Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...  (Posjeta: 2898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« : 10 Listopad, 2014, 14:27:41 »
Pozdrav,

ako mi možete pomoći u gruboj procjeni skutera, bio bih zahvalan!

Znaci, VXR 200, 2005 g. 55 000km, drugi vlasnik, nije garažiran...ali većinom pod ceradom, pogotovo zime.
Ima dva lagana pada..u oba slučaja se radilo o lakšem grebanju plastika ..koje su još pod originalnim bojama.

Uglavnom, sve je meni jasno da se to nemre sam tak bez odlaska na uviđaj...al mene zanima jako gruba procjena i iskustva nekoga tko je prodavao VXR-a.
Koliko mu je trebalo vremena da proda i za koliko para je prodao...a ukratko ovako da napiše i stanje skutera kojeg je prodavao.

Hvala!

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #1 : 10 Listopad, 2014, 14:49:35 »
Meni je kum prodao 2005 godište sa 28000  km, lagano zagreban za 8000 kn. to je malo ispod realne cijene. S obzirom na tvoju kilometražu i ogrebotine mislim da je 1000 E gornja granica koju mozes trazit  :dontknow:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline skuteri_zg

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #2 : 10 Listopad, 2014, 16:58:30 »
sad po zimi zaboravi 1000e..


ima ih u super stanju koji bi isli za 6500kn,,, cak i od roberta clana ovog foruma sam vidio da se vrti po 6500 vec dugo pa se ne moze prodat...




Offline renato_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: razbiven :(
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSetup: nikad otvaran
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #3 : 12 Listopad, 2014, 01:50:18 »
ako je registriran drži cijenu do 1000 eura
:klanj: :gilera: tak tak tak tak tak

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #4 : 13 Listopad, 2014, 00:37:46 »
Daj kakvih soma eura,treba uložit u njega sigurno nemale pare,ak dobije 600-700 eura(puno sam i rekao) nek se veseli.

Kak je i rečeno gore član Robi nemre svog urednog vxr-a sa duplo manje kilometara prodat za 6500kn.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #5 : 13 Listopad, 2014, 10:31:26 »
kakve su to gluposti kolko vrijedi vxr
ako je redovno servisiran i nema ulaganja plafon 6500-7000kn vrijedi
ako treba radit servis (a treba u vecini slucajeva) vise od 4 mu nebi dao jer ide komotno 3000kn u motor od djelova samo da ga dobi u stanje da mozes svaki dan pouzdano i sigurno vozit taj skuter

vxrovi su postali totalno precjenjeni i ljudi prodaju takvo groblje za 9-10000kn da mi se krv u zilama ledi

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #6 : 13 Listopad, 2014, 10:44:37 »
ak ljudi kupuju kojekakve pohabane pedesetke po 5 soma kn,onda ovaj vxr vrijedi sigurno vise,bar 6.

jog koi 3000 kn?si pijan?

karike su 170 kn,dihtunzi 140,fazni lanac i lanac pumpe 350 i masina ko nova..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #7 : 13 Listopad, 2014, 10:49:40 »
Štef a rolice,klizači,remen,federi,sva ulja,disk pločice,gume,seleni... lako moguće da treba sve mijenjat na tom vxr-u,onda još ruke ak ne zna i eto cifre debelo prek tri soma.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2014, 10:53:02 »
Štef a rolice,klizači,remen,federi,sva ulja,disk pločice,gume,seleni... lako moguće da treba sve mijenjat na tom vxr-u,onda još ruke ak ne zna i eto cifre debelo prek tri soma.

krajnost te more zadesit i na nekom sa duplo manje km za kojeg budes dal duplo vise para neg za ovog...plus vasa 3 soma za sve kaj si nabrojil ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #9 : 13 Listopad, 2014, 10:54:16 »
Citat:
ak ljudi kupuju kojekakve pohabane pedesetke po 5 soma kn,onda ovaj vxr vrijedi sigurno vise,bar 6.

jog koi 3000 kn?si pijan?

karike su 170 kn,dihtunzi 140,fazni lanac i lanac pumpe 350 i masina ko nova..

o cem ti pricas?
a gume, kocnice, diskovi, prirubnica, membrana koja cesto krepa, stucna do filtera zraka, filter zraka, remen utezi, klizaci, federi, i variomat s bolcnom ako je pohabani jer neko nije mjenjao redovito remen
kaj je s time?

ja sam vidio vise groblja u zadnja 2 mjeseca kak frendu trazim 200-250 cc skutera nego ikaj drugog
to su vecinom grobine koje se prodaju jer se vlasniku nikad nije dalo servisirat ga pa ga je razj#bo i sad bu nekom klincu uvalio pricu uuuu jebate to je zmajčina gle ga kak pali i vlece.

ma ziher se isplati dati soma eura i onda jos 3 uloziti u njega il odma kupis za 10 nekaj s puno manje kilometara i novijim godistem

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #10 : 13 Listopad, 2014, 10:57:22 »
Dobro istina je da je fraza iz oglasa "nema ulaganja" samo fraza,uvijek ima ulaganja samo si to većina neće priznat,vidio sam i ja sve i svašta.

A najveći zajeb je kupit skuter od tetrapak tjunera,jer je uvijek "sve odlično"  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2014, 11:00:45 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #11 : 13 Listopad, 2014, 11:08:27 »
o cem ti pricas?
videl sam grobina sa duplo manje km koi su u gorem stanju i prodaju su za vece pare.
kaj ak ima tolko km znaci odma da je groblje?da nije servisiran nikad ni ulagano nist?
videl si tam selske skutere,jesi videl bas ovaj o kojem on prica?nisi,kak nisam ni ja ni niko drugi!
i te forumske prcijene su k**ra* jer svaki bedak more napisat glupost kakva mu padne napamet,a skuter nit je videl a kamoli vozil i isprobal da bi videl kolko ulaganja ima i dal ima.
najbolje da ga da za 2800..
u najmanju ruku,vrijedi kolko i taj robijev kaj tolko spominjete!
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #12 : 13 Listopad, 2014, 11:11:01 »
sve 5 nemas ulaganja, redovito servisiran i zamjenjeno sve kaj se treba mjenjati i onda na 50000km razjebane vile i amortizere pa se ljuljas naprijed nazad
a diskovi su isto prozivjeli sve i svasta, jos ako je dobil nosac masine onda se i vozis ko tarzan

o 50kama ni necu pricati jer ih djeca imaju djeca ih slazeju i tocno tak i idu i prodaje se isto tak smece
a price da se kupi vxr i nabaci nove karike su price

realno gledano kolko para tolko muzike
ja sam frendu nasao xevo 400 na prljece 3 godine star s 12000km za 19500kn
masina ima servisnu knjizicu, nema jedne tockice na njemu ni hrdavog srafa, sraf na variomatu je imal cak jos s zutim flomicem oznaceno kak je original montiran
isto srafi na deklu nisu bili dirani ni nista a ulje cisto i filter nov

to je skuter koji se isplatilo uzeti, nisu male pare al je dobro stanje i covjek ga je mazil i pazil

a budale koje kupuju vxrove za 16000kn  5 godina stare razjahane po svakoj selskoj festi i koristeni za motokros o tome da ni ne pricamo
treba biti objektivan i razumjeti da uvjek treba placati prema stanju vozila i biti sam sebi iskren da uvjek ima ulaganja

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #13 : 13 Listopad, 2014, 11:19:38 »
bolje dat i soma eura za nekaj kaj znas u kakvom je stanju i ulozit 3 da bi imal tip top skuter,nego dat odma 10 pa da ima ista ulaganja nakon jedne sezone...

a to kaj si ti navel za variomat,dogodit se more i nekom sa 20 tkm ko nije mjenjal rolice,membrane su pucale i na novijim godistima,diskove skuri u 20 hiljada isto ak se plocice ne mjenjaju pravovremenom,remen isto ak nije mjenjal 20 hiljada itd..
selen na nosacu i iglicase sam mjenjal isto i na 20 tkm ,jer je skuter vozen po svim vremenskim uvjetima..

tak da,realno sve kaj si navel ko potencijalno ulaganje,mores imat i na skuteru sa duplo manje km kojeg bus platil skoro duplo vise,vodjeno tvojom logikom da nist nije ulagano.

nerealna je svaka procjena jer skuter nije vidjen ni proban i toe to.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #14 : 13 Listopad, 2014, 11:28:33 »
zato se i motor ide gledat provozat pregledat i onda se ustanovi kaj imas i dogovoris se s cijenom vec kakav je slucaj

al da groblja ima stoji, al zato treba naci zdravka i onda imas zabave

dal ce se te kante prodat po visokim cijenama da, naravno uvjek naleti neko nadobudan koji misli da je kupio pravu stvar al to nije moj problem jer ja gledam kako za sebe naci motor s malo ulaganja ili motor po nizoj cijeni al da ja odradim sve sto treba

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #15 : 13 Listopad, 2014, 11:45:07 »
Jogurte, stvarno misliš da bi skuter presel već 55 hiljada da nije pravilno servisiran?
Zna se kaj se na 55 dela, to se zamjeni i miran si još tolko.
A isti si drek more bit i da kupiš skuter s 10 hiljada.
Evo primjer nexusa jednog, vožen stalno po goricama, na 8 hiljada otpelal majstoru da zamjeni karike.
Na 12 hiljada shital ulje van, onda ga je štefu dopelal.
Bila pukla karika, klip v cilindru lufta ko dedekov k u babinoj p.
I kaj da kupiš takav skuter i to ti se desi?
Tak da kenjas, nemres ti čovjeku reć da mu skuter vrijedi 3000 kn kad ga nisi videl, niti čul, kamoli provozal.
More bit grob, a more bit u dobrom stanju sto se mašine tiče.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #16 : 13 Listopad, 2014, 12:52:41 »
Svi ste djelomično u pravu  :)

Ja naime ne pokušavam nikome uvaljat mačka u veći, nego me samo zanima realna situacija...koju cijenu uopće mogu pokušat dobit i koliko se realno budem morao načekat za istu. I skužio sam prilično situaciju, ako spomenuti Robi ne moze dobiti 6500 za svog.

Druga dvojba mi je upravo oko ulaganja. Nema mi nekako smisla sad uložiti u skuter i zamjeniti pola toga...jer iskreno ne vjerujem da bi mu to puno diglo cijenu. Onda sam bacio pare. Radije bi ga dao dovoljno ispod cijene pa da novi vlasnik mora računati na ulaganje. Ili bi uložio i zadržao ga sebi onda.

Motor je redovito servisiran što se tiče ulja, remena, i rolnica, filtera ulja i zraka, svječice..
Od ostalog je promjenjana pumpa vode, ležajevi volana, pakne, mebrana karburatora (iako bi trebalo opet mebranu mijenjat), kvačilo (ali samo novije rabljeno kvačilo je stavljeno) i centralna opruga kvačila i oprugice su nove.

No kvačilo ga i dalje nešto zeza, vrijeme je valjda i za zvono i remenicu.

Sa motorom inače nikad nije bilo problema osim u zadnje vrijeme što kvačilo stvara vibracije na startu i prokliže malo. Al da se vidi da je stariji, vidi se :). Izblijedile su crne prednje plastike...sic ostario...
Moja vizija kaj treba napraviti da skut bude prilično osvježen:
-prirubnica karburatora. (Krpana je duck tapeom) (nova 200kn)
-mebrana karburatora (450kn)
-kvačilo, remenice kvačila, zvono  (1300kn)
-prekidač žmigavca. (Radi, ali malo neprimjetno škljocne)  Inače prekidač "dugo-kratko svjetlo" je zamjenjen   (100kn)
-pofarbat ove crne prednje plastike jer su izblijedile  (??)
-desnu zadnju plastiku zamjenit (nije tako loše sređena nakon pada, ali ipak sfušareno i može biti puno bolja)  (400kn neka dobra rabljena)
-mašina, generalka. Karike, dihtunzi, fazni lanac i lanac pumpe. (1000kn)
-sic novi ili tapecirat. (200kn)
-deklo spicanit. Brtve na deklu su se prilično raspale...i lak je počeo popuštat. (200kn)
-seleni  (200kn)
-stakla na retrovizorima. Jedno mi je ispalo i razbilo se,  a staklar mi složio neko koje zumira xd, a desno je napuklo kod spomenutog pada, ali stoji i dalje na svom mjestu. Kak je napuklo, bolje se vidi na jednom djelu mrtvi kut, haha  (60kn  ...sam naći nekog staklara da stavi normalna ogledala)
-akumulator bi mogao također doći kao opcija ali ne nužno. Ovaj iako je zamjenjen dosta davno, služi svrsi. Skuter ionako još uvijek pali na prvi, drugi zub, tak da se akumulator ne muči preveć :)

Originalni auspuh je ko nov, jer je gore cijelo vrijeme shackalov. A i kofer ide sa skuterom. Čim znate da jo kofer gore, more vam biti jasno da skut nije služio za vožnju po zadnjem ;) Stvarno sam ga koristio maksimalno ozbiljno, ali to bi se moglo promjeniti. Jer radije bi si ga zadrzao za zaebanciju nego dao ispod 4000kn :) Tak da je donji prag 4000-5000kn što bi ga dao, ili će mi ostati za uspomenu, zezanciju..štogod..

Opcija mi je i da ga sam sredim, al onda će samnom u novu avanturu prek 100 000km :D
Eto, možda neko i sa foruma postane potencijalni kupac, ali za sad je cijena 5000kn ...i također sam još neodlučan oko prodaje. Kalkuliram malo.

Gornja računica kaže 4000kn ulaganja. (mislim da nisam natezao cijene, nego rekao sve skupa i previše). Recimo da je skut 5000kn + taj upgrade od 4000kn = cca 9000kn. Imali ta računica smisla?

 
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2014, 13:04:04 bozoou »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #17 : 13 Listopad, 2014, 13:04:47 »
neznam koi je tvoj razlog prodaje..fali para za nest,il prelazis na jace il ti jednostavno netreba skuter...


zbog ceg bi mjenjal polutke,tj straznje remenice?dal su se popigale il kaj?ako nisu popigane il puknute,nemas kaj ih dirat...a kvacilo novo i zvono se da uzet za 100 eura..mada ako zvono nije spigano,onda je dosta uzet samo novo kvacilo koje kosta oko 50 eura..
prirubnica je 180 kn...
karike dihtunzi i lanci su 100 eura..
plastika se da nac za 200-250 kn uredna..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #18 : 13 Listopad, 2014, 13:54:42 »
Pretpostavljam da ga muči isto ko i mene prije koju godinu,dal uložit podosta para u izrabljeni skuter il uzet nekaj novije,ja velim uloži u ovo samo da ti to složi netko pošten i ko zna,ak ne znaš sam.

Offline bozoou

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Koliko realno vrijedi VXR, stanje sljedeće...
« Odgovori #19 : 13 Listopad, 2014, 13:58:11 »
Je, svjesno sam malo napumpao cijene sam da se ne može reći da navlačim. A opet, nisam s druge strane ni ruke brojao... iako većina ovoga se da napraviti samostalno. Da se zapravo sve, al za neke stvari ipak treba biti malo vještiji.

Razlog prodaje je što mi treba skuter s malo više prostora, a i željan sam promjene. Tu mi je onda nexus 250 logičan izbor.  Volio bi da je malo i jači od ovog, pa se možda odvažim i na 500-ticu. Otom potom.
Problem mi je da moram prevagnuti. Ili sređivat ovog i ostaviti ga sebi...ili ovakvog prodat. Nema mi smisla sređivat ga pa prodat, jer vidim da sam onda bacio pare. Malo tko će htjeti kupti skuter sa 55000km za 9000kn zato jer je sređen i jer je u njega ulupano 4000kuna. Dok za 4 ili 5 tisuća bi ga možda i mogao prodat.

Polutke bi mijenjao jer ga tamo nešto opako zeza. Već sam mijenjao kvačilo i federe pa se nije riješio problem. Tj. rješio se na nekih 5000km da bi se naglo nekidan vratili problemi. Baš naglo, kroz 2 3 dana od naznaka proklizivanja se full pojačalo i skoro vratilo na staro. Jednostavno nisam pametan što ga hebe...al rekli su mi da se i polutke istroše, ne klize dobro...torque sistem ne odrađuje svoje...tolerancije se pomaknu zbog istrošenosti.
Također i nakon zamjene kvačila, skuter je malo hvatao na leru. To sam rješio s crvenim najjačim oprugicama...al očito mu nešt ne valja kad je kvačilo uspjevalo hvatat na leru. Možda remen upravo na polutkama preduboko upadne i prebrzo vrti kvačilo...vrag će sad znat. Novo je novo, a ne vidim da problem može od bilo kuda drugdje dolaziti.