Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez 150cc 4T  (Posjeta: 11315 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #20 : 03 Listopad, 2016, 20:26:43 »
Krajnja je po satu kojeg sam nekoliko puta kontrolirao sa nekoliko raznih GPS-a, tako da mi je ura točna.

Ne znam koliko bi trebao ići 150cc, ali dok je bila originalna mašina 150cc ( na tom drugom skuteru) išao je 86 po GPS-u. Gledao sam malo američke forume, tamo se dosta koriste kinezi GY6 150cc (pod 2 miliona drugih imena) i većina njih spominje max. brzine od 50-55 mph, što bi bilo od 80-88 km/h..  koliko ja to shvaćam, on ni ne može s takvim prenosom ići puno brže, samo može biti agresivniji od starta do max. brzine
kočnice te samo usporavaju....

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #21 : 03 Listopad, 2016, 20:45:12 »
Mislio sam da imaju malo dužu getribu. Šta je tu je, dobro je i to ajd.
Btw svaka čast na poslu  :icon_thumright:

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #22 : 03 Listopad, 2016, 21:14:05 »
Hvala...  :toothy9:
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #23 : 03 Listopad, 2016, 21:47:49 »
Cini mi se da sam i ja bio nasao taj podatak dok sam bio u potrazi za onim bjesnim setupovima i njihovim brzinama. uglavnom nemres ocekivat odma 15-20km brze u krajnjoj, jednostavno mu prenos ( getriba i vario ) ne dozvoljavaju vise. Vjerujem da bi mozda jos koji km izvuko sa filterom, zapravo cudno mi je da opce i radi bez icega jer moj bez filtera uopce ne prima gas, zagusi se i ugasi. Vario bi svakako dodao jos koji km. diznu inace netreba mjenjat, u principu vidi prvo koja je serijska nutra. Znao sam i na 125 i na 150 serijski nalazit 107 dizne a na nekim 125-cama 102. Na svom kinezu imam 107 i savrseno mi radi motor. Bregasta isto je must have. Gle sa svim tim ne dobijes nekaj extra u krajnjoj ali u ubrzanju se itekako osjeti. Ja sam svou 125-cu sa bregastom i varimatom uspio sagnut naterat 98 po gpsu, dok uspravan isto tak ide 85-90 ovisi o vjetru, ali je zato u ubrzanju bio brzi od npr gellya 150.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #24 : 03 Listopad, 2016, 22:59:07 »
Ta krajnja je po satu ili? Zar ne bi to trebalo ići brže, ipak je 150  :sad1:
Slabo idu,npr. serijski gy6 125 ja s runnerom 50 koji ima samo tt i multivar uredno ostavljam na semaforu,Zvonkeca sam i na 150 pratio dok nije stavio bregastu i ostale sitnice,onda mi odlazi

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #25 : 04 Listopad, 2016, 02:21:43 »
Ta krajnja je po satu ili? Zar ne bi to trebalo ići brže, ipak je 150  :sad1:
Slabo idu,npr. serijski gy6 125 ja s runnerom 50 koji ima samo tt i multivar uredno ostavljam na semaforu,Zvonkeca sam i na 150 pratio dok nije stavio bregastu i ostale sitnice,onda mi odlazi

A ipak ono kad čuješ 150, nadaš se nekom spektaklu  :icon_biggrin: al eto sreća pa nije skup sport sa njima koliko vidim po ovim cijenama što je Zvonkec naveo. Ne znam zašto kinezi ne krenu praviti bar malo duže getribe, pa obrnuli su tolike pare, prodali ih na milijarde, mogli su dosad uložiti nešto u razvoj :angry7:

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #26 : 04 Listopad, 2016, 08:27:10 »
Ta brojka 150 je i mene mamila, a koliko god tih kineza bilo na cesti, nisam mogao saznati informaciju s neta ili iz 1. ruke kako to ustvari ide ( ili ne ide).

Međutim, ti GY6 motorići su stvarno prilično jeftini i kao komplet i kao dijelovi, tako da sam se mogao lako odlučiti da se idem zezati s time. Mislim da daju jako dobar odnos između uloženog i dobivenog. Znam da izazivam sad puno vlasnika 2T talijana, ali zadnji 2T motor koji sam vozio je bio novi ( možda tada i prvi) TOMOS APN6 sa 1,4mm izdreanom glavom, prenosom od 14-ice ( jer se vrtio ko mixer, pa ga je trebalo opteretiti) i rezonantnim auspuhom ( koji moj stari nije smio čuti kako se dere :) ), ali to je bilo pred 30+ godina i sada me to više ne zanima u tom smjeru. Danas me više zanima 4T, bez deranja i nervoze 2T mašine.
Ako ja mogu na svakom čošku kupiti bregastu za taj motorić, cilindar, dihtunge, ma šta god, a sve skupa za malo para, onda je to sport za mene. Gušt mi je da si sam napravim što više mogu, više nego da vozam motor raznim mehaničarima da podese ovo, poprave ono, a ja se na kraju samo vozim. 
Zato sam i pisao ovu temu i drago mi je da postoji Zvonkec i, vjerovatno , drugi koji vole kineze, pa da izmjenjujemo iskustva.

Zvonkec, ima li neki China klub u Zagrebu, da nabacimo kožne jakne, narišemo nešto na njima i zahebavamo ove ljubitelje talijana?  :toothy12: :toothy9: :toothy12:
kočnice te samo usporavaju....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #27 : 04 Listopad, 2016, 10:00:23 »
Jedino Zvonkeca poznam da baš voli te 4t kineze,al on ih je doktorirao i zna im sve mane i finte,on je jedini na forumu(a vj. i šire) da je išao tak daleko u tuningu i preradama tih mašina,99% ostalih vlasnika dotičnih ih vozi samo jer su jeftini i nemaju za bolje,meni su osobno te mašine škart jer kad vidim da se pojedu dosjedi lagera radilice u bloku nakon 20 hiljada ili manje,a sve se kupa ulju,ne znam kaj bi drugo rekao,da vozim te kineze trebao bi najmanje 3 skutera da naprave kilometara ko moj runner

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #28 : 04 Listopad, 2016, 11:43:41 »
Nema nikakav klub, prije par godina nas je bilo dosta dok je jos postojao 4T skuteri forum. svi odustali od kineza jedini ja osto tu negdje. Jbg moj je odjavljen jer sam i ja preso na 2t al na proljece je u planu kontra, odjavit usisavac, slozit kineza regat ga i s njim se vozit.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #29 : 04 Listopad, 2016, 12:50:24 »
Jedino Zvonkeca poznam da baš voli te 4t kineze,al on ih je doktorirao i zna im sve mane i finte,on je jedini na forumu(a vj. i šire) da je išao tak daleko u tuningu i preradama tih mašina,99% ostalih vlasnika dotičnih ih vozi samo jer su jeftini i nemaju za bolje,meni su osobno te mašine škart jer kad vidim da se pojedu dosjedi lagera radilice u bloku nakon 20 hiljada ili manje,a sve se kupa ulju,ne znam kaj bi drugo rekao,da vozim te kineze trebao bi najmanje 3 skutera da naprave kilometara ko moj runner

Naravno, sve ima svoje. Nije poanta dokazavati što je bolje, a što lošije rješenje, svatko nađe svoju kombinaciju. Ja osobno nisam pasionirani motorista i da se vozim i po cičoj zimi da mi se šmrklje iz nosa zalede, volim komociju jer više nisam mladić, a s motorićem radim 1500 do 2000 km godišnje. Dok ja dostignem kilometražu koju si ti spomenuo, trebat će mi 5-10 godina, a dotada ću promijeniti već 3 motora, a ne voziti se stalno na istom. Privlačna mi je mehanika, podešavanje, lagane dorade i volim popraviti pokvareni motor svojim rukama i svojom glavom, to mi je gušt.  Kada sve počne raditi kako treba, onda to prelazi u monotoniju i vrijeme je za neku promjenu. :)
 A tu su mi kinezi idealni, jeftini, jednostavni, dostupni.
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 4T - stanje termo grupe?
« Odgovori #30 : 07 Listopad, 2016, 09:35:55 »
Malo se igrao i ode navoj na gornjem vijku koji stišće termo grupu pored lanca razvoda. Donji drži dobro, ali gornji je odustao od stiskanja. U početku je bilo ok, ali nakon cca 20km je počeo sliniti ulje na tom mjestu. Niš, kaj te ne ubije, ojača te. Imam drugih blokova pa će biti rošada na drugi blok. Možda je ovo i znak da si počnem slagati jednu mašinu od početka. :)

Nego, dok još nije počeo bacati ulje, igrao sam se s remenom. U prenosu je bio Gates 835 pa sam, iskustva radi, stavio drugi 842. 835 je imao širinu 18,2mm, a 842 18,5 mm.  Pala je probica, ali test nije bio pozitivan. S remenom 842 krajnja je brzina pala za 5 km/h ( mada mi se čini da je bilo zeru bolje ubrzanje, ali teško je to reći napamet). Pročitao sam već stotine stranica o CVT-u, varrijatorima, remenima i, moram priznati, još uvijek mi nije baš kristalno jasno da li je bolji kraći ili duži, širi ili uži i sl. Vjerujem da tu ni nema neke fiksne formule i da sve ovisi o svim drugim parametrima u prenosu ( rolice, varijator, federi, zupčanici getribe).

Zvonkec, koji omjer zupčanika getribe bi trebao staviti ako bih htio dobiti max. brzinu oko 100 - 105 km/h? Koliko bih izgubio na ubrzanju promjenom tih zupčanika?
Gubitak snage promjenom tih zupčanika sam mislio nadoknaditi laganim brušenjem glave, za recimo 0,3 ili 0.4 mm.
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #31 : 07 Listopad, 2016, 10:20:35 »
835 je dobar jedino sa serijskim variomatom koji je mali i ne dize remen do kraja. Mada ja svog kineza novog kad sam kupio gore je bio 842. Taj remen je obavezan za onaj vario sa linka, jer kratki remen nemres dic do vrha. 18.5mm remen je vec poderan, 18.2 pogotovo. dok je novi mora bit 20mm. Seraf kaj ti je provrtio daj zavariti pa zbusi rupu i ponovo narezi, glupo je zbog toga sad mjenjat blokove osim ak bas ti tak oces. Vec sam zaboravio broj zubi svih zupcanika al negdje u sjecanju mi je da serijski sekundar bi trebao imati 13/42 omjer, primar ni ne postoji drugaciji za veliki gy6. ja sam imao 18x35 sekundar to je nekih 35% produzenje. To je predugacko i tesko je kretat sa tim ( efekt koda s autom kreces u trecoj ) dugo si na kvacilu ali kad krenes dobro je kaj se sa 1/4 gasa vozis 80. krajnja nije bila nekaj velika jer je to fakat predug prenos i nemres ga izgurat, a i na tadasnjem setapu sam imao bregastu s kojom masina ima momenta i snage na niskim okretajima tak da je u visima bio beskoristan. Kasnije sam kupio 16x37 i to sam stavio u 10" blok ali jos nisam isprobao...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #32 : 07 Listopad, 2016, 10:58:51 »
Ibza kratko i za dugo kuciste bi zupcanici trebali biti isti, zar ne?

Sto mislis o brusenju glave i time, povecanju kompresije?
 Sjecam se da sam davno na APN-u drejao glavu napamet, onako uzeo 1.5mm ( sto je puno ,ali tada to nisam znao) pa se motor vrtio ko blesav, nisi mu smio dati gasa. Pa sam ga opteretio sa vecim zupcanicima prenosa i onda je bilo bolje. Isao je fino. Ako bi se tu produzivao prijenos, moglo bi se na slican nacin malo "ozivjeti" pilu.... Doknse sve ne razleti... :)
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #33 : 07 Listopad, 2016, 13:12:11 »
netreba dirat glavu nista, s tim si samo olabavis fazni lanac koji je predpostavljam i ovak vec labav a spaner je skoro skroz vani. Kompresiju nabijes sa drugom bregastom koja pusta vise smjese u cilindar ili stavljanjem izbocenog klipa. Jedino kaj smijes napravit, je stavit limeni dihtung glave umjesto onog debelog "papirnatog"  ili vec i sada imas limeni? Isti je omjer i na 10" i na 12"

Ajde kad bus raskapao opet sve izmjeri rupu u bloku, ako ti se da zajebavat imam ja 170cc cilindar i klip viska pa se dogovorimo za to. Na 170 je promjer koji ulazi u blok 63.2mm pa ak je kod tebe 63 to malo nekaj bus osmirglao :) 
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #34 : 07 Listopad, 2016, 13:28:11 »
Može, javim ti promjer rupe kad dojdem doma. Zanima me i taj 170cc. Ti si odustao od njega ili imaš više njih? Koja glava ide na 170cc? može od 150cc?

Stigla upravo bregasta, ne znam kak tak brzo. Dihtung sam koristio limeni, a ostao mi je još samo za 125cc, 52,4mm. Naručio sam 57,4 limene dihtunge, ali to tek treba doći.

Blok od 125cc, gdje je onaj duzi lanac i glava od 7cm na koji bi išla 4V glava i tako moram otvarat da bi se popravio navoj, pa mi je onda svejedno s kojim ću blokom ići u to. Ako se ti hoćeš igrati s rezanjem tog navoja, mogu ti ustupiti taj blok s lancem i kaj već trebaš.

Imam i namjeru odrezati okrugli dio dekla koji pokriva kvačilo, da se vidi cijelo kvačilo i da ima bolje hlađenje, pa bum ti poslikal kak to zgleda, kad napravim, ak te zanima.

Bemu, vrijeme se počelo kvariti, pingvini polako vade jakne iz ormara, a mene čeka još xy isprobavanja motora. Brijem da bum ove zime češće prehlađen. :)
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #35 : 07 Listopad, 2016, 13:46:45 »
hhhh, sve je to meni poznato. po zimi se najvise serafi :) ..  Ma netreba meni blok imam i ja dva viska nego kazem da ne otvaras sve to se i ovak da zavarit.. Al ustvari preslagivanje ti je jeftinija opcija jer bi varenje aluminija pa glodanje kostalo ko cjela druga masina. Nisam ja nikaj odustao, to mi je prijasnji setap bio, 170 na serijskoj radilici. sada je 180 + stroker radilica. Glava bi mogla i od 150 samo dva dihtunga pod cilindar stavit da ti kompresija ne unisti klipnjacu..

Prirubnicu malo prokopat prema promjeru glave i to je to

« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2016, 14:06:25 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #36 : 07 Listopad, 2016, 14:16:44 »
Ali koja je korist brusiti prirubnicu na veći promjer ako ostaje isti frgić? Ne bi li bilo dobro onda na tu prirubnicu staviti 28mm ili možda 30mm frgić?
kočnice te samo usporavaju....

Online zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #37 : 07 Listopad, 2016, 14:20:01 »
karb je 24 a prirubnica 22, zašto ne pobrusiti ju malo :D ? možeš stavit koji očeš karb samo složit ga da radi sa serijskim airboxom je već malo teže
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #38 : 07 Listopad, 2016, 14:32:20 »
Da, tu ima prostora za igru...

Stay tuned... :)
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #39 : 07 Listopad, 2016, 20:19:37 »
Evo, sad tek stigao doma ( garažu).

Zmeril sam promjer rupe u bloku na onom drugom bloku od 150cc, koji ću slagati i tamo je rupa točno 63mm. Pripremi igračke za novo udomljenje.  :toothy9:

Ne vidim problem sa slaganjem airboxa. Na dva motora sam stavljal isti frgić i oba su dobro radila bez ikakvog filtera, kao i sa filterom origigi odnosno gljivom.   :dontknow: ??? :icon_scratch:

EDIT:

možda ne moraš rastavljat blok zbog lanca ( za stavljanje 4V glave), pogledaj ovaj link, posebno post napisan u 4:00am:

http://scootdawg.proboards.com/thread/5178/gy6-170cc-upgrade
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2016, 22:30:38 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....