Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Xor - rupe u ubrzanju  (Posjeta: 1858 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Xor - rupe u ubrzanju
« : 01 Rujan, 2012, 21:22:44 »
Pozdrav,imam Generic xor 50,stavio sam auspuh zx,dizna 60 na karbu mikuni 16,red sponge,rolice 4,7 g,federe žute malosi i dešava mi se kao da autom krećeš iz druge brzine.Sve to rastavio stavio federe kvačila original,rolice 4,7 malo je bolje ali imam rupe u ubrzanju na 35 i 55 km/h,onda povlači ok do 70 km/h i čuje se pun zvuk kako treba.Sad me zanima zašto ako sam stavio žute federe kvačila,rolice 4.7 g i leo vince zx neide kako treba,a čitao sam da bi to trebalo ići u kompletu.Imam set malosi federa pa koje da stavim crne ili bijele,koji redosljed po tvrdoći ili treba mijenjat centralni.Kako da izbjegnem rupe u ubrzanju.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2012, 09:36:48 zvonkec_92 »

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Xor rupe u ubrzanju
« Odgovori #1 : 02 Rujan, 2012, 01:46:25 »
Pozdrav,imam Generic xor 50,stavio sam auspuh zx,dizna 60 na karbu mikuni 16,red sponge,rolice 4,7 g,federe žute malosi i dešava mi se kao da autom krećeš iz druge brzine.Sve to rastavio stavio federe kvačila original,rolice 4,7 malo je bolje ali imam rupe u ubrzanju na 35 i 55 km/h,onda povlači ok do 70 km/h i čuje se pun zvuk kako treba.Sad me zanima zašto ako sam stavio žute federe kvačila,rolice 4.7 g i leo vince zx neide kako treba,a čitao sam da bi to trebalo ići u kompletu.Imam set malosi federa pa koje da stavim crne ili bijele,koji redosljed po tvrdoći ili treba mijenjat centralni.Kako da izbjegnem rupe u ubrzanju.
centralni je dobar serijski.probaj si pregledati remen,možda ti je do njega,žuti na kvačilu bi isto trebali biti dobri
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor rupe u ubrzanju
« Odgovori #2 : 02 Rujan, 2012, 08:44:51 »
Nevjerujem da je remen jer sam ga nedavno uzeo Dayco je idobro je legao,a njega su mi preporučili forumaši,ali svejedno ću probati i to,neznam kako idu po tvrdoći federi malosi.Samo sam stavljao žute imam crne i bijele još,njih nisam stavljao.Ili su rolice lagane neznam šta da stavim.

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Xor rupe u ubrzanju
« Odgovori #3 : 02 Rujan, 2012, 09:00:40 »
definitivno pretesko rolice. Probaj 3.5g tu negdje izmedju 3 i 4 se moras naci.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor rupe u ubrzanju
« Odgovori #4 : 02 Rujan, 2012, 09:36:52 »
Evo remen je 796/16,8 Dayco,vidio sam u prijašnjim postovima i dosada je bio ok.Nekupuje mi se napamet rolice od 3-4 grama jernisam baš u lovi.Stavio sam serijske federe kvačila ,serijski centralni ,rolice 4,7 g,i imam rupe na 35 i 55km/h onda povuče ok i nabire bez rupa do 70 km/h a sa mojih 100 kg i 185 visine meni je to ok za takav skuter.Dali trebam kemijat sa karbom,stavio sam diznu 60,red sponge a svjećica je ok boje,iglica je na najdonjoj mjeri.Imam diznu 67,5 dali trebam nju stavit.Prvo bih probao riješit sa onim šta imam pa ak neide kupovat drugo.Da napomenem da kad stavim rolice 4,7 g,žute federe kvačila nema rupa u ubrzanju nego kao da krećem iz druge brzine na autu ili motoru sa brzinama,onda sa nekih 35km/h krene ok i dobija obrtaje.Kako da ga razvrtim odmah mislim da nema cdi blokiran jer kad jena nogarima vrti odlično.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #5 : 02 Rujan, 2012, 09:54:11 »
ja imam generic roc-a s kineskim auspuhom, polini rolice 4,7g i serijske federe. Skuter solidno ubrzava, a ima diznu 49 tvornički. I ja sam stavio žute federe ali sam start još više pogoršao pa sam opet na serijskima i ubrzava do 72 bez ikakve rupe.

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #6 : 02 Rujan, 2012, 10:04:44 »
nije CDI, ako je svijecice ok boje nediraj karburaciju, a rolice su ti "zaduzene" za okretaje i 4.7 je puno pretesko za ZXa Trebaju lakse, a napamet nema sanse da iz prve pogodim da ide najbolje. Meni na hebi je isao mislim sa 3.0 rolicama i seriskim federom od roxa. Dakle ti probaj ciljati tu negdje 3.5g. Vjerovatno ti bude isao bolje, ali sada najbolje nisam siguran.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #7 : 02 Rujan, 2012, 10:05:52 »
razlika je u spuhu,zx traži da ga se razvrti,i osjećam ga da to može daleko bolje nego serijski koji je težak ko tri zx-a zajedno,čekat ću još odgovora,a u međuvremenu ću kemijat sam koliko mi to vrijeme dopusti jel radim po cijele dane,za početak ću probat bijele šustice i 4.7 g rolice sa serijskom centralom.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #8 : 02 Rujan, 2012, 10:53:46 »
ti si vjerojatno čital za piaggio da idu te rolice na zx...
dok se štela ne kupi se jedan set rolica,već više njih,ili one štelajuce...pa dok pogodis masu,kupis prave...
prvo stelaj rolice,pa onda federe,uz to da kreces od najmeksih...
ako si kupil cijeli malossi paket federa,imas unutra papir ili na kutiji piše koja je tvrdoca pojedinih federa
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #9 : 02 Rujan, 2012, 11:03:50 »
Čitao sam postove i dobijao odgovore za chinarelli mašine da ide zx,4,7g,centrala serijski,od lune i xor-a su iste,žute šustice,svjestan sam da treba kupit set rolica za štelanje ali bih htio izbjeći dodatne troškove na osnovu iskustava sa foruma a za to smo i ovdje,da podjelimo iskustva.Imam set malossi federa za kvačilo i mislim da idu crne,bijele,žute

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #10 : 02 Rujan, 2012, 11:06:11 »
probaj izbusit te rolice bar na 4 g ak ima dosta mesa na metalu
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #11 : 02 Rujan, 2012, 11:37:22 »
mozes do prekosutra stavljati federe kvacila neces ispeglati rupu sa njima nikako. Evenutalno ako imas recimo crvenu oprugu kontrasta, ili neku tako jako tvrdu. Ali nema tu kruha dok ne sjednes i ne napravis kako treba, a to znaci 2,3 seta rolica, ili one rolice za stelanje pa kupis koji set ti odgovara. Sve ostalo je fuš i tako se ne radi.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #12 : 02 Rujan, 2012, 11:53:25 »
Znači federe imam da ostavim žute sa zx-om i kemijam sa lakšim rolicama,prodat ću ove polini 4,7 i kupit neke lakše pa ću vidjet kako se ponaša,stvar je u tome da me žena hebe kad kupim nešta za skuter,kaže da bacam novce,krv mi popila kad sam kupio zx,red sponge,dizne 60,67,5,rolice 4,7g i federe malossi komplet(crne,bijele i žute)još kad sad kažem da trebam kupit druge rolice ajoj,kod mene su 80 kn.Nije da se bojim ali nevolim svađu

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #13 : 02 Rujan, 2012, 12:46:40 »
Znači federe imam da ostavim žute sa zx-om i kemijam sa lakšim rolicama,prodat ću ove polini 4,7 i kupit neke lakše pa ću vidjet kako se ponaša,stvar je u tome da me žena hebe kad kupim nešta za skuter,kaže da bacam novce,krv mi popila kad sam kupio zx,red sponge,dizne 60,67,5,rolice 4,7g i federe malossi komplet(crne,bijele i žute)još kad sad kažem da trebam kupit druge rolice ajoj,kod mene su 80 kn.Nije da se bojim ali nevolim svađu
Prvo si kupio totalno pogresne opruge kvacila a trebaju ti ovi:
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1540&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=142
ili ovi -
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1539&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=142
ili jos bolje zvono i kvacilo za minarelli 107mm,makar i polovno...
Rolnice si isto promasio za ceo gram-zx na ser. variomatu+ser. centralna- ide od 3.5-3.7...jbg samo je jedna tezina "prava" i zato moraju da se probaju vise njih ...
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2012, 12:54:30 cvele60 »

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #14 : 02 Rujan, 2012, 17:41:44 »
Znači federe imam da ostavim žute sa zx-om i kemijam sa lakšim rolicama,prodat ću ove polini 4,7 i kupit neke lakše pa ću vidjet kako se ponaša,stvar je u tome da me žena hebe kad kupim nešta za skuter,kaže da bacam novce,krv mi popila kad sam kupio zx,red sponge,dizne 60,67,5,rolice 4,7g i federe malossi komplet(crne,bijele i žute)još kad sad kažem da trebam kupit druge rolice ajoj,kod mene su 80 kn.Nije da se bojim ali nevolim svađu
Prvo si kupio totalno pogresne opruge kvacila a trebaju ti ovi:
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1540&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=142
ili ovi -
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1539&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=142
ili jos bolje zvono i kvacilo za minarelli 107mm,makar i polovno...
Rolnice si isto promasio za ceo gram-zx na ser. variomatu+ser. centralna- ide od 3.5-3.7...jbg samo je jedna tezina "prava" i zato moraju da se probaju vise njih ...

Pa i kupio sam takve opruge kvačila za 112mm kvačilo,a ako ja neznam zna efz jer sam sve kupio preko foruma i web shopa,a za rolice sam već čuo od par postova više od nicka domba.kupiću lakše pa ću probavati
Evo ti linkhttp://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1458&category_id=58&option=com_virtuemart&Itemid=142
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2012, 17:53:58 ica »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #15 : 02 Rujan, 2012, 23:41:20 »
Ok moja greska jer sam prevideo taj set opruga  jer ga je malossi izbacio kasnije...ubedljivo najbolji set je za Aeroxa 100ccm...ne znam na kojim obrtajima ti oprugice "hvataju" al ti treba minimum  oko 5000-5500 za dobar start...a oko tezine rolnica nema dileme-smanji bar za 1gr. ...





Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Xor - rupe u ubrzanju
« Odgovori #16 : 03 Rujan, 2012, 17:17:51 »
Budem nabavio pa ću probat sa laksim :icon_thumright: