Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: graficka  (Posjeta: 4815 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #20 : 18 Studeni, 2012, 01:58:07 »
Daleko od toga da Corsair nije savrseno napajanje, vjeorojatno je i najbolje, ali tako gledat koliko ti komp trosi, preko tih stranica je totalna glupost..

Ja iman 4870 u crossfire, neka svaka pod punim opterecenjem trosi 190-210w, to je 400, 120w proc, 2 velika venta i dobar hladnjak na procu... eo vec 3 god na LC 650w gura bez ikakvih problema... Nitko kad sastavlja komp ne slaze ga da mu traje cijeli zivot, ako izgori izgori, ali prije ce grafa radit slabije nego napajanje izgorit... Vecina napajanja izgura sve te komponente osim ako ne slazes neki high end komp onda uzmes neko bolje naravno...

Frend mi je nedavno slozia R7870 BE sa 600w corsair radi savseno
Istina nije Corsair savršeno imali su i oni promašaj s CX400 pa i ovaj CX430 ista stvar ,po meni su bolja neka LC power napajanja od tih,najbolja su im napajnja bila HX450,VX450 i TX650 to su od Seasonica napajanja, to od 600 corsair je predpostavljam GS serija i ona je skoro pa savršena ;(ništa nije u životu 100% savršeno), a to tvoje LC power napajanje je Silen Giant to je odlično napajanje za relativno male novce omjer Wat/kn košta 489kn.

Moja prva konfa na ovom 450w napajanju je bila 4870x2 i amd phenom 9850 black edition proc ,to dvoje su bili ogromni potošači,i u največim špicevim mi je napajanje iz mreže vuklo 400w (mjereno s instrumentom naravno). Tu konfu sam siguran da ne bih mogao ni upalit s recimo MSI 450w Platinum (to su najčešča napajanja u ovim rekao bih standardnim konfama).
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 02:05:59 igugliel »

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: graficka
« Odgovori #21 : 18 Studeni, 2012, 02:26:54 »
Ali tesko da se ikoja napajanja mogu mjerit sa Corsair, mozda ova nova od XFX, kazu za njih da su vise nego odlicna.

Da, silent giant green pw. Ja san zadovoljan sa njim, iako je malo prosuska od nedavno  ;D

Pa o tom pricam, bolje je imat 400w ali donekle stvarnih w, nego neki skart od 600w sta ce se mucit sa nekom slabijom konf.

Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #22 : 18 Studeni, 2012, 02:40:40 »
Ali tesko da se ikoja napajanja mogu mjerit sa Corsair, mozda ova nova od XFX, kazu za njih da su vise nego odlicna.

Da, silent giant green pw. Ja san zadovoljan sa njim, iako je malo prosuska od nedavno  ;D

Pa o tom pricam, bolje je imat 400w ali donekle stvarnih w, nego neki skart od 600w sta ce se mucit sa nekom slabijom konf.
Pošto ti napajanje nema više garancije,lijepo odvidaš 4 vide rastvoriš lagano,očistiš mu vent od prašine,isto malo ispušeš kondezatore,ili prođeš s pinelom pa usisivačem. Dvi kapi ulja bilokojeg može i sojino ;) u elektromtor od venta,nazad spojiš i ko novo,još 2 godine si onda miran od šuškanja :)

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: graficka
« Odgovori #23 : 18 Studeni, 2012, 02:52:30 »
Da to san i mislia, rastavit ga i gotovo, al me jedan dan toliko iznerviralo suskanje, i to u 2 ujutro, otisa san u garazu odma i na kompresor  :toothy3: mislia san da nece vise upalit al evo, ko sat radi  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17030
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: graficka
« Odgovori #24 : 18 Studeni, 2012, 11:36:05 »
uzmi si bilo koju grafu od ati-ja
i bilo koji hardvare samo da nema nvidia chipset ili grafiku
jer u zadnjih 5 godina nvidia je jako jako skrta na driverima i zakljucava "brandira" hardware
pa ako hoces pokrenut neki drugi OS ili modificirane drivere ili bilo sto kaj nije serijski nemozes ili ces se ozbiljno namuciti
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 13:58:31 JogFromYamaha »

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #25 : 18 Studeni, 2012, 11:56:52 »
uzmi si bilokoju grafu od ati-ja
i bilokoji hardvare samo da nema nvidia chipset ili grafiku
jer u zadnjih 5 godina nvidia je jako jako skrta na driverima i zakljucava "brandira" hardware
pa ako hoces pokrenut neki drugi OS ili modificirane drivere ili bilo sto kaj nije serijski nemozes ili ces se ozbiljno namuciti

Nisam imao tih problema  :dontknow: nVidia čipset sam zaboravio od socket A, ali grafičke uredno rade i nema problema, bio linux, windows.

@igugliel

Ne znam koja je to tvoja struka, ali pismenost ti nije jača strana, a to što se kuneš u "struku" i više pridonosi sramoti jer si nisi sposoban uključiti provjeru pravopisa :(. Znam da je off i ne želim te vrijeđati, ali ti mene vrijeđaš sa svojim pravopisom jer bi kao trebali biti u istoj "struci" pa me sramota vidjeti da kolega inženjer može tako pisati.

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #26 : 18 Studeni, 2012, 12:40:54 »
uzmi si bilokoju grafu od ati-ja
i bilokoji hardvare samo da nema nvidia chipset ili grafiku
jer u zadnjih 5 godina nvidia je jako jako skrta na driverima i zakljucava "brandira" hardware
pa ako hoces pokrenut neki drugi OS ili modificirane drivere ili bilo sto kaj nije serijski nemozes ili ces se ozbiljno namuciti

Nisam imao tih problema  :dontknow: nVidia čipset sam zaboravio od socket A, ali grafičke uredno rade i nema problema, bio linux, windows.

@igugliel

Ne znam koja je to tvoja struka, ali pismenost ti nije jača strana, a to što se kuneš u "struku" i više pridonosi sramoti jer si nisi sposoban uključiti provjeru pravopisa :(. Znam da je off i ne želim te vrijeđati, ali ti mene vrijeđaš sa svojim pravopisom jer bi kao trebali biti u istoj "struci" pa me sramota vidjeti da kolega inženjer može tako pisati.
Ovo sve pisem preko moba pa ima dosta gresaka,sto se tice pisanja u slobodno vrijeme I tu po forumu ne koristim chek spel od fera, a inace mislim da to I nije neki problem jer mi ovdje ne poslujemo nego pomazemo jedan drugome u opustenoj atmosferi. Inace svi su shvatili usprkos mojim greskama sto je pjesnik htio reci.
P.S. ja se nisam kunio u nikakvu struku,jer mi je prava struka brodostrojar,a ono sam pisao iz zivotnog iskustva. ( 5-o godisnji rad s IT opremom). Pod rad s IT opremom ne mislim citanje buga,pc chipa itd nego zaprimanja racunala na reklamacije te otklanjanje kvarova- znaci cista praksa ne teorija. Inace ti I ja nemozemo biti ista struka jer vidim da si ti ostao na socketu 462 koji je star cca 6 godina. Bez uvrjede ;)
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 13:22:35 igugliel »

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #27 : 18 Studeni, 2012, 14:02:56 »
uzmi si bilo koju grafu od ati-ja
i bilo koji hardvare samo da nema nvidia chipset ili grafiku
jer u zadnjih 5 godina nvidia je jako jako skrta na driverima i zakljucava "brandira" hardware
pa ako hoces pokrenut neki drugi OS ili modificirane drivere ili bilo sto kaj nije serijski nemozes ili ces se ozbiljno namuciti
Ovo potpisujem ne radi drivera(inace je ati uvijek ima problema s driverima naspram nvidie) nego zbog ulozeni/dobiveno. Za cca 800 kn ces dobit jacu grafu od AMD naspram Nvidie u istom cjenovnom rangu.
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 14:05:31 igugliel »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17030
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: graficka
« Odgovori #28 : 18 Studeni, 2012, 14:14:31 »
da, ati ima problem s catalist controlerom koji nece raditi ako nemas stalno updejtan netframework
odnosno steka i sranja se desavaju ako nemas sve verzije

kaj se tice nvidije ja sam bio presretan s njom do negdje 2006te dok sam kupio novu maticnu s chipsetom od nvidije
jer je cijela maticna fenomenalna, i broj portova, i brzina i sve  ali je chipset obustavljen nakon samo 5 mjeseci prodaje i vise nemozes ni skinuti stare drajvere kamoli nove

tako da imam dualcore stolni kompjuter koji radi perfektno na xp-u ali vista ili win7 ne postoji uopce driveri a hardware je brandiran (jer su PICKETINE) pa nemozes neki custombuild driver koristiti kao omegadrivers i slicno.

kaj se tice platformi
ATI/AMD graficke za stolni su bolje po supportu, vise muzike za novce i po kompatibilnosti, a i vecina industrijskih programa za video, photo editing ti ima pisane funkcije samo za njih tako da i ako imas jacu nvidija karticu ne znaci da ces rendat brze ili igrat s vecim frejmrejtom

ATI i INTEL graficke su bolje na mobilnim platformama (laptop, netbook, mobiteli) jer dobis vise performansa i drasticno se manje griju i puno manje struje vuceju iz baterije, a i imaju puno veci stupanj integracije u sustav pa imaju i vecu iskoristivost

ako bi danas kupoval stolni komp definitivno bi uzeo ATI graficku i neku maticnu s INTEL chipsetom
a za nesto mobilno ili intelov chipset i grafika ili intelov chipset s ati grafikom


imal sam i laptop s nvidia grafickom i s dualcore AMD procom i ispostavila se graficka kao toster
grijal se je na praznom hodu na preko 85C a dok b pokrenuo neki rend u MAYA ili 3D MAX-u bi se komp sigurnosno zgasio nakon kojih 7-8 minuta (ako ne stavim u task manageru da je rend low priority pa hardware ni ne iskoristava do kraja pa se ne grije)

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #29 : 18 Studeni, 2012, 14:24:07 »
Previše generaliziraš.

@igugliel
Priznajem tvoje iskustvo i tvoje mišljenje, ali ima tu i ljudi sa više iskustva, a i sa različitim iskustvima, tako da pokušaj malo razumjeti, a vidim da ti i čitanje slabije ide pa tako i razumijevanje pročitanog. Socket A sam spomenu samo u kontekstu kada su nvidia čipseti još valjali jer sam ja to imao očito još prije 6 godina dok se ti nisi bavio "IT opremom"
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 14:27:22 strikoo »

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #30 : 18 Studeni, 2012, 14:30:20 »
Istina nije Corsair savršeno imali su i oni promašaj s CX400 pa i ovaj CX430 ista stvar ,po meni su bolja neka LC power napajanja od tih,najbolja su im napajnja bila HX450,VX450 i TX650 to su od Seasonica napajanja, to od 600 corsair je predpostavljam GS serija i ona je skoro pa savršena ;(ništa nije u životu 100% savršeno), a to tvoje LC power napajanje je Silen Giant to je odlično napajanje za relativno male novce omjer Wat/kn košta 489kn.

Moja prva konfa na ovom 450w napajanju je bila 4870x2 i amd phenom 9850 black edition proc ,to dvoje su bili ogromni potošači,i u največim špicevim mi je napajanje iz mreže vuklo 400w (mjereno s instrumentom naravno). Tu konfu sam siguran da ne bih mogao ni upalit s recimo MSI 450w Platinum (to su najčešča napajanja u ovim rekao bih standardnim konfama).

Eto ga, zašto uopće idem čitati ove postove... CX400, prve serije, je radio, ne bi vjerovao, SEASONIC

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #31 : 18 Studeni, 2012, 14:45:01 »
Previše generaliziraš.

@igugliel
Priznajem tvoje iskustvo i tvoje mišljenje, ali ima tu i ljudi sa više iskustva, a i sa različitim iskustvima, tako da pokušaj malo razumjeti, a vidim da ti i čitanje slabije ide pa tako i razumijevanje pročitanog. Socket A sam spomenu samo u kontekstu kada su nvidia čipseti još valjali jer sam ja to imao očito još prije 6 godina dok se ti nisi bavio "IT opremom"
Ma razumijem i ja i tebe,bavim sam se s IT-em vec cca 10 god samo intezivno zadnjih 5,generaliziram iz jednog razloga sto se tehnika toliko promjenila u narednih 5 godina,a stim je naravno došao i novi broj problema/nekomatibilnosti određenih komponenti koje bih morao znati kako bih ljudima mogao preporučit komponente koje ce savrseno radit bez ikakvog problema(najcesece te nekompatibilnosti nisam otkrio kroz teoriju nego kroz praksu). Cisti primjer prije nisi morao na socketu A gledati koje su latencije memorija i naponi i koji ti je chipset i vecinom je sve bilo kompatibilno bito je bilo da je ddr 233/333/400 Mhz. Danas imas memorije koje su iskljucivo radene za recimo Z77 chipset i ne rade dobro na AMD-eovom,tj rade probleme pri radu kao sto su plavi ekrani,racunalo bolokira i najvaznije ne rade dobro na frekvenciji kao sto je deklarirana tipa 1600/1866 Mhz nego ce radit na 1333, a to je po meni bacen novac,jer si kupio memoriju od 1600/1866 mhz a ne radi dobro na toj frekvenciji na amd-ovom chipsetu nego mora radit na 1333. Ja znam da ima ljudi na forumu s vjerujem i vecim iskustvom od mene i postujem njihove stavove i misljenja,pa tako i tvoje naravno. Inace prvobitno mi nije bila namjera raspravljati o racunalima u globalu nego mi je bila namjera clanu pomoci u odabiru graficke kartice,gdje sam napomenu da ukoliko se uzima graficka gtx 650 da bi bilo dobro i napajanje promijeni ukoliko je neko no name i ako je manje od 450w. Ne kazem da mu nece radit s njegovim napajanjem( neznam koje je,ali predpostavljam da je neko no name jer nije bilo potrebe za jacim i boljim napajanjem kad je on kupio svoju konfu prije cca 3-4 godine) nego je pitanje kako ce radit i koliko dugo i hoce li zbog nekvalitetnog i starog napjanja imati posljedica na druge komponente kao što su ne daj bože nova grafa ili još gore da bude morao kupovati novu maticnu socket 775,za koje danas nemas vise puno izbora. I naravno to je bio samo moj dobronamjerni komentar kako clan ne bi u skorijoj buducnosti imao probleme.
« Zadnja izmjena: 18 Studeni, 2012, 14:58:52 igugliel »

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: graficka
« Odgovori #32 : 18 Studeni, 2012, 14:56:58 »
.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #33 : 18 Studeni, 2012, 17:40:09 »
jog generalizira, njemu je to bilo upućeno.

ah to su normalne stvari, a tako mu nitko preko foruma neće pomoći

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17030
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: graficka
« Odgovori #34 : 18 Studeni, 2012, 18:16:23 »
evo konkretno sto bi ja uzeo

RADEON HD 6570 Ultimate pasivno hladena
RADEON HD 5670 aktivno hladena

oboje su 500kn klasa jer po mojem se vise ni netreba investirat (ako se ne radi o kucnom racunalu)
rade kupim novu svakih godinu ili godinu i pol pa imam bolju grafu


a dos su dobro supportane u igricama i softweru

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: graficka
« Odgovori #35 : 18 Studeni, 2012, 20:22:31 »
6570 i 5670 se nemogu bas nekim performansama pohvalit, cak i bolju 6670 1gb ddr5 ati 4870 opere u svemu, al i u potrosnji...

Da san na tvom mijestu rade bi uzea nesto polovno, iz 4xxx serije, dovoljno dobre da operu sve ove jeftinije iz novijih serija i da uredno odigras novije igre..

Nesto ovakvo mozda.. http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/hd-4870-oglas-6325753 ... cak i 4850 bi bia sasvim ok.  :icon_thumright:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #36 : 18 Studeni, 2012, 21:50:19 »
Teško će naći hd 4xxx seriju sa garancijom. Bez garancije se grafička i matična ne kupuje

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: graficka
« Odgovori #37 : 18 Studeni, 2012, 21:59:53 »
Naravno da je nece nac, ili jako tesko, ali za puno manje novaca moze nac graficku puno bolju od jeftinijih iz novije serije.. A opet mislim da nije toliko velik rizik kupovat polovno. Opet, ne sastavlja komp da mu traje dozivotno.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: graficka
« Odgovori #38 : 18 Studeni, 2012, 22:06:56 »
Naravno da je nece nac, ili jako tesko, ali za puno manje novaca moze nac graficku puno bolju od jeftinijih iz novije serije.. A opet mislim da nije toliko velik rizik kupovat polovno. Opet, ne sastavlja komp da mu traje dozivotno.

Gledam na to, kao i na sve, kao investiciju. Ako si možete financijski opravdati nešto da vam sutra krepa, ok. Kad sebi kupujem gledam da ima što više garancije. MSI 3godine i miran sam te 3 godine. U te tri godine bi bilo poželjno skupiti isto toliko novaca koliko si dao za grafu(kao i za sve ostalo) te kad ti istekne garancija ili 6 mjeseci prije isteka prodati, kupiti novo, ako za to postoji potreba.
To je moja filozofija, svatko radi kako smatra najbolje.

BTW lik uopće ne sudjeluje u raspravi pa ne vidim poantu uopće  ;D