Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sr 150 zapela kurbla  (Posjeta: 1824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crnicar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 (150)
aprilia sr 150 zapela kurbla
« : 17 Lipanj, 2015, 16:44:43 »
Dakle kako sam naslov kaze. Desilo se jucer kad sam ujutro kretao na posao. Ne radi mi normalno paljenje pa moram na kurblu, i tako ja kresnem jednom, nista, kresnem drugi put kurbla ostala dole i nema sanse ju vratit. Odem na posao nemam vremena istrazivat sta je di je zapelo. Vracam se s posla krenem serafat skinem poklopac dekla i s njega sa unutarnje strane lim koji stiti mehanizam kurble. Zapeli zubi jedan za drugi i ja ga na princip poluge vratim i kurbla se vrati u normalan polozaj. Sastavim nazad sve kako treba i krenem kurblat i iz negje 10og puta motor upali al dimi podosta i to bijeli dim. Posto je bilo vec pola 11 a radim ujutro zgasim ga i mislim si to je to motor radi. Medutim, danas ujutro idem upalit motor i upali iz prve. Opet bijeli dim ide al kao i svaki put pustim ga malo 2,3 minute da odradi da ga bas ne forsiram hladnog. I sad gledam on jos uvijek dimi i cujem u deklu da nesto zvecka, ne jako al zvecka nesto. Prestane dimit i ja si mislim ok to je to. Dam gas da krenem a iz auspuha opet bijeli dim i skoro da nema snage da krene i u jednom trenutku ko da je cisti zrak iz auspuha puknuo i zgasi se. Ostavio sam ga na miru i evo doso sad s posla i mislim opet ic serafat dole da vidim dal je sta puklo. Nadam se da nije i da nije nista strasno se desilo. E sad ako ima netko da je imao slicno iskustvo ili zna o cemu se radi moze neka dijagnostika i savjet ovako online. Mrsko mi ga gurat do servisa prvi mi je na 3 km od mene a nemam prikolicu nikakvu da ga odfuram. Pomagajte ljudi. Hvala unaprijed

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #1 : 17 Lipanj, 2015, 22:42:59 »
ocisti i podmazi mehanizam kurble.

pogledaj onaj zupcanik koji kada pritisnes polugu kurble,on izade i okrene onu krunu na variomatu,valjda kontas na koji zupcanik mislim.

on ima oko sebe nekakav osigurac,pa njega malo rasiri da sjedne u dosjed na deklu,prvo pogledaj jel ima lufta,jer meni je imao pa mi je isto zveckalo,pa mozda je i to kod tebe problem.

kakva ti je boja svijecice,jel sam pravis mjesavinu,i ako pravis koliko ulja stavljas,ide ti 2%,ulje polusintetika.

a mora malo dimiti dok se ne zagrije,odi pa ga provozaj da ga ispuses sa full gasom.


Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #2 : 17 Lipanj, 2015, 22:54:13 »
Mora dimiti al ne bijelo. Možda je tu neki veći problem, neznam.. A i ako su ti ti zubi poderani od kurble trebalo bi možda novi polumjesec nabavit, ili na koje vec zube misliš..

Offline crnicar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 (150)
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2015, 07:42:27 »
Skinuo sam poklopac dekla i pregledao sve te zupcanike sta pricate i niti jedan nije niti malo poderan ni polumjesec ni taj manji zupcanik. Ne radim mjesavinu sam pred par dana sam natocio litru ulja motul za 2t skuter 73 kn sam platio u autokresi ne znam tocan naziv. Nisam uspio svijecicu skinut da ju pogledam nemam tu gedoru danas cu kad dodem s posla. Uglavnom, jucer kad sam to pregledao i sastavio nazad sam ga iso zapalit i kurblam i nakon tipa svakog treceg puta iz auspuha zafijukne zrak samo. Ko da se negdje stlacio i bubne van. I tako nakon nekoliko puta motor upalio  ???. Gledam sta je radi normalno ne dimi nista vise nego kad je hladan kao normalno. Pustim ga da tako radi pola minute i reko idem krug napravit da vidim sta je jer kazem radi normalno. Sjednem dam gas i da ce krenut i zgasi se i nema sanse ga zapalit vise. Pozitivno je to sta vise nema ovog izbijanja zraka. Ima benge dan prije zapinjanja kurble ga natocio 5 litara i stavio ulje u njega. Ne kuzim  :dontknow:

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2015, 07:48:29 »
Sviječicu promjeni

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2015, 09:34:13 »
kupi novu svijecicu,ide ti ngk br8es.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2015, 12:46:43 »
kupi novu svijecicu,ide ti ngk br8es.

Tu svijecicu nigdje naci, obisao sam vise trgovina.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline crnicar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr 50 (150)
Odg: aprilia sr 150 zapela kurbla
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2015, 16:43:01 »
kupi novu svijecicu,ide ti ngk br8es.

Tu svijecicu nigdje naci, obisao sam vise trgovina.
Ima u auto kresi evo ja sad kupio kosta 40 kn. I da u svjecici je bio problem. Ova stara kad sam ju skinuo bila je crna ko noc. Prvi je ovo motor ikad i ne bi nikad pomislio na svijecicu. Hvala vam ljudi zakon ste.
Sa samo gaas  :toothy10: