi i evo zato i dobiva besplatnu reklamu i vjernu musteriju.. 
« Zadnja izmjena: 27 Rujan, 2011, 00:34:31 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline karambaVK

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1060
  • Spol: Muški
  • Sve je za 5, samo je Renault 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: ROCKY 150 2T
  • Moja Kaciga: IXS i jedna mal
  • MojSetup: je light
  • MojSpuh: BB serijski
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #13 : 27 Rujan, 2011, 08:23:32 »
Mislim da je tu problem najviše u mentalitetu ljudi koji drže "ovlaštene" trgovine skutera.
Svi bi prodavali skutere, a servis samo za izmjenu rolica,svjećice i remena.
Kad je nekakav veći zahvat u pitanju onda te 'ladno odyebu, a pogotovo ako to ulazi u garanciju- samo gledaju da to izbjegnu.

Ja osobno po sve dijelove za Piaggio/Gilera skutere idem u Moto Violu Osijek, jer kod nas u Vinkovcima je problem u zadnje vrijeme kupiti i rolice iz razloga što ih nemaš kod koga kupiti.
Da ne pričam o klipovima, karikama, brtvama i ostalom.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #14 : 28 Rujan, 2011, 00:38:45 »
ajde da vam sada iz prve ruke iskustvo objasnim kako funkcionira garantni rok kod skutera

npr tebi se razleti termogrupa i trebas novu termogrupu
skut ti je pod garancijom i vozis ga tamo oni te odjebu
zasto?
ne zato jer oni nenaju da moraju to pokrit nego zato sto su muljatori

95% servisa nema rjesenu financijsku stranu s lagerom

ako ducan zeli tebi mjenjat termogrupu onda on mora svoje pare stavit i platit unaprijed  i koristit ih ko kaparu dok roba ne stigne i platit ostatak dok stigne (PROBLEM 1 SERVISI SU SVORC) rugi korak je taj da oni moraju razvaljenu termogrupu poslat na evaluaciju da firma koja bi trebala platit (piaggio u ovom primjeru) potvrdi da je mehanicka graska i isplati servisu vrijednost termogrupe + cijenu popravka
e tu je rizik sta ako oni ne potrde ti si vec covjeku zamjenio i upravo si popusio svoje pare (DRUGI PROBLEM RIZIK)
a najveci problem je sto vecina takozvanih servisa nema rjesen financijski dio s lagerom robe tako da posalju kamjon po pposiljku
pa ne placaju
pa drugi kamjon posalju pa ne placaju
i treci kamjon e vise nema robe dok se ne isplate prva dva
a treci kamjon mora platiti pare unaprijed jer se nedaju u lageru zejebavat

u hr je normalna stvar da firma firmi ne placa ili da se placanje zateze na preko godinu dana i sl gluposti al vani je to nezamislivo
dok narucis onda vec moras imat pare da platis i nema druge

to je razlog zas se kod nas uvjek sranja desavaju prvo servisi muljau oko isplate onda zbog manjka vlastitog kapitala / ili vlastitog rizika odugovlace ili odbijaju zamjene u garantnom vremenu
a propadaju dok popuse zamjene koje nestrucni "majstor" smatra da ce se uvazit
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2011, 00:42:18 JogFromYamaha »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #15 : 28 Rujan, 2011, 01:07:15 »
ono sto ja znam, a znam dosta  :icon_biggrin: , stvar je dosta jednostavna, i kod mnogih uvoznika je to samo stvar povjerenja..
od uvoznika se trazi neki dio i servis samo faxira/mejla potrebne dokumente/fotke i slično, i kroz par dana dobiva sve potrebno (a pokvareni djelovi se vracaju naknadno i to ne koči proces)
uglavnom servisi rade mufte, osim kod nešto ozbiljnijih radova, te oni ionako svoj interes vide u redovnim servisima, prodaji itd...

navedena praksa odstupa od uvoznika do uvoznika u detaljima..
neki uvoznici poput npr GENERA redovno rade probleme (npr poznato je da na TGBu vole otici radilice kao tvornicki neispravne, ali genero to redovno odbija.. primjera ima jos dosta)
drugi uvoznici poput CROFUTURE u pravilu redovno izlaze u susret kupcu koji ima valjanu garanciju i trude se biti sto brzi u toj proceduri..
praksa je tu šarena i diskutabilna svakako.. ali..

..ali to je samo dio problema, jer tu se vidi da i sami servisi bez obzira na upute uvoznika, oni sami miniraju svoj rad fušarenjem, natezanjem sa kupcima.. e tu se ne mogu izvlačiti na uvoznike.. a cini mi se da je to ovaj slučaj  :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #16 : 28 Rujan, 2011, 09:17:28 »
a gle to sta im se ubiti ne zeli biti servis to je druga stvar to je do fusera i lopova koji se zovu servis i zele te oprat za 100e da a da ti samo svjecicu u ruke stisne

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Usluga servisa preko garancije
« Odgovori #17 : 28 Rujan, 2011, 14:59:03 »
a gle to sta im se ubiti ne zeli biti servis to je druga stvar to je do fusera i lopova koji se zovu servis i zele te oprat za 100e da a da ti samo svjecicu u ruke stisne

točno tako, zamjena svjećice koja traje 2 min ako u međuvremenu zapališ i skuvaš tursku kavu bude naplaćena 150 do 170 kn i možda kako mu se digne stegne kočnice i ništa drugo nije rađeno, servis obavljen

neki dan sam bacio račun od prvog servisa na 1000km da bi vidio da na njemu "usluge" koje da sam čitao kad sam plaćao sigurno nebi platio
 1 radni sat 150kn
 ulje za mjenjač "model" 83kn
 + pdv
 ukupno 286,59 kn

mislim izmjenja ulja u mjenjaču nakon 1000km, to je kao da tankaš u rezervoar od 15L a prešao si 1km