Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć: curi benzin  (Posjeta: 6647 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Pomoć: curi benzin
« : 13 Svibanj, 2007, 01:09:58 »
Molil bi pomoć, savjet, bilo kaj......
Naime kaj.....curi mi benzin na-oko-kraj.ispod-sastrane čepa od benzina. Ne znam ni sam točno gdje.
Odem na servis, ljudi stave novu gumicu ispod čepa...ništa. Curi i dalje. Odem ponovo, stave mi novi čep...opet ništa. Ljudi susretljivi i vidim da bi pomogli, ali očito ni sami ne mogu odgonetnuti u čemu je problem.
Mislio sam solo prčkati i nekak to zatvorit, ali onda si mislim pa ipak skuter ima tek mjesec dana, a ak nekaj, nedaj Bože, sprčkam, onda budu rekli da je to zato jer sam se sam petljal u ono kaj mi nije posel.
No sad već polako ludim. Ne muči me to kaj curi, nego jednostavno nije ugodan osjećaj da ti pod guzicom kaplje benzin. Pogotovo ne pri ovim vrućinama kad se isparavanje osjeti čim stanem na semaforu. Prvo sam mislil  da si to umišljam i da je to od drugih vozila na semaforu, ali definitivno nije.

Na slici koju prilažem, pretpostavljam da je:
1 – iberlauf (odzračnik) za ulje
2 – predviđeni odvod ako se prolije dok se toči gorivo
3 -  iberlauf (odzračnik) na čepu za benzin.




E sad, ova rupica na čepu za benzin mi baš ne djeluje da ima neku svrhu, jer kad sam ju probao propuhati zrak uopće ne prolazi kroz nju.

Veli frend da bi kroz nju trebao izlazit zrak i da vjerojatno izlazi kad je pod pritiskom jer da se stvara tlak u rezrevoaru.

Probal sam i stavit još jednu gumicu i zatvorio i opet isto.

Razmišljao stavit neku mekaniju plastiku preko otvora za bengu, pa onda zašarafit čep.
Razmišljao i probušit rupicu na čepu skroz, tako da ima protok zraka koji se osjeti kada puhnem.


Ima li tko kakav savjet, ideju, rješenje?

Unaprijed hvala

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2007, 02:04:16 »
najjednostavnije odrezi od deblje gume krug i stavi ga s nutarnje strane cepa i to bi trebalo bit to ;)

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2007, 11:58:42 »
e to ti je kak bi rekli stari japanci nevidljivi problem.. :toothy10: curi a ti neznas di...da u rezervoaru se stvara kompresija i nemoras busiti novu rupu na cepu nego samo procisti ovu staru...a kaj ti i na ovome novome cepu ne prelazi zrak kroz rupicu...da ti nije puko rezervoar tam gore kod cepa  :icon_scratch: makar mislim da je to skoro pa i nemoguce...kuzis ne da je puko rezervoar nego tam di serafis poklopac...ak ni u krajnejm slucaju ne rijesis problem. odi u ducan kupi 5 koluta izolirke i sve zizoliraj...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2007, 12:57:18 »
Ma nije bed to sve nekak zadihtati, već bi to ja nekak sve i napravil, ali me frka (malo su me splašili) jer su mi rekli da bi trebal negdje taj zrak od pritiska benzinskih para u rezervoaru izlazit van. (bemmu fiziku i markiranje u školi  :angry7: )

Najviše me zbunjuje ta rupica na čepu, za koju mi se čini da nije prolazna. Je l bi bilo kakvog sranja kad bi ju zbušil skroz sa tankim borerom? Naime, s unutrašnje strane čepa se nigdje ne vidi da ima prolaz do vanjske strane?
I čudna je stvar, tj. čini mi se da više baca benzina van što ga ima manje u rezervoaru. :dontknow:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2007, 13:18:52 »
ta rupica mora bit,to ti je iberlauf,kad je vani vruce benzin se zagrije i para mora negdje izac,da ga skroz zacepis ekspoldirao bi ti,ako ga zacepis takorec vozis se na bombi

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2007, 13:45:13 »
ta rupica mora bit,to ti je iberlauf,kad je vani vruce benzin se zagrije i para mora negdje izac,da ga skroz zacepis ekspoldirao bi ti,ako ga zacepis takorec vozis se na bombi

Ma to sam i ja skužio i pretpostavio, ali kad probam puhat kroz nju nema nikakvog protoka zraka. Da li da ju probušim skroz ili je napravljena da kroz nju prolazi zrak samo pod velikim pritiskom koji kad probam puhat kroz nju ja ne mogu napravit?  :dontknow:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2007, 13:50:45 »
ako je probusis stalno bi gorivo curilo jer je pod pritiskom,ona je napravljena ta propusta samo van pod velikim pritiskom

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2007, 14:00:12 »
ja sam bas sad pogledao i jao nemam nikakvu rupu ni na cepu nit negdje sastrane  ??? ???

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #8 : 13 Svibanj, 2007, 14:57:14 »
koliko sam shvatio tevi benzin curi kod cepa a ne negdje drugdje?!

Inace prva stvar koju bih provjerio bi bio vakuum ventil koji se nalazi u najnizoj tocki rezervoara...On je pricvrscen selnom i moguce je da ne brtvi dobro te tamo curi...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #9 : 13 Svibanj, 2007, 17:35:40 »
koliko sam shvatio tevi benzin curi kod cepa a ne negdje drugdje?!

Inace prva stvar koju bih provjerio bi bio vakuum ventil koji se nalazi u najnizoj tocki rezervoara...On je pricvrscen selnom i moguce je da ne brtvi dobro te tamo curi...  :icon_thumright:

Točno, curi kod čepa, u onak gumeni dio koji se vidi na slici. Na rezervoaru nigdje ne curi. Sad si me malo zbunil sa tom nanižom točkom rezervoara i šelnom jer nigdje drugdje ne curi

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #10 : 13 Svibanj, 2007, 19:20:38 »
Onda zaboravi sto sam napisao...

po svim normalnim pravilima i zakonima ako ga ne dizes na zadnji onda nebi trebalo nikako curiti...

Pogledaj navoj gdje dolazi cep je li sve u redu... jer moguce je da je to osteceno pa niti jedan cep ne dihta dobro...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #11 : 13 Svibanj, 2007, 22:29:36 »
Koliko se vidi golim okom navoj izgleda OK, ali ću probat stavit na njega onu bijelu traku (izgleda kao izolir traka) koju koriste vodoinstalateri.
Makar mi baš nije logično jer gumica koja je u čepu nasjeda na navoj gdje se ulijeva benizn odlično i čep sa da dobro pritegnuti.
Jedino ako ona rupica na čepu nije prolazna pa zrak ne može na nju, pa pod pritiskom benzin ipak nađe prolaz ispod gumice na čepu  :dontknow:

Ajme koja blesavoća i koliko uzrujavanja  :redface:.....ali fakat niije baš neki gušt vozit se s bombom pod guzicom  :help:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #12 : 13 Svibanj, 2007, 22:46:57 »
...(teflon za vodoinstalacije...)
Ali NEMOJ NIŠTA sam improvizirat, ako ti je još pod garancijom !!!
Ako sam dobro skužio...
Nemoj dozvolit da ti posle kažu, da ti prekidaju garancijske privilegije, jer si nešto na svoju ruku..
Nego te motaju, jer si mlad... dovuci oca ili tako nekog s "ozbiljnim godinama na faci", pa ćeš vidjet da će pokazat više respekta...
Da samo vidiš, kako su mi bez pogovora, i ODMAH prihvaćali skuter... kad bi došao tamo "namrgođen" ko olujni oblak  :lud:
Oni će mene motat, pa platio sam im skuter, zato da se ne jeb.. sa polovnjacima, i OČEKUJEM I ZAHTIJEVAM potpunu tehničku/mehaničku ispravnost !!! Za to postoji garantni rok, da se isprave eventualne mane, nastale pri proizvodnji...
Live to ride, ride to live

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #13 : 13 Svibanj, 2007, 23:03:51 »
hehe...da mlad.....40 i nekaj sitnog  :icon_biggrin:

ma nedam se vozat, al već mi je pun kufer ići stalno na servis, a dam se kladit da je neka nbanalna stvar. zato sam i pital ovdje ako netko zna kakvo rješenje.
Ali vidim da mi ne gine opet odlazak k njima, a i znam kaj me čeka: ostavite skuter pa bumo pogledali  :sad3:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #14 : 13 Svibanj, 2007, 23:16:30 »
Pa to je dobar kompliment (kad sam već uneredio motku, i zaboravil tvoje godine  ::)  :dontknow:
Sorry !!!
Ali svejedno, ne daj se... "visi" kod njih dok ti to ne riješe kako treba... da ne bi bio onaj :
Kad padobrancu zaštekaju oba padobrana, i pada... a u susret, sa zemlje, mu doleće neki tip...
Padobranac pita: Jeste li vi iz servisa za padobrane !!!??!...  - NE! Ja sam iz barutane !  :icon_biggrin:
Da ne bi bilo: ja sam sa skutera !

 
Live to ride, ride to live

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #15 : 15 Svibanj, 2007, 19:49:50 »
Nisam baš primjetio (ili mi je promaklo) da večina članova kad riješi svoj problem i napiše kako je taj problem na kraju i riješen.
Zato ja ovdje nastavljam epopeju sa mojim curenjem benzina.

Danas bio na servisu i opet gledali i ništa.
I onda dečko odšarafi čep i upali motor. U rezorvoaru je bila oko 1 litra benzina (inače stane 7) A benga počne špricati van ko na vodoskoku. I zovu ljudi Split (piaggio centar) i tam im kažu da se isti slučaj pojavio i u Splitu u dva slučaja i da su poslali dopis u Italiju i da čekaju odgovor da vide kaj i kako dalje.
A ništ, vozim se i dalje, benga curi oko čepa (rekli da nema frke). Ne curi baš jako, ali smrdi  :) I čekam petak do kad se nadaju odgovoru. Ljudi u servisu bili susretljivi i nemam im kaj prigovorit. Za sad  :icon_biggrin:
Samo, ako je serija takva, nejde mi u glavu da u Zg još nitko nije skužio.
Je l zna netko nekog tko je kupio novog Mojita i da li ima sličan problem?

Nastavak slijedi nakon petka  :sad1:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #16 : 17 Svibanj, 2007, 00:27:00 »
Uhhh... najveća je muka u svim tim stvarima, potrošiš lovu na novi skut/motor, računaš i s tim, da neko vrijeme NEĆEŠ imati nikakva njasra, a onda te krene... ma, i samo jedan problemčić, koji se ne riješi u 24 h,  ide na živce (naravno sudim po sebi)... Kupiš novo da se možeš vozit, a ne dežurat po servisima...
Live to ride, ride to live

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #17 : 17 Svibanj, 2007, 19:18:18 »
E da, to je i bil razlog da sam kupil novi skut, a ne neki rabljeni kak su me frendovi nagovarali. No, nedam da me ta sitnica pokoleba. Ipak je to samo sportska nesreća  :frajer:
No da mrzim ići na servise, to je činjenica. Iz tog razloga i mijenjam aute svake dvije godine, ali kak se veli u ovim krajevima: svaka rit dojde na šekret  :icon_biggrin:

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #18 : 18 Svibanj, 2007, 14:07:41 »
OIL aprillia  :laughing6:

Meni je curaila voda na cepu, imao sam gresku serijsku na zici pa je bacala struju po sasiji i tako, a nov skuter.
Iz slike ti ne mogu nikako pomoci. Probaj metodom eliminacije. Zacepi neke od rupica pa vidi. Ako nebude pustalo vise znas, a ako bude, opet znas ;).

Offline Bongo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Mojito
Odg: Pomoć: curi benzin
« Odgovori #19 : 18 Svibanj, 2007, 19:26:09 »
Bio danas na servisu. Javili im u čemu je problem. Mislim da je ono kaj je rekel Mr J (bravo majstore) Htjeli da dans ostavim skut i dođem sutra po njega. Ali kako dolazi vikend i bližim se 500-tom kilometru, odgodio za ponedjeljak, pa da oda skinu i blokade.
Hvala svima na savjetima.
Izvještaj slijedi