Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio cdi/bobina  (Posjeta: 1754 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Piaggio cdi/bobina
« : 22 Ožujak, 2016, 17:41:08 »
Evo da javim i ja, crkla mi bobina.

I to od stajanja, skuter stoji pola godine, ostavim ga na suhom, tamnom, sobnoj temperaturi, prekriven dekicom za plazu, povremeno ga upalim da se zagrije. I sad evo ustanovim da je bas bas crkla. Prosli put radio, sada vise ne radi.

Dakle skuter vozi pali, spremim ga od jeseni i zime i sad imam crknutu bobinu. Znaci nisam nista pipnuo i crkla je!

Taman mislijo utopit rezervnu bobinu, i sad meni treba  :confused5:
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak, 2016, 17:46:20 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2016, 22:25:54 »
svi pia cdiji crkavaju tako da ti se bijela i zelena prebrikaju unutar samog cdija i aj bok

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #2 : 23 Ožujak, 2016, 00:59:49 »
ista stvar kod mene bila samo sa cdiem tj cdi je krepal.
Pospremil sam normalano skuter na jesen, cak sam ga palil tu i tam kroz zimu. Runner 50, karb.
Na proljece palim, idem krug a kad ono trokira ko traktor. Krenul sam od svjećice, bobine i na kraju završil na cdiu.
Kaj se dogodilo nemam pojma ni danas, možda od vlage ili to kaj Yog veli stvarno neznam -.-'

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #3 : 23 Ožujak, 2016, 10:32:03 »
izvana gladac iznutra jadac, da taj pijađo kaj valja to bi zvonkec vec imo u garazi.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #4 : 23 Ožujak, 2016, 10:41:29 »
Aj barem to nije skupo,fino se u kreši za cca 110kn s rabatom kupi bobina za staru pia struju(umj. za novu koja je 3X skuplja),strga se đek na instalaciji,prošire se stopice sa šarafcigerom ili se ocvikaju stare i zakrimpaju broj veće fastonke,preko njih staviš termo bužir,svaku posebno popikaš na bobinu i gas

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #5 : 23 Ožujak, 2016, 10:56:20 »
Tako je, zice se od stajanja same prebrikaju i izgori mu cdi. Dakle zice imaju motoricke sposobnosti!

Bijela i zelena se uvijek brikaju kada gasis motor, neki element crkne unutra i baj bye.

Poznati su mi slucaji kada motor zatrokira i onda crkne, ali heeej, ovo je radilo ko sat, ugasio i nikada vise upalio. Pa sta sve necu dozivit ne vjerujem.


Inace u vecini slucajeva crkne cdi, da se popraviti, medjutim posto se danas nista vise ne isplati popraviti, onda se neda popraviti.




Najveci paradoks je to sto piaggio 50 karb ima vecih musica sa strujom, nego superracunalo od struje kojeg ugradjuju u model s direktnim ubrizgavanjem . :laughing11:
Na karbu su od 3 elementarna sklopa za paljenje, sva 3 kriticna sklopa.
S tehnicke strane, elektronicke komponente su bolje kvalitete od ovih na karbu, i sistem je pouzdaniji, u suprotnom bi to bio zesci cirkus.



Taman se skulirao jer sam i sam sebi dosadio s talijanima (sitnice cu presutiti), kad ono kajla na podmukli nacin.
Ovu cu bobinu mozda osposobiti, jer do crkotina nije lako doci, iako ih ima mnogo.


« Zadnja izmjena: 23 Ožujak, 2016, 11:11:23 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Piaggio cdi/bobina
« Odgovori #6 : 23 Ožujak, 2016, 11:58:52 »
Tako je, zice se od stajanja same prebrikaju i izgori mu cdi. Dakle zice imaju motoricke sposobnosti!

Bijela i zelena se uvijek brikaju kada gasis motor, neki element crkne unutra i baj bye.

Poznati su mi slucaji kada motor zatrokira i onda crkne, ali heeej, ovo je radilo ko sat, ugasio i nikada vise upalio. Pa sta sve necu dozivit ne vjerujem.


Inace u vecini slucajeva crkne cdi, da se popraviti, medjutim posto se danas nista vise ne isplati popraviti, onda se neda popraviti.




Najveci paradoks je to sto piaggio 50 karb ima vecih musica sa strujom, nego superracunalo od struje kojeg ugradjuju u model s direktnim ubrizgavanjem . :laughing11:
Na karbu su od 3 elementarna sklopa za paljenje, sva 3 kriticna sklopa.
S tehnicke strane, elektronicke komponente su bolje kvalitete od ovih na karbu, i sistem je pouzdaniji, u suprotnom bi to bio zesci cirkus.



Taman se skulirao jer sam i sam sebi dosadio s talijanima (sitnice cu presutiti), kad ono kajla na podmukli nacin.
Ovu cu bobinu mozda osposobiti, jer do crkotina nije lako doci, iako ih ima mnogo.

A kako je moj mene zajb* jedno 2 tjedna.  Nije htio paliti kad je stajao na hladnom. I naravno ni pomisliti da je cdi. Kad ostane na toplom pali ko zmaj. A jos bolja fora je bila kad nece paliti da ga izvezem ba sunce sat vremena i  onda pali kako treba.