Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Start kasni  (Posjeta: 1688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bega

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihac
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijski
Start kasni
« : 18 Rujan, 2009, 18:34:13 »
Naime kao sto sam naziv teme stavio,nikako ne mogu da napravim da mi start bude normalan,tako reci da skuter krece u istom trenutku cim gas odvrnem :)

Imao sam NRG mc3 i na njemu je bio ZX,malossi multivar,valjci 4.7 grama i ostalo serijsko,mislim na centralni feder i federi na kvacilu.
Sad sam to isto stavio na novog NRG-a i opet je isto kao i na ovom.Kupim polini set federa,stavio najtvrdje i opet tako reci isto,mogu ga "turirati" jer kad dodam gas,on krece nakon 2-3 sekunde,i sve do nekih 15 km/h kao da kvacilo proklizuje.Probao teze valjke,lakse od 4,7 gr i isto.

Samo bih zelio cim cimnem malo gas da tako reci on krece,kao sto je i serijski dosao.Malo glupo na semaforu,moram dodati fas prije nego se upali zeleno,jer treba mu dosta dok krene iako je full gas :D

Da li da probam sa tvrdjim centralnim?Prijatelj ima Polini variomat i auspuh,stavio cak 6,3 grama valjke centralni feder je plavi i federi i sve super.Samo mozda 5.5 grama valjke i skuter je odlican.Kontam da nije u pitanju taj ZX auspuh.
Sto se tice karba postelan je,64 dizna,izvadio sam onaj limic kod filtera i stavio malossi spuzvicu :P


Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Start kasni
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2009, 18:51:38 »
Stavi zelene federe, plavi su ti pretvrdi za ZX-a...
Mozes staviti i crne najslabiji, samo ce ti tad start biti malo losiji..

Offline bega

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihac
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijski
Odg: Start kasni
« Odgovori #2 : 18 Rujan, 2009, 23:23:45 »
Ne razumijem kako njemu nisu pretvrdi na onom auspuhu.Sto mi jos ne ide u glavu jeste mnogi pisu da sa variomatom teze za 1 gram valjke da bi bio lijepo ustelan,ja stavim teze valjke,skuter na startu jedvo se razvrti  ::) probao sam 6.3 grama,nece skuter sa mjesta do 10 km/h,stavim 5,5 grama i opet tesko,jedino dobro sa 4,7 grama one koje sam dobio uz ZX  ;D

Cudna biljka bogami

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Start kasni
« Odgovori #3 : 19 Rujan, 2009, 00:02:14 »
isti problem imam i ja

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Start kasni
« Odgovori #4 : 19 Rujan, 2009, 00:21:53 »
Pa nema start veze sa rolnicama... Za start su zaduzeni federi kvacila!
Dobro i polozaj remena itd al da ne idemo u detalje ;)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Start kasni
« Odgovori #5 : 19 Rujan, 2009, 00:40:59 »
Pa nema start veze sa rolnicama...

Ima, iako se tako ne cini na prvi pogled.
Ako su preteske, (a pogotovo ako su i federi kuplunga pretvrdi), onda ce variomat produljiti omjer prijenosa (poceti saltati) prije nego skuter krene sa mjesta jer ce okretaji radilice gurati rolice, a kuplungu i dalje nece biti dovoljno da se aktivira. Efekt je kao kretanje iz 2. brzine sa autom.

Cilj je imati okretaje gdje ce termo grupa poceti davati dosta momenta (pocetak powerbanda), a kuplung u tom trenu uhvatiti zvono bez da variomat pocne radit. Tek kad kuplung primi, vario nastavlja daljnje ubrzanje.
« Zadnja izmjena: 19 Rujan, 2009, 00:42:33 3alfa3 »

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Start kasni
« Odgovori #6 : 19 Rujan, 2009, 00:42:53 »
da se ubacim,dali su meni preteške rolice za moj setup

malossi kit 70 (nije prosirivan na specijale)
dellorto 17,5 el čok
dizna 82
ler dizna 32
prirubnica serijska + malossi karbonske lamelice
malossi multivar + role 4,5 g dr.pulley
serijski primar i sekundar
serijsko kvačilo,zvono, polutke..
zute oprugice malossi
centralni bijeli onaj kraci (mislim polinijev)
polini 4race

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Start kasni
« Odgovori #7 : 19 Rujan, 2009, 01:03:55 »
Ima, iako se tako ne cini na prvi pogled.
Ako su preteske, (a pogotovo ako su i federi kuplunga pretvrdi), onda ce variomat produljiti omjer prijenosa (poceti saltati) prije nego skuter krene sa mjesta jer ce okretaji radilice gurati rolice, a kuplungu i dalje nece biti dovoljno da se aktivira. Efekt je kao kretanje iz 2. brzine sa autom.

Cilj je imati okretaje gdje ce termo grupa poceti davati dosta momenta (pocetak powerbanda), a kuplung u tom trenu uhvatiti zvono bez da variomat pocne radit. Tek kad kuplung primi, vario nastavlja daljnje ubrzanje.
Kad bolje pogledam potpuno si u pravu  :icon_thumright:

Offline bega

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihac
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijski
Odg: Start kasni
« Odgovori #8 : 19 Rujan, 2009, 14:41:55 »
Alfa kako da sredim to,upravo sto ti kazes,imam kretanje kao kod auta iz druge brzine.

Setup je:
Leovince ZX,polini najtvrdji federi,serijski centralni,4,7 grama valjke.Karb je super podesen,jedino me to muci.

Stavljao sam takoder i zute federe iz malossi pakovanja,serijske i sve je tako reci isto,jedino sto kad krene onda odvaja tako reci ili na 7 000 obrtaja ili na 9 000 obrtaja.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Start kasni
« Odgovori #9 : 19 Rujan, 2009, 17:13:02 »
i kod mene je slicno ali ne tako radikalno..pita sam u piaggia rolice 6.3 grama,i nisu ih imali..tad sam probusija svrdlom ove od 7 grama,i bilo je savrseno,samo sta su mi se na nekim rolama odvojili metalni djelovi od onih plasticnih..i neki plasticni su dobili male grbe od klista kojima sam ih drza dok sam to busija..tako sam od toga odusta i u piaggia uzea opet 7 grama..imam kuci i 4.3 grama,ali su mi prelagane,nemogu mi otvorit variomat,pa mi ceni motor..izvadjene prije sklapanja dekla..sad trpim 7 grama, jer mi to bas toliko i ne smeta..mada moj arrow vise voli mrvu lakse..nemam ni crvene spuzve,jer ju u piaggia nemaju..mi u kastelima imamo jedan moto ducan koji prodaje kineske skutere iz peveca,a od djelova imaju ulje za dvotaktne i cetverotaktne motore,i nekakvu jaketu..u trogiru ima piaggio,koji nema bas neku ponudu..piaggo centar koji pokriva gradove s 70tak tisuca stanovnika bi triba imat po jedan dio od svakog skutera..ali svaki dio koji se inace prodaje..jedan-dosta ali bi mora imat..kat od kuce samo za to..a ne ka ovaj u trogiru,kaze imamo na skladistu,a ja budala dam kaparu,racunam sutra ce bit tu..pa vozim 8 dana neregistriran motor radi jednog zmigavca koji dolazi sa lagera na siciliji..