Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG skoro HE  (Posjeta: 6562 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #40 : 18 Ožujak, 2011, 15:01:33 »
nekuzite vi puno toga meni se cini i svi trkeljate bzvz neku teoriju koja nema veze sa praksom....kad bute imali nesto onda o tom mozete komentirat a ne sve rekla kazala...

evo ti primjer...imam doma serijskog zipa 50 sa zx-om na njemu je 17,5 fergazer i dizna 90 smjesa je savrsena i zip trosi 3-3.5l....neko bi sad reko to je nemoguce pa 90 dizna je na HE....je pa kai onda...ja ti pricam sve iz iskustva a ne ko 99% foruma sta nie imali nista jace od base kita

Frende,ja te nisam ni napao niti vrijedao...nit se pravim pametan (mozda tako ispada,al nije mi to cilj)
Nego vas lijepo pitam za savjet...da nebi krenuo stelat sa malim diznama i da mi rikne skuter i onda da dodjem na forum,kad je sve za bacit...zato i pitam sada...i pitam tebe jer znam da vas par vozi trke sa HE skuterima i znate ih stelat..a sta se tice mene imam i base cilindar na skuteru,a na drugom kao sto sam napisao u naslovu teme SKORO HE ;)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #41 : 18 Ožujak, 2011, 15:04:20 »
nije stvar u vredjanju nikoga nego samo velim da treba slusat ljude al samo iskljucivo ljude za koje znas da su imali nesto slicno sta ti slazes i oni ti najbolje mogu rec sta i kako

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #42 : 18 Ožujak, 2011, 15:07:26 »
nije stvar u vredjanju nikoga nego samo velim da treba slusat ljude al samo iskljucivo ljude za koje znas da su imali nesto slicno sta ti slazes i oni ti najbolje mogu rec sta i kako

Da,potpuno razumijem...da zakljucimo u vezi karba,kazes da prodam sa diznom oko 90-95 ?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #43 : 18 Ožujak, 2011, 15:12:24 »
da....igla na pola i probaj sa tim diznama

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #44 : 18 Ožujak, 2011, 15:14:27 »
da....igla na pola i probaj sa tim diznama

10Q i savjetu..i jos jedno pitanje?
Dali je bolje da probam ustimavat sa tvrdim ili mekanim oprugama? (i kvacila i centralna opruga)

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #45 : 18 Ožujak, 2011, 15:15:38 »
koliko ja znam, centralni se krece od mekseg

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #46 : 18 Ožujak, 2011, 15:16:17 »
za jaki midrejs i HE se zna kakvi federi idu...crni na deltu ful naspanati i ljubicasti ili plavi centralni nema tu nikakvog isprobavanja

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #47 : 18 Ožujak, 2011, 15:18:05 »
dottore, citajuci tvoje postove dosao sam do tog da je tebi to kroz zajebanciju sve onako zna se, odokativne metode, a vidis, da treba probat svasta jer i tvoj zip ima diznu 90 sto ajmo reci nije kako bi trebalo bit

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #48 : 18 Ožujak, 2011, 15:22:29 »
dottore, citajuci tvoje postove dosao sam do tog da je tebi to kroz zajebanciju sve onako zna se, odokativne metode, a vidis, da treba probat svasta jer i tvoj zip ima diznu 90 sto ajmo reci nije kako bi trebalo bit

a ja citajuci tvoje postove dosao sam do zakljucka da si ti imao sigurno 50 serijalu 70 base 70 midrejs 70 HE BB serijalu BB midrejs BB HE i nekoliko 4T skutera 50 125 i 200 pa znas sve iz iskustva...nije da se hvalim al ja sam imo to sve pa mogu ak treba kroz zajebanciju svasta pricat a kad treba deckima dat koristan savjet iz iskustva za razliku od nekih

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #49 : 18 Ožujak, 2011, 15:25:28 »
velika ti je greska sto se nalazis uvrjedjen, pogledaj malo bolje moj post pa ces vidjeti da sam se slozio s tobom

ajde eto daj meni savjet u garazi, tema runner bokte, i eto ja cu biti taj koji ce te poslusat bez sumnje u rijeci

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #50 : 18 Ožujak, 2011, 15:30:39 »
ja se nikako ni u kojem slucaju ne osjecam uvrijedjenim nit bilo kog zelim uvrijedit nit nekog prisiljavam da mene poslusa ako smatramda sam u pravu nego iskreno samo mi je muka citat kad neko nekom nesto preporuca a da to nije sam isprobao na nekom od svojih skutera il motora il auta nebitno....u tome je samo stvar  :icon_thumright:

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #51 : 18 Ožujak, 2011, 15:36:41 »
ajde onda evo ti link od teme pa odgovori, sam vise ne znam sta bi
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,38424.new.html#new

sorry za off

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #52 : 18 Ožujak, 2011, 15:58:12 »
imam jedno pitanje.. ovaj limic kojeg glavna dizna steze.. za sto je on zapravo tu. skinuo sam ga s jednog karba jer nisam imao pojma zasto on zapravo sluzi jer na nijednoj 19 prije toga nisam imao taj limic i sve je bilo ok  ::)

za stelanje karba sto vi oko dizna govorite.. neide u glavu vecini ali meni preradjena serijala sa nardom je s filterom serijskim najbolje radila na 92 dizni.. i trosila je 4 litra....  zavisi kako kojem skuteru odgovara jer sa vecom diznom se moze smanjivati a ne povecavati potrosnja, sve je stvar kako skuteru odgovara...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #53 : 18 Ožujak, 2011, 16:37:41 »
služi kod karba koji ima dole vijak za mijenjanje dizne da kad ga odvrneš ti dizna ne upadne u čašicu.. dakle samo kod ovakvog karba ima smisla.. i to ovaj koji sam ti rekao..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #54 : 18 Ožujak, 2011, 17:09:51 »
služi kod karba koji ima dole vijak za mijenjanje dizne da kad ga odvrneš ti dizna ne upadne u čašicu.. dakle samo kod ovakvog karba ima smisla.. i to ovaj koji sam ti rekao..



Pa dizna moze ispast u casicu svejedno jer je taj limic iznad nje.

Taj limic zovu "surge plate" ili tako nekako. To bi preveo kao preventiva protiv trokiranja ili gushenja. Valjda bi do nje moglo doci zbog vrtlozenja goriva u casici.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #55 : 18 Ožujak, 2011, 17:29:09 »
ja isto imam taj limic na 19 PHBG BD (preradjen u BS), da ga ostavim ili skinem? Nemam na casici saraf za mijenjat dizne "u letu".

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #56 : 18 Ožujak, 2011, 18:10:37 »
ja isto imam taj limic na 19 PHBG BD (preradjen u BS), da ga ostavim ili skinem? Nemam na casici saraf za mijenjat dizne "u letu".

Svejedno

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #57 : 18 Ožujak, 2011, 18:19:05 »

Pa dizna moze ispast u casicu svejedno jer je taj limic iznad nje.

Taj limic zovu "surge plate" ili tako nekako. To bi preveo kao preventiva protiv trokiranja ili gushenja. Valjda bi do nje moglo doci zbog vrtlozenja goriva u casici.
kad otvoriš onaj mali poklopčić dolje prikaže se dizna a limić ne možeš izvaditi dok ne skineš cijelu čašicu..
znači odvrneš diznu i samo ona ide unutra ili van.. ništa drugo ne može proći..

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #58 : 18 Ožujak, 2011, 19:31:09 »
probaj okrenut taj limic drugacije nego kako je na slici pa ćeš vidjeti kako skuter trokira i nemoze krenut
isprobano, imao sam taj karb polini pakiranje na midraceu



Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: NRG skoro HE
« Odgovori #59 : 18 Ožujak, 2011, 20:13:41 »
nezz, ja sam imao ovaj black edition dell 19 ili racing nezz koja je tocno glupost napisana bila na njemu haha, ali sam odmah to skinuo jer nevolim da nista neophodno stoji na skuteru  :toothy12: :toothy12:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta