Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemcic sa uljem iz getribe  (Posjeta: 4545 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Problemcic sa uljem iz getribe
« : 18 Veljača, 2007, 14:46:09 »
Prije mjesec dana sam mjenjao ulje u getribi i nisam znao koliko da ulijem. Prvo sam ispustio staro ulje. I onda sam uljevao, uljevao i tako 2 dcl. I onda mi je curilo na odusak i malo sam ispustio da ne curi. I tako ulje nije curilo vec 1 mjesec sve do jucer. Bacalo mi po felgi i odusak je uljav.

Zbog cega bi moglo tako curiti od jednom? Sad vise ne curi.
Inace, to mi se desilo nakon zesce voznje od 60 km, od toga 20-ak km sa dvojicom.

Offline C.L.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #1 : 18 Veljača, 2007, 15:11:10 »
Treba uliti 130ml

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #2 : 18 Veljača, 2007, 18:14:23 »
u zipa ide 1.0, a u pežo 1.2 deci, na minareli vjerojatno tu negdje, znači ulio si malo previše..

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #3 : 18 Veljača, 2007, 18:23:14 »
nema veze kaj si prevec ulio,malo si se zesce vozio pa se ulje vise diglo!


proganjaj se zesce,sav bude visak iscurio pa bus miran,samo pazi da ne ode po gumu dok se ganjas :icon_biggrin:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #4 : 18 Veljača, 2007, 18:26:59 »
dobro da je malo više al ovo je skoro duplo, pa to je do vrha, valjda..

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #5 : 18 Veljača, 2007, 18:32:36 »
dobro da je malo više al ovo je skoro duplo, pa to je do vrha, valjda..

nema to veze,on bu sav visak ispljunuo,nece mu nis bit

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #6 : 18 Veljača, 2007, 18:38:10 »
kak hoće, al ja bi to ispustio, deci nutra i bok.. i slabo se vrti getriba ak je puna ulja..

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #7 : 18 Veljača, 2007, 18:39:48 »
kak hoće, al ja bi to ispustio, deci nutra i bok.. i slabo se vrti getriba ak je puna ulja..


ak ti je dosadno i ak ce ti bit mirna dusa,ispusti pa natoci opet!kaj da ti drugo velim

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #8 : 18 Veljača, 2007, 19:41:23 »
previse ulja stvara i trenje u ulju... na velikim brzinama je to znacajno... Kao sto su ti svi decki rekli to je zbog toga sto se ulje diglo, ne zabrinjavaj se... U Morini ide 90mL sto je priblizno jednako 1dcL...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #9 : 19 Veljača, 2007, 10:22:40 »
Ja sam ulje reducirao na 1 dcl prije 1 mjesec.

Sad sam se sjetio :happy8: jel moze biti od dizanja na zadnji?

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #10 : 19 Veljača, 2007, 10:28:53 »
Evo jos jedno pitranje u vezi motornog ulja.

Preostalo mi je jos malo ulja u spremniku i lampica od ulja mi svijetli samo kad skuter ide, jer ulje ode nazad a senzor ostane bez ulja i tako sa vremenom lampica sve vise svijetli. Prvo je bila do 30, pa onda malo vise... pa sada svijetli skroz do 80.

Mene to zivcira, a trebao bih nadoliti TTS, a ne zelim stavljati to ulje jer uzasno smrdi ( kada si pjesak ili kad prodjes ponovno gdje si prosao prije 20-ak sec ).

Da li smijem nadoliti sa TTS-om neku full sintetiku. Naprimjer neki shell koji je full sintetic ili neki drugi, znaci da je degradacija ista.

I jos samo u vezi nadoljevanja ulja u rezervoar. Kazu da treba cepic ulja, a meni to djeluje jako jako malo, pa ja uvijek krknem 5 cepica i onda sam mirne duse.
Htio bih, da mi netko kaze koliki postotak da uljevam u rezervoar, ako pumpa ulja baca 1.5%, i koliko bih trebao ja. Tak da to proracunam i onda precizno uljevam. Inace spalio sam 2 litre ulja za jako malo vremena ( malo frendu u kriticnoj situaciji, malo u motorku, i tak nadje se... ;D )

E da, spalio sam i 2200km za manje od 6 mjeseci :laughing7:
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2007, 10:38:24 AeRRox »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #11 : 19 Veljača, 2007, 11:53:27 »
Smijes staviti neko drugo ulje bez problema... A stavi oko 1% mjesavine, 1dcl na 10l benzina!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline C.L.

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #12 : 19 Veljača, 2007, 13:45:57 »
Evo jos jedno pitranje u vezi motornog ulja.

Preostalo mi je jos malo ulja u spremniku i lampica od ulja mi svijetli samo kad skuter ide, jer ulje ode nazad a senzor ostane bez ulja i tako sa vremenom lampica sve vise svijetli. Prvo je bila do 30, pa onda malo vise... pa sada svijetli skroz do 80.

Mene to zivcira, a trebao bih nadoliti TTS, a ne zelim stavljati to ulje jer uzasno smrdi ( kada si pjesak ili kad prodjes ponovno gdje si prosao prije 20-ak sec ).

Da li smijem nadoliti sa TTS-om neku full sintetiku. Naprimjer neki shell koji je full sintetic ili neki drugi, znaci da je degradacija ista.

I jos samo u vezi nadoljevanja ulja u rezervoar. Kazu da treba cepic ulja, a meni to djeluje jako jako malo, pa ja uvijek krknem 5 cepica i onda sam mirne duse.
Htio bih, da mi netko kaze koliki postotak da uljevam u rezervoar, ako pumpa ulja baca 1.5%, i koliko bih trebao ja. Tak da to proracunam i onda precizno uljevam. Inace spalio sam 2 litre ulja za jako malo vremena ( malo frendu u kriticnoj situaciji, malo u motorku, i tak nadje se... ;D )

E da, spalio sam i 2200km za manje od 6 mjeseci :laughing7:

Hm,ja nikad nisam imao problema sa TTS-om.Kad sam nakon prvih 1000 km išo ispuštat ulje izlazila je sve sama čađa,nakon toga sam stavio TTS i nakon skoro 5000 km išo sam ga ispuštat,a ulje je bilo potpuno zdravo-smrdilo nije nikad!

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #13 : 20 Veljača, 2007, 00:34:35 »
nemojte pretjerivati sa uljem,to gusi skuter i zacepljuje auspuh!sasvim dovoljno je dodati jos decilitar na deset litara

nemoj se igrati sa manjkom ulja u posudi,jer kad zacvika,iskesirat ces para i para za popravak,cim zablinka,natoci ulja

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #14 : 15 Svibanj, 2007, 13:50:26 »
Ovo mmoje pitanej nema veze sa skuterom ali ima sa uljem. U svog crossera tomosa mc 80 bi trebo stavljat u getribu 10w30(tako piše u papirima). Ja sam stavio 10w40 ulje za auto. Znam da inače motor radi ulja nemože jebat ali ćim sam stavio ulje i išo krug u getribi enšto lupka i zvecka . Zašto???????? baš je iritantno

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #15 : 16 Svibanj, 2007, 09:13:24 »
10W30 ili 10W40, to je ok za tomosovu getribu oboje, nemože bit do toga..
a što se tiče 2t, ako je serijala netreba dolijevati u rezerovar, onda se ne čudi što iza tebe smrdi..
ako imaš kit, onda pumpica, +0.5-1% to je ok..

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: Problemcic sa uljem iz getribe
« Odgovori #16 : 16 Svibanj, 2007, 10:53:39 »
Moj nema pumpicu sam radim mješavinu ko i na svakom crosseru. Nije u tome problem nego kad sam stavio novo ulje u  getribu počeo je klip ko da lupa u nešto unutra. Ma briga me ima on još garanciju 1 godinu pa ču ga na garanciju neču ja više ništa prčkat po njemu  :toothy3: