Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par problema, molim pomoc, hitnoo!  (Posjeta: 1542 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kanuni90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Kanuni Popcorn 90 cc
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« : 01 Kolovoz, 2012, 23:58:33 »
E ljudi ovak, imam par problema, sa ''ozivljavanjem'' skutera koji je stajao u garazi vise od godinu...  :toothy9:

Naime, radi se o skuteru Kanuni Popcorn, 82 ccm, 2T, većinom serijala, znači izvuko sam ga iz garaze, nasuo gorivo, i upalio je, ali nakon par minuta voznje sve manje je primao gas, i na kraju se ugasi, jer cim dodirnem gas, on se gusi  :dontknow: bila gljiva, ja stavim serijalu, isto, eh, kontam da ne vuce felsa, pa odmah posumnjam na dihtunge (kad se zagrije, oni puste) , i da, nisam spomenuo cim se ohladi, opet radi par minuta, i zamijenim ja dihtunge na cilindru, glavi, na usisu... eh, u medjuvremenu, dok sam to rasklopio, igrom slucaja izgubim saraf za zrak na karbu, i kad sam to sklopio, upali odmah, al sad nikako ne prima gas, upali, radi par sekundi i ugasi se, znaci najvjerovatnije vuce previse zraka, jel tako?

Eh to mi je bio glavni problem, sad prednja kocnica je misteriozno popustila -.- i ja pokusam da je ozracim, kad k***c, nece, a to sam radio sto puta, jednostavno, kao da nema uopste pritiska u crijevu, a sve je zategnuto, ne gubi sigurno nigdje :O

Eh sledeci problem je to sto ne mogu da se rijesim hrdje iz rezervara, vec 2 vakum pumpe sam mijenjao radi toga, i na svakoj je otisla membrana -.-

I jos ovo, kako da se uvjerim da mi cok radi, jer mi je sumnjiv skroz ...

P.s. znam da smaram al hitno mi je, da mi je da sto prije istjeram masinu na put :D :P
Motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i ANĐELI čuvari!

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #1 : 02 Kolovoz, 2012, 01:02:50 »
A prvo si ocisti svijecicu i vrati taj saraf nazad pa vidi..

Sto se tice kocnica, mozda ti je zapeo kocioni cilindar nakon dugog stajanja, mozda ti se crijevo zastopalo, mozda ti pumpica ulja vise ne pumpa ulje u cijevi kad pritisnes kocnicu..

A rezervar se bojim da ces najvjerojatnije trebat potrazit drugi...ima ti jedan nacin za ciscenje za koji ja znam..ako ti rezervar nije u toliko losem stanju i ne bojis se da nigdje nece puknut mozes uzet miniwash i probat ga isprat sa njim onako pod pritiskom..a i ima jos jedan nacin, nasuj si saku-dvije sitnih kamencica u rezervar i nalij u njeg vode te tad ga dobro tresi i ljuljaj i ti kamencici ce ti skinut tu hrdju najvjerojatnije..i poslije tresnje samo isperi te kamencice sve van iz rezevarvara..nemoj koristit presitne kamencice jer ti nece djelovat, al opet nemoj koristit ni prevelika kamenja da si ne ostetis rezervar..nadam se da ces imat koristi od ovoga..  :icon_thumright:
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #2 : 02 Kolovoz, 2012, 01:11:01 »
bez vijka za zrak nema uopce teorije da ce radit.

Mozda odzracujes krivo ?

Hrdju mozes skinut postupkom elektrolize ako ima volje upustit se to. Potrazi na forumu, elektroliza. Tako nekako hehe
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Kanuni90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Kanuni Popcorn 90 cc
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #3 : 02 Kolovoz, 2012, 08:39:01 »
to za saraf sam i predpostavljao, znaci sad ga moram jos samo nac  :happy6:

a nemam pojma sta mi je sa kocnicom :O neznam ni sam  :angry9:

za elektrolizu, nebih rekao da se smijem sam upustiti, a ako to ja isperem sa kamencicima i vodom, zar nece od te vode opet zahrdjat ?  :help:
Motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i ANĐELI čuvari!

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #4 : 02 Kolovoz, 2012, 12:18:14 »
to za saraf sam i predpostavljao, znaci sad ga moram jos samo nac  :happy6:

a nemam pojma sta mi je sa kocnicom :O neznam ni sam  :angry9:

za elektrolizu, nebih rekao da se smijem sam upustiti, a ako to ja isperem sa kamencicima i vodom, zar nece od te vode opet zahrdjat ?  :help:

A ja sam tako prije jednom ispirao na yamahi xc 125, sa kamencicima, i sve sam to napravio u roku od 5 minuta i ostavio da se susi na suncu pa se ta voda odma osusila i hrdja je nestala...
A onda ti ulij litru goriva i sa njim ispiri ako ti nije steta goriva :)
A i to s elektrolizom je dobra ideja, probaj to naci negdje na forumu ako se vec ne zelis zezat sa ovakvim nacinima :)

A to od kocnica skini sve komplet dolje i provjeravaj dio po dio..
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #5 : 02 Kolovoz, 2012, 12:40:22 »
hrđu iz rezervara elektrolizom svakako
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=142834.0

čok provjeriš tako da ga izvadiš i spojiš ga na akumlator, nakon par minuta kada se ugrije treba iglica da izađe 1-2 cm, kada se ohladi iglica se opet treba vratit u prvobitni položaj

uh te kineske sisteme je baš pravi problem ozračit, probaj dole odvit onaj šaraf za ozračivanje a gore sipaj glicerin, dolje kroz šaraf bi trebao teć glicerin(ali baš teć ne da izlazi kap po kap)
dok teče zaviješ šaraf od ozračivanja,ako izlazi kap po kap onda je negdje zaštopano
posle toga još bez poklopca stitsneš kočnicu lagano do kraja jedno 200-300 puta(dok ne bude tvrda) i onda ti je sistem ozračen

Offline Kanuni90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Kanuni Popcorn 90 cc
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2012, 12:40:48 »
Nasao sam elektrolizu, nije to komplikovano, samo sto je malo zajebano ak napravis spoj xD a kocnicu cu vidjet sad skinut,  pa cemo vidjet sta je.. joj jbmti saraf, niko ga nema -.-
Motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i ANĐELI čuvari!

Offline Kanuni90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Kanuni Popcorn 90 cc
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #7 : 02 Kolovoz, 2012, 12:42:51 »
hrđu iz rezervara elektrolizom svakako
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=142834.0

čok provjeriš tako da ga izvadiš i spojiš ga na akumlator, nakon par minuta kada se ugrije treba iglica da izađe 1-2 cm, kada se ohladi iglica se opet treba vratit u prvobitni položaj

uh te kineske sisteme je baš pravi problem ozračit, probaj dole odvit onaj šaraf za ozračivanje a gore sipaj glicerin, dolje kroz šaraf bi trebao teć glicerin(ali baš teć ne da izlazi kap po kap)
dok teče zaviješ šaraf od ozračivanja,ako izlazi kap po kap onda je negdje zaštopano
posle toga još bez poklopca stitsneš kočnicu lagano do kraja jedno 200-300 puta(dok ne bude tvrda) i onda ti je sistem ozračen

Tako sam i ozracavao, i sad uopste nema pritiska da vrati rucicu od kocnice :O
Motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i ANĐELI čuvari!

Offline venox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #8 : 02 Kolovoz, 2012, 16:11:45 »
To što radi bez gasa, a čim dodaš gas ugasi se, moguće je da su ti dizne začepljenje. Imao sam jedan slučaj sa frendom prije par dana ista stvar, motor upali, radi, dodaš gas zaguši ga i pročistili dizne,sad je sve ok.  Btw to ti ne treba biti čudno jer je stajao dugo. Da te pitam za to što si mjenjao te dihtunge, ja imam sličan slučaj na skuteru, dok je hladan ide ko zmaj. Kad ga ugasim pa upalim, neće da prima gas, što je još gore moram dati puni gas da bi ikako radio -.-.

Offline Kanuni90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Kanuni Popcorn 90 cc
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Par problema, molim pomoc, hitnoo!
« Odgovori #9 : 03 Kolovoz, 2012, 16:20:51 »
Možda su oni slabi, pa kad se zagrije, oni popuste i vuce felsa
Motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i ANĐELI čuvari!