Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ubrzanje problem  (Posjeta: 1307 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Ubrzanje problem
« : 15 Svibanj, 2011, 11:11:09 »
Dakle, minarelli ac masina, malossi gus, giannelli next, teikei 16mm na airbox, multivar s 5.1g, lc seknudar, optimalni federi za start, bili centralni malossi, remen 755x17, serijske polutke...
Skuter slabo ubrzava za minarellija, 0-60 ide jedva u 10s, starta dobro pa na 20 naglo padnu okretaji i vuce se ko krava... Sad znam da je do polutki, al u startu prevrti barem 10000rpm, dere se ko lud, pa koda naglo pustim kumplug na autu, trzne, padnu okretaji na recimo 5-6000 i vuce se ko krava...
Nije li taj pad okretaja ipak prevelik za 2t masinu, da je manji pad okretaja, nek se i zadere na startu, samo da poslje normalno vozi...
Ovo ubrzanje 0-60 sam imao na ovoj masini s 50ccm al je bio drugi setup prjenosa, krajnja je dobra, ide bez problema preko 80 a dalje me ne zanima...

plizzz help :help:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2011, 11:13:14 »
koja ti je centrala nutra?
nije do polutki nego ej do neustelanog prijenosa nema minarelli takvih oscilacija

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2011, 11:22:23 »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2011, 11:27:54 »
Zuti bi bio dosta bolji...on bar sprecava taj nagli pad ...mekana je bela uz ser. polutku...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2011, 11:35:08 »
stavi zutu centraluu zute suste

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2011, 11:45:23 »
Pokusat cu s luninim federom cisto da vidim jel ima kakve promjene...
Ovo je luna s nextom prije dvi godine, sve ostalo osim 3,7g rolica je serijsko lunino, skoro pa nema onog pada na 30, jedva se osjeti, mozda max 500rpm uzbrdo kad idem al opet je to nista naspram 5000 :drunken_smilie: Ubrzanje po satu na videu je identicno ovom sada s kitom i bolesnom masinom, samo je puno veca krajnja i start je bolji...



Dakle zuti feder? Federi kvacila su bjeli za fly jer je dirano oko kvacila i ovi su bas taman :icon_biggrin:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2011, 11:49:10 »
ma centrala tebe zejebava

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2011, 12:11:01 »
nadam se da je tako hehe, sutra popodne cu je zamjenit pa cemo vidit sta ce bit :icon_biggrin:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #8 : 15 Svibanj, 2011, 13:30:54 »
nije ti do polutki,ja sam imao dr evo+yasuni r+dell 21 i jos dosta toga na serijskim polutka i nije bilo NIKAKVOG PADA OKRETAJA!!
isto tako sam sam imao bijeli centralni+torison,4gr rolice,podloska 1mm i isao je jebeno...
vidim da imas rolice 5.1 kada sam ih stavio na svoj skut nije se micao sa mjesta,probaj sa 4gr mogao bi se jako iznenaditi

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #9 : 15 Svibanj, 2011, 14:17:10 »
Giannelli next vrti puno nize okretaja od yasuni r-a, nize i od zx-a, mozda me i podloska zeza, stavit cu 1mm za svaki slucaj...
Nekad je na forumu bilo price da postoje dvi vrste federa za minarelli, jedni su ko za torq polutku a drugi su za serijsku polutku, mozda u tome ima neke veze?
Al prije par mjeseci je bilo sve isto u prjenosu osim gramaze rolica, remena i podloske, multivar je totalno popravio ubrzanje samo je krajnja bila losa zbog remena, a i isao je lose skuter jer su propuhale karike a ja mislio semerinzi :toothy12:
Evo video s losim karikama na 50ccm prije par mjeseci, nema rupe nikakve :dontknow:



Parlas dal si vozio tada na malossi kelvaru ili hebo remenu? Meni je na ovom videu yamaha remen al istrosen, 14,6mm :drunken_smilie:
Sada je u luni remen od pezoa istrosen takodjer, 755x17

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #10 : 15 Svibanj, 2011, 15:17:52 »
ko što cvele kaže žuta centralna i štel sa rolicama.mora bit bolje :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #11 : 15 Svibanj, 2011, 17:48:43 »
Giannelli next vrti puno nize okretaja od yasuni r-a, nize i od zx-a, mozda me i podloska zeza, stavit cu 1mm za svaki slucaj...
Nekad je na forumu bilo price da postoje dvi vrste federa za minarelli, jedni su ko za torq polutku a drugi su za serijsku polutku, mozda u tome ima neke veze?
Al prije par mjeseci je bilo sve isto u prjenosu osim gramaze rolica, remena i podloske, multivar je totalno popravio ubrzanje samo je krajnja bila losa zbog remena, a i isao je lose skuter jer su propuhale karike a ja mislio semerinzi :toothy12:
Evo video s losim karikama na 50ccm prije par mjeseci, nema rupe nikakve :dontknow:



Parlas dal si vozio tada na malossi kelvaru ili hebo remenu? Meni je na ovom videu yamaha remen al istrosen, 14,6mm :drunken_smilie:
Sada je u luni remen od pezoa istrosen takodjer, 755x17
vozio sam na malossi kevlar sirina 17mm,bio je tek novi stavljan 2-3km a skut je od pocetka otkidao tj. nije mi trebalo da sjedne remen ;)

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #12 : 15 Svibanj, 2011, 17:58:05 »
ko što cvele kaže žuta centralna i štel sa rolicama.mora bit bolje :icon_thumright:
definitivno,bijela opruga je meksa od serijske ako se ne varam  :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Ubrzanje problem
« Odgovori #13 : 20 Svibanj, 2011, 11:29:52 »
PROBLEM JUTROS RJESEN  :notworthy:

Naime, kako sam kombinirao s remenom od peugeota koji je siri od serijskog dosta, nije ulazio u polutke, pa sam taj problem rjesio preradom pomicne polutke... Prilikom montaze zaboravio sam zamastiti grafitnom mascu polutke te sam strugotinu samo lagano krpom prebrisao, to je zapinjalo i na jednim i na drugim polutkama pri pocetku sirenja...
Sada su gore reparirane polutke od lune, stari bjeli centralni, 5g rolice, multivar, peugeot 755x17 remen, na 20 ima pad okretaja neprimjetan naspram onog prije :icon_biggrin:

A najvaznije od svega, MULTIVAR ŠEĆE REMEN OD BOLCNE DO VRHA , ventilator serijski, podloska bolcena 1mm :hello:

Samo da imate dojam o problemu, evo video prije par dana kako je to radilo, s 7-8-ak tisuca okretaja pada na 3-4000, sada je pad okretaja neprimjetan na wild lionu, jedva cekam stavit neki normalan spuh gore :notworthy:




:skuter: -Stej fušed