Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)  (Posjeta: 21506 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« : 12 Veljača, 2008, 23:57:58 »
Evo kupio frend SF2 i odmah problemi scoot jedva upali,a onda neće da prima gas,jednostavno se ugasi kad mu daš gas,i sad ja maknul onaj elektronski čok i začepil onu rupu na karburatoru i scoot radi ko urica prima gas sve pet.
Sad vjerovatno ne valja elektronski čok,ali ako neko zna više o tome neka napiše zanima me kako ispitat da li je čok ispravan ???
« Zadnja izmjena: 13 Veljača, 2008, 00:10:05 black-rox »

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #1 : 13 Veljača, 2008, 00:08:39 »
 :icon_scratch:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #2 : 13 Veljača, 2008, 06:42:41 »
moze ostat cok na karbu,ali ga otpojis ispod prednje lijeve plastike,ispod nogu,i ja sam imao prije dosta problema s el.coko,posebici zimi,ulazim u zavoj i pocinjem kocit,a on jos radi i skut ubrzava,sad imam manualni i sve je uredu,probaj spojit ona dva kraja zice na akukulator i vidi dal radi

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #3 : 13 Veljača, 2008, 09:33:14 »
Ako si maknuo čok, a nisi mu zatvorio diznu koju bi on trebao zatoriti kad se "ugasi" (tj kad se zagrije pa rastegne pa iglom zatvori diznu za dodatni dotok benge u motor), onda ti sada skuter radi cijelo vrijeme s punim čokom. Troši više benge...


Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #4 : 13 Veljača, 2008, 10:06:23 »
moze ostat cok na karbu,ali ga otpojis ispod prednje lijeve plastike,ispod nogu,i ja sam imao prije dosta problema s el.coko,posebici zimi,ulazim u zavoj i pocinjem kocit,a on jos radi i skut ubrzava,sad imam manualni i sve je uredu,probaj spojit ona dva kraja zice na akukulator i vidi dal radi

Imao sam isti problem na sr-u, ne znam drugo reshenje osim ovog... :icon_scratch:

 :hello:
Njiii :)

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #5 : 13 Veljača, 2008, 13:14:20 »
Ali dečki, odspojen čok = STALNO MAXIMALNO uključen čok!!!

Tek kad ga struja zagrije, on se raširi i zatvori dodatni dovod benzina u motor...

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #6 : 13 Veljača, 2008, 13:41:07 »
Ali dečki, odspojen čok = STALNO MAXIMALNO uključen čok!!!

Tek kad ga struja zagrije, on se raširi i zatvori dodatni dovod benzina u motor...
Pa kad je odspojen iglica je dole :icon_scratch: i čok je zatvoren,a kad se uključi igla bi se trebala dignut po meni bi to trebalo biti tako :icon_scratch:

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #7 : 13 Veljača, 2008, 15:14:04 »
Ali dečki, odspojen čok = STALNO MAXIMALNO uključen čok!!!

Tek kad ga struja zagrije, on se raširi i zatvori dodatni dovod benzina u motor...

Čok ne zatvara benzin, on zatvara dovod zraka. Kad je ugasen onda je iglica uvučena. Vidi service manual.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #8 : 13 Veljača, 2008, 15:15:23 »
A-a, ne...

Kad je hladan, skupljen je, i igla je podignuta...
-
|
|
ˇ
u


Kad se zagrije, rastegne se prema dolje, pa se zatvori dovod...

-
|
|
|
ˇu

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #9 : 13 Veljača, 2008, 15:16:46 »
Ali dečki, odspojen čok = STALNO MAXIMALNO uključen čok!!!

Tek kad ga struja zagrije, on se raširi i zatvori dodatni dovod benzina u motor...

Čok ne zatvara benzin, on zatvara dovod zraka. Kad je ugasen onda je iglica uvučena. Vidi service manual.

Sto fergazera, sto načina...
Možda ovaj njegov ima čok klapnu... Tko zna... ALi onda nebi bilo igle, nego klapne...
Ja govorim o naj češćem...

Što znači da je čok ugašen??? znači da ne dobiva struju, pa je hladan jer nema grijanja... ako je hladan, onda je igla otvorena, pa bi dobivao samo više zraka, ako je tako kako kažeš...

Uostalom, neg ga skine i spoji na struju pa da vidi, dal će se širiti...

evo c/p iz jednog "manuala":

On the left side of the carb there is a cover that is held by two
screws and the "choke" is attached to the top of that. You can ID it
because there is 2 wires running into the top of it. Inside there is a
tapered brass needle and a resistance heating element and a spring.
The spring pushes the needle up and causes the choke enrichening
passages to open when the bike is shut off.

It stays in the default, "open" position until the electrical power
applied when the system is energized causes enough heat to activate
the wax pellet and push the needle into the "closed" position. It
seemed to take two or three minutes to get full closure when I was
tinkering with it.
« Zadnja izmjena: 13 Veljača, 2008, 15:27:17 gozz »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #10 : 13 Veljača, 2008, 16:48:35 »
ma samo ti njega otspoji na đžeku i miran si,imao sam ja problema sa njim,ipak znam sta je pezo :toothy3:

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #11 : 13 Veljača, 2008, 21:26:18 »
ma samo ti njega otspoji na đžeku i miran si,imao sam ja problema sa njim,ipak znam sta je pezo :toothy3:
Evo do maloprije se j#bo sa čokom i odspojio ga i opet ista stvar skuter ne prima gas,tek kad maknem skroz čok ča i začepim onu rupu di je bil on skuter radi kako treba.Ovo mi uopće ne ide u glavu koji je k**ra* s tim sranjem od karburatora :angry7: :angry7:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #12 : 13 Veljača, 2008, 21:38:04 »
skini karb dolje očisti ga.promjeni čok i onda probaj.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #13 : 13 Veljača, 2008, 22:31:13 »
Mislim da bi trebao vidjeti neku shemu tog čoka da bi skuzio kak radi. Vosak, opruga, neki toplinski element... hmmm.. ne kontam.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #14 : 14 Veljača, 2008, 00:07:42 »
Mislim da bi trebao vidjeti neku shemu tog čoka da bi skuzio kak radi. Vosak, opruga, neki toplinski element... hmmm.. ne kontam.
Ma ni ja ne kontam ma dokazano je da su žakovi smeće minareli ili piaggio prava stvar neće u moju garažu više nikad ni jedan shitfight

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #15 : 14 Veljača, 2008, 09:17:00 »
Gle, očito ti je pre siromašna smjesa, jer ti čok ne vraća e stalno čepi dovod goriva. Pa zato kad dodaš gas, on se guši...
Kad skineš čok dolje i zatvoriš rupu di je čok bio  namontiran, tada si ostavio otvorenu diznu koju on treba inače zatvoriti, i dobivaš više benzina, i atda radi kako treba...

Evo pojednostavnjena shema fergazera za skutere, crtala je moja malenkost, pa nemojte komentirati:

Dakle:




Krenimo od početka, skuter je hladan, ne radi, nema struje na el čok, grijač ne radi,  te je ekspanzioni gel skupljen i feder ga još uz to tlači prema gore, i igla je pomaknuta prema gore i otvoren je dovod extra benzina za motor. To jest ČOK je UKLJUČEN!!!

Zato ne smijemo dodavati gas kada pokrećemo skuter kad je hladno jer otvaranjem "leptira" tj podizanjem klipića motor bude vukao umjesto benzina kroz čok diznu, samo zrak kroz fergazer.

OK, upalio motor, počeo proizvoditi struju na statoru na koji je spojen grijač čoka, grijač počinje grijati gel, ovaj se počinje širiti i ići prema dolje tj gurati iglu čoka prema dolje, i ZATVARA EXTRA DOVOD GORIVA to jest ČOK SE "ISKLJUČIO" funkcionalno.

ZNAČI:

Dok god je čok "ELEKTRIČKI" uključen (teče struja), dotle je on "FUNKCIONALNO" isključen.

Kada prekinemo dovod struje, grijač ne radi, gel se hladi i vrača/diže iglu gore, otvara extra dovod, i opet je čok uključen!

Nadam se da ste shvatitl.

E sad, ako ga ti skineš van, i samo začepiš rupu di je on bio, dozna ti ostaje otvorena, jer nema igle čoka koja će ju zatvoriti...

Nadam se da me kužite...
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2008, 09:22:48 gozz »

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #16 : 14 Veljača, 2008, 14:35:42 »
Odlican prikaz! Sjedni 5. Ali to znaci da ako je cok neispravan, znaci da onaj termo-element ne grije gel i da je neispravni cok uvijek ukljucen! A to kod mene nije slucaj. Meni motor dok je hladan nece raditi na leru, tek kad se malo ugrije (sto je i logicno) radi dobro i mirno i ne gasi se. Aj sad ti to meni objasni. Ili je kod mene slucaj da se gel stvrdnuo u "zatvorenoj" poziciji?

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #17 : 14 Veljača, 2008, 15:26:36 »
Odlican prikaz! Sjedni 5. Ali to znaci da ako je cok neispravan, znaci da onaj termo-element ne grije gel i da je neispravni cok uvijek ukljucen! A to kod mene nije slucaj. Meni motor dok je hladan nece raditi na leru, tek kad se malo ugrije (sto je i logicno) radi dobro i mirno i ne gasi se. Aj sad ti to meni objasni. Ili je kod mene slucaj da se gel stvrdnuo u "zatvorenoj" poziciji?

Fala, ne treba mi 5tica :) ...

Možda je zaštekao... ko zna... 100 fergazera, 200 čokova; ne, čekaj, to je druga poslovica...

Evo i meni se karb dosta čudno ponaša, i još nisam otkrio koji mu je...
Doduše, drugačiji simptomi...
Kad je topal, i kad ga pustim u ler, onda mu je ler visok, pa mu nakon 30 ak sekundi padne na normalni ler...
Čuda trista...
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2008, 15:29:56 gozz »

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #18 : 14 Veljača, 2008, 16:45:20 »
Potaknut tvojim predavanjem o beskonacnosti svemira i oprugama u vosku, otisao sam vidjeti na lice mjesta sta se dogadja sa tim fakin cokom. Kad je skuter ugasen igla je povucena u tijelo čoka, odnosno igla nije u stanju erekcije, potvrdjujuci tvoju teoriju, ali meni tada skuter ne radi na leru, nego moram drzati gas. Nako 5-7 minuta rada, kada je skuter samostalno brundao na leru, ugasio sam ga i skinuo čok, te utvrdio da je igla dozivjela punu erekciju, izasla jedno 12-13 mm iz tijela čoka i zatvorila dovod (jel zraka ili benzina to je jos nepoznanica). Znaci da je moj čok ispravan, odnosno da radi ali nema funkciju jer ne drzi skuter na leru kad je hladan, vec sasvim suprotno! Kaj sad dalje? Jel ima veze vijak za regulaciju zraka na leru sa radom motora pod čokom? Brijem da nema ali..

Choke Walbro carburateur .. j#bo ga pas.. fotka hladnog čoka - igla nije u stanju erekcije!



P.S. Erektiranu iglu nisam mogo slikat, jer mi je crkla baterija na mobu, a i saraf koji drzi čok na frgiću mi je ispao negdje u mašinu .. grrr.. baš sam smola.

To sto ti kazes da je tvoj problem, to mi se cini kao da saraf za regulaciju zraka na ler gasu nije dobro podešen tako se i meni ponaša kad je šaraf previše zatvoren ili negdje vuče falš zrak.
Slikam ponovno pa tu stavim fotku.
« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2008, 16:51:38 To3cutter »

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: PROBLEM PEUGEOT SF2 (Elektronski čok)
« Odgovori #19 : 14 Veljača, 2008, 17:14:15 »
Potaknut tvojim predavanjem o beskonacnosti svemira i oprugama u vosku, otisao sam vidjeti na lice mjesta sta se dogadja sa tim fakin cokom. Kad je skuter ugasen igla je povucena u tijelo čoka, odnosno igla nije u stanju erekcije, potvrdjujuci tvoju teoriju, ali meni tada skuter ne radi na leru, nego moram drzati gas. Nako 5-7 minuta rada, kada je skuter samostalno brundao na leru, ugasio sam ga i skinuo čok, te utvrdio da je igla dozivjela punu erekciju, izasla jedno 12-13 mm iz tijela čoka i zatvorila dovod (jel zraka ili benzina to je jos nepoznanica). Znaci da je moj čok ispravan, odnosno da radi ali nema funkciju jer ne drzi skuter na leru kad je hladan, vec sasvim suprotno! Kaj sad dalje? Jel ima veze vijak za regulaciju zraka na leru sa radom motora pod čokom? Brijem da nema ali..

Choke Walbro carburateur .. j#bo ga pas.. fotka hladnog čoka - igla nije u stanju erekcije!



P.S. Erektiranu iglu nisam mogo slikat, jer mi je crkla baterija na mobu, a i saraf koji drzi čok na frgiću mi je ispao negdje u mašinu .. grrr.. baš sam smola.

To sto ti kazes da je tvoj problem, to mi se cini kao da saraf za regulaciju zraka na ler gasu nije dobro podešen tako se i meni ponaša kad je šaraf previše zatvoren ili negdje vuče falš zrak.
Slikam ponovno pa tu stavim fotku.

Ok, evo, znači nakon što si detaljno proučio spolni život tvog čoka te erektilnu funkciju prema rupi fergazera, ustnovili smo da kad je "zagrijan" da je pod erekcijom, (baš prigodno za Valentinovo) što znači da zatvara ili zrak ili benzin.

Ako zatvara zrak kad se motor zagrije, to nema smisla, reći će i djeca na tehničkom u osnovnoj školi...
Ako zatvara benzin, to je logično, klimat će glavama Sanader i Bandić dok se rukuju na pressici...

Dakle, složili bi se da igla regulira benzin a ne zrak... E a sad, skupimo tvoje i moje ismptome skupa, i idmo pisati knjigu "misteriji karburatora I"

Definitivno ima utjecaja vijak za zrak ler gasa, i kad je čok uključen, jer je čok samo dodatak na normalan ler rad fergusona...



« Zadnja izmjena: 14 Veljača, 2008, 17:20:54 gozz »