Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Usporedni test guma  (Posjeta: 58355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #40 : 07 Svibanj, 2009, 02:53:56 »
vozio sam na mnogo različitih guma jer sam ih znao prečesto mijenjati. najbolja guma na kojoj sam vozio je bridgestone battlax bt30. sada su na motoru oko 4000 km i drže bolesno. žao mi ih je skidati jer drže kao i dok su bile nove. po meni su one broj 1 i svaka kuna koja je dana za njih nije bačena.

bridgestone zakon!  :headbang:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #41 : 07 Svibanj, 2009, 17:03:41 »
vozio sam na mnogo različitih guma jer sam ih znao prečesto mijenjati. najbolja guma na kojoj sam vozio je bridgestone battlax bt30. sada su na motoru oko 4000 km i drže bolesno. žao mi ih je skidati jer drže kao i dok su bile nove. po meni su one broj 1 i svaka kuna koja je dana za njih nije bačena.

bridgestone zakon!  :headbang:

Još da je prave u veličini 13 cola bilo bi sve savršeno a ne samo 12 :(  http://www.bridgestone.com.hr/detalji.php?proizvod=63  Nije mi jasno zašto se prave mutavi u Bridgestone-u i nenaprave 13 cola gumu. I tako svi novi skuteri imaju bar 13 felgu. A ova ML50 guma izgleda kao da je napravljena za vožnju po nekom blatu, ja to nebi stavljo na skuter :D

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #42 : 12 Svibanj, 2009, 00:25:50 »
istina da je velika greška što je nema u ponudi u 13", zato mijenjajte felge u 12". šala naravno. nemam pojma zašto, ali nadam se da će početi praviti i u tim dimenzijama jer gume su bolesne.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #43 : 12 Svibanj, 2009, 00:31:35 »
ja se ne zazam , nego kazem da derem metzelerku do samoga ruba i ne klizi mi, pirelli mi je losa guma, maxxis katastrofa, dunlop isto,sava ona mc 28 diamond sto je na runneru meni nije ok... dosta ekipe se vozi na metzeleru i to vjerojatno nije bez razloga, pitaj alfu ili robija...

imam je i ja na svom krmku i jako je dobra i po ksi samo je prilicno mekana i traje sezonu za razliku od neke continentalke
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #44 : 12 Svibanj, 2009, 03:47:49 »
ja imam nazad dunlop gumu prešo sam oko 5000 s njom i drži veoma dobro kad se zagrije al mi problem prednja vee bopper il kako već proklizuje mi prednji kraj, ta vee bopper nazad bila i nije nikad držala nikako al je bilo super kad samo počneš palit gumu počne cičat i dimit se  :headbang: nakon tjedan dana bila je ćelava pa sam kupio mc 16 koja držala prvi mjesec dana a onda se pretvorila u plastiku tvrdu
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #45 : 12 Svibanj, 2009, 10:12:04 »
Ja vozim michelin PILOT SPORT SC već drugu sezonu. Šta se tiče te gume već je nakon nekih 7000km 75% potrošena. Inače na skuteru je uvijek dvoje, tj. 80% vremena.

Guma drži kao i prvog dana, nije prešla u plastiku, možda 10% slabije drži. Ja nisam neki španer, vozim se malo brže iznad prosjeka i nije mi nikad proklizala u zavoju ili slično. Po kiši drži slično kao po suhom, al kao šta je netko napisao guma ne daje 100% sigurnost da nećeš kresnut u zavoju, to je ono kad ti pobjegne pol milimetra kojih ni ne osjetiš al ti ne uljevaju sigurnost takve stvari. Sve u svemu ja sam ju latio 290kn sa novim ventilom i montažom i gumom sam zadovoljan.Naprijed imam savu MC16...osim riječi BAJA za tu gumu nemam nikakvu drugu riječ  :binkybaby:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #46 : 12 Svibanj, 2009, 17:19:03 »
pitanje, imas love za jednu gumu, koju bi uzeo, prednju ili zadnju? di je bitnije da drzi?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #47 : 12 Svibanj, 2009, 17:33:08 »
pitanje, imas love za jednu gumu, koju bi uzeo, prednju ili zadnju? di je bitnije da drzi?

Ovisi koja ti treba, koja više proklizava (U situaciji da imaš obje identične gume).

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #48 : 12 Svibanj, 2009, 18:45:38 »
uvijek bi radije prednju novu stavio... lakse je ispraviti rep nego prednji kraj .....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Disko Nindža

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC3
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #49 : 15 Svibanj, 2009, 00:07:20 »
I naprijed i otraga imam Metzeler ME-7.

Budući da mi je ovo prvi skuter i tako sa njime prve gume, ne mogu uspoređivati sa drugim gumama, ali mogu samo pohvaliti da sam jako zadovoljan kako ove gume drže. Po mokrom nisam divljao, ali kad treba stati jako dobro koče.
Sto ljudi sto ?udi, sto žena dvjesto grudi.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #50 : 15 Svibanj, 2009, 08:38:58 »
Bridgestone ML50 su odlične. Problem je kaj sam počeo tolko ludo voziti po zavojima da sam jednom malko prešao granicu držanja  :frajer:

Ali na tom mjestu kako kažu bi i silikon popustio a ne jedna "obična" guma kao ML50  :laughing9: :laughing9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #51 : 15 Svibanj, 2009, 11:54:09 »
hm ko bi reko da su ml50 tak dobre s tim ripnama...bas cemo jednom probati po zavojima ja na savi mc29 soft a ti na ml50 pa cemo ih malo istestirati za MOJ SKUTER forum :icon_thumright:

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #52 : 15 Svibanj, 2009, 13:40:04 »
savu nikada vise,najvece g#vn% od gume sta postoji, pricajte vi sta ocete, al nakon par sto km pocela je bacat, bolje mi drzi prednja koja ima ohoho km nego ovo g#vn% od save

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #53 : 15 Svibanj, 2009, 13:47:04 »
ja sam imo michelin pilot sport, i nikako nisam zadovoljan, uopće se nemoš nagnut, kako treba malo malo pa pobjegne, baš ono k**ra* od gume

možda bi na stazi bila dobra ali u gradu zg nikako

bridgestone majka

Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline Joker2206

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: original
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #54 : 15 Svibanj, 2009, 14:48:07 »
Ja sam na skuteru dobio one Pirelli EVO 22 čini mi se (13 / 14 cola) i još ne znam kako se ponašaju.
Na autu također imam Pirelli, ali ne kišne već ljetne i gume se jako dobro moraju zagrijati inače auto pleše ko lud. Također temperatura mora biti 20+
da bi gume funkcionirale kako treba.

Offline DevMichele

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1091
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: ktm 525, SKR 180. EX sp180 fx 125 vx209
  • Moja Kaciga: agv k4
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #55 : 30 Svibanj, 2009, 07:30:37 »
imam brigeston ml 50 i mogu reci da je guma zakon po kisi i po hrapavom asvaltu cim se dodje u grad di je asfalt uzaren od sunca i onako izlizan klizi sve zadnja prednja ...zato sad po ljeti bolje uzet bt30 bar po meni

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #56 : 30 Svibanj, 2009, 07:45:12 »
hm ko bi reko da su ml50 tak dobre s tim ripnama...bas cemo jednom probati po zavojima ja na savi mc29 soft a ti na ml50 pa cemo ih malo istestirati za MOJ SKUTER forum :icon_thumright:

Važi  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #57 : 30 Svibanj, 2009, 09:00:15 »
ewo ja sam imo iskustva sa savom mc16 (bile na bratovom motoru)-nevjerovatna plastika..baco i prednji i zadnji kraj :)
a imam iskustva na aerox-u sa michelin pilot sport-za sad se dobro pokazala :)

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #58 : 30 Svibanj, 2009, 11:12:05 »
ja imam michelin reggae to su one sa ripnama.. gume nemaju 1500km ... zadovoljan sam po zavojima jako dobro drze neproklizuje nimalo... jedino mi je jednom proklizao zadnji kraj i to na zebri.....ali ful ful malo. prednji nikak nije proklizao!.. jako zadovoljan  :icon_thumright:
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #59 : 30 Svibanj, 2009, 12:09:53 »

ja imama Michelin i super guma ali kad se nagnem non stop ona izbacuje baš se nekako nesigurno osjećam
toliko nesigurno da ni nakon 600km otkad sam ih kupio,nisam im sastrane dva reda dlačica skinuo

i još na koliki tlak ih pumpate
[/quote]


JA ne znam kolko se ti naginjes u zavojima, miozda glumis dottorea ili sl, al ja sam nakon nekih "m** pitaj babu jaru koja marka" stavio te neke nove miselinke i motor mi se preporodio...
Prijasnje su mi bile ajmo se kladit kad cu zaginit.. Yugoplastika doo..
Ostale gume nisam probo al sam sa ovim jaakooooooooo zadovoljan..
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...