Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: na#ebo i ja :(  (Posjeta: 13679 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #80 : 13 Svibanj, 2011, 19:55:15 »
na autu od 250000 kn od naleta punta ni nesmije puknut..


Negdje je ta enegrija zavrsila. Mzoda ne na braniku, ali negdje je. Energija ne moze nestat - samo promijeni oblik. Sjelo je to njemu negdje, ne brini.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #81 : 13 Svibanj, 2011, 19:58:30 »
bio sam danas na kavi s tipom. Ima kasko jasno, stavili mu novi branik u boji i to je to.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #82 : 13 Svibanj, 2011, 19:59:57 »
bio sam danas na kavi s tipom. Ima kasko jasno, stavili mu novi branik u boji i to je to.

Onda si ga dosta pomako pa je tako energija presla u pomak vozila, umjesto da je ostala na autu.

btw, taj njegov branik u boji kosta vise od tvog auta  :toothy12:


A zasto je koristio kasko? Da prije popravi pa ce onda rjesavat sa krivcem? Mogo je onda i iz djepa platit (nakon izvida stete) tak da ne uplice kasko u sve to. Ili je jedan od onih kaj nema kaj za jest, al vozi bimera
« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2011, 20:01:37 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #83 : 13 Svibanj, 2011, 20:03:12 »
on nije drzao kočnicu pa je odklizio malo. A za branik pa da to je sa senzorima za razmak. Osiguranje mu stavilo novi i namiruje od osiguranja krivca nezgode.

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #84 : 14 Svibanj, 2011, 07:25:47 »
Onda si ga dosta pomako pa je tako energija presla u pomak vozila, umjesto da je ostala na autu.

btw, taj njegov branik u boji kosta vise od tvog auta  :toothy12:


A zasto je koristio kasko? Da prije popravi pa ce onda rjesavat sa krivcem? Mogo je onda i iz djepa platit (nakon izvida stete) tak da ne uplice kasko u sve to. Ili je jedan od onih kaj nema kaj za jest, al vozi bimera
fora kod kaska je da ti prvo tvoje osiguranje popravi auto a onda oni s drugim osiguranjem rješavaju stvari ko je kriv, dok kod običnog moraš im prvo dokazat da nisi kriv, da je krivac taj i taj i onda se naplačuješ od krivčevog osiguranja....

Dobro je kasko samo je skuuupoooooo
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #85 : 14 Svibanj, 2011, 07:35:03 »
pa da, ovaj zna da nije bio kriv nimalo jer je odozada dobio udar... ni ja nisam bio jer je mene pokupio odozada... dobio sam jučer obavijest da je proglašena totalna šteta (što sam i očekivao) ... frend je imao i novije vozilo i za manju štetu dobio je totalnu, a složio ga je s tim novcem i vozi se..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #86 : 14 Svibanj, 2011, 08:16:41 »
evo otpusnog pisma (povijest bolesti)


Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #87 : 15 Svibanj, 2011, 10:41:52 »
pa da, ovaj zna da nije bio kriv nimalo jer je odozada dobio udar... ni ja nisam bio jer je mene pokupio odozada... dobio sam jučer obavijest da je proglašena totalna šteta (što sam i očekivao) ... frend je imao i novije vozilo i za manju štetu dobio je totalnu, a složio ga je s tim novcem i vozi se..
to što je totalna šteta ne znači da ćeš doit puno para, u najboljem slučaju 50% kataloške vrijednosti auta.

samo info na koji način se procjenjuje totalna šteta: Uzme se u obzir kataloška vrijednost auta i procijeni se šteta, odnosno koji iznos je potreban za popravak. Ako procijenjena šteta prelazi 50% i više kataloške vrijednosti auta zaključuje se da se auto ne isplača popravljat.
Odšteta koju će ti prvu ponudit bit će kataloška vrijednost umanjena za procijenjenu vrijednost ovog što ti je ostalo.

Fora za isčupat više para ti je žalba na ponuđeni iznos -oboružaš se drugim  oglasima takvog sličnog auta ali onim di su auti na slikama u vidno lošijem stanju i di je cijena napuhana..
Još bolja opcija ti je odvjetnik koji se time bavi.
(been there, done that)
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #88 : 15 Svibanj, 2011, 10:46:39 »
raspitao sam se daju ti 80% od vrijednosti u tablici... imao frend nedavno slučaj, dali mu brijem 5500kn plus koliko je bilo šlepanje... znači da isprintam oglase auta kakav je moj i žalim se na cifru? on je realno vredil oko 10000kn... takvi su u oglasniku od 8000-12000kn.. očekujem od njih oko 5000kn... al bilo bi realno da mi daju oko 7000kn.. to bi prihvatio. btw, onaj tko je vidio punta zna da je autek bio bombon, sve kaj ne valja sam mijenjao, ima 160000 km motor i radi ko beba... služio bi me još 5 godina bez beda, samo regaj i toči... kak ja naiđem na takvog terminatora, nije mi jasno :omfg:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #89 : 15 Svibanj, 2011, 10:53:32 »
ma iz osiguranja su sve gusari
ja sam imao sranja s eurohercom
jer se dogodila greska na radnom stroju a stroj bio kao radni stroj osiguran
i sve je inspekcija pregledala i napisali da je zamor materijala i da je to tehnicki defekt
i cekao 4 mjeseca da se pare isplate a u meduvremenu sam ja platio racun jer
lik koji je ovlasteni servis je popi*davao dok je imao 9000kn u djelovima a nitko da plati
jebes osiguranja  :angry7:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #90 : 15 Svibanj, 2011, 11:27:00 »
Rekli su ti da kupis novi ovratnik u ljekarni?  :redface: to je nasa republika

ivane, jeli to u buzinu bilo? tako mi se cini po okolini (rima)

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #91 : 15 Svibanj, 2011, 12:02:50 »
navodno Croatia plaća bez problema... to je bilo na velikogoričkoj na križanju sa ulicom Bani..

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #92 : 15 Svibanj, 2011, 12:04:16 »
navodno Croatia plaća bez problema... to je bilo na velikogoričkoj na križanju sa ulicom Bani..
jes jes, to je to
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #93 : 15 Svibanj, 2011, 12:46:50 »
btw, onaj tko je vidio punta zna da je autek bio bombon, sve kaj ne valja sam mijenjao, ima 160000 km motor i radi ko beba... služio bi me još 5 godina bez beda, samo regaj i toči...

To ti nazalost njima nista ne znaci. Samo kataloska vrijednost.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #94 : 15 Svibanj, 2011, 12:54:47 »
ma ja se naucio nikad vise euroherc sad sam na drugoj osiguravackoj kuci gdje je od frenda mama sefica pa pazi foru oko neisplate na vrijeme  :laughing7:

al fakat je zalosno dok mazis i pazis svoju prdilicu i onda dobis tolko para  za nju da si ni bicikl nemozes kupit posteni
uzas :(

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #95 : 15 Svibanj, 2011, 12:57:20 »
To ti nazalost njima nista ne znaci. Samo kataloska vrijednost.
ovu izjavu nisam ni uputio njima...
da je ovo normalna država takvu olupinu mi ni nebi ostavila da ju vozim kud hoću... u normalnoj državi dobiješ isplatu vozila plus još bonus jer si ga reciklirao u skladu sa zakonima o zaštiti okoliša.. u pravilu ti ga nedaju više u ruke..
tak bi trebalo i kod nas... da ti isplate koliko on vrijedi a ovaj više ne vidiš..
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2011, 12:59:49 ivanm »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #96 : 15 Svibanj, 2011, 13:03:22 »
ma ja se naucio nikad vise euroherc sad sam na drugoj osiguravackoj kuci gdje je od frenda mama sefica pa pazi foru oko neisplate na vrijeme  :laughing7:

al fakat je zalosno dok mazis i pazis svoju prdilicu i onda dobis tolko para  za nju da si ni bicikl nemozes kupit posteni
uzas :(


To ti apsolutno nista ne znaci ako te nabije neko ko je osiguran u Eurohecu  :icon_biggrin:

Jedino ako pricas o kasko osiguranju




A kaj se Euroherca tice...

Prije 2-3 godine me nabio jedan koji je tamo osiguran. Zbusio mi je zadnju gumu (400kn), savinuo bocni nosac zadnjeg banika i to je sve. Ukupni trosak 400kn (zapravo, 800, jer sam kupio 2 nove gume). Branik i blatobran su imali farbe od drugog vozila i to sam ispolirao i nakon toga ko novo.
Euroherc mi je u rekordnom roku isplatio 3500kn (nikakve veze nisam potezao - sve redovnim putem).

Mozda je problem kod visih iznosa...
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2011, 13:07:29 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #97 : 15 Svibanj, 2011, 13:08:10 »
je ovisi na koga naletis ali ovi nisu isplatili i ja morao iz svog depa namirit trosak i tek nakon par mjeseci pare vidio natrag sto je apsurd  :angry7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #98 : 15 Svibanj, 2011, 13:10:16 »
kod štete od par tisuća kuna svako osiguranje ti isplati brzo.. problem je kod većih odšteta (20-30000kn+)
ja imam frenda kojem je tip napravio šptete 30000kn na novoj mazdi, i prošlo je par godina i ne znam jesu li to još dobili..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: na#ebo i ja :(
« Odgovori #99 : 15 Svibanj, 2011, 13:11:11 »
je ovisi na koga naletis ali ovi nisu isplatili i ja morao iz svog depa namirit trosak i tek nakon par mjeseci pare vidio natrag sto je apsurd  :angry7:

Treba samo razlikovat obavezno osiguranje od kaska - obavezno osiguranje obavi bilo gdje - ionako ne sluzi tebi nego nekome kog ces nabit.
Kasko je druga prica, ali to nebi znao jer niakd nisam imao kasko  :toothy12: