Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: trese...  (Posjeta: 881 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
trese...
« : 02 Rujan, 2008, 23:14:02 »
ovako imam problem na genricu xor,motor je presao oko 13000km i mislim da je negdje oko 3500 mijenjan kais(nisam siguran,jer imam motor nekih mjesec dana),i sad sto ej problem,pri nekoj uzbrdici,ponekad i na lezecem policajcu,nekako trese motor,al se glavno treskanje cuje iz dekla-sigurno je nesto sa prenosom,sve se pogotovo vuje kad su 2 na motor,onda se i na ravnom cuje....

E sad ja sam skidao deklo,i upalim motor radi normalno,pocnem malo turirat i onda pocne trest,i mislim da je neki problem sa kaisem(moze li biti da je previse istrosenpa da bukvalno ima lufta)i to treskanje se svodi na kais,pocne sve mlatit dolje gore....

Sto mislite u cemu je problem,kais jos nisam uspio nac novi da uzmem,jos sam u nekoj sumlji uzimao i rolice,pa sam juce uzeo RMS-ove 15x12 od 5g....

Aj pomagajte,tj recite svoje misljenj,otprilike znam da se nemoze potrefit kad se nevidi motor,moze li bit ovo s kaisem sto ja mislim

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: trese...
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2008, 00:28:14 »
Remen u leru dosta oscilira i krece se gore dolje tako da je to normalno.
Kad je potrosen (kad postane preuzak) nema se sto klimati, nego se samo poremeti prijenosni omjer pa skuter ne ide kako bi trebao.
Vibracije trazi drugdje.

-radilica (lezajevi)
-variomat
-kuplung, zvono
-polutke

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: trese...
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2008, 12:32:39 »
oho blago meni onda.... znaci naj#bo sam s troskovima ako bude nesto ozbiljnije od ovoga sto ja mislim

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: trese...
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2008, 19:36:13 »
A problem je sto kad sam skinuo deklo i upalio motor samo sam cuo kais da proizvodi taj cudan zvuk i da malo trese...za zvono i kvacilo ne pretpostavljam,variomat neznam(moze li biti i zbog rolica,nisu mijenjane 13000 km,pa da one stvaraju neku buku ili sto znam),jedino ceka sam se posle sjetio,naravno posle alfinog odgovora,posle jos malo razmisljanja mogu biti lezajevi radilice...

E sad ako budu oni,nek mi neko objasni sta kako koji,jesu za svaki skuter isti,ili za svaki model drugi ili ima neka druga sema po kojim se uzimaju,kolko njih mi treba,koja je marka najbolja da uzmem,i kolko ce me to zadovoljstvo kostati

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: trese...
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2008, 19:42:12 »
Ako su lageri onda idu ko za minareli 6204 c3,i nije neka cena[ SKF bar ovde kod nas -oko 5e kom.]
Al te rolnice posle 13000 -dal uopste postoje[nije valjda da ih toliko dugo nisi menjao] :toothy3:

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: trese...
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2008, 19:54:31 »
Ma nedaj boze da sam ja,kupio sam motor na 12000,i bio je udaren pomalo ga popravlajo mislim na plastike i ostalo,sad je na red malo masina dosla,inace uzeo sam rms-ove od 5g valjda ce imat malo bolji start...