Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NEkvaliteta!!!  (Posjeta: 11591 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #20 : 18 Srpanj, 2011, 22:39:54 »

 :icon_thumright:
samo što je to g#vn% vrlo skupo. Pogotovo novo

istina-serijska radilica u koprivnici za gileru stalker 1400kn-hebo mater -za to kupim drugi skuter :) :) :)

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #21 : 18 Srpanj, 2011, 22:41:19 »
e molim vas da me ne odje***e nego pročitajte ovaj post
odkako sam stavio leo RR i meni trokira do 7 tkm dok ne prođem kojih 200m i onda sve kako treba
zašto je tome tako?


meni na gileri isto tak-ujutro dok ga kresnem-predjem jedno 50m trokiranjem-i posle je ok-dok se zagrije mašina :)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #22 : 18 Srpanj, 2011, 22:42:25 »
Luna tako je i kod mene,Multivar i ZX,9000 okretaja!

Ma sve ok, al skuter nema ni god dana :dontknow:
Milasov NRG ima 35000km lik ni nezna sta su karike ni nikad nista osim jednom remen i valjke original, mc nesto '98... onaj s obrtaljkom...

meni na gileri isto tak-ujutro dok ga kresnem-predjem jedno 50m trokiranjem-i posle je ok-dok se zagrije mašina :)

svjecica, al to je normalno, bolje laganini poc ili grijat skuter nego riskirat klip...

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #23 : 18 Srpanj, 2011, 22:51:50 »
Ma sve ok, al skuter nema ni god dana :dontknow:
Milasov NRG ima 35000km lik ni nezna sta su karike ni nikad nista osim jednom remen i valjke original, mc nesto '98... onaj s obrtaljkom...

svjecica, al to je normalno, bolje laganini poc ili grijat skuter nego riskirat klip...

nisam mjenjal sviječicu od kad kupil skuter :angry7: :angry7:..na plači ide komplet mali servis-menjal bum variomat,federe,.sviječica...remen uljne pumpe i pogonski remen su novi :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #24 : 18 Srpanj, 2011, 23:17:14 »
svi se ti dijelovi rade serijski, bez kontrole... normalno je da nekad nešto krene po zlu.. i na mercedesu ima mana... ništa nije savršeno a ni vječno..
sad stavi neku aftermarket radilicu pa vjerojatno nećeš imat sranja...
btw to isto se 3alfi3 dogodilo na malossi radilici za 200€ pa si ti misli..

Offline Frankie

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F15
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #25 : 19 Srpanj, 2011, 00:08:40 »
svi se ti dijelovi rade serijski, bez kontrole... normalno je da nekad nešto krene po zlu.. i na mercedesu ima mana... ništa nije savršeno a ni vječno..
sad stavi neku aftermarket radilicu pa vjerojatno nećeš imat sranja...
btw to isto se 3alfi3 dogodilo na malossi radilici za 200€ pa si ti misli..

Slazem se s tobom, ali "igracka" koja kosta 20K + kn ( a imas opciju kupiti igracku za 4000 kn ) mora igrati savrseno.

Koliko god mi bili zivi, potezati ce se prica ; Minarelli ili Piaggio ? bla bla ... I nakon visegodisnjeg iskustva i puno kilometara, javno objavljujem da je Minarelli majka ..

Uzmimo jednu staru rabljenu Betu Ark ( pola vas vjerojatno nezna o cemu se radi ) s 24000 km na satu .. I sad ..

Kupim i vozim ( nisam imao pojma sta je skuter, i kada sam skidao dekl prijenosa, zvao sam "dezurnog" mehanicara da ga pitam dal ce sta iscurit van  :binkybaby: ) taj isti skuter do 34000 km .. I pocnu "problemi" ..

Skuter lose ide, sim tam, Mario iz bivseg Mimmota ( ravnice, skidam kapu, covijek je legenda i postenjacina ) promjeni rolice i dijete pili dalje .. Na skoro 40000 km, pukne zeger na klipu ( sto je moja krivica, jer u vrijeme meetinga na kremichu, presudna stvar je bila koliko ti skuter ide nizbrdo ;) )

Kupim neki šrot kit, mislim da se zvao Alfa-Ere ili tako neki pimpach, i peglam dalje .. Serijska radilica, ser. lageri, OMV "kečaptol" ulje i tak.. Mislim da i dan danas vozi ..

Mozete me popljuvati, ali da sad kupujem mikser, kupio bih Minarelli, i to vise manje nego AC ! :)

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #26 : 19 Srpanj, 2011, 00:19:46 »
Slazem se s tobom, ali "igracka" koja kosta 20K + kn ( a imas opciju kupiti igracku za 4000 kn ) mora igrati savrseno.

Koliko god mi bili zivi, potezati ce se prica ; Minarelli ili Piaggio ? bla bla ... I nakon visegodisnjeg iskustva i puno kilometara, javno objavljujem da je Minarelli majka ..

Uzmimo jednu staru rabljenu Betu Ark ( pola vas vjerojatno nezna o cemu se radi ) s 24000 km na satu .. I sad ..

Kupim i vozim ( nisam imao pojma sta je skuter, i kada sam skidao dekl prijenosa, zvao sam "dezurnog" mehanicara da ga pitam dal ce sta iscurit van  :binkybaby: ) taj isti skuter do 34000 km .. I pocnu "problemi" ..

Skuter lose ide, sim tam, Mario iz bivseg Mimmota ( ravnice, skidam kapu, covijek je legenda i postenjacina ) promjeni rolice i dijete pili dalje .. Na skoro 40000 km, pukne zeger na klipu ( sto je moja krivica, jer u vrijeme meetinga na kremichu, presudna stvar je bila koliko ti skuter ide nizbrdo ;) )

Kupim neki šrot kit, mislim da se zvao Alfa-Ere ili tako neki pimpach, i peglam dalje .. Serijska radilica, ser. lageri, OMV "kečaptol" ulje i tak.. Mislim da i dan danas vozi ..

Mozete me popljuvati, ali da sad kupujem mikser, kupio bih Minarelli, i to vise manje nego AC ! :)
nisi jedini, da opet kupujem 50ku ja bi minareli ac

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #27 : 19 Srpanj, 2011, 00:24:52 »
imo sam minareli ac i lc, također sad imam piaggio lc ............Nemogu se pozalit  ;D

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #28 : 19 Srpanj, 2011, 00:30:48 »
Aha!!! :vidiga: :vidiga:
A talijan,rijeci su suvisne...  ;D
Jednostavno KATASTROFA!!!!

Nisu skuteri sto su nekada bili...
 :nono: :nono: :nono:
 :mad0265: :mad0265:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #29 : 19 Srpanj, 2011, 00:34:31 »
to trokiranje je do coka  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #30 : 19 Srpanj, 2011, 00:35:44 »
ja nikad problema ni na jednom piaggiu,a svi motori do sad su mi bili piaggio,stari mi je isto uvijek manje kubikaze imo piaggio.....i za sve ove primjere za piaggio "nekvalitetu" 100% sam siguran da ima isto tolko primjera za npr minarelli....
i ja isto nakon visegodisnjeg iskustva i puno kilometara mogu rec da je Piaggio majka.....sad pred par dana sam bio na meetu i bas sam gledo kolko je piaggia,bilo ih je od 30skutera cca 20 piaggio grupacije.....i sad uzmite isto u obzir kolko je piaggia na cestama a kolko je minarellia,ajmo rec npr da je 70%piaggio 30% minarelli i normalno je da na vecem postotku ima vise gresaka, da je obrnut postotak onda bi i greske bile obrnute.....
da nebi sad bilo svako svog konja hvali,ne govorim ja nista protiv minarellia,nego samo vise vjerujem piaggiu, i gledam situaciju realno,mozete sad pricat kolko god ocete,al ovako stvari stoje....
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #31 : 19 Srpanj, 2011, 00:43:03 »
ja imo 3 minarellija i svaki preko 40000 radio i bio tunan i blok je ko da si ga stemal iz aluminija
kompaktan i kvalitetno obraden i proizvodi se komplet u europi i japanu
pogle si zas postari cityja ne voze zipove
jer piaggio masina ima visoke nedostatke sustava mikroremena a o lezajima i struji da ne pricamo
istina minarelli je kao serijala trom al to je do preteskih rolica i malog karba sto je kikiriki sica za rjesit
ne serem po piaggiu i znam svako svog konja hvali i piaggio si je zaradio svoj status al zalosni je fakt
da uzadnjih 5 godina proizvode samo hrpu g#vn# u kini i sl. drzavama te da je pola djelova masine posudeno
od morinija i pripasano

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #32 : 19 Srpanj, 2011, 01:03:03 »
Sve je otislo kvragu,jeftina radna snaga je osvojila razne poznate proizvodjace,ti kinezi rade za saku rize i njima je cilj u 24h izbaciti xxxx skutera iz tvornice.Pitanje je dal se tu vrsi kontrola pojedinih dijelova,jer dati 20 000kn za skuter i da te ostavi na cesti to je jako lose, frend ima piaggio typhona 94god sa sesteroznamenkastom kilometrazom sad dal ga je chuck norris slagao u tvornici dok je tolko presao km neznam, al je jebeno kvalitetan i izdrzljiv
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2011, 01:04:48 Cobra »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #33 : 19 Srpanj, 2011, 01:17:58 »
Sve je otislo kvragu,jeftina radna snaga je osvojila razne poznate proizvodjace,ti kinezi rade za saku rize i njima je cilj u 24h izbaciti xxxx skutera iz tvornice.Pitanje je dal se tu vrsi kontrola pojedinih dijelova,jer dati 20 000kn za skuter i da te ostavi na cesti to je jako lose, frend ima piaggio typhona 94god sa sesteroznamenkastom kilometrazom sad dal ga je chuck norris slagao u tvornici dok je tolko presao km neznam, al je jebeno kvalitetan i izdrzljiv


Jeftina radna snaga nije razlog zasto neki lager rikne. ISto vrijedi i za pucanje remena, potrosnju rolica itd. Ionako sve te dijelove rade strojevi, a problem je u odabiru materijala jer tu se mzoe ustedit pa proizvodjac to koristi kako bi smanjio troskove. Problem je sto je u nekim slucajevima pretjerao u tome



A kaj se radne snage tice, sktueri su tak jednostavne naprave da radna snaga tu nije bitan faktor - i moja cura bi sastavila skuter kad bi joj neko pokazao kak se to radi

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #34 : 19 Srpanj, 2011, 01:20:34 »
pa pokazi joj  :laughing7:
dojdem ja na servis i da mi ga opere u sexy scootwash stylu

jel tvoja cura bolja u stavljanju svjecica na mjesto ili propuhivanjnu injektora???
da decki s foruma potvrde kvalitetu posla ;)
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2011, 01:25:03 JogFromYamaha »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #35 : 19 Srpanj, 2011, 08:20:24 »
jog malo si neudoban kad su cure u pitanju  :confused5:

moje iskustvo, dosad šta sam vidio a vidio sam puno po meni najizdržljiviji je morini  :) stvarno toj mašini šta moš radit to niu istine i neće đubre da umre moš se jebat

minarelli zna se da valja i sve, stvarno skidam kapu, aerox je glavni predstavnik i o njemu neću pričat nego baš o mašini, ima prednosti nad piaggiom milijun i uvijek je kvaliteta na razini dok kod piaggia varira jer imaš runnera sa 60tkm ništa im a novi nrg se raspe za par tisuća

e sad moje iskustvo, nrg power 4500km ovaj koji sam uzeo, skinem ja mašinu dolje na čišćenje i da ju pregledam malo i tako i reko aj da vidim dal radilica ima lufta, skinem ja vario, magnet i tako i probam radilicu a ono  ::) ::) ::) lufta ko u priči kompa moj!!
a gore je samo bio zx prije mene, i sad arrow imam
pa na ditechu sa 30 i kususr tisuća nije bilo toliko lufta, aj prijeđem ja preko toga
već bilo prigrijalo, sklepam si ja sve za cestu i vozim se tako zadovoljan ja i najednom nemoš upalit skuter, odma sa znao da me čok jebe, ok i nejga zamjenim, stavim ručni sve 5.
Jučer se vozim i samo nešto krene vibrirat u mašini  ::) sad imam 5900km i najmanje šta mi treba je da se raspu ležajevi na toj kilometraži

bili mi na meetu i netko mi se dere da mi zadnji kotač ide u 8icu, mislim se koji q pa novi skuter, stanem ja i probam rukom kad ono ima lufta osovina sekundara  ::) ::)

mislim stvarno je taj piaggio otišo u 3pm sa svojom poslovnom filozofijom, gade mi se više i sad mašina koja bude išla na SR će definitnvno ić na detaljno rastavljanje i zamjenu svakog i najmanjeg ležaja i semeringa jer kad oni u tvornici neznaju napravit posao onda ću ja morat sam  :angry7:
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2011, 08:22:12 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #36 : 19 Srpanj, 2011, 09:25:34 »
ajoj pa ja zezam samo tetu alfetu
dok ti cura kupi motor se i smije zezat ga malo  ::)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #37 : 19 Srpanj, 2011, 09:52:20 »
A kaj se radne snage tice, sktueri su tak jednostavne naprave da radna snaga tu nije bitan faktor - i moja cura bi sastavila skuter kad bi joj neko pokazao kak se to radi
baš to... i skuteri 50ccm se manje više vode pod "dječje igračke", pa se tim ritualom i slažu.. kak ispadne- ispadne   :icon_biggrin:

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #38 : 19 Srpanj, 2011, 10:11:01 »
ne znam.. ja kupio svoga sa 4700km, sad imam 8100, pegla se skoro uvik pun gas, skoro uvik u dvoje, a islo se i na ture od 200km u danu...

ja odusevljen sa sa svojim :)

jedino sto sam minjao je CDI (120kn) i gume...

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #39 : 19 Srpanj, 2011, 11:11:01 »
Znam da je jedan tip skinuo deklo od piaggia a ono sve puno riže unutra  :dontknow: