Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: purejet vd karb  (Posjeta: 1768 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
purejet vd karb
« : 12 Studeni, 2008, 20:04:48 »
Znaci ovako,pretpostavljam da je ovakva tema bila negdje al je nikako nemogu naci na search pa molim moderatore da ne zakljucavaju ovu....

Znac iinteresuju me razlike izmedju karb i direkt verzije...radi se o starom modelu runnera,znaci koje su prednosti purjeta u odnosu na karb i koje su mane....cujem price da lose gorivo lose utice na te injectore,pa me zanima kako se to cisti,dal onko jednostavno kao karb ili imaju neke posebne metode..znaci sve me bukvalno interesuje  :)  posto ste mozda vijdeli temu da pitam u vezi jednog runnera,pa mi mnog rekli nemoj, ne valja, al opet vidim mnogi ga imaju pa cisto da vidim sire misljenje i da se dodje do prave istine

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #1 : 12 Studeni, 2008, 20:40:29 »
Bas me zanima sto ce reci vlasnici Jet Force-a koji imaju direktno ubrizgavanje. Iz salona u servis...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #2 : 12 Studeni, 2008, 20:43:36 »
mislim da sam bio napisoa jednom cijelu mitologiju na forumu šta se tiče purejet vs karb potraži malo...

a zapravo evo ti c/p scooter inside:

Dosta varijacija na ovu temu, al evo neke istine i zablude na vidjelo ako tko dvoumi.

Bitno je istaknuti činjenice,
svaki skuter je ekonomičan, al injection modeli su posebno, ulje i benzin koji troše zna kod nekoh modela se prepoloviti.
Krenimo redom. Kod injectiona mali izdaci za bezin i ulje, ali problemi su ovakvi i dileme tu nema. Svaki injection ima problema sa svjećicama, ponegdje je to zbog lošeg benzina a ponegdje do loše struje koja je ugrađena u dotični skuter. Ako ste pogodili seriju koja nema taj problem napravili ste posao, u suprotnom pročitajte ispod.

Svjećice koje su najpogodnije za injectione su navedene u faq-u, a benzin je najbolji sa tifona i omv-a, po mogućnosti super 100. Svječice pregaraju nekad na 50km, nekad na 250km, a nekad na 2500km, što je kod mene slučaj sa platinama.
IE modeli drže veliku cijenu što je također jedan faktora pri kupovini. Izbor nije velik, piaggio purejet ili morini ditech, peugeot drži preveliku cijenu sa previše kvarova tako da otpada bez obzira na dizajn.
A sad, najbolnija točka, tuning....postoji tzv. base tuning samo koji stoji ko suho zlato...od 180€ za polini 70ccm do malossi 70ccm koji je oko 220€. Spuhovi su zx i reverse, 100-150€, ima i drugih al su skuplji.

Karb modeli, jednostaavniji, jeftiniji i polularniji. Više dijelova koji su pristupačini i jeftiniji omogućavaju da ste stalno na cesti s najmanje kvarova, samo toči i vozi. Šta se točenja tiče litru-dve karb više troši, al ako pogledate koliko svjećica morate kupit da injection računi se poravnaju.
Tuning, široka paleta base/midrace/race kiteva i dijelova, cijene za base kit su upola od ovih za injection. Naravno potrošnja base karba je veća od potrošnje injectiona.

Odluka je na vama, činjenice i iskustva su izneseni

sty tnd
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #3 : 12 Studeni, 2008, 21:16:15 »
DiTech i purejet mogu proci te uz malo srece i znanja moze biti odlican izbor.  :icon_thumright: Ali ipak je frgic rula  :frajer:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #4 : 12 Studeni, 2008, 21:18:20 »
DiTech i purejet mogu proci te uz malo srece i znanja moze biti odlican izbor.  :icon_thumright: Ali ipak je frgic rula  :frajer:
svakako, uz malo znanja i strpljenja ti u konačniic super prođeš,al slabo tko ima živaca ;)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #5 : 12 Studeni, 2008, 21:43:04 »
jedan bitan faktor.. ak si doma u vokojebini negdi (bez uvrede) kupi karb... ozbiljno...
vecina vas ima neke benzinske kaj daju pola voda pola benga i ovoj polovici benge je jos pola smeca i aditiva mad in china.

drugo vecina vas ima neke sus mus puteve udri tresi skoci razbi (neasflatirani putevi i lose ceste) opet tu jer injection ima hrpu elektronike od tog sveg bum tres bam svaki dan po nekoliko puta normalno da se nekaj mora shebat

treće.. ali opet ti se mozda vise isplati injection... ko zna... mozda bas bude ko moj da mu svjecka vrti 3500 za sad.. a ide i jos i jos i jos..
🙈

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: purejet vs karb
« Odgovori #6 : 12 Studeni, 2008, 21:59:25 »
Sto se tice jetforcea injection,cuo sam u servisu kad sam bio da ih imaju stalno,pogotovo one prve serije,sad su navodno poboljsani. To ne vazi za karb verziju,moj vec 3 godine nije stucnuo.. A da je skup pezo to jeste. Uostalom,sad tek vidim da se nisi ni interesovao za njega al nema veze da cujes i to..
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #7 : 12 Studeni, 2008, 22:41:52 »
ja neznam kaj vi serete protiv ie ja sam imo ditecha i da ima 150 ditech opet bi je kupio
samo pali vozi nekad i toci i mjenjaj svecice savakih 200 do 300 km

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #8 : 12 Studeni, 2008, 23:28:51 »
e a jel mi netko moze rec zasto toliko cesto odlaze svijecice na IE? cito sam puno tema i svi stalno govore kak odlaze svijecice, al nigdje nisam uspio procitat zasto? kaj je tak neki mutavi kvar da se neda popravit? i zasto to ne srede u piaggiu/moriniu?  :icon_scratch:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #9 : 13 Studeni, 2008, 18:26:39 »
loš benzin i nešto drugačija struja nego na karb modelima, nepopravljivo, ali može se iskoristi 5000km po svjećici ako se stavi platina ili iridij i toči super 100 ili na tifonu onaj class benzin. pozz
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #10 : 13 Studeni, 2008, 22:19:40 »
KOd nas nije gorivo toliko kvalitetno,a nema se bolje nabaviti,ali mislim da bi pomoglo ako bih odma po kupovini skinuo i ocistio rezervoar i cesce mijenjao filter goriva...ako bih izvukao 5000km po svjecici to nije problem,jer sam cuo da je dosta manja potrosnja,a sto se tuninga tice,planirao bih samo neki auspuh i multivar,ne treba mi nista vise....

Jos nesto posto umjesto karba ima te injectore i ta cuda,dali se oni mogu nekako cistiti i kako

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #11 : 13 Studeni, 2008, 22:32:43 »
KOd nas nije gorivo toliko kvalitetno,a nema se bolje nabaviti,ali mislim da bi pomoglo ako bih odma po kupovini skinuo i ocistio rezervoar i cesce mijenjao filter goriva...ako bih izvukao 5000km po svjecici to nije problem,jer sam cuo da je dosta manja potrosnja,a sto se tuninga tice,planirao bih samo neki auspuh i multivar,ne treba mi nista vise....

Jos nesto posto umjesto karba ima te injectore i ta cuda,dali se oni mogu nekako cistiti i kako
priče o rezervoaru i filteru odmah zaboravi.

Evo ti moj primjer, Denso platina, 6000km odvoženih na omv super 100,a evo sad je naštelan xpro i platina je gore i očekujem da će trajat do zaribavanja ili do generalke na 25000 (sad ima 18500)...od tuninga najboljim se pokazao LEO VINCHE ZX, neznam zašto, ali s tim auspuhom mi je skuter išao najbolje,čak bolje i od lasera.Multivar ti je na ditechu neporeban ako nemaš kit jer se teško štela, a kad serijski variomat naštelaš dobro nećeš ni osjetit potrebu za multivarom.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #12 : 13 Studeni, 2008, 22:58:45 »
Eto odma ulaganje manje,znaci samo auspuh,dobra svjecica,dobro nastelovan skut i vozi... i moce mozda i preko 5000km izdrzat...a kako se vidi da treba zamjenit svjecicu,nece uopste da upali ili....

Na ono drugo pitanje ima li neko odgovor

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: purejet vd karb
« Odgovori #13 : 13 Studeni, 2008, 23:32:45 »
pali on, ali trokira, prvo krene trokirat na ful gasu a onda kako crkava svjećica trokira u svim režimima, pogotovo akd je hladnije vani.

Drugo pitanje ti je da se čisti čašica injektora, krampovski rečeno to je taložnik emulzije, tj. to mu je jedna od funkcija.
A sam injektor ako ćeš radit posao se skida i nosi u bosh servis na rezonanciju i slične stvari.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka