Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yasuni auspusi - razlike  (Posjeta: 8487 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2010, 10:23:38 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #1 : 11 Listopad, 2010, 10:23:02 »
base a ima jednu kariku ne kužim to....
Super durable, real power out of lower rpm‘s, beats Corsa cylinders!
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2010, 10:25:53 ivanm »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #2 : 11 Listopad, 2010, 10:27:37 »
A ovo je najslabiji Polini za LC Piaggio, a okretajima nije daleko od aluminijskog. Za njih je Yasuni R
http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=158
pa to je moj... gus sa modular glavom..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #3 : 11 Listopad, 2010, 10:29:02 »
pa to je moj... gus sa modular glavom..


znam, al tvoj je malo preradjen

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #4 : 11 Listopad, 2010, 10:30:48 »
da se to preradit da bude ko corsa, onda c16 gore i milina..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #5 : 11 Listopad, 2010, 10:38:43 »
da se to preradit da bude ko corsa, onda c16 gore i milina..


Ako ga preradi ko Corsu, onda C16 ne ide gore. Za Corsu je Polini namijenio Forrace, a on je po okretajima cak ispod Narda koji je dosta ispod C16

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #6 : 11 Listopad, 2010, 11:17:05 »
ma kakvi poliniji i malossi kitevi pa kaj niste rekli da je serijala najbolja a sad mi tu hvalite malossi ,a ja kad oču uzet neš od malossija ili polinija ma ni slučajno , imate lijepo serijski piaggio cilindar na scu i to vam je najbolje  :-X za c16  :icon_tongue:

Offline Gilera2003

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: Polini sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #7 : 11 Listopad, 2010, 15:16:05 »
ovo je bas super vidim da dosta kuzite ove kitove i auspuhe  a da mi neko keze razliku Izmedju sledeceih auspuha
 
Polini Superace  protiv Polini For race

 Yasuni R protiv  Yasuni C16

znaci razlika u snazi u postotcima (   %) dobro znam da na razlicitim kitovima daju razlicitu snagu al recimo na istom kitu dobro c16 ce unistiti taj kit al koliko je jaci od R

meni je bitna dugotrajnost i donekle potrosnja tako da mi kit izdrzi nekih 10000 - 15000 kilometara bez mjenjanja klipa zaribavanja itd.

a imam kolegu koji eksperimentise sa tim skuterima
pravi komediju montira na Yamahu DUE+ ljubicasti sa ZX nece da ide nikako kaze zasto eh za sve on dobije djelove iz njemacke i ne zna za sto ide sta
a  na pezo spf2 50ccm namontirao je NITRO i de da to proba a mrak je noc oko 9 sati  i isao je jedno 40-50kmh i aktivirao to kad je to puklo i sjevnulo ko grom tako da je karburator sa usisnom gumom zavrsio u jarku pored ceste a filter zraka u drugom klip i ovo ostalo je ostalo citavo i vise nije probavao NOS a komsije su mislile da je bombu neko bacio
hhheehhe
 

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #8 : 11 Listopad, 2010, 15:21:04 »
10-15 tkm sa sportom možeš prelazit sa yasuni r ili polini forrace s ostalim jačim od ovi je upitno
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #9 : 11 Listopad, 2010, 15:26:08 »
ovo je bas super vidim da dosta kuzite ove kitove i auspuhe  a da mi neko keze razliku Izmedju sledeceih auspuha
 
Polini Superace  protiv Polini For race

 Yasuni R protiv  Yasuni C16

znaci razlika u snazi u postotcima (   %) dobro znam da na razlicitim kitovima daju razlicitu snagu al recimo na istom kitu dobro c16 ce unistiti taj kit al koliko je jaci od R

meni je bitna dugotrajnost i donekle potrosnja tako da mi kit izdrzi nekih 10000 - 15000 kilometara bez mjenjanja klipa zaribavanja itd.

a imam kolegu koji eksperimentise sa tim skuterima
pravi komediju montira na Yamahu DUE+ ljubicasti sa ZX nece da ide nikako kaze zasto eh za sve on dobije djelove iz njemacke i ne zna za sto ide sta
a  na pezo spf2 50ccm namontirao je NITRO i de da to proba a mrak je noc oko 9 sati  i isao je jedno 40-50kmh i aktivirao to kad je to puklo i sjevnulo ko grom tako da je karburator sa usisnom gumom zavrsio u jarku pored ceste a filter zraka u drugom klip i ovo ostalo je ostalo citavo i vise nije probavao NOS a komsije su mislile da je bombu neko bacio
hhheehhe
 




Ovako, poredat cu spuhove po okretajima od "najslabijeg" prema "najjacem". Razlike su (recimo, odprilike) 500tinjak okretaja (vrijedi za Piaggio/Minarelli)

Yasuni R (base i slabi midrace)
Polini Forrace (slabi midrace - Polini Corsa)
Nardo/Shot (due+)
C16 (pravi midrace, kitevi "jaci" od due+)


S tim da bi izmedju Narda i C16 se moglo ugurati jos neki spuh jer C16 treba bitno vise okretaja





E sad, brojke nisu jedino sto se gleda. Yasuni spuhovi imaju sirok powerband (podrucje rada gdje daju dosta snage) pa je tako Yasuni r moguce vozit i na serijali, C16 i na kitevima kao due+).

Svi spuhovi koji su bitno "visi" po okretajima od ovih navedenih traze vrlo precizno stelanje jer im treba tocno pogodit okretaje
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2010, 15:29:26 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #10 : 11 Listopad, 2010, 15:36:41 »
ako je c16 prejak za due+, za koje kiteve odnosno na koliko okretaja rade c20, c21 i c30?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #11 : 11 Listopad, 2010, 15:39:24 »
ako je c16 prejak za due+, za koje kiteve odnosno na koliko okretaja rade c20, c21 i c30?

high end (od slabijih prema najjacima)

I za max. naturpijane midrace koji turpijanjem postaju high end (recimo, TPR se da sredit da bude jaci od dosta serijskih high end kiteva)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #12 : 11 Listopad, 2010, 15:43:28 »
http://www.scootershack.co.uk/yasuniguide.html

Each exhaust in the C range is designed for a different stage of tuning. C16/City 16 MHR Rep, C20 MHR, C21 Ported MHR and the C30 is a better performing version of the C21.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #13 : 11 Listopad, 2010, 15:46:08 »
http://www.scootershack.co.uk/yasuniguide.html

Each exhaust in the C range is designed for a different stage of tuning. C16/City 16 MHR Rep, C20 MHR, C21 Ported MHR and the C30 is a better performing version of the C21.


C16 City je negdje izmedju R i C16 (blizi C16)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #14 : 11 Listopad, 2010, 15:47:14 »
Parts that fall in the Mid-Race Category:
Kit ? Malossi MHR Replica, Polini Corsa, Hebo Manston Replica
Exhaust ? Tecnigas ?None?, Yasuni C16/C20, Polini ?For Race?, Malossi MHR Replica

Parts that fall in the Race Category:
Kit ? Malossi MHR, Polini EVO, Hebo Manston
Exhaust ? Malossi MHR, Polini EVO, Yasuni C30, Hebo Manston

btw, koji je to city 16? valjda ovaj 16/07..
postoji i R i R/07.. ovi /07 izgledaju brutalnije i imaju odvojene flanđe..
http://www.kit-yasuni.com/?sec=productes&lang=en


« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2010, 15:59:50 ivanm »

Offline Gilera2003

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: Lazer
  • MojSetup: Polini sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #15 : 11 Listopad, 2010, 16:30:47 »
C16 sa odvojenom flanđom i onda ide dva federa sto drze auspuh na nju

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #16 : 11 Listopad, 2010, 16:42:36 »
znam da c16 i c16/07 imaju flanđu na federe ali ovdje postoji i npr yasuni R kakav ja imam i ovaj sa flanđom na federe tzv R/07....


« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2010, 16:44:50 ivanm »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #17 : 11 Listopad, 2010, 18:21:27 »
znam da c16 i c16/07 imaju flanđu na federe ali ovdje postoji i npr yasuni R kakav ja imam i ovaj sa flanđom na federe tzv R/07....





Ovaj dole je za minarelli i ne postoji za piaggio

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #18 : 11 Listopad, 2010, 18:35:50 »
kužim, al ne kužim u čem je razlika... vareni su različito, možda nije isti materijal...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Yasuni auspusi - razlike
« Odgovori #19 : 11 Listopad, 2010, 18:38:04 »
kužim, al ne kužim u čem je razlika... vareni su različito, možda nije isti materijal...


razlika je u sirini grane (25 vs. 23mm ako sam dobro zapamtio) i mozda njenoj duljini, ali to nisam siguran