Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Usporedni test guma  (Posjeta: 58349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #100 : 11 Lipanj, 2009, 21:57:48 »
a kai se tice save racing soft o da se ne ispati kupit za cestu je totalna glupost........ da ju ima za kupit u 13 cola ja bi ju prvi kupio bez obzira na cijenu i makar traje par tisuca km......  :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #101 : 11 Lipanj, 2009, 21:58:08 »
ma joj kaj vi isto brijete...svasta :angry7:  onaj ko zna strasno dobro voziti onda mu i maxxis gume nebi trebale biti problem za extremnu i opasnu voznju...zar ne??

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #102 : 11 Lipanj, 2009, 22:00:12 »
i to je istina ali to je jebeno opasno...ja sam sa onim sugavim gumama vee ruber sta su prije bile seriske na piaggiu iso do ruba ali sam i flisnu jednom... :laughing7:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #103 : 11 Lipanj, 2009, 22:00:57 »
ma joj kaj vi isto brijete...svasta :angry7:  onaj ko zna strasno dobro voziti onda mu i maxxis gume nebi trebale biti problem za extremnu i opasnu voznju...zar ne??

dai ne seri gluposti jbt......da na kraju ispada da onaj ko se zna hebeno dobro vozit najbolje bi mu bilo da se vozi na felgama....one najbolje drze.......  :redface:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #104 : 11 Lipanj, 2009, 22:28:57 »
gle neda mi se tu prepirati al pricate pjesme za laku noc... samo cu rec SAŠA SUHINA, piaggio nrg polini evo sve zivo na skutu i gume maxxis serijske- trebas to vidjeti kako to covjek vozi na tim gumama...zna ga i aprilija top--kod njega uzimamo djelove za skut...uglavnom vozi na grobniku kavu 600-143ks...mitinzi i to na grobniku...radio je za ing kart...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #105 : 11 Lipanj, 2009, 23:15:30 »
Ja sam imao 3 različite gume u dimenziji 130/60-13.Pa ovak.Prvo sam imao pirelli evo,gume su dobre po suhom i relativno se brzo zgriju,ali čim padne kiša druga priča,nemogu se zgrijat gume i ne drže nikako po zavojima,pogotovo po mokrijem kolniku. Onda sam imao MC16 savice,dobio sam ih đabe pa reko ajd da ih stavim,bile su dobre točno 100-200 km i onda postanu plastik fantastik,znači smeće smeće i gume nikak ne drže,to je smrt imat te gume.

Sad imam Dunlop GT-301 imaju 10km možda,vozio sam prije skut koji ih je imao već 4000km i drže ko prvi dan,po suhom drže odlično,a za kišu neznam jer se po kiši nisam već dugo vozio skutom,nadam se da će tak i meni držati.I najbolja stvar gume uopće nisu skupe,i po meni je to još bolji best buy od savica.Platio sam s montažom obje gume 436kn ,dva komada 130/60-13  :frajer:



~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #106 : 11 Lipanj, 2009, 23:21:48 »
Jedna stvar mi je cudna.

Recimo Sava MC16 i Metzeler ME7, u istoj dimenziji ME7 je sira za 12mm na istoj felgi. Opcenito su Sava gume "uske", ali kada je razlika tako velika onda kupovina guma po propisanoj dimenziji (sirini) gubi smisao  :icon_scratch:

Usporedio sam jos nekoliko razlicitih guma sa MC16 i jos nisam nasao uzu od save.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #107 : 11 Lipanj, 2009, 23:42:46 »
Jesi probao izmjerit koja je bliža 130 brojci? Ako je meca šira 13mm, to bi onda bila 140. Il ak je sava manja za 13mm od ove, onda je ona 12o. Bar bi širina trebala bit prava mjera, a ne neki postotak kao što je visina!

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #108 : 12 Lipanj, 2009, 00:40:52 »
ja se vozim na maxxisu star ko biblija...ja mislin '01 godina, a motor je '03 i otada se voze...ćelave skroz...i nije mi neki problem vozit se na njima...vozim se koliko guma dopušta, a ne glumit facu pa izgubit glavu negdi
a ova bacanja para na bautijane i slične pile...davat 1000kn za gumu i vozit se 40kmh sa njima...LOL
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #109 : 18 Lipanj, 2009, 17:41:21 »
Nešto me puklo i danas ošo po gumu, prvo do molidona, ljudovi su bili vrlo neljubazni i onda sam samo produžio dalje do bračuna gdje vlada vrlo vesela atmosfera, u roku odmah smo smontirali gumu, ljudi baš ljubazni, neš me ispitivali o skuteru  :icon_biggrin: , a žena mi prvo rekla 550 kn zadnja batlaxica sa ugradnjom na kraju smo spali na 380  :o jeftinije nego sama guma u molidonu. Tako da je istina kaj je exfreerider govorio, obje gume s montažom 650-700 s ventilima, balansiranjem, jedino morate sami skinut i stavit felgu, al čovjek mi je čak i to pomogao makar nije bilo uklljučeno u cijenu. Svaka čast dečkima u bračunu, pravi zajebanti :D hahahah

Guma mi je baš seksi, imam dojam da malo bolje drži od MC16 :laughing1: iako ju nisam do krajnjih granica isprobavao, jer ipak još uvjek imam napred mc16, prvo sam zadnju stavio jer sam samo zadnji kraj osjetio kako me baca, a nemam para za obje

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #110 : 18 Lipanj, 2009, 19:26:35 »
svaka cast, predobra guma :frajer:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #111 : 18 Lipanj, 2009, 19:31:58 »
Ja ću uskoro ići zamijenit prednju MC16 staru 8 godina a još je kao nova :)

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #112 : 18 Lipanj, 2009, 19:54:24 »
Ja ću uskoro ići zamijenit prednju MC16 staru 8 godina a još je kao nova :)
da, to je jedina prednost mc16, nikad ju ne potrošiš  :toothy12:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #113 : 19 Lipanj, 2009, 15:10:17 »
jel zna netko zašto mi nisu balansiraali kotač iako sam rekao da to učine*?

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #114 : 27 Lipanj, 2009, 13:50:59 »
ja iman na typhoonu nazad Sava MC17 130/90-10 a naprid MC22 120/70-10 i prezadovoljan sam,nekad zna prednja malo kliznit po mokrom ali to su splitske ceste,tu nijedna guma nemoze drzat po mokrom...
Rock out till your life is at an end

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #115 : 27 Lipanj, 2009, 14:04:11 »
moram jos jednom pohvaliti michelin reggae gume, vozao sam se sad neki dan po kisi.. jednom mi je zadnja proklizala na zebri, stvarno sam ih silovao al eto samo to! prednja drzi ko mutava! imaju oko 2100km
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline luki123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #116 : 29 Lipanj, 2009, 22:18:21 »
koju gumu preporučujete za veličinu 120-70-14  (Aprilia sportcity one)

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #117 : 30 Lipanj, 2009, 08:50:35 »
Nakon što me izdala Molasica u Slavonskom Brodu, počeo sam se još malo luđe voziti i moram priznati da je ono bilo stvarno slučajno (pive u guzici  :toothy3:) pa je zato popustila. Baš jučer kad sam se vraćao doma po jednoj ravnici sam ga rastegnuo koliko ide i u zavoju u kojem preko 70 km/h sa autom već postaje rizično ja sam prošao zavoj ne puštajući gasu uopće  :o :o :o

SlowRider koji je bio 50 metara iza mene se malo začudio  :laughing9: :laughing9:

Od kad sam sredio ulje i semeringe u vilicama, osim kaj je motor puno ljepše voziti, još bolje prijanjaju gume o cestu.

Da nebi bilo sve tako sjajno, zadnja guma se već 30% potrošila od kada sam ju kupio, a to je bilo prije cca mjesec i pol  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Dino st

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #118 : 10 Srpanj, 2009, 22:33:12 »
Koja je guma najbolja za ove dimenzije

Pridnja:120/70-14
Zadnja:   140/60-14

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #119 : 10 Srpanj, 2009, 23:40:10 »
pireli evo 32