Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć molim oko kineza  (Posjeta: 4184 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #20 : 03 Veljača, 2015, 21:47:05 »
rjesava ti brusenje onaj yamaha servis kolko se sjecam al za cijenu me ne pitaj

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #21 : 14 Veljača, 2015, 20:43:49 »
znači stvar rješena na pola,cilindar brebrušen na fi 41,upaljen i radi ali zagušen kao i prije ne ide preko 35km/sat niti ima snage,promjenjeni su semerinzi i sve brtve,auspuh sam iz radoznalosti razrezao i sad ta flanđa di se spaja grana i lonac tu je na ulazu u lonac cjev drastično uža nego grana pa je moja pretpostavka da je to  nekakva blokada ili nečije prijašnje izmišljanje tople vode, cjev je dobrahno šira od strane koljena i taj ulaz u lonac vidi se da je to neko nešto dovarivao var je nepravilan nije onako riblja kost.ta cjev od lonca dalje nastavlja do prve pregrade di je savijena kroz prgradu i između dvije pregrade je u oblijku slova u vraća se nazad iza toga je standardna prgrada tj, prigušivač.nema nikakvih saćastih katalizatora ali na toj luli sta je kao savijena ima jedan opet dio koji izgleda ko mala marmita u kojoj je iznutra vidljivo da je ispala vuna mislim to nisam još nikad rastavljao ali ovo je......uglavnom dok mi frend pošalje drugi auspuh pa ćemo vidjet kako to vrti ovako bez ispuha  kao da ima puno više okretaja no nisam bas uvjeren, sad je to ipak samo koljeno...a buka je nesnosna.Probacu za prvu ruku samo povarit lonac bez tih sranja unutra ostavit ću samo tu zadnju pregradu pa proba.
sta bi dobio s laksim rolicama bolji start il slabiji start zanima me da ga dobijem da povuce krajnaj nek ostane oko 50-60 netraba puno vise


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #22 : 14 Veljača, 2015, 21:06:21 »
ispod 4.8 grama nemas kaj ici na serijskom kinezu

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #23 : 15 Veljača, 2015, 14:50:02 »
eto auspuh operiran povađen produžetak koljena u loncu,zavarena šira cjev 27 ova prije je bila 19,izvađene 3 rolice skut se preporodio ide preko 50 po satu,težina 3 rolice 30gr jel to unači da su rolice cca 6x10gr bile unutra i to ga je sprečavalo da ubrza preko 35km/h?koja bi bila optimalna težina,sad u jako brdo izvuče 35 s tim da imam 100kg težine?
koje su standardne težine rolica na kinezima?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #24 : 15 Veljača, 2015, 16:15:38 »
6,2-6,8 serijski trpaju nutra

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #25 : 16 Veljača, 2015, 16:28:21 »
stavljene rolice 5gr ide dobro ubrzava jednoliko vuče u brdo milina za kineza dobar.

Sad se pojavio drugi problem onaj fantomski dakle motor parkiran,i krenem ga premjestit kad zadnji kotač blokiran ono ko da mu je stisnuo neko kočnicu,idemo mi vidjet sta se tu desava i nevidim ništa skinem pakne i vratim kotač opet isto ako ga stisnem  maticu kolko treba ko da ga je neko prikočio a pakni nema gore,i sad ne budi lud napravim par podloški i ubacujem između ležaja i dosjeda di sjedne kotač,ali uvjek isto ako je "laško" okreće se bez problema ako ga pritegnem ko da je zakočen osovina nema lufta nikakvih,nema tragova zaribavanja doboša o blok,pakne i sl. nemam pojma di da krenem dalje,btw imao gore pakne kočnica ili ne stvar je ista. Jel neko imao sličan problem ili zna rješenje? :dontknow:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #26 : 16 Veljača, 2015, 16:56:25 »
vidi da ti nije pukla pakna od kuplunga i ucvikala se s zvonom i pogledaj jel imas ulja u getribi uopce
oce na tim 2t kinezima zezat uberlauf pa svo ulje izbaci van i cvika getriba

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #27 : 16 Veljača, 2015, 17:05:58 »
evo jog ako ikad dođeš do Pule častim te pica i pivo ,sutra ću to rastavit pun mi je k... za danas
ulja ima da to sam gledao ma vrti on ljepo sta ja znam skinuću sutra zvono pa pogledat i to skinuo sam deklo ali nisam vidio da se tu nesto razletilo vrti i prihvata jedino sto ta osovina pleses di je kvačilo jer nema oslonac na onom drugom ležaju šta je u deklu ali razvrti se
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2015, 17:12:14 opakipu »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #28 : 16 Veljača, 2015, 20:03:25 »
probaj rukom okretat zvono trebalo bi se okretat bez da se remenica okrece
ako se okrece i remenica nesto je ucvikano izmedu njih
ako se slobodno okrece
skini sve dolje i probaj bolcnu prenosa  cimati gore dolje lijevo desno nutra van da vidis da se nije neki lezaj razletio
i mora se okretat glatko ne ko da okreces cijev u bacvi kokosa

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #29 : 16 Veljača, 2015, 20:42:48 »
znači ta osovina ne smije plesaT iako je deklo skinuto?
jebiga ova ide  rukom l-d gore dolje ali onaj kraj osovine poslje gumice sjedne u deklu na ležaj,to je centrira ako sam ja to dobro polovio,znači ta osovina nije "fišo" kao od ventilatora variomata ova se klima ako nije deklo gore da prihvati osovinu,čini mi se da sam gledao to zvono se vrti a nije blokirano da nateže istovremeno i remenicu ako si na to mislio. i sad mi palo na pamet sutra ću skinut remen i probat zavrtit kotač bez remena,ako blokiva i dalje mora bit tu negdje u tom djelu jebiga i kinez i kad sam ga uzeo.Ako je slobodan i vrti se kako bi tribao,onda može bit da stvarno ta osovina ne sjedi kako treba u blokuJoš mi ni jasno samo kakve veze ima pritezanje kotača matice i taj pogonski dio kad ta osovina nema luftova nikakvih,malo po malo ćemo doć do rješenja.
APN je zakon za sve ovo evo 38 puni i uvjek radi.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #30 : 16 Veljača, 2015, 20:50:35 »
fora s tom osovinom je da luft na osovini vidis tek kada skines remenicu i zvono dolje dok je opustena
ako ona ima lufta onda su lezaji dobili (nema straha nisu skupi cca 35kn komad)
problem lufta je taj kaj je to hipoidni prenos i ako bolcna moze nutra van onda se zubi prenosa unakrste i ucvikavaju prenos

zna se desiti da i cvika matica u lezaju dekla ili vuce matica ili zvono po deklu pa se stvara otpor
ili je netko stavljao neki kuplung koji nije originalnih dimenzija pa kuplung cijelo vrijeme trlja po zvonu i stvara otpor

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #31 : 18 Veljača, 2015, 17:46:27 »
djelimičn sam razrješio problem naime dosjed  ležaja na deklu od getribe izgleda da se isti pojeo i da je ležaj uopao prema dosjedu felge za 0.5mm i sad kad dotegnem felgu zupčanici se približe taman da se taru jedan o drugi u getribi,rješeno postavljanjem žičanog prstena pod ležaj i sad to vrti kako bi trebalo,naravno da nemože bez gluposti,pri pritezanju napuklo to deklo od getribe ajde to smo zavarili i tu naravno priči nije kraj,sve to ljepo složim gore napravim i brtvu od tesnita 1mm i stvar radi ko urica,kad ajde ne budi lud napravim jedan đir sve ok ljepo radi ne zvoni ne šteka ništa.ugasim i zapalim jedan york,i gledam sav ponosan ko jesam te....mamu ti kinesku gledam a suze mi naviru same od muke i jada,upravo mi pogled gleda getribu koja se cjedi od ulja,hihi rek onemoguće,moguće na strani kvačila pored jednog od vijaka koji doteže poklopac getribe ili prenosa curka hipenol,ajme majko mila,još jedna rupa u bloku odakle se stvorila?natrpam malo spužve u tu rupicu i opet đir ne cjedi se ništa a ja reko neka spužvice tamo.I ajde nek malo radi u mjestu obziro na novi klip nek se razrađuje kad gle čuda kaplje i kroz vijak kroz navoj ma reko to je dno izrezaću ga u djelove.I tako pobrišem ja to ulja i gle čudo upalim opet nebili dokučio odakle kaplje kroz var ili kuda već kad ulja više nema,a reko u 3PM sta je sad .iz inata odo napravo jedan krug fino drži minimum,razvlači ali svako tolko neki ga k**ra* zaguši i samo buuuu buuuuu i opet povuče e tako sutra nastavak.
neki savjet oko ovog bu buuuu  gušenja?
ako je na nogarama i drzis gas neznam ajmo lupit 3000 o/m tako radi isto radi konstantno pa se počne davit i opet živne i drži minimum sve.....pa koji mu je ?
karburator reagira igla je u sredini ako je jedan zub na bogatijoj smjesi opet isto,jedino sta je loše na tom karbu u dnu ima neki vijak za ispustanje e taj više ne drži propušta na izlazu pa sam to samo navuko jedan gumeni čep ali mi se čini da to ne igrai sam taj vijak je u biti neki čep lončića,jer se da stelovat i vijak je od zraka 1,5 krug a minimum se da rihtat sa oni sta dize klizač uglavnom rekli bi reagira .Sad ima gore dva filtera goriva i ono ispustao sam gorivo u staklenku gorivo je čisto bez emeća iako je rezervar poprilično očišćen još uvjek ima smeća vidi se trunje u filtrima.
sve je serijala ti je neki fj karb promjer venturi cjevi 18,5

« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2015, 18:10:19 opakipu »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #32 : 18 Veljača, 2015, 18:55:06 »
vidi si bobinu
i vidi si dihtung izmedu malog i velikog bloka na getribi da ti nije on spresan jer on je jednokratan i dok slozis skupa drugi put ce cvikat sve nutra
i ulje ce ti pljuvat na onaj uberlauf dolje

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #33 : 18 Veljača, 2015, 20:02:57 »
dihtung sam morao radit sam od klingerita 1mm jer mi je trbalo zbog tog podbacivanja ležaja pjavi se distanca pa deklo getribe ne sjedne kako treba,
ma sta to je neki odusak ali nije rupa pravilna uz sam kraj bloka je jbg. zatvoricu to sutra nekim gumenim čepom.Neda mi se sad skidat sve opet dolje,nebi mu to trebalo smetat ako se zatvori,nisam ni znao da ima odušnik getriba ako stignem poslikaću to mjesto,ne toči jako samo se cjedi van to je dolje pokraj vide za ispuštanje ulja ljevo od nje ima neka vida koja drži deklo i pored nje uz samo ojačanje rupica 5mm i tu cjedi onako kaplje.
 bobinu nemam pojma kako provjerit jedino omski da ispitam al nemam parametre za provjeru.bobina je odvojena od cdi-a posebno je ovješena na šasiju.
« Zadnja izmjena: 18 Veljača, 2015, 20:08:40 opakipu »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #34 : 18 Veljača, 2015, 21:16:56 »
primarni otpor (izmedu kontakti) 0,1-1 ohm
sekundarni otpor (izmedu kontakta i kabla) 3-5 kohm s lulicom 7-12 kohm

mjeri se na 20C

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #35 : 19 Veljača, 2015, 14:26:39 »
kontakti +- 0,6 ohm
masa - kraj kabla svjećice  7,7kohma
sa lulicom 12,8kohma
mjereno na vanjskoj oko 10-12stupnjeva
ista stvar ako se mjeri s plusa bobine vrjednosti indentične?
masa bobine je pod vijak spojeno na šasiju
i dalje slini ali minimalno sacekacu da se stegne ova diht masa iako je to neka renco plava trajno elastična biće da je poklopac malo neravan ili kakav semering propišava ali nisam uspio nać semering 42/20/7 a ni širi tako za sad radi nekako jedino to prekidanje povremeno mozda je stvarno bobina nemam drugu a
 mi ga je puna kapa.
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2015, 15:56:42 opakipu »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #36 : 19 Veljača, 2015, 18:09:50 »
vidi onda sve zice kaj idu s namotaja da nije neka ostecena oceju pucat taomo di izlaze iz bloka

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #37 : 23 Veljača, 2015, 14:07:55 »
dakle dobiću mlade od ovog skutera napokon sve kao sam rješio napravio 30km probe i sad sve radi,vuče lijepo,eliminirao sam vakum pipu od goriva,ali opet taj prenos ne štima,nešto ga koči i dalje nemam neku ideju šta sad opet kemijat,problem je u tome da kad dotegnem kotač i sad sa ubačenim distancijerom pod ležaj,sve uredno složeno čak više i ne slini ulje,opet se zubčanici stisnu od prenosa kao da ta osovina dotezanjem se izvlači van.i ondaa se zupčanici priljube,čak sam i podložio te osovine ali ....dal je moguće da dosjed ležaja od te osovine bude toliko pojeden a ležaji idu ful na tvrdo čak se osovina od kotača mora izbijat ležaj da izađe van kolko je stisnut u bloku

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #38 : 23 Veljača, 2015, 17:49:28 »
rastepi to prije nego se zubi ne pojedu
ako su se vec poceli jesti najbolje komplet zamjeniti
nesmije moci  kotac spanat tu osovinu znaci da osovina nije ovoljno usla u lezaj odnosno lezaj nije di treba biti

i obavezno stavi novi dihtung izmedu malog bloka i velikog bloka na getribi jer je jednokratan i cvikat ce getriba ili ce ti ulje teci van
uvjek novi

Offline opakipu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: riya x5
Odg: Pomoć molim oko kineza
« Odgovori #39 : 23 Veljača, 2015, 20:28:40 »
da jasno mi je da potreći put moram to rastavit jbg nije mi jasno više ništa odo sutra uzet sve ležajeve nove i onaj loktit za ljepit te ležaje u dosjedima,ne pada mi na pamet nikakva logična spika znaš i sam da ta osovina ima zadebljanje kojin nasjeda na ležaj do kotača, e taj ležaj nije baš fiksan u dosjedu ide na tvrdo ali već je dosjed dobio po pi..i,ne puno.probaću to nekako zaljepit da ga fiksam u jednom položaju koji mi paše,ako taj ležaj bubnem do kraja dosjeda ne valja strisnu se zubčanici u reduktoru,podbacio sam neki ajmo reć prsten koji je držao tako jedno 1mm ležaj odmaknut od tog ruba dosjeda,i to je funkcioniralo ok,kad sam se vratio sprobne vožnje labava matica kotača ajde dotegnem je i o opet se stisću  zupčanici u reduktoru znači opet se izvukla malo vani pa jbm li ga di je kraj valjda je sad nasjela do kraja.
u krajnjem slučaju otokarit stanjit ću rub zupčanika za 2mm ako i tad bude strugao ide u komade,nevjerojatno  :redface: