Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om  (Posjeta: 3262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chibo5

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr 50
  • MojSetup: malossi
  • MojSpuh: LeoVince zx
ovako, susjed mi ima novu apriju sr 50 r i kupio je sad polovnog zx-a pa me zanima koje rolice, federčiće i centralni da stavi da izvuce maximum iz motora
ako je vec neko imo takvu situaciju ili ima neki prijedlog
tako je, da =)

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #1 : 02 Veljača, 2016, 19:35:55 »
Vidim nitko ne želi da ti odgovara :p Pa da se ja nadovežem na tu očito dosadnu temu da ne stvaram novu.... Uzeo sam sr 50 1998g, oba dva disk kočnice vodeno hlađenje vodoravni cilindar, znači to je minarelli?  Zanima me koju težinu rulina da ubacim, jer trenutno ima lošu maximalu, nekih 60+, ima vrlo dobar start diže đire odmah, onda mala rupa (vrti se dobro) kod 30kmh i onda opet super potegne i stane kod 60 samo vrišti ne ide, pretpostavljam znači nove i teže rulinice ubacit?
Sutra budem skinuo ruline i izvagao ih da vidim šta imam unutra. Btw koji su znakovi/simptomi lošeg remena?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #2 : 02 Veljača, 2016, 19:46:02 »
ako je motor iz 98me treba detaljno utvrditi sto treba mjenjat jer je pitanje u kojem je stanju prenos i koliko je redovito servisiran

serijske rolice su ti 6.5g na toj masini i treba ici po satu preko 90
ali to je star prenos znaci centralni feder je mrtav, remen isto tako (ili je potrosen ili je osusen)
klizaci, variomat, kuplung, zvono i ostale komponente se mjenjaju po potrebi kada su potrosene

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #3 : 02 Veljača, 2016, 21:29:55 »
Cijenjeni čovjek romske nacionalnosti od kojeg sam kupio skuter kaže da ga je održavao, mjenjao klip cilindar kod tog i tog i tako sve to ljepo :p Sad sam išao djir i snimio video , drugi snimak je samo audio jer se kod prvog od vjetra nije moglo čut kako trokira kad dođe do kraja.
Jel se da šta zaključiti iz samo zvuka?

https://www.youtube.com/watch?v=Rxye7RRwr_I&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=F2ok6rgWslM&feature=youtu.be

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #4 : 03 Veljača, 2016, 00:22:10 »
E budem ipak zasebnu temu otvorio

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #5 : 04 Veljača, 2016, 12:30:46 »
iz same snimke se da zaključiti da motor nejde nikak. Prijenos komplet treba provjeriti kako ti je yog
napisao. Koliko km ima?

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #6 : 04 Veljača, 2016, 12:42:29 »
Ima 20 nešto soma, otvorio ga i vidio da ima crveni/naranđasti centralni, i zaboravio vam reč ima arrow auspuh, bio kod frenda kupio remen i brtvu na auspuhu novu pa mi malo objasnio neke stvari.
Ruline su nekih 5,6g, njih ču eventualno izbušit, remen stavljam novi ću vidit kako sve to ide, al vjerovatno budem trebao maknut crveni centralni

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #7 : 04 Veljača, 2016, 12:51:05 »
nema bušenja, isto para nikakva za kupiti nove ako treba. Centralni van i gore serijski. Pogledaj i fedriče na kuplungu koji su..

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #8 : 04 Veljača, 2016, 19:49:10 »
Stavio novi remen i brtvu na auspuhu, ruline nisam dirao (osim očistio) složio sve to nazad i skuter sad ko da kreče iz pete brzine, moram nogama se zatrcat i nekako jedva na soma okretaja ide i ono nibrdica kako idem pocne lagano dizat okretaje i pri 60 počne ič ko lud, mrak je nisam isprobavao po uličicama dalje kolko ide, ugl nemam pojma zašto to radi? Remen koji sam imao je bio istrošen, stavio novi koji je 1-2mm deblji od tog istrošenog i taj frend kaže da sad trebam lakše ruline :/

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #9 : 04 Veljača, 2016, 21:20:54 »
Stavio novi remen i brtvu na auspuhu, ruline nisam dirao (osim očistio) složio sve to nazad i skuter sad ko da kreče iz pete brzine, moram nogama se zatrcat i nekako jedva na soma okretaja ide i ono nibrdica kako idem pocne lagano dizat okretaje i pri 60 počne ič ko lud, mrak je nisam isprobavao po uličicama dalje kolko ide, ugl nemam pojma zašto to radi? Remen koji sam imao je bio istrošen, stavio novi koji je 1-2mm deblji od tog istrošenog i taj frend kaže da sad trebam lakše ruline :/

krive dimenzije remena, rolice ili fedriči kvačila. Te tri stvari moraš provjeriti. Nadam se da si stavio podlošku iza ventilvara.

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #10 : 04 Veljača, 2016, 21:54:37 »
Pardon, kad sam slagao variomat nekako su se rolice porazbacale :p Sad sam složio kak spada i sad ide i preko 80 po satu, ali nema neke visoke djire pri high endu, pa ubacio samo 3 rolice, ali tu sam ostao bez benza poceo mi trokirat nisam mogo do kraja isprobavat. Sutra nastavim

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #11 : 04 Veljača, 2016, 21:59:01 »
pa ti si lud, kakve 3 rolice!? unutra moraju biti sve radi centriranja!! shebat ćeš ležajeve na radilici a nedaj Bog i nešto više...
ako su preteške kupuj lakše i štelaj.. jaooooo

Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #12 : 05 Veljača, 2016, 01:44:57 »
Pardon, kad sam slagao variomat nekako su se rolice porazbacale :p Sad sam složio kak spada i sad ide i preko 80 po satu, ali nema neke visoke djire pri high endu, pa ubacio samo 3 rolice, ali tu sam ostao bez benza poceo mi trokirat nisam mogo do kraja isprobavat. Sutra nastavim
:laughing7: :laughing7: :laughing7:
Prvo pitaj tu prije nego što nešto odlučiš napraviti na svoju ruku. Rolice obavezno sve unutra i očito lakše jer bolje radi sa 3 komada. Isto tako,ako ti je remen širi nego što treba biti onda ne leže na bolcnu pa zato kreće kao "iz pete".
Ima više faktora...Što više informacija,to ćeš prije i bolji odgovor dobit.
"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #13 : 05 Veljača, 2016, 03:09:48 »
Remen je koji treba bit, prodao mi ga frend što ima dučan za skuter dijelove kaže to je to, pitao ja dal da uzmem deblji rekao on on odmah ''nene ovo uzmi'', ali deblji je od mog istrošenog :P
Kreče sad dobro, iz pete je kretao kad su mi se ''odsložile'' rolice u variomatu bez da sam skužio dok sam natezao glupi remen na kvačilo. Sa 3 rolice sam se uspio malo provozat al ne na punom gasu jer mi je trokirao (nema benza) zatim sam mu stavio nazad svih 6 i nakon 100m ostao skroz bez benza :P Al kolko sam mogao skužit sa samo 3 rolice dizao okretaje slabo vukao, ah, kad bih bolje razumio utjecaj težine rolica :/

Btw, skuter sam platio 1500kn, od roma ga kupio, izgleda ko zadnje g#vn% :P Nebih sad htio kupovati 3 seta rolica, čisto za što manje para napravit da ide bar normalno kao serijala, dođe mi da nabavim stock auspuh, ali i to je investicija nepotrebna kad več imam glupi arrow :P

Sr-ku sam si uzeo jer se skidam s motora, imam vxr-a več 10 godina u svom vlasništvu kojeg ču se sad rješiti, kao i honde cb 400f iz 1975, dosta mi odlaženja na sahrane jer vozač auta nije poštivao prednost motociklista. Ali živim uz more i po ljeti je pre-dobro imat skutić, pa eto, s ovog neču poginut do mora i nazad, tako nekako razmišljam. Sve znam naravno i sa skutera mogu najebat....ali bar ču ič nekih 40-60kmh a pri toj brzini mogu čak i zakočit kad god treba. Dok vxr i ova honda....gušt mi je to ganjat i skoro uvjek idem iznad ograničenja htio ja to ili ne, nemogu prdit 40kmh s tim motorima, a s pedesetkom mogu bez beda, i to se još dere čini mi se kao da letim  :headbang: Zapravo pustit ču arrow činit če mi sa da idem brže, a i šupcima čoravim u autima ću davati dodatni zvukovni signal koji će ih obavještavati o mojoj hebenoj prisutnosti
« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2016, 03:22:08 gp_motori »

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #14 : 05 Veljača, 2016, 03:25:53 »
pa ti si lud, kakve 3 rolice!? unutra moraju biti sve radi centriranja!! shebat ćeš ležajeve na radilici a nedaj Bog i nešto više...
ako su preteške kupuj lakše i štelaj.. jaooooo
Gledao na youtubeu ekipa kaže da se to može tako, svaku drugu izvadiš pa je i dalje sve u balansu. Mada nebih naravno dugoročno, samo kao test

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #15 : 05 Veljača, 2016, 14:57:01 »
Uzeo 4,7g rolice, dosad su bile neke od 5,6g (izvagao) pa bum to isprobal, s remenom dobio da se razleti nekako do 75-80 po satu, ali na trecini gasa isto idem 75.  Valjda su te rolice rjesenje. Btw kako utjece centralni feder na maximalu? Moj je neki crveni/naradjansti, pojma nemam jel stock ili aftermarket tjuninjg. A i cini mi se da mi motor trosi 6l, not happy, sad cu bas mjerkat kilometre

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk


Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #16 : 05 Veljača, 2016, 15:42:46 »
Raspisao si se fino  :icon_tongue:
Utjecaj težine rolice ti ide ovako: što lakše rolice to više obrtaja,teže rolice manje. Isto tako centralni,što tvrđi to više obrtaja. Cilj je potrefit obrtaje na kojima skuter najbolje ide i ima najviše snage.Ako se previše vrti onda prevrtava i ne ide,ako premalo vuče se kao šteta opet.
Stavi originalni novi centralni iza i lakše rolice,kontam oko 4g.

"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #17 : 05 Veljača, 2016, 16:09:38 »
pa ti si lud, kakve 3 rolice!? unutra moraju biti sve radi centriranja!! shebat ćeš ležajeve na radilici a nedaj Bog i nešto više...
ako su preteške kupuj lakše i štelaj.. jaooooo
Gledao na youtubeu ekipa kaže da se to može tako, svaku drugu izvadiš pa je i dalje sve u balansu. Mada nebih naravno dugoročno, samo kao test
tocno tako, mada sam se ja znao i duze vozit sa 3 rolice i nis se nije sjebalo. to i dan danas prakticiram
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #18 : 05 Veljača, 2016, 19:57:09 »
Od danas kupujem set rolica i stavljat ću kod svakog servisa po tri unutra da ušparam, koji kreteni ovi kaj tu to izmislili... lažu napačen narod.

Offline gp_motori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 52
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice, federčiće i centralni na serijski sr 50 r sa zx-om
« Odgovori #19 : 05 Veljača, 2016, 20:13:59 »
Mislim da je problem u pretvrdom centralnom federu.
Znači sa lakšim rolicama isti vrag, krajnja ne ide, mogu na trečini gasa ič 75, i jedva pun gas nekako 80, ne dize nesto djire i cak se gusi na punom gasu, mislim da je feder pretvrd nedamu da se spusti do kraja a motor nema dovoljno snage/djira da variomat digne do kraja, sto se cak vidi po tragovima remena na variomatu, ne dize do kraja.
A taj centralni je toliko tvr da je rukom skoro nemoguce stisnut ga, nekako ga remenom nategnem i onda frend stegom stisne kvacilo
Sutra budem dignuo zadnji kotač u zrak i skinuo poklopac pa vrtio u prazno, ali mislim da je to što mislim. Crvene/narandjaste boje je neki.