Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stage6 primar  (Posjeta: 10947 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #40 : 15 Siječanj, 2009, 13:59:03 »
-Malossi 13/44 je 15,38% dulji od serijskog 13/52
-Stage 6 13/43 je 2,27% dulji od Malossi 13/44, odnosno 17,31% dulji od serijskog 13/52
-Stage 6 14/42 je 11,36% dulji od Malossi 13/44, odnosno 25% dulji od serijskog 13/52
e alfa, možda malo jeftinije dođem do ovoga jer ga je netko pogrešno kupio!
i zubi sekundara bi odgovarali, ima ih 13

Taj bi bio u kombinaciji sa tvojim sekundarom 21% dulji od standarne LC Minarelli getribe.
Hm, sto ako bude predugacko?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: stage6 primar
« Odgovori #41 : 15 Siječanj, 2009, 14:01:38 »
Sekundar od LC minarellija se da naci za male pare, a donosi produljenje :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #42 : 15 Siječanj, 2009, 14:06:48 »
Sekundar od LC minarellija se da naci za male pare, a donosi produljenje :icon_thumright:

Imas viska jedan?  ;D

Taj bi mu uz Malossi primar 44/13 donio 15% produljenje u odnosu na standardni LC setup i to produljenje bi ja stavljao da se radi o mom skuteru.
Eventulano ovaj kraci Stage6 + LC sekundar   

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #43 : 15 Siječanj, 2009, 14:07:21 »
e slow, mislim da znam ko ga ima viška i stoji mu u šupi.
mislim da ću ići na ovu opciju lc sekundara.

@alfa: misliš da bi bilo predugačko sa stage6 14/42 i LC sekundarom? kako se ponaša skuter sa predugačkom getribom?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: stage6 primar
« Odgovori #44 : 15 Siječanj, 2009, 14:10:44 »
Sekundar od LC minarellija se da naci za male pare, a donosi produljenje :icon_thumright:

Imas viska jedan?  ;D

Imao sam viska na taj nacin da mi se nije dalo vaditi getribu iz blokova i poklonio sam kompletnu serijsku getribu u blokovima. Sve je otislo za 200kn  :confused5: a ja sam nasao AC sekundar za 50kn. Serijska getriba se ne cijeni puno osim na forumima :icon_thumright:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #45 : 15 Siječanj, 2009, 14:11:26 »
evo ovaj vikend idem po LC-sekundar. dobijem ga za pivu i ćevape kod mene u birtiji što znači ne više od 50 kuna.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: stage6 primar
« Odgovori #46 : 15 Siječanj, 2009, 14:13:24 »
evo ovaj vikend idem po LC-sekundar. dobijem ga za pivu i ćevape kod mene u birtiji što znači ne više od 50 kuna.

Eto, vidis da se moze naci. Iako je u trgovini serijska getriba sigurno puno skuplja, ali to se ne kupuje svaki dan  :headbang:

Sto se tice primara, meni se nekako najbolje cini ovaj Stage 6 13/43 sto se tice prijenosnog omjera. Ali da imam dobru ponudu malossijevog uzeo bih i njega jer nije bas velika razlika.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #47 : 15 Siječanj, 2009, 14:13:46 »
@alfa: misliš da bi bilo predugačko sa stage6 14/42 i LC sekundarom? kako se ponaša skuter sa predugačkom getribom?

Mislim da bi bilo predugacko. Ozbirom da ces nabavit LC sekundar, stavi ili Malossi primar ili kraci Stage6. U slucaju Stage6 pazi da uzmes onaj koji ima vec upresan odgovarajuci broj zubi malog zupcanika sekundara

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #48 : 15 Siječanj, 2009, 14:39:36 »
@alfa: misliš da bi bilo predugačko sa stage6 14/42 i LC sekundarom? kako se ponaša skuter sa predugačkom getribom?

Mislim da bi bilo predugacko. Ozbirom da ces nabavit LC sekundar, stavi ili Malossi primar ili kraci Stage6. U slucaju Stage6 pazi da uzmes onaj koji ima vec upresan odgovarajuci broj zubi malog zupcanika sekundara
ne da ću ga nabaviti nego ga već tako reći imam. upravo sam bio kod susjeda i skinuo deklo getribe i brojao(jest da sam bio siguran da je LC ali nema veze). ovaj sekundar ima 14  zubaca na maloj osovini. MALOSSI primar ne dolazi mi više u obzir jer po njega moram u italiju ili preko sipa. ovo zadnje 100% ne!
onda ću te poslušati i naručiti ovaj kraći stage6 primar.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #49 : 15 Siječanj, 2009, 14:55:22 »
Dobro.
To ce biti 17% produljenje.
Ako ce biti predugacko, uvijek mozes raspresati veliki zupcanik primara i onda koristiti AC sekundar i imati 13% produljenje sto stvarno nebi smjelo biti predugacko

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #50 : 15 Siječanj, 2009, 15:00:37 »
hvala na savjetima. sad čekam samo da mi novci stignu i naručujem stage6 13/43 i 14 na sekundaru :notworthy:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #51 : 15 Siječanj, 2009, 15:57:58 »
kad smo već kod getribe, kako izvaditi ove ležajeve bez oštećenja blokova?
kad već rastavljam getribu onda ću svakako staviti i nove ležajeve unutra.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #52 : 15 Siječanj, 2009, 16:08:13 »
Radapcigerom se to vadi.
Ili fush metoda tako da zagrijes sa vanjske strane blok na 100C i necim iscupas lagere.

Treba paziti da se grijanjem ne unisti semering iako je najbolje onda i njega mijenjati kad vec sve mijenjas.


Ali ja nebi to radio. Vozi ovako pa tak kad (i ako) budu proruzili lageri mijenjaj.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #53 : 15 Siječanj, 2009, 16:13:49 »
imam i semeringe. ja nisam za tu zadnju opciju da mjenjam kad odu u tri pm!
imam sve šta mi treba pa mi malo blesavo ostaviti ove stare unutra. samo bog zna jesu li oni ikada bili mjenjani i u kojem su točno stanju!
imam 4 ležaja i 2 semeringa nova.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #54 : 15 Siječanj, 2009, 16:18:05 »
dhorvat2 je to radio na svom roxu ak se ne varam pa njega pitaj koliko su jako upresani lageri pa ces vidjet da li mozes to obavit i bez radapcigera.
U svakom slucaju, kad montiras nove unutra, svakako zagrij dosjede lagera na bloku kao i kod izmjene lagera radilice (oko 100C) i stavi hladne lezajeve unutra. Nije ih potrebno drzati u frizeru, dovoljno je ih sada drzis u garazi.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #55 : 15 Siječanj, 2009, 16:22:57 »
od njega sam i dobio dimenzije ležajeva i semeringa. pitat ću ga.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: stage6 primar
« Odgovori #56 : 16 Siječanj, 2009, 19:56:54 »
@alfa: misliš da bi bilo predugačko sa stage6 14/42 i LC sekundarom? kako se ponaša skuter sa predugačkom getribom?

Mislim da bi bilo predugacko. Ozbirom da ces nabavit LC sekundar, stavi ili Malossi primar ili kraci Stage6. U slucaju Stage6 pazi da uzmes onaj koji ima vec upresan odgovarajuci broj zubi malog zupcanika sekundara
ne da ću ga nabaviti nego ga već tako reći imam. upravo sam bio kod susjeda i skinuo deklo getribe i brojao(jest da sam bio siguran da je LC ali nema veze). ovaj sekundar ima 14  zubaca na maloj osovini. MALOSSI primar ne dolazi mi više u obzir jer po njega moram u italiju ili preko sipa. ovo zadnje 100% ne!
onda ću te poslušati i naručiti ovaj kraći stage6 primar.



ja mislim da sam primar od malossija platio 65e u trstu (ovaj koj tebi treba..)  :)

Offline dgeceg

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: speedfight 2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: stage 6 racing
  • MojSpuh: stage 6 pro
Odg: stage6 primar
« Odgovori #57 : 17 Siječanj, 2009, 00:14:42 »
ej da ne otvaram novu temu, jer mi može netko reći kolko bi se trebalo produžiti prijenos za sf2 za midrace, sve je na njemu od stage 6, razmišljo sam uzeti stage 6 primar i polini sekundar, da li bi to bilo dobro?molim vas da mi to objasnite

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: stage6 primar
« Odgovori #58 : 17 Siječanj, 2009, 01:24:48 »
ej da ne otvaram novu temu, jer mi može netko reći kolko bi se trebalo produžiti prijenos za sf2 za midrace, sve je na njemu od stage 6, razmišljo sam uzeti stage 6 primar i polini sekundar, da li bi to bilo dobro?molim vas da mi to objasnite

Ti imas 12/34 primar i 12/47 sekundar?

Offline dgeceg

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: speedfight 2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: stage 6 racing
  • MojSpuh: stage 6 pro
Odg: stage6 primar
« Odgovori #59 : 17 Siječanj, 2009, 18:44:57 »
da