Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pad sa skuter + oštećenja  (Posjeta: 6161 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
pad sa skuter + oštećenja
« : 20 Srpanj, 2009, 17:58:55 »
Evo maloprije sam pao sa skutera u zavoju jer mi je kotač proklizao na zebri dok je ženska iz suprotnog smjera vozila đipa u full uskoj ulici nasred ceste...

Ugl. kad sam se digo skuter je ležao na podu, sam se ugasio i vidio sam kako benzin curi malo (pretpostavljam da je benzin pošto je dolazilo tamo oko karburatora).

Mislio sam da uopće neću moći upaliti skuter, no uspio sam iz 4. pokušaja, malo je trokirao te sam uspio doći do doma. Držao sam obloge na nozi i za 45min ponovo probao skuter, upalio i skroz ok zvuči. Gledao sam ispod njega hoće li biti kakvih mrlja, ako curi negdje no sve mi se čini ok. Pošto je skuter pao na desnu stranu gledao sam i auspuh. Malo je postrugan, ali nigdje nikakva udubljenja.

Sad me zanima jeli se moglo nešto oštetiti, a da ne vidim i gdje bi mogao pogledati?

Pošto sam skroz sporo vozio skuter se praktički samo "naslonio" na pod odnosno meni na nogu.
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2009, 15:18:15 Antares »

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #1 : 20 Srpanj, 2009, 18:01:10 »
pa nije se moglo nista desiti ako nisi u nista udario i savio ili polomio! znaci auspuh, kotac,plastike,volan,vilica... ako nije bilo onog "udarca" onda ti nebi trebalo nista biti sjebano
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: pad sa skutera
« Odgovori #2 : 20 Srpanj, 2009, 18:22:27 »
Vjerojatno je onda sve ok pošto u ništa nisam udario sa skuterom, a pad je ublažila moja noga.

Znam da sam pročitao već na forumu da skuter nebi smio biti nikada u tom položaju pa pošto se meni to dogodilo mislio sam da trebam nešto možda pogledati oko motora...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #3 : 20 Srpanj, 2009, 18:27:26 »
Ništa strašno, ne bi smjelo biti nikakvih problema :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #4 : 20 Srpanj, 2009, 19:59:15 »
Ja sam i žešće padao a da mi je motor radio na podu  :laughing9: :laughing9:

Na desno kad padneš onda se čini mi se ne ugasi odmah, ali na lijevo se ubrzo ugasi. Normalno je da malo trokira prvih par sto metara i nakon toga se sve vrati u normalu. Nemaš beda  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pad sa skutera
« Odgovori #5 : 20 Srpanj, 2009, 20:30:00 »
Znam da sam pročitao već na forumu da skuter nebi smio biti nikada u tom položaju

To vrijedi samo za 4T mashine gdje onda dolazi do mijesanja benge i ulja pa izgube podmazivanje. Kod 2T samo dignes, upalis skut i krenes dalje.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #6 : 20 Srpanj, 2009, 21:36:06 »
ja sam sa skuta pao 2 puta i to uvijek na lijevu stranu al neznam kako mi je oba puta radio stalno

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #7 : 21 Srpanj, 2009, 13:04:26 »
Skuter sa rezonantnim auspuhom ce uvijek prije pasti na lijevu stranu. Eto to sam ja zakljucio  :icon_biggrin:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #8 : 21 Srpanj, 2009, 13:56:17 »
Ja sam jucer s silverstonom s probusenim lajtungom prednje kocnice i bez sajle zadnje kocnice pod punim gasom nizbrdo (60-65 po satu, realno oko 55km/h), umalo izgubio glavu, kako je to bio samo jedan od sto testova jucerasnjih pri reparacijama po motoru, nisam imao ni kacigu... Tri puta mi je proklizao prednji tocak, nekako sam uspio uhvatiti kontrolu i nastavio kociti nogama i srecom sam stao 5cm od zida... Nitko od prisutnih nije mogao vjerovati da nisam pao...
Tek nakon toga 10min su mi se noge pocele tako tresti da nisam mogao voziti lunu nego sam stao na pice dok se nesmirim :laughing7:

Offline Bruno1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2897
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: KBC replica
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #9 : 21 Srpanj, 2009, 13:57:50 »
Skuter sa rezonantnim auspuhom ce uvijek prije pasti na lijevu stranu. Eto to sam ja zakljucio  :icon_biggrin:
ja samo od tri puta sva tri puta pao na desnu stranu  :dontknow: ( al auspuhu nista )
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2009, 13:59:31 Bruno1990 »
Frajer pere zube petardama ...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #10 : 21 Srpanj, 2009, 13:59:31 »
Evo slike ošećenja.

Jel bi se dalo to ikako srediti sa nečim tipa onaj xerapol za staklo. Sa xerapolom sam super uspio srediti ogrebotine na prozirnoj plastici. Jel ima išta za ovo?
Nisam siguran jeli ta plastika farbana ili je to njena boja.


Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #11 : 21 Srpanj, 2009, 15:06:22 »
tako je slično bilo kod mene na maskama samo još dublje i veće.... ja sam samo obojao sprejem u crno bez ikakvih priprema i vidi se tek ak se dosta približiš, a boja drži već godinu dana vozanja po svakakvom vremenu  :icon_thumright:

Offline Lunist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: imam
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #12 : 22 Srpanj, 2009, 16:17:42 »
ja kad sam opal spigal sam vilicu a plastike nisam ni ogrebal
Daijiro Kato #74
 
FOREVER

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #13 : 22 Srpanj, 2009, 17:23:23 »
ja kad sam opal spigal sam vilicu a plastike nisam ni ogrebal
to treba znat! onda si samo udaro točkom!
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline junior

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio nrg mc3
  • Moja Kaciga: nolan N61
  • MojSpuh: serijski :)
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #14 : 23 Srpanj, 2009, 15:49:11 »
lol.....
ja sam opao na desnu stranu....motor sam sam ugasio...dignuo ga...skinuo rukavicu i imao sam sto vidjet....prstenjak mi na kozi visio....:/....
zapalio motor i vozio 2km i dosao doma rekao burazu vozi na hitnu...
nakon toga zadrzan sam u bolnici 3 tjedna sa zasivenim prstom i puknute sve 4 kosti u saci od prstiju....;/
to je bilo u 11 mjesecu.....
klizio sam nekih 10 m i vise...
u proljece probao zapalit i uspio iz druge...i to ne na kurblu nego na alnaser.......
pa mislim da tvome nista nebi smjelo bit....
Nudim usluge kupnje preko e-baya i stranica slicnih njemu :)

Offline Lunist

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: imam
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #15 : 23 Srpanj, 2009, 16:47:19 »
ja kad sam opal spigal sam vilicu a plastike nisam ni ogrebal
a od udarca mi se sjebala brava i kljuc nisam mogel izvadit van i kontakt je bil naopak i motor nije palil :glasses9:
Daijiro Kato #74
 
FOREVER

Offline Darko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: je bio Malaguti Phantom F12
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #16 : 23 Srpanj, 2009, 18:07:24 »
ma to se gasi samo ako imas novi skuter ... :toothy12:

sa adlyem sam bio takoder pao tj. uletio u zavoj u kojemu ako bi stao mozes frizuru napraviti koliko sjaji. otklicao nekih 5m ogulo koljena ruke i rebra i nastavio dalje i nije se bio ugasio skut ...

Offline jerdam

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: LEOVINCE TT
Odg: pad sa skuter
« Odgovori #17 : 27 Srpanj, 2009, 20:29:38 »
Evo slike ošećenja.

Jel bi se dalo to ikako srediti sa nečim tipa onaj xerapol za staklo. Sa xerapolom sam super uspio srediti ogrebotine na prozirnoj plastici. Jel ima išta za ovo?
Nisam siguran jeli ta plastika farbana ili je to njena boja.



Po slikama koliko sam primjetio nisi nista razbio nego samo izgrebao.... tako da ako nisu duboke ogrebotine samo skini plastike i ismirglaj sa brus papirom 400 600 a mozes i 1000,a ako imas kompresor i farbu onda ti je to dva dana posla ako zelis napraviti kvalitetan posao... a u slucaju da su ti duboke ogrebotine onda nabavi od frenda kit i malo to zakitaj i sve ismirglaj i sve ce biti kao sto je bilo novo...

Meni je na skuteru frend polomio pola prednjeg blatobrana tako da imam jednu veliku rupu na sredini blatobrana to smo jucer ja i frend sa onime za brodove lijepo za lijepili i sutra cemo to zakitat izbrusiti i bit ce kao novo, a za ove manje poslove uopce ti nije potrebno da koristis plastiku i ono za brodove...

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #18 : 27 Srpanj, 2009, 22:42:15 »
ja pao 2 puta sa skuterom i to uvijek na lijevu stranu,prvi puta sam pao sa brzinom od 15 km/h a drugi put sa 10km/h,u obodva pada krivac je bio debeo kamen preko kojeg sam prosao i guma odklizila

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: pad sa skuter + oštećenja
« Odgovori #19 : 27 Srpanj, 2009, 22:50:45 »
ja pao 2 puta sa skuterom i to uvijek na lijevu stranu,prvi puta sam pao sa brzinom od 15 km/h a drugi put sa 10km/h,u obodva pada krivac je bio debeo kamen preko kojeg sam prosao i guma odklizila

Sva sreća da nisu bile neke veće brzine u pitanju :icon_biggrin: