Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jamaha aerox 100 - agregat  (Posjeta: 4390 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Jamaha aerox 100 - agregat
« : 17 Listopad, 2016, 18:39:03 »
j.bali vas ti aeroxi, ima ih ko pljeve.....  :happy8: doso mi jedan na servis a ne slažem baš te minnarelie..... ustvari prije bi rekao da je došao na generalno uređenje nego na servis, tri godina je čamio na prašini, termo grupa je skinuta i zacvikana, prašina je verovatno ušla i u blok pa bi trebalo da se ležaji promene..... našao sam negde da su otvoreni tip 6205, a jel ima neko dimenzije simeringa i igličastog ležaja na klipnjači kod klipa?

i jos k tome treba da prijenos malo ustelujem, negde čitam da ima prekratku getribu pa bi trebalo da se stavi produženi primar zupčanik, a šta je sa variomatikom? je li dosta da se stavi maloossi ili polini variomat ili treba i polutke menjati? Kakav je ugao širenja?

jel ko uopće slagao to? čuo sam da su retki.
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #1 : 01 Studeni, 2016, 00:55:33 »
jel ko uopće slagao to? čuo sam da su retki.
.....sad tek verujem kolko su retki.....  :happy8:
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #2 : 01 Studeni, 2016, 09:41:31 »
a evo kad te vec nitko ne dozivljava ili nezna pa da dobis info prve ruke od bivseg vlasnika stojadina

lezaj ti je koyo 6205 c4 52x25x15

semering masine idu original jer svi drugi popucaju unutar par mjeseci
93102-22464
93101-20169
uzmi set od athene P400485400031 jer su u setu jeftiniji a athena pakira orginalne semeringe

lezaj klipa imas samo pod original sifrom jer je lezaj po mjeri
93310-21403

kaj se tice performansi masine
odmah baci fergazer i ustelaj masinu na 19 fergazer s serijskim airboxom
rezonantan auspuh bilokoji jer serijski se hoce postopati pa dusi masinu i pregrijava ju
a od prenosa biraj, ja sam imao malossi variomat i polutku i motor se preporodio al to je vec pitanje samog budeta koji mislis investirati jer ima i 300kn variomata za njega koji su svi bolji od serijskog i daju puno
« Zadnja izmjena: 01 Studeni, 2016, 09:45:08 JogFromYamaha »

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #3 : 29 Studeni, 2016, 11:30:27 »
a evo kad te vec nitko ne dozivljava ili nezna pa da dobis info prve ruke od bivseg vlasnika stojadina

lezaj ti je koyo 6205 c4 52x25x15

semering masine idu original jer svi drugi popucaju unutar par mjeseci
93102-22464
93101-20169
uzmi set od athene P400485400031 jer su u setu jeftiniji a athena pakira orginalne semeringe

lezaj klipa imas samo pod original sifrom jer je lezaj po mjeri
93310-21403

kaj se tice performansi masine
odmah baci fergazer i ustelaj masinu na 19 fergazer s serijskim airboxom
rezonantan auspuh bilokoji jer serijski se hoce postopati pa dusi masinu i pregrijava ju
a od prenosa biraj, ja sam imao malossi variomat i polutku i motor se preporodio al to je vec pitanje samog budeta koji mislis investirati jer ima i 300kn variomata za njega koji su svi bolji od serijskog i daju puno
Ajde da upišem detalje koje će retko ko naći jer retko ko je slagao sto kubika minarellija kolko vidim. Samo da kažem da nisam pronašao C4 ali sam stavio Koyo C3, nadam se da će biti dovoljan, simernzi su bili jako dobri i suhi (motor ima 13 hiljada km), a s obzirom da ih je jako teško naći sam ih oprezno skinuo i vratio iste nazad, lageri radilice su prilikom skidanja ostali u bloku, ali svejedno sam simeringe uspeo izvaditi prije nego sam skidao lagere, a dodatno me čini bezbednim šta sa obje strane ima osigurače simeringa, dok 50ka ih ima samo sa strane namotaja..... ono što sam primetio da ovaj agregat ima jako kvalitetno rešeno mnogo stvari koje su zaboravljene na pedeset kubika..... na primer hlađenje variomatika, pravi zatvoreni kuglični lager na zupčaniku anlasera, kvačilo anlasera je veoma snažno i oni valjci unutra su 3 puta deblji, naravno da ima jači anlaser koji ima puno bolje rešene kontakte i izolaciju kontakata, uljna pumpa radi na isti princip ali ima dodatno štelanje sa dodatnom sajlom koja ide sa gas ručice, opruga/amortizer su tvrđi i mogu se komotno dve oveće osobe voziti bez da motor sjedne o pod (200+ kg nosivosti), primetio sam da je opruga 1mm deblja i amortizer je širi, ventilator je dosta veći što je logično, isto kao i variator, remenice, kvačilo i zvonce, variator čak ima rebra za hlađenje pa ovi valjčići 15x12 izgledaju smešno unutra  :happy8: Varijator ima simeringe s obje strane i prostor za mast gdje bolcna klizi. Primarna osovina je do pola dužine tokarena na manji fi, a to nisam uspeo skontati zbog čega. Stražnji doboš je dosta velik, pakne duge i široke i koči jako što me iznenadilo, ali klasika kod doboša, nema doziranja. Kad krene kočit, on koči  :happy8:
Jedan detalj na mašini mi je bio fora, originalno su stavili gumu koja je izrezana tačno ispod fergazera i preko usisa tako da se obezbedi od smeća i prašine. Ručni čok je prednost te godine, fergazer je po meni malo premali, 16ica, stavit ću 17.5, imam jednog viška. Sve je sklopljeno, do najmanjeg detalja oprano u benzinu, liznuo sam prije montaže izduv na cilindru prvenstveno da ga počistim od čađe, i malo da se ispolira, pa ćemo da kresnemo idući vikend da vidimo koliko to stvarno taj aerox 100 loše ide kako svi kažu. Fabrički auspuh je bio na skuteru ali vidim da je varen kod katalizatora i kod prigušivača pa moguće da će biti OK.
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #4 : 01 Prosinac, 2016, 13:26:39 »
Idu loše jer su uglavnom u stanju kakvo si opisa i tvornicki rastelane...tk16mm da ne spominjem...na mom je sad ta masina i nigdi djelova...ovo potrosno mozes nac al npr meni triba zadnja felga, ne pase s 50cc jer je bubanj mislim 130 na ovoj a 110 na 50cc

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #5 : 01 Prosinac, 2016, 16:18:47 »
Idu loše jer su uglavnom u stanju kakvo si opisa i tvornicki rastelane...tk16mm da ne spominjem...na mom je sad ta masina i nigdi djelova...ovo potrosno mozes nac al npr meni triba zadnja felga, ne pase s 50cc jer je bubanj mislim 130 na ovoj a 110 na 50cc
Dobro da si me podsetio kad si spomenuo rastelan..... Netko je stavio minarelli 50 polutke, stavio kvacilo od gillere 50, bijele federe kvacila i fabricki centralni od minarelli 50, stavio maticu, i kao secer na koncu zavario maticu i pobrusio varove da budu ravni..... Uz to je netko u originalno zvonce 110 ubacio piksu na 107 i popikao sa varstrojem na par mesta.Kaos! Naravno da sam stavio prve vece polutke koje sam imao od pug masine i stavio drugo kvacilo i zvonce.
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #6 : 01 Prosinac, 2016, 16:56:46 »
Da li neko ima podatak kolike su joj zadnje polutke i da li odgovaraju od 50 cc? takodje bi mi mnogo znacio podatak da li moze od aerox-a 100 zadnja poluremenica na 50cc

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #7 : 01 Prosinac, 2016, 18:11:12 »
Polutke su ko na 50cc nit sta bolje nit gore...mislim da su jednake dimenzije i znam da nisu linearne...kvacilo i zvono su 112mm znaci par mm sire od 50cc al u setu zvono i kvacilo odgovara s jednog na drugo

Offline plamenni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Stage 6 sport pro turpija by Cvele60
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #8 : 01 Prosinac, 2016, 21:18:59 »
the
Trazio sam podatak za zadnje remenice zato sto top racing firma radi linearnu remenicu za aerox 100 sacdva ugla i duplo je jeftinija od athene i malossija. Sto znaci da bi mogla i na kineza :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #9 : 02 Prosinac, 2016, 00:38:16 »
Općenito minarelli je imao dvi debljine osovine nepomicne polutke...33 za masine do 1998 ako se ne varam, 1998-2003 debljine 34mm i nakon toga opet 33mm...provjerite debljinu prije narudzbe :icon_thumright:

Offline Aerox100zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox100ccm
  • MojSpuh: u potražnji sam
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #10 : 09 Prosinac, 2016, 17:32:31 »
Bok ljudi neznam di da pitam pa cu ovdje pitat.
Evo ovak kupio sam aerox 100 2002 god, snaga 6kw,kupljen je isto 2002, odrzavan je bio redovno do 2009 i od tad nije na cesti al je garaziran i paljen s vremena na vrijeme da ne propada..ja kolko sam ga vozio (oko40km) mislim da je skuter u super stanju, sve na njemu je serijala lik kaze da moze stotku potegnut a ja sam dosao do nekih 85kmh al mozda bi isao jos da nisam morao kociti.
Zanima me kako da poboljsam performanse skuter da nikakav tuning ne radim eventualno bi mjenjao fergazer, rolice vjerovatno auspuh i kasnije ko zna kad variomat bi stavio.
Evo pitanja posto nemam nekog znanja o skurerima (dao bi soma kn za pocetak)
Koji fergazer i diznu
Koje rolice staviti
 koji auspuh da stavim i naravno ostale stvari koje da mjenjam kaj su potrosne a nisu skupe posto i nemam bas para i mislim ga srediti do 3,4 mjeseca

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #11 : 10 Prosinac, 2016, 01:31:22 »
Bok ljudi neznam di da pitam pa cu ovdje pitat.
Evo ovak kupio sam aerox 100 2002 god, snaga 6kw,kupljen je isto 2002, odrzavan je bio redovno do 2009 i od tad nije na cesti al je garaziran i paljen s vremena na vrijeme da ne propada..ja kolko sam ga vozio (oko40km) mislim da je skuter u super stanju, sve na njemu je serijala lik kaze da moze stotku potegnut a ja sam dosao do nekih 85kmh al mozda bi isao jos da nisam morao kociti.
Zanima me kako da poboljsam performanse skuter da nikakav tuning ne radim eventualno bi mjenjao fergazer, rolice vjerovatno auspuh i kasnije ko zna kad variomat bi stavio.
Evo pitanja posto nemam nekog znanja o skurerima (dao bi soma kn za pocetak)
Koji fergazer i diznu
Koje rolice staviti
 koji auspuh da stavim i naravno ostale stvari koje da mjenjam kaj su potrosne a nisu skupe posto i nemam bas para i mislim ga srediti do 3,4 mjeseca

Sve ti je objašnjeno u ovoj temi.
U soma kuna se možeš uklopiti sa rezonantnim auspuhom tipa leo vince zx/tt(standardno kao što se preporuča i svakom drugom), većim frgom, novim remenom i dodaš još koju kunu za odgovarajuće rolice i oprugice kvačila.
Uskladiš to sve, imaš super motor i miran si naredni period. Jedino ne znam u kakvom je stanju filter zraka, ako nije odavno mijenjan ne bi bilo loše i to zamijeniti.

Offline Aerox100zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox100ccm
  • MojSpuh: u potražnji sam
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #12 : 10 Prosinac, 2016, 04:48:22 »
Bok ljudi neznam di da pitam pa cu ovdje pitat.
Evo ovak kupio sam aerox 100 2002 god, snaga 6kw,kupljen je isto 2002, odrzavan je bio redovno do 2009 i od tad nije na cesti al je garaziran i paljen s vremena na vrijeme da ne propada..ja kolko sam ga vozio (oko40km) mislim da je skuter u super stanju, sve na njemu je serijala lik kaze da moze stotku potegnut a ja sam dosao do nekih 85kmh al mozda bi isao jos da nisam morao kociti.
Zanima me kako da poboljsam performanse skuter da nikakav tuning ne radim eventualno bi mjenjao fergazer, rolice vjerovatno auspuh i kasnije ko zna kad variomat bi stavio.
Evo pitanja posto nemam nekog znanja o skurerima (dao bi soma kn za pocetak)
Koji fergazer i diznu
Koje rolice staviti
 koji auspuh da stavim i naravno ostale stvari koje da mjenjam kaj su potrosne a nisu skupe posto i nemam bas para i mislim ga srediti do 3,4 mjeseca

Sve ti je objašnjeno u ovoj temi.
U soma kuna se možeš uklopiti sa rezonantnim auspuhom tipa leo vince zx/tt(standardno kao što se preporuča i svakom drugom), većim frgom, novim remenom i dodaš još koju kunu za odgovarajuće rolice i oprugice kvačila.
Uskladiš to sve, imaš super motor i miran si naredni period. Jedino ne znam u kakvom je stanju filter zraka, ako nije odavno mijenjan ne bi bilo loše i to zamijeniti.
e to me zanimalo pa cu to za pocetak nspravif. A filter cu novi kupiti posto nije skup

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #13 : 10 Prosinac, 2016, 08:22:05 »
Bok ljudi neznam di da pitam pa cu ovdje pitat.
Evo ovak kupio sam aerox 100 2002 god, snaga 6kw,kupljen je isto 2002, odrzavan je bio redovno do 2009 i od tad nije na cesti al je garaziran i paljen s vremena na vrijeme da ne propada..ja kolko sam ga vozio (oko40km) mislim da je skuter u super stanju, sve na njemu je serijala lik kaze da moze stotku potegnut a ja sam dosao do nekih 85kmh al mozda bi isao jos da nisam morao kociti.
Zanima me kako da poboljsam performanse skuter da nikakav tuning ne radim eventualno bi mjenjao fergazer, rolice vjerovatno auspuh i kasnije ko zna kad variomat bi stavio.
Evo pitanja posto nemam nekog znanja o skurerima (dao bi soma kn za pocetak)
Koji fergazer i diznu
Koje rolice staviti
 koji auspuh da stavim i naravno ostale stvari koje da mjenjam kaj su potrosne a nisu skupe posto i nemam bas para i mislim ga srediti do 3,4 mjeseca

Sve ti je objašnjeno u ovoj temi.
U soma kuna se možeš uklopiti sa rezonantnim auspuhom tipa leo vince zx/tt(standardno kao što se preporuča i svakom drugom), većim frgom, novim remenom i dodaš još koju kunu za odgovarajuće rolice i oprugice kvačila.
Uskladiš to sve, imaš super motor i miran si naredni period. Jedino ne znam u kakvom je stanju filter zraka, ako nije odavno mijenjan ne bi bilo loše i to zamijeniti.
Nema tt za aerox 100, koliko sam vidio ima samo zx i tecnigas next-r i rs2 (bas modeli za 100-tku). Ja bi jos ubacio karb 17.5 ili jos bolje 19mm. Imas i variomat tipa malossi i polini.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Aerox100zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox100ccm
  • MojSpuh: u potražnji sam
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #14 : 10 Prosinac, 2016, 19:18:33 »
Ok ljudi hvala na odgovoru, evo mislim staviti fergu dellorto 19 il vidio sam neki black edition..auspuh zx neki polovni ak pogodim cijenu a kaj se tice filtera zraka njega cu promjenit.variomat bi uzeo neki polovni ak mi se isplati il novi jbg ovisi o lovi ocu imat i to je to za sad i nadam se da cu bit zadovoljan posto mi netreba neka nabrijana pila neg tek cisto da ide 95,100 al pravih i to je to...bar za sad, a sad idem na lov na dijelove.
Hvala na odgovoru.zivjeli!

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #15 : 10 Prosinac, 2016, 19:47:06 »
To za karb je sve ista pasta to mos nac polovno za ok cijenu, spuh i vario tesko da ces nac polovno (rs2 je 99€,a vario oko 60€( malossi multivar))
« Zadnja izmjena: 10 Prosinac, 2016, 19:55:16 RunnerSukosan »
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Aerox100zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox100ccm
  • MojSpuh: u potražnji sam
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #16 : 11 Prosinac, 2016, 04:14:18 »
Jel mi mozes reci kakva bi razlika bila sa serijskim 16 fergom il 19 kad zamjenim i postelam

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #17 : 11 Prosinac, 2016, 08:14:31 »
Motor će imat više snage,  bolje će radit , lakše će se hladit i naravno vrtit, po meni bi 19 karb bio idealan za taj aerox 100. Naravno ako ga se dobro ustela
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline Aerox100zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zgb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox100ccm
  • MojSpuh: u potražnji sam
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #18 : 13 Prosinac, 2016, 15:47:59 »
Imam tu 2 ljudi na lageru koji se super kuze u skutere pa ce valjda znat nastelat fergu. .probao bi ja sam al nekak mi je razumno to ne dirat posto mi je 1 skuter i sve sta znam sam procitao po netu..
Evo jos 2 stvari sta sam  primjetio a neznam jel bas normalno.

Evo ovak primjetio sam da na 1/3 has a skuter radi normalno a onda dodam milimetar gasa i mogu reci da skuter dosta poleti lagano ga dizuci na zadnji i dok drzim isti gas od 35kmh dode do 60 i onda je to to i dalje opet radi po mojoj zelji, ja sad neznam kaj je. .jel moguce da mi sajla gasa lagano zasteka pa se odsteka il ima veze s fergazerom il nedo bog s necim ozbiljnijim. .a 2 stvar kaj me muci je to da imam ulja oko pol litre a zna mi svijetliti pa prestati, ja sam to pripisao mozda davanju jaceg gasa, uzbrdici itd...al eto jucer sam se prepao lagano jel mi je zmirkalo i svijetlilo i na laganom gasu a ulja ima valjda jos 4dl. Stime da sam jucer opalio najduzu voznjicu po kvartu, a morao sam i frenda pratit na 180tki pa se mozda cak i pregrijao. ..il dali je mozda premalo ulja jer u njega stane cini mi se 1.2l..evo to me zanima. .ispricavam se zbog uleta na temu al mi je izgledala dobra za dobit odgovore, novi sam na forumu i i nemam znanja o skuterima a iskreno nit o forumima (1put na forumu) al bit ce bolje, bolje pitat nego skitat. .hvala na odgovore.
« Zadnja izmjena: 13 Prosinac, 2016, 16:22:28 Aerox100zg »

Offline mauricio

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bergaZ
  • Moj Skuter: je u divnom sjećanju
  • Moja Kaciga: je nova
  • MojSetup: je mrtva serijala
  • MojSpuh: je kromiran
Odg: Jamaha aerox 100 - agregat
« Odgovori #19 : 15 Prosinac, 2016, 13:26:58 »
nemoj da zaboraviš jednu bitnu stvar..... ovaj 16 karburator ima drukčiju sajlu i ne paše u 17.5/19 frg pa ćeš ili morati novu sajlu dat raditi ili se izj#bati ko ja pa rezati bužir.....a neće ni da ti prirubnica valja je manji fi nego od 50-ke pa ćeš i nju morati da menjaš.
« Zadnja izmjena: 15 Prosinac, 2016, 13:41:57 mauricio »
===> Its Not What You Ride, But How You Ride <===