Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pogon na vodu (vodik)  (Posjeta: 7672 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
pogon na vodu (vodik)
« : 14 Siječanj, 2011, 21:41:28 »
ovako,narucio sam si sa e baya ovaj multimetar:
http://cgi.ebay.com/Digital-LCD-AC-DC-Multimeter-Voltmeter-Ohmmeter-Ammeter_W0QQitemZ270590911825QQcategoryZ58277QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6369225903317288550

posto nisam neki sa strujom,mozda sam se i prije trebao posavjetovat,sad me zanima da li ja s njim mogu mjeriti jakost struje (ampere) od 45A?
ili  on nema to mjerno podrucje?
« Zadnja izmjena: 14 Siječanj, 2011, 23:36:56 oki1983 »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #1 : 14 Siječanj, 2011, 22:10:41 »
Naravno da nemozes, 45A je puno previse ???
Mislim da nemoze on preko 10A a i to sam puno rekao...
Napon moze sigurno do 500V...
Ako bas trebas mjerit tako jaku struju u seriju s tim kablom se spoji jak transformator, struja na sekundaru x pojacanje trafa = struji kroz primar...

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #2 : 14 Siječanj, 2011, 22:13:41 »
hm...nisam te bas skuzio jer imam slabo predznanje.
trebao bi onda uređaj koji mjeri do 50 A,koji to uređaj moze mjerit(jel ima neko ime) i koliko kosta?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #3 : 14 Siječanj, 2011, 22:24:47 »
hm...nisam te bas skuzio jer imam slabo predznanje.

U tom slucaju nemoj mjerit tako jaku struju jer tolika struja otopi zicu sa skutera ko od sale...
Za koju ti svrhu tocno treba ampermetar, neprave se nigdje sto mjere 50A, vec se tolike ili jace struje dobiju racunom, takva mjerenja se zovu neizravna ili poluizravna ovisno o metodi mjerenja...
Ti zelis izravno izmjerit 50A a takav ampermetar ces tesko naci, jedino da rastavis punjac akumulatora za teretna vozila :dontknow:

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #4 : 14 Siječanj, 2011, 22:31:08 »
treba mi za mjerenje napona na autu,jer uskoro pocinjem sa gradnjom hho generatora (jednostavnije bit ce ako uspijem auto na vodu),e sad trebam nesto sto ce mi mjerit napon,da bi imao optimlane rezultate trebao bi imati napon od oko 20A i proizvodnju vodika oko 1,5l u min,e sad bi mi trebao uredaj kojim bi mjerio na koliko ampera dobijem vodika

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #5 : 14 Siječanj, 2011, 22:33:06 »


pogledaj ovaj filmic,tu lik mjeri sa identicnim uređajem

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #6 : 14 Siječanj, 2011, 22:40:03 »
treba mi za mjerenje napona na autu,jer uskoro pocinjem sa gradnjom hho generatora (jednostavnije bit ce ako uspijem auto na vodu),e sad trebam nesto sto ce mi mjerit napon,da bi imao optimlane rezultate trebao bi imati napon od oko 20A i proizvodnju vodika oko 1,5l u min,e sad bi mi trebao uredaj kojim bi mjerio na koliko ampera dobijem vodika

napon se mjeri u voltima

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #7 : 14 Siječanj, 2011, 22:45:28 »
Neznam, susretao sam se s takvim multimetrima al nista sto ja radim neide preko 100mA tako da mi i nije bas potrebno :laughing7:
Napon je potencijal, mjeri se u voltima, a stuja je struja, ona je u amperima...
Ti mislis da ce ti to radit? De razmisli malo, dajes struju i vodu, dobijes vodu i rad, a od tog rada opet pravis struju i imas snage za gibanje??? Perpetuum mobile prve vrste, dobijes rad, a ne trosis nista ::)

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #8 : 14 Siječanj, 2011, 22:52:55 »
http://cgi.ebay.com/DC-0-100A-LCD-Digital-Ammeter-AMP-Current-Meter-Panel-/270689749011?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f065dc813

pa mislim da to radi,jer alternator proizvodi 60% struje koja nije iskoristena,e ta bi struja napajala dry cell(hho generator),prilikom elektorlize oslobađa se vodik(plin praskavac) koji je 10 puta eksplozivniji nego benzin,daj plin se dovodi u filter zraka i ulazi u cilindre,e sad shema je ta da da auto sa injekrotima ima maf senzor koji ocitava temparaturu i plinove,i ima elektronika koja to rijesava a zove se volo f32,i ta elektronika naređuje injektorima da salju manje benzina u cilindre,jer vodik pospjesuje sagorijevanje i sam je eksplozivan,u motorima sa unutarnjim izgaranjem 40% goriva se ne iskoristi,jer gorivo pređe u toplinsku energiju i tu se gubi!
ima na youtubeu puno takvih filmica,jako zanimljivo.
slijedeci tj ja se nadam da ce mi dry cell biti gotova,i onda lagano kad skupim novaca krecem u neka testiranja.
ono sto mi fali je punjac za akumulator,to moram kupit ako mislim ista radit

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #9 : 14 Siječanj, 2011, 22:56:03 »


mislim da ovo bas i nije fejk

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #10 : 14 Siječanj, 2011, 23:26:28 »
Neviruj amerima, oni su malo zaostali mentalno, lik je prikaza kako napravi plin praskavac, dvi zice u vodu i na DC, normalna stvar da ce 4t motor radit na praskavcu, to se zna oduvik...
Poanta je da je on za napravit malo plina potrosio struje vise nego li 3 takva motora na punom gasu mogu napravit, dakle kao da se spustas biciklom niz nizbrdicu od 5m i mislis da ces uzaci bez pedalanja na ubrdicu od 50m...

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #11 : 14 Siječanj, 2011, 23:36:07 »
gledaj to ovako,struja je jeftinija od benzina,i da je potrosio 30kn struje,dobio je 70 kn benzina,tu ja vidim ekonomsku racunicu!

gle,ako u autu ima struje za napajat muziku,bit ce struje i za napajat hho generator koji ce proizvodit vodik koji ce se koristiti kao dodatak benzinu.
ako u autu mozes imat muziku od 20kw,onda mislim da da je ovo maciji kasalj!

ti samo iskoristavas nesto sto nije iskoristeno!
ja sam se odlucio okusati u tome,tek kad vidim da to ne funkcionira onda cu shvatit (nazalost tvrdoglav sam)!
jedini problem mi predstavlja ta struja,jer sam malo zaostao po tom pitanju,ali voljan sam nauciti!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: mjerenje multimetrom
« Odgovori #12 : 14 Siječanj, 2011, 23:56:19 »
Struja nije neiskoristena, ona je najekonomicniji oblik energije i iskoristava se koliko je spojis na alternator...
Ako na alternator nije nista spojeno, on ce se vrtit kao da ga nema, ako je naj spojeno cudo stvari da vuce svih 35-50A umalog auta, vec je to 0,5kW i auo ce na leru malo spustit okretaje, dakle to nije 'neiskoristena' snaga, nego koliko ti elektricne snage treba, toliko mehanicke uzmes  mtora :happy3:

Gle i mene je sve to skupa zbunjivalo kad sam prvi put za to cuo, al kad sam malo bolje promuckao glavom svatio sam da je hho dobar zbog toga sto:
1.) Prirodni plin, nezagadjuje okolis
2.) Jednostavno se pravi, dobijes ga aparatom iz kucne radinosti, a aparat trosi vodu i nesto vrlo sitno soli ili bilocega da voda vodi struju
3.) Atom vodika je najmanji atom u prirodi, on je plin na prirodnim temperaturama, zbog malih atomskih dimenzija, u jednak spremnik stane do 10 puta vise energije nego da se unj sprema zemni plin, dakle 1l 2bara vodika je gotovo 10l 2bara LPG

Muzika od 20KW se napaja iz akumulatora, da spoji na dovoljno jak dinamo to, trebao bi preko pol gasa drzat da mu se auto ne ugasi...
Dakle ako oces ustedit, napravi auto na plin, kao i LPG samo izvedi nesto da radi na vodik, vodik radi kod kuce, tankaj ga kod kuce i vozaj skoro mukte :hello:

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #13 : 15 Siječanj, 2011, 00:05:57 »
računaj na to da vodik kao plin, nagriza aluminij...klipovi su posebice osjetljivi na to. Znam da su kod nas radili motor na čisti vodik i to je najveći problem,je da tu imaš manji udio vodika kad mješaš s gorivom,ali kad tad će nešta sjebat,malo pomalo. Motor bi kompletan trebao biti konstruiran za pogon na vodik ,ovako ti nešto može poći po zlu, to nikad neznaš. Aluminij u vrućoj atmnosferi vodika reagira s njim i stvara AlH ,i malo po malo ode ti klip lagano ća.


A naravno da nitko ko je pobornik te taktike s vodikom,neće spomenut da to ima i kontraefekte osim smanjene potrošnje.Nitko ne spominje izmjene motora,samo nek se ugradi generator i damfaj.Ali da pomaže u smanjenju potrošnje,to da, frend ima to već složenu u golfu3 tak da sve znam u vezi toga. Smanjila mu se potrošnja 2L po gradu.Složi si to na sistem osigurača,struja ti nebi trebala preć 20 A,a radna dok je sistem u pogonu od 10-15A.Bitno je jako složit dobru smjesu za proizvodnju,u destiliranu vodu ide tek par kapljica naOH,inače ćeš imat preveliku proizvodnju plina i stalno će ti struja biti prevelika,uglavnom pazi dok to slažeš  :icon_thumright:


NaCl i te gluposti,voda iz pipe sama ti neće dat dobru proizvodnju...a i pjenit se zna jako pa ti skupa s plinom bu i pjena ušla u usis. nabavi NaOH i to mješaj s destiliranom vodom,a preko zime dodaj čistog alkohola da ti se nezaledi i to je to.



« Zadnja izmjena: 15 Siječanj, 2011, 00:07:37 fatal1ty »
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #14 : 15 Siječanj, 2011, 00:08:50 »
Za tih 2l se nebi zezao, pogotovo jer nemam pojma ni sto bi radio, a jos kad si reka da nagriza aluminij?

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #15 : 15 Siječanj, 2011, 00:11:20 »
nije to nagrizanje primjetno odma jer motor neradi na 100% vodik,nego na smjesu istog i benzin...ali može se dogodit sranje,u to sam 100% siguran.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #16 : 15 Siječanj, 2011, 00:46:17 »
kad skupim pare montirat cu to u auto,trebam samo skupit za elektroniku,trenutno cekam jednog lika koji je usavrsio to!
gle,nije mi zao auta,jer ne vrijedi previse,ionako si planiram kroz nekih 2g kupit novi,tako da bi ovaj mogao i izdrzat.
nigdje na netu nisam nasao da je netko imao kvar na autu,a neki su s tim sistemom napravili preko 100 000km,nece se valjda meni desit (ja se nadam).

a zasto vodik nije u komercijalnoj upotrebi,vrlo jednostavno,naftni lobij je prejak,pa oni kontroliraju svijet,izazivaju ratove......

inace,ovo radim u inat ini da se razumijemo!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #17 : 15 Siječanj, 2011, 00:54:46 »
samo naprijed, ako za sicu mozes sloziti da ti auto manje trosi zasto ne? 2L niza potrosnja u gradu je fina cifra.. u vezi elektronike trebat ces pwm kontroler, nasao sam jedan koji bi bio taman
http://www.solorb.com/elect/pwm/pwm2/
a ako te zanima jos vise smanjiti potrosnju guglaj u vezi pogue karburatora ili gasoline vaporizer. ima i zanimljiva knjiga za nac na netu 200MPG carburetor
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #18 : 15 Siječanj, 2011, 01:35:52 »
najskuplji dio ce me ispasti najjeftinije,doslovce oko 15kn dry cell generator,i zato sam odlucio probat to radit.
elektrode ce mi napravit tocno u mjeru od inoxa 316l i pleksiglas,sve cu to dobit besplato,pa mogu i ja nesto ulozit,ako nista,bit ce mi to uspomena na potroseno vrijeme u mladosti!

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: pogon na vodu (vodik)
« Odgovori #19 : 15 Siječanj, 2011, 02:41:42 »
podrzavam te u potpunosti,iako meni to nebi nikada palo na pamet raditi