Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: minarelli malossi ovrrange problem!  (Posjeta: 2321 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
minarelli malossi ovrrange problem!
« : 19 Srpanj, 2011, 21:33:39 »
znaci situacija je sljedeca

kad sastavim polutke, cent feder, i kvacilo montiram na osovinu primara stavim zvono stegnem znono dodiruje onu veliku maticu (M28 mislim  :dontknow:) tj. skroz su spojeni i vrti se zajedno kuplug i zvono
da li ide prije zvona na osovinu primara neka sajba ili distanca kaoja ga malo odvoji?
mjerio sam, kad stavim stand polutke i kvacilo navoj primara viri 15mm, a kad su malossi sa S6 kumplugom navoj primara viri 11mm  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2011, 21:51:40 »
stavi neku šajbicu da udaljiš malo zvono od polutki..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2011, 22:00:38 »
stavi neku šajbicu da udaljiš malo zvono od polutki..

palo mi je to na pamet ali me bilo strah da zvono ne sjedne cjelom povrsinom zubaca

evo slike


nisam dobio ni ovu sajbu ni ovu malu distancu pa neznam mozda se to negdje montira  :dontknow:

voli bi savjet nekog ko je to vec radio cini mi se i nas moderator Gestapo

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2011, 22:06:41 »
znaci situacija je sljedeca

kad sastavim polutke, cent feder, i kvacilo montiram na osovinu primara stavim zvono stegnem znono dodiruje onu veliku maticu (M28 mislim  :dontknow:) tj. skroz su spojeni i vrti se zajedno kuplug i zvono
da li ide prije zvona na osovinu primara neka sajba ili distanca kaoja ga malo odvoji?
mjerio sam, kad stavim stand polutke i kvacilo navoj primara viri 15mm, a kad su malossi sa S6 kumplugom navoj primara viri 11mm  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

stavi i jednu i drugu sajbicu sta imas, ja sam tako imao josipe...probaj  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2011, 22:07:06 »
Kad namontiraš sve, moraš znati da se u praznom hodu mora vrtjet zvono a ne kvačilo!

Drugo, zvono mora prekrivat kvačilo, tj pakne!

Treće, ovaj tuljac na koji ide centralni feder mora sjesti skroz na polutku jer ti inače udara u kvačilo, a kvačilo mora sjesti skroz na polutku sa onom svojom površinom bez da dira taj tuljac! Sastavi sve bez centralnog federa i otvori polutku pa vidi jel udara u kvačilo!

Ak ide na knap nešto ti nije sjelo kak treba, jer ja također imam stage6 kvačilo i stage6 zvono i sve mi sjedne ko serijsko bez ikakvih problema, i polutke ne udaraju ni u zvono ni u kvačilo!

Ali velim, ovaj tuljac zna biti problem, jer je predugi i onda udari u kvačilo i blokira polutke!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2011, 22:15:22 »
ova deblja i tanja ti idu prije kvacila u dosjed di sjeda kvacilo ! ja sam tako imao i sve je uredu bilo na minarelliu . probaj  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #6 : 19 Srpanj, 2011, 22:24:27 »
Kad namontiraš sve, moraš znati da se u praznom hodu mora vrtjet zvono a ne kvačilo!

Kak to mislis? Pa zvono je direktno na getribi kao i kotac, a u leru kotac stoji  ;D


Ili si se nespretno izrazio, a mislio si da kad je skut na centralnoj nogari i kad rukom zavrtis kotac da ce se okretat zvono, a ne kuplung...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #7 : 19 Srpanj, 2011, 22:27:00 »
točno, u praznom hodu (leru) vrte se polutke i kvačilo a zvono i kotač miruju..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #8 : 19 Srpanj, 2011, 22:41:41 »
ova deblja i tanja ti idu prije kvacila u dosjed di sjeda kvacilo ! ja sam tako imao i sve je uredu bilo na minarelliu . probaj  :icon_thumright:

jesi mislija prije zvona? na osovinu primara? jer kvacilo ide sa polutkama, a zvono na kraju
problem je sta nisam dobio te sajbe a neznam koja im je dimenzija....

Kad namontiraš sve, moraš znati da se u praznom hodu mora vrtjet zvono a ne kvačilo!

Drugo, zvono mora prekrivat kvačilo, tj pakne!

Treće, ovaj tuljac na koji ide centralni feder mora sjesti skroz na polutku jer ti inače udara u kvačilo, a kvačilo mora sjesti skroz na polutku sa onom svojom površinom bez da dira taj tuljac! Sastavi sve bez centralnog federa i otvori polutku pa vidi jel udara u kvačilo!

Ak ide na knap nešto ti nije sjelo kak treba, jer ja također imam stage6 kvačilo i stage6 zvono i sve mi sjedne ko serijsko bez ikakvih problema, i polutke ne udaraju ni u zvono ni u kvačilo!

Ali velim, ovaj tuljac zna biti problem, jer je predugi i onda udari u kvačilo i blokira polutke!

znam sve to samo sto je tuljac na overrange polutkama duzi i tu je problem.... :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #9 : 19 Srpanj, 2011, 23:58:42 »
točno, u praznom hodu (leru) vrte se polutke i kvačilo a zvono i kotač miruju..

3alfa3 me je dobro ispravil  :icon_thumright: Polutke sa kvačilom stoje u praznom hodu a kotač sa zvonom se vtri, to sam htel reći, a kaj sam napisal  :dontknow: :icon_thumright: !

Mario sa svet-skutera ti je napravil vodić kak se izmjeni polutka, i on je tamo rezal taj tuljac, sad ti ne bi htel govoriti na pamet kolko mm da ne bi išel rezat pa bi bilo preveč!

Ali pročitaj si, imaš i tu na forumu, samo nađi, odrezal je par mm taj tuljac jer mu je isto polutka blokirala prije nek je trebala, odrezal je malo tuljac i riješil je problem!  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #10 : 20 Srpanj, 2011, 00:46:22 »
3alfa3 me je dobro ispravil  :icon_thumright: Polutke sa kvačilom stoje u praznom hodu a kotač sa zvonom se vtri, to sam htel reći, a kaj sam napisal  :dontknow: :icon_thumright: !

Mario sa svet-skutera ti je napravil vodić kak se izmjeni polutka, i on je tamo rezal taj tuljac, sad ti ne bi htel govoriti na pamet kolko mm da ne bi išel rezat pa bi bilo preveč!

Ali pročitaj si, imaš i tu na forumu, samo nađi, odrezal je par mm taj tuljac jer mu je isto polutka blokirala prije nek je trebala, odrezal je malo tuljac i riješil je problem!  :icon_thumright:
Kralj si,jebeš mi sve,
opet si il krivo reko il krivo misliš,bit će drugo. :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #11 : 20 Srpanj, 2011, 06:29:25 »
3alfa3 me je dobro ispravil  :icon_thumright: Polutke sa kvačilom stoje u praznom hodu a kotač sa zvonom se vtri, to sam htel reći, a kaj sam napisal  :dontknow: :icon_thumright: !

Mario sa svet-skutera ti je napravil vodić kak se izmjeni polutka, i on je tamo rezal taj tuljac, sad ti ne bi htel govoriti na pamet kolko mm da ne bi išel rezat pa bi bilo preveč!

Ali pročitaj si, imaš i tu na forumu, samo nađi, odrezal je par mm taj tuljac jer mu je isto polutka blokirala prije nek je trebala, odrezal je malo tuljac i riješil je problem!  :icon_thumright:

vidija sam sta je mmario radio, ali nije to
problem je taj ko da je osovina od primara prekratka kad stavim mhr polutke dok je sa stand sve ok

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #12 : 20 Srpanj, 2011, 08:36:56 »
vidija sam sta je mmario radio, ali nije to
problem je taj ko da je osovina od primara prekratka kad stavim mhr polutke dok je sa stand sve ok

probaj nac u zeljezariji podlosku koja stane unutra kod polutki prije zvona, debljine nekih 1mm-1.5mm pa probaj...

ja sam tako isto stavio u pocetku jer nisam skuzio kak ide to pa sam moro opet skinuti jer mi je zvono skup sa kvacilom se odmah vrtilo xD

nabavi par tih podloski koje ce udaljiti zvono u onom dosjedu od kvacila .

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #13 : 20 Srpanj, 2011, 08:38:07 »
nabavi malossi primar pa će ti polutke sjest na njega bez problema ;D

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #14 : 20 Srpanj, 2011, 08:51:12 »
nabavi malossi primar pa će ti polutke sjest na njega bez problema ;D

sta je najtragicnije na njemu i je malossi primar  :toothy12: sa onom kurcevom topovom skatulom (nardo poklopac getribe)

probaj nac u zeljezariji podlosku koja stane unutra kod polutki prije zvona, debljine nekih 1mm-1.5mm pa probaj...

ja sam tako isto stavio u pocetku jer nisam skuzio kak ide to pa sam moro opet skinuti jer mi je zvono skup sa kvacilom se odmah vrtilo xD

nabavi par tih podloski koje ce udaljiti zvono u onom dosjedu od kvacila .

mislim da sad vec triba podloska veca od 2 mm  :icon_thumright:
a neznam di nabavit sajbe da je tanka vanjski fi da ude u promjer polutke, a unutarnji da sjedne na promjer zubaca zvona na primaru  :dontknow:


i da nezna netko mozda dimenziju tog distancera pa bih ga dao tokaru da napravi
ako neko ima overrange polutke nek mi to napise jer bi mi puno pomoga  :notworthy:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #15 : 20 Srpanj, 2011, 10:36:56 »
sta je najtragicnije na njemu i je malossi primar  :toothy12: sa onom kurcevom topovom skatulom (nardo poklopac getribe)

mislim da sad vec triba podloska veca od 2 mm  :icon_thumright:
a neznam di nabavit sajbe da je tanka vanjski fi da ude u promjer polutke, a unutarnji da sjedne na promjer zubaca zvona na primaru  :dontknow:


i da nezna netko mozda dimenziju tog distancera pa bih ga dao tokaru da napravi
ako neko ima overrange polutke nek mi to napise jer bi mi puno pomoga  :notworthy:
ako ti nije hitno pogledat ću ja sutra (danas moram na sprovod)! imam, garantirano imam te šajbice! tebi treba debljina od 2,3mm za distancirati zvono od kvačila/polutki

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #16 : 20 Srpanj, 2011, 10:43:45 »
javim ti sutra kad ih nađem. preuzmi poštarinu i tvoje su. meni više ne trebaju tako da samo stoje i hvataju prašinu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #17 : 20 Srpanj, 2011, 12:15:15 »
Kralj si,jebeš mi sve,
opet si il krivo reko il krivo misliš,bit će drugo. :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Skini deklo pa vidi, kaj me jebeš sad...zvono i kotač se vrte, u praznom hodu kad guraš skuter ili okrečeš rukom kotač! Kad daš gas pokreneš remenom polutke sa kvačilom, tad se kvačilo zbog centrifuge širi i snagu prenosi na zvono, a zvono pak na kotač...nemoj me sad jebat kad sam dobro rekel  :icon_thumright:

Pa jel nebu sa tom podloškom napravil da mu zvono još manje prekriva kvačilo, te da bu mu primar još kraći  :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #18 : 20 Srpanj, 2011, 12:21:57 »
"prazni hod" u moto svijetu znači ler gas. :icon_thumright: :icon_tongue:

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: minarelli malossi ovrrange problem!
« Odgovori #19 : 20 Srpanj, 2011, 12:25:00 »
"prazni hod" u moto svijetu znači ler gas. :icon_thumright: :icon_tongue:
Tako je i u praznom hodu se okreću polutke skupa sa kvačilom a zvono stoji skupa sa kotačem. :icon_thumright:

@danco: zaj se ja malo,znam da znaš samo si se krivo izrazio. :dontknow: