Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: top variomat vs serijski minarelli  (Posjeta: 14096 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #20 : 22 Rujan, 2009, 13:27:39 »
A vidi ovo slow, na kopiji minarellija je remen 788, na prijenos isto jako utjecu sajbice, kao i na minarelliju. Da stavis 2mm sajbicu, da start ubija, i da stavis duzi remen, npr. 804 ili 808, po nekoj logici bi trebao imat i dobar start, a krajnja se nebi trebala smanjit.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #21 : 22 Rujan, 2009, 13:29:58 »
A vidi ovo slow, na kopiji minarellija je remen 788, na prijenos isto jako utjecu sajbice, kao i na minarelliju. Da stavis 2mm sajbicu, da start ubija, i da stavis duzi remen, npr. 804 ili 808, po nekoj logici bi trebao imat i dobar start, a krajnja se nebi trebala smanjit.

A oscilacije okretaja?  :icon_scratch:

Drukčije se ponaša duži remen  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #22 : 22 Rujan, 2009, 13:48:02 »
A nemam pojma stvarno. ovo govorim teoretski.

samo znam da kad stavis 2 mm podlosku, remen u polutkama nece bit ni priblizno na vrhu, i tu je duzi remen plus. a za dalje neznam kako bi se to sve ponasalo.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #23 : 22 Rujan, 2009, 14:05:07 »
Neka meni netko objasni zasto serijski variomat nece da dize remen do vrha, a TOP hoce? Radi se o minarelliju.

Da li je to samo zbog remena koji se dobije uz TOP variomat? On je inace nesto duzi od serijskog remena.

jer ako se ne varam, kada je vario u max. omjeru, na vrhu variomata je vise od 16.5mm udaljenosti, sto znaci da nema teoretske sanse da remen od 16.5mm sirine dodje do vrha:


Potpis za ovo, serijski remen se nemože do kraja popeti na orig mina variomatu a ni na multivaru (samo je manje izraženo) jer je u najvećem opsegu razmak između ventilatora i varijatora veći od 16.5mm. Ak se nevaram fali jedno 2 milimetra. Pomogao bi širi remen al u to nebi ulazio.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #24 : 22 Rujan, 2009, 14:20:52 »
a reci ti meni dali bi se taj manjak krajne od 10 na sat rjesio prijenosima?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #25 : 22 Rujan, 2009, 14:41:21 »
a reci ti meni dali bi se taj manjak krajne od 10 na sat rjesio prijenosima?

Naravno! Ali izgubiš malo start. Jer 10 na sat krajnje ti je oko 15% duži primar ako se ne varam  :icon_thumright:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #26 : 22 Rujan, 2009, 14:47:27 »
A vidi ovo slow, na kopiji minarellija je remen 788, na prijenos isto jako utjecu sajbice, kao i na minarelliju. Da stavis 2mm sajbicu, da start ubija, i da stavis duzi remen, npr. 804 ili 808, po nekoj logici bi trebao imat i dobar start, a krajnja se nebi trebala smanjit.

evo danas sam stavio duzi remen, taman da bude na vrhu polutki, sirina je ista kao sto je propisano... i masina se prevrtava vec na 80km/h gps  :icon_scratch:

uglavnom, sirina je najvaznija i sigurno daje krajnju, ali to je dvosjekli mac, ubija start...


a reci ti meni dali bi se taj manjak krajne od 10 na sat rjesio prijenosima?

isprobao sam i to, 10km/h je bilo po cukici kada sam imao serijalu, znaci po gpsu je to manje...


jucer sam vozio sa sajbicom 1.6mm, danas sam stavio 1.85, razlika u krajnjoj je nekih 5-6km/h, s tim da se sada vise vrti nego jucer, a manja je brzina, zbog toga sto je skracen prijenos...

znaci razlika se nadoknadi donekle sa okretajima koji idu dosta visoko, kod mene je danas doslo do 11000rpm...



kada usporedim obicni malossi multivar + torq, ili sa serijskom polutkom i ovaj serijski variomat i polutke mogu reci sljedece;
malossi prijenos je bolji u startu i manjim brzinama, slabije ubrzava od nekih 70km/h, jedva nabire krajnju i treba mu dosta
serijski prijenos ima solidan start, ali bez ispucavanja, nesto sporiji odaziv na gas pri nizim brzinama, bolji je poslje 70km/h i kada krene u okretaje nema stajanja


Naravno! Ali izgubiš malo start. Jer 10 na sat krajnje ti je oko 15% duži primar ako se ne varam  :icon_thumright:



ma ta produzenja su mi jako cudna, vise izvucem preko variomata  :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #27 : 22 Rujan, 2009, 15:03:44 »
Ja sam najjaču krajnju sa skuterom imao na ZX-u sa TOP variomatom i TOP remenom koji je bio sa njim u paketu i bez ikakve šajbice između bolcne i ventilatora. Start je bio koma  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #28 : 22 Rujan, 2009, 15:50:29 »
evo danas sam stavio duzi remen, taman da bude na vrhu polutki, sirina je ista kao sto je propisano... i masina se prevrtava vec na 80km/h gps  :icon_scratch:

uglavnom, sirina je najvaznija i sigurno daje krajnju, ali to je dvosjekli mac, ubija start...


isprobao sam i to, 10km/h je bilo po cukici kada sam imao serijalu, znaci po gpsu je to manje...


jucer sam vozio sa sajbicom 1.6mm, danas sam stavio 1.85, razlika u krajnjoj je nekih 5-6km/h, s tim da se sada vise vrti nego jucer, a manja je brzina, zbog toga sto je skracen prijenos...

znaci razlika se nadoknadi donekle sa okretajima koji idu dosta visoko, kod mene je danas doslo do 11000rpm...



kada usporedim obicni malossi multivar + torq, ili sa serijskom polutkom i ovaj serijski variomat i polutke mogu reci sljedece;
malossi prijenos je bolji u startu i manjim brzinama, slabije ubrzava od nekih 70km/h, jedva nabire krajnju i treba mu dosta
serijski prijenos ima solidan start, ali bez ispucavanja, nesto sporiji odaziv na gas pri nizim brzinama, bolji je poslje 70km/h i kada krene u okretaje nema stajanja


ma ta produzenja su mi jako cudna, vise izvucem preko variomata  :laughing7:


haha, znam to jos iz vremena kada sam samo zx imo  :toothy3:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #29 : 29 Rujan, 2009, 15:12:30 »
Ja sam u fazi brutalnog uštelavanja serijskog variomata na svom setupu DR+Stage II(tvornički spuh) odnosno DR+Yasuni R
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #30 : 29 Rujan, 2009, 15:18:01 »
Ja sam u fazi brutalnog uštelavanja serijskog variomata na svom setupu DR+Stage II(tvornički spuh) odnosno DR+Yasuni R

nemam puno iskustva sa tim variomatom jer sam imao samo 2 seta rolica koji su koliko toliko dobri, 4.7gr i neke malo lakse... samo znam da sajbice dodnose ogromne promjene...

i serijski variomat kao da trazi tvrdji centralni nego malossijev variomat, recimo zuti bi trebao biti dobra podloga
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2009, 15:19:58 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #31 : 29 Rujan, 2009, 15:24:09 »
i serijski variomat kao da trazi tvrdji centralni nego malossijev variomat, recimo zuti bi trebao biti dobra podloga

Vidiš, a ja kontra radim  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #32 : 05 Studeni, 2009, 21:49:38 »
Da razjasnimo neke stvari, rijec je o variomatima za minarelli masine.

Postoji TOP nardo variomat i TOP tpr variomat. Tpr je nasljednik nardo variomata i vecina trgovina ima samo tpr variomat.
Tpr variomat je dostupan u 2 pakiranja, u jednom se isporucuje zuti centralni feder, a u drugom remen (malo skuplji set i puno vise je zastupljen).


tpr variomat sa zutim centralnim federom:
 

tpr variomat sa remenom:
 


ja sam nabavio tpr variomat sa remenom:



dojmovi nakon isprobavanja variomata su vrlo dobri, definitivno je bolji od serijskog variomata za minarelli.

Prednosti naspram serijskog su:
 -osjetno bolji start i lakse ustimavanje
 -puno bolji rad sa serijskom polutkom, prevrtavanje je izrazeno u svega ~200rpm sto se skoro ne osjeti, definitivno najbolji variomat koji sam isprobao sa serijskom polutkom
 -veca krajnja brzina od serijskog variomata, jer vise podize remen


isprobao sam tpr variomat sa polutkom koja ima linearno sirenje (torq driver) i rad je puno losiji, definitivno je napravljen za serijsku polutku zbog sljedecih razloga:
variomat od nule pa do nekih 40km/h ubrzano podize remen od idealnog, a kasnije prema vecoj brzini uspori sa tempom i krene sporije od idealnog dizati remen. To se jasno osjeti kada je torq driver u prijenosu, jer se u startu javlja "rupa" i manjak okretaja zbog visokog prijenosnog omjera, a kasnije od nekih 70km/h krene prevrtavati i imamo visak okretaja.

Serijska polutka kontrira variomatu i dobivamo puno bolju sitaciju od torq-a. Serijska polutka se sporije od idealnog siri od nule pa do nekih 40km/h, a kasnije ubrzava sa sirenjem.

I kada imate tpr variomat i serijsku polutku desava se sljedeca situacija, kada napucate gas u startu, variomat bi prebacio u visi prijenosni omjer, ali polutka svojim sporim sirenjem sprjecava ubrzano povecavanje prijenosnog omjera i dobivate jako dobar prijenosni omjer sto rezultira dobrim startom, a kasnije kada variomat uspori, polutka "ga tjera" svojim ubrzanim sirenjem da ne usporava i ne osjecaju se oscilacije u okretajima.
Jer svaka nagla promjena prijenosnog omjera se direktno odrazava na okretaje motora.

Jedina velika mana tpr variomata je to sto nije u mogucnosti podici remen do samog vrha variomata, nego mu fale 3mm, razocarao sam se jer nardo variomat podize remen do vrha.
Kvaliteta i zavrsna obrada su na jako visokom nivou, pogotovo naspram malossi multivara.


Isprobao sam i nardo variomat, on je potpuno drukcija prica naspram tpr-a. Njemu odgovara polutka sa linearnim sirenjem jer sa serijskom prevrtava oko 30km/h.

Oba variomata su pokazali da daju jako dobre performanse i iskoristavaju gotovo sve moguce potencijale masine.
Ovo vrijedi za base klasu i nakon susreta sa vise variomata i raznih kombinacija, ovo se pokazalo kao najpovoljniji izbor uz performanse da su ostale stvari samo bacanje novca u vjetar.

TOP i minarelli, definitivno best buy i top performance izbor :headbang:


Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #33 : 05 Studeni, 2009, 22:14:37 »
@Slow-jesi li konacno zadovoljan vise prijenosom?

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #34 : 05 Studeni, 2009, 22:19:53 »
slow zbilja se kuzis u te zajbancije i svaka cast :icon_thumright:...kad kupim nove trkace dijelove za areu, nazovem te da mi ju ustelas i fino te novcano nagradim :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #35 : 05 Studeni, 2009, 23:10:07 »
@Slow-jesi li konacno zadovoljan vise prijenosom?

pa jesam, iako su TOP kalote na putu jer moram jos i to isprobati, imam u planu izbaciti jos nekih dijelova i ostaviti serijske, recesija tuning   :icon_biggrin:

planirao sam jos isprobati DR vario, za kojeg mislim da bi bio kao nardo od topa, ali nema ga vise u ponudi... taj nardo variomat je zanimljiv jer daje dobru krajnju iako se stave debele podloske...





Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #36 : 06 Studeni, 2009, 09:11:34 »
Neću nikad zaboraviti izraz lica kad smo skinuli Nardo vario sa mog roxa i stavili na njegovog koji ima Polini polutku, odnosno kako se iznenadio kad mu je prednji kraj motora završio pola metra u zraku   :toothy3:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #37 : 06 Studeni, 2009, 11:10:19 »
kalota od narda i tpr-a nisu iste, isprobaj kalotu od narda na tpr vario, pa javi...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #38 : 06 Studeni, 2009, 12:00:47 »
kalota od narda i tpr-a nisu iste, isprobaj kalotu od narda na tpr vario, pa javi...

Jesi siguran? Slow je baš primjetio da su iste  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: top variomat vs serijski minarelli
« Odgovori #39 : 06 Studeni, 2009, 12:16:57 »
Jesi siguran? Slow je baš primjetio da su iste  :dontknow:

kako bi to primjetio kada nisam usporedio od variomata koji imas i ovog tpr variomata?
Jedino sto sam isprobao je serijska kalota, i djeluje potpuno isto kao od tpr-a.