Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB R50X - Tuning  (Posjeta: 5813 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X
« Odgovori #20 : 08 Rujan, 2008, 21:34:23 »
Oko 1900kn za ispuh, vario, rolice, centralni, federe kuplunga, remen i hrpu ostalog sitnog materijala.

Onda ti svaka cast,jer kolko si toga napisao na forumu imao sam dojam da si potrošio na njega cca 4,5t kn. :notworthy:Znači ako će kit biti još nekih soma kuna,nece mi biti puno dati za to nakraju nekih 3t kn.A daj mi još samo reci kad bi se recimo na tvoj skuter stavio kit(a stavit ce se kolko pratim) dal ce serijski variomat biti preslab odnosno nece dopuštat velike brzine i koji bi onda stavio?Cijena tog variomata?

Ovo za to što ti je lik otpilio je samo njemu na čast...  :binkybaby:
Prema meni kao mušteriji se sigurno nebi tako postavio da me vidio uživo a i govori puno o "majstoru" koji sam ne može u pola sata nači sve blokade na njemu!
Ja sam uspio za manje od pola sata a nisam serviseri uz to postoji moj vodič za skidanje blokada iako sam neki dan primjetio da nisam naveo blokadu na variomatu u obliku prstena. ;)

Nadalje..
Variomat ti na TGBu neče dati top speed osim ako ne ideš na destruktivan način tjerati remen na sam vrh variomata. Al kao što rekoh, neče ti tako scoot trajati dugo.
Jedino pravo riješenje je duži sekundarni prijenos sa Italjet Formule 50AC koji je duži oko 20% naspram ovog koji mi ostali imamo.
Sa tim i sa dobrim setupom scoot bi morao iči pravu 100tku sa povišenim okretajima koje če ti dati nekakva midrace kombinacija.

Jadina mana je što preko nekog laganog midracea niti nemožeš iči sa ovim scootom zbog usisnih lamelica i činjenice da je zračno hlađeni motor.
No i lakši midrace sa kratkim diferencijalom bi morao iči jaaako jaaako dobro. ;) :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: TGB R50X
« Odgovori #21 : 08 Rujan, 2008, 21:51:49 »


Jbt.Nisam znao da ing-kart jos postoji.Prije su bili seronje a od kad su izgubili apriliu vjerojatno su jos vece pa neznam kak mu je reko tak malu cifru za slaganje cijele masine a i pitanje kak ce to sve bit slozeno.

Jesu tebi oni slagali sta?Koji skuter imaš?Zbilja ti neznam ako ništa ne riješim s ovim tipom zvat cu ing.k.Ha jbg možda su se popravili,a 2000kn je reko taj neki njihov mehaničar onako okvirno,s tim da mu ja nisam rekao da želim neku marku od djelova,on mi kaže:"Niš se ne brinite mi za njega (R50X) smo vec uhodani i znamo kaj treba stavljat"Ja sam ga pitao jel bi mogao ici nekih 100km/h( :toothy12: :toothy12: :toothy10:,da znam ja sam totalni debil) a on kaže "ne ali racunaj da ce ici do nekih 90 km/h"Neznam dečki kaj da vam velim,ali tip mi je djelovao full profesionalno i vidim da se kuži u skutere. :help: :help:
[/quote]

Meni osobno nisu nista slagali jer vozim stalkera ali frendovi su bili kod njih sa aprilijama na servisu i ni nakon jednog servisa motori nisu dolazili 100% ispravni nego su imali reklamacije.To ti je moj savjet da ak mozes da odes kod nekog privatno bolje nego kod njih.Kaj mislis zasto su popusili zastupnistvo za apriliju.Nisu sigurno zato kaj su radili posteno.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #22 : 09 Rujan, 2008, 17:34:29 »
Oko 1900kn za ispuh, vario, rolice, centralni, federe kuplunga, remen i hrpu ostalog sitnog materijala.

Onda ti svaka cast,jer kolko si toga napisao na forumu imao sam dojam da si potrošio na njega cca 4,5t kn. :notworthy:Znači ako će kit biti još nekih soma kuna,nece mi biti puno dati za to nakraju nekih 3t kn.A daj mi još samo reci kad bi se recimo na tvoj skuter stavio kit(a stavit ce se kolko pratim) dal ce serijski variomat biti preslab odnosno nece dopuštat velike brzine i koji bi onda stavio?Cijena tog variomata?

Ovo za to što ti je lik otpilio je samo njemu na čast...  :binkybaby:
Prema meni kao mušteriji se sigurno nebi tako postavio da me vidio uživo a i govori puno o "majstoru" koji sam ne može u pola sata nači sve blokade na njemu!
Ja sam uspio za manje od pola sata a nisam serviseri uz to postoji moj vodič za skidanje blokada iako sam neki dan primjetio da nisam naveo blokadu na variomatu u obliku prstena. ;)

Nadalje..
Variomat ti na TGBu neče dati top speed osim ako ne ideš na destruktivan način tjerati remen na sam vrh variomata. Al kao što rekoh, neče ti tako scoot trajati dugo.
Jedino pravo riješenje je duži sekundarni prijenos sa Italjet Formule 50AC koji je duži oko 20% naspram ovog koji mi ostali imamo.
Sa tim i sa dobrim setupom scoot bi morao iči pravu 100tku sa povišenim okretajima koje če ti dati nekakva midrace kombinacija.

Jadina mana je što preko nekog laganog midracea niti nemožeš iči sa ovim scootom zbog usisnih lamelica i činjenice da je zračno hlađeni motor.
No i lakši midrace sa kratkim diferencijalom bi morao iči jaaako jaaako dobro. ;) :)
Kolko misliš da bi okvirno na kraju bila cijena gotovog napravljenog skutera?Ako ce on izdržat nekih 20 000tk onda definitivno uzimam,a kaj veliš giz kad bi sve dovršio sa svojim,jel bi htio meni složit skut?Pošteno bi ti platio ruke,samo da sve središ kak treba,vidim da se kužiš u to imam povjerenja u tebe(a jbg kad niko živ drugi neće slagat).

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #23 : 09 Rujan, 2008, 17:42:13 »

A i da ide do 90 ja najsretniji,nebi baš da mi troši 7-8l na 100km,pasao bi mi i jači city tuning,ali najviše od tuning slabi midrace(netreba mi bas za trku,ali da može pošteno potegnut i da budem faca :glasses9: :glasses9: :glasses9:,salim se al volio bi oderat koju serijsku gileru i sl. :glasses2:)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X
« Odgovori #24 : 09 Rujan, 2008, 17:56:22 »
Mogu ti to složiti.
Al računaj da se meni ispod 600kn neda zezati s time jer ja nisam tip koji slaže nešto u 2 dana. Kod mene ide sve polako i sigurno. A da ne pričam o uštelavanju scoota, tu ima tonu posla.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #25 : 09 Rujan, 2008, 18:47:40 »
Mogu ti to složiti.
Al računaj da se meni ispod 600kn neda zezati s time jer ja nisam tip koji slaže nešto u 2 dana. Kod mene ide sve polako i sigurno. A da ne pričam o uštelavanju scoota, tu ima tonu posla.
Dogovoreno,das mi broj i nazovem te u proljeće,3.,4.mjesec jbg doveo bi ti ga ja odma,ali postoji jedan veliki problem,koji se zove stari i neda mi nista dirat dok ne položim,znači 3.,4.mjesec.(Ti nabavljaš dijelove dogovoreno?)Samo još reci cijenu s dijelovima i reci neke bitnije djelove koje ces stavljat.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: TGB R50X
« Odgovori #26 : 09 Rujan, 2008, 18:54:31 »
Mogu ti to složiti.
Al računaj da se meni ispod 600kn neda zezati s time jer ja nisam tip koji slaže nešto u 2 dana. Kod mene ide sve polako i sigurno. A da ne pričam o uštelavanju scoota, tu ima tonu posla.
Dogovoreno,das mi broj i nazovem te u proljeće,3.,4.mjesec jbg doveo bi ti ga ja odma,ali postoji jedan veliki problem,koji se zove stari i neda mi nista dirat dok ne položim,znači 3.,4.mjesec.(Ti nabavljaš dijelove dogovoreno?)Samo još reci cijenu s dijelovima i reci neke bitnije djelove koje ces stavljat.

Pa postoji Ing-kart. Kupio na proljeće prednje disk pločice za aeroxa. One od Aprilije. To je sad šupa naspram onog u Samoborskoj. Ali čovek radi. Kak? Neznam!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X
« Odgovori #27 : 09 Rujan, 2008, 19:16:10 »
Mogu ti to složiti.
Al računaj da se meni ispod 600kn neda zezati s time jer ja nisam tip koji slaže nešto u 2 dana. Kod mene ide sve polako i sigurno. A da ne pričam o uštelavanju scoota, tu ima tonu posla.
Dogovoreno,das mi broj i nazovem te u proljeće,3.,4.mjesec jbg doveo bi ti ga ja odma,ali postoji jedan veliki problem,koji se zove stari i neda mi nista dirat dok ne položim,znači 3.,4.mjesec.(Ti nabavljaš dijelove dogovoreno?)Samo još reci cijenu s dijelovima i reci neke bitnije djelove koje ces stavljat.

Dogovora nema prije nego što imaš novce... ok?  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #28 : 10 Rujan, 2008, 17:54:33 »


Dogovora nema prije nego što imaš novce... ok?  :icon_thumright:
[/quote]

Imam ja novce nebrini,i to ne od staraca nego svoje,barem za još jedan r50x,ajd reci broj da se dogovorimo za proljeće

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #29 : 10 Rujan, 2008, 17:57:49 »


Dogovora nema prije nego što imaš novce... ok?  :icon_thumright:

Imam ja novce nebrini,i to ne od staraca nego svoje,barem za još jedan r50x,ajd reci broj da se dogovorimo za proljeće
[/quote]

Platim ti unaprijed ak hočeš,znači kad dođem kod tebe,ostavim skuter i platim,?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: TGB R50X
« Odgovori #30 : 10 Rujan, 2008, 17:59:05 »


Dogovora nema prije nego što imaš novce... ok?  :icon_thumright:

Imam ja novce nebrini,i to ne od staraca nego svoje,barem za još jedan r50x,ajd reci broj da se dogovorimo za proljeće
[/quote]

Ak imas toliko para cemu onda cekati proljece.Baci se sad u troskove i sredi si kantu. :icon_biggrin:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #31 : 10 Rujan, 2008, 18:13:01 »


Dogovora nema prije nego što imaš novce... ok?  :icon_thumright:

Imam ja novce nebrini,i to ne od staraca nego svoje,barem za još jedan r50x,ajd reci broj da se dogovorimo za proljeće

Ak imas toliko para cemu onda cekati proljece.Baci se sad u troskove i sredi si kantu. :icon_biggrin:
[/quote]

Mogao si pročitat kaj piše,stari mi ništa neda radit na njemu dok ne položim za skutač,znači prolječe(znam da je bezveze,ali kaj mogu :'()

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: TGB R50X
« Odgovori #32 : 10 Rujan, 2008, 18:36:12 »
bezvezno pitanje...kad vec imas toliko para zasto nekupis fino roxa od Shiltac-a? i sredis si ka covijek pravog skutera?Sry ak je jadno pitanje ali nekuzim te zasto hoces tgb srediti. :dontknow:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #33 : 10 Rujan, 2008, 18:40:50 »
bezvezno pitanje...kad vec imas toliko para zasto nekupis fino roxa od Shiltac-a? i sredis si ka covijek pravog skutera?Sry ak je jadno pitanje ali nekuzim te zasto hoces tgb srediti. :dontknow:
Zato jer skuter nisam birao ja biseru,a baš da ga idem prodavat pa da kupim bolji,nisam lud,i nisam toliki fan skutera.Vjeruj mi,da imam vozačku nikad nebi sjeo na skuter,vec kupio pošteni motor bez raznih naštimavanja i zajebavanja.

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: TGB R50X
« Odgovori #34 : 10 Rujan, 2008, 18:43:30 »
bezvezno pitanje...kad vec imas toliko para zasto nekupis fino roxa od Shiltac-a? i sredis si ka covijek pravog skutera?Sry ak je jadno pitanje ali nekuzim te zasto hoces tgb srediti. :dontknow:
Zato jer skuter nisam birao ja biseru,a baš da ga idem prodavat pa da kupim bolji,nisam lud,i nisam toliki fan skutera.Vjeruj mi,da imam vozačku nikad nebi sjeo na skuter,vec kupio pošteni motor bez raznih naštimavanja i zajebavanja.

to je druga stvar....pa zast ces sređivat ga kad polozis na proljece kupis si onda pravi motor i vozis se,a skut ostavis starom.... :glasses2:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: TGB R50X
« Odgovori #35 : 10 Rujan, 2008, 18:44:03 »
bezvezno pitanje...kad vec imas toliko para zasto nekupis fino roxa od Shiltac-a? i sredis si ka covijek pravog skutera?Sry ak je jadno pitanje ali nekuzim te zasto hoces tgb srediti. :dontknow:
Zato jer skuter nisam birao ja biseru,a baš da ga idem prodavat pa da kupim bolji,nisam lud,i nisam toliki fan skutera.Vjeruj mi,da imam vozačku nikad nebi sjeo na skuter,vec kupio pošteni motor bez raznih naštimavanja i zajebavanja.

Onda polozi A1 ili A kategoriju.Prodaj skutera i kupi si neki motoric sljedece godine.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: TGB R50X
« Odgovori #36 : 10 Rujan, 2008, 18:49:26 »


to je druga stvar....pa zast ces sređivat ga kad polozis na proljece kupis si onda pravi motor i vozis se,a skut ostavis starom.... :glasses2:
[/quote]
Halo! :hello:Pa ja cu na prolječe tek 16,znači smijem do 50kbk

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: TGB R50X
« Odgovori #37 : 10 Rujan, 2008, 18:52:39 »
O pa onda ces se morat strpit jos koju godinu ili prodaj skuter i kupi neku apriliju rs50 ili nesto slicno pa ces malo saltat i nebu ti dosadno. :icon_biggrin:

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: TGB R50X
« Odgovori #38 : 10 Rujan, 2008, 18:55:01 »


to je druga stvar....pa zast ces sređivat ga kad polozis na proljece kupis si onda pravi motor i vozis se,a skut ostavis starom.... :glasses2:
Halo! :hello:Pa ja cu na prolječe tek 16,znači smijem do 50kbk
[/quote]

godine nisu vazne ako znas voziti motor i nisi divljak :icon_thumright: sa 16 mozes poloziti za 125ccm..a sad ako ti zelis 50 samo izvoli :icon_scratch:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: TGB R50X
« Odgovori #39 : 10 Rujan, 2008, 18:57:20 »
ak oces 125 imam ti ja za prodat svoju cagivu mito.