Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sachs x-road 125 struja  (Posjeta: 10944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Sachs x-road 125 struja
« : 09 Kolovoz, 2014, 16:59:34 »
Pozdrav znam da nije skuter al možda neko zna odgovor. Kupil sam rabljeni motor Sachs x-road 125 2006. godina proizvodnje te mi se nakon 30 km vožnje motor ugasil i nema uopće iskre na svjećici... Zovem bivšeg gazdu i veli da on nije imal takvih problema, a nakon skidanja sica i rezervara vidim da se radilo nekaj po instalacijama. Ispital sam omski bobinu i ona se čini u redu. Nakon skidanja statora videl sam da je zelena žica pukla s namotaja i zalemil sam ju. Sastavil sve natrag i dalje nema iskre. Pošto nema nigdje za skinuti elektro šeme od tog motora našel sam samo za madass al ja nemam tak spojeno.
CDI je Mitsuba 2099 crveni, to je ovakav http://www.ridewill.it/p/en/mitsuba-v537100102-cdi-hexagon-i-ii-series-125-150-180/60335/
sad me zanima da li je to isti kao i crni 2099 ovakav http://www.ridewill.it/p/en/mitsuba-v537100103-cdi-skipper-125-150-i-ii-series/60336/
pošto je dupla razlika u cijeni
Prijatelj ima na apriliji sr 150 takav crni i kolko vidim na shemi za apriliju drukčije je spojen cdi na namotaj i pick up tj tu ide jedna žica pick upa na masu, druga (crvena na cdi) i na konektoru dok nema kontakta sve žice imaju omski na masu, dok je kontakt dve žice izgube omski na masu. Ni jedna žica mu ne daje nikakvu voltažu kod verglanja ni kontakta, samo jedna ima nekakvi puls, mislim da crvena ili smeđa zaboravil sam.
Ja imam spojeno po shemi kao i gilera runner 180, pick up je zavojnica iz koje idu crvena i smeđa žica i ni jedna nema omski na masu one idu na konektor od cdi (4 pin), 3. žica je bijela i ona je masa stalna, 4. žica je zelena i ide s ovog jednog namotaja te je spojena na kontakt bravu da se spoji omski na masu dok se ugasi. Ona ima omski opor na masu i kad verglam motor na nju dobivam van kojih 30-tak volti. Na crvenoj i smeđoj iz pick upa ne vidim nikakvu voltažu.
Sad ne znam da li je problem u CDI-u ili pick upu, te da li mogu isprobati taj crni CDI od prijatelja pošto on ima skroz drugačije stanje na izlazu iz konektora od mene da se ništa ne dogodi, na obadva piše Mitsuba 2099. S tim da je njegov motor dvotaktni a moj četverotaktni pa je možda u tome razlika između crvenog i crnog?
U prilogu shema od aprilije i gilere radi usporedbe. Unaprijed hvala na odgovoru!


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #1 : 09 Kolovoz, 2014, 21:02:36 »
provjeri struju koju dobivas od namotaja da oni nisu krepali i dal uopce dobivas impuls do cdija
i dok ga verglas odpoji killswitch kabel od bravice da nebi bilo da te zeza defektna bravica kak je cesto slucaj kod kineskih 250 motora tipa lifan i slicnih

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #2 : 09 Kolovoz, 2014, 21:41:57 »
Napisal sam da dobivam oko 30-tak volti s namotaja na zelenu žicu, a da je killswitch u kratkom spoju nebi dobival nikaj jel bi tu zelenu žicu kratko spojil na masu.  Ne znam koju bi voltažu trebal dobit van iz pick up, jer meni ide iz pick upa crvena i smeđa žica te nema mase, pa valjda bi trebal mjerit između njih?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #3 : 09 Kolovoz, 2014, 22:18:04 »
zmi si shemu cdija i  vidi kaj ide na koji ulaz i koje vrijednosti mora imati

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #4 : 10 Kolovoz, 2014, 01:29:11 »
Tražil sam šemu i našel samo ovo http://www.motelek.net/andere/cdi/facind_125_rot.png
Sad ja kak sam napisal iz zelene žice kaj tu piše "ladeanker" imam oko 30-tak volti, bijela je stalna masa, a crveno smeđa kaj su spojene na pick up imam ko neki puls. Bila je i jedna takva šema s crnim al ju više nemrem najti, bila je malo drukčija...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #5 : 10 Kolovoz, 2014, 10:58:26 »
prvo...nemos usporedjivat bezveze instalacije 2t i 4t mtora jer su im drugaciji kutovi paljenja i svasta nesto :dontknow:
dalje ako nemas iskre kazes da bobina radi...



Ovo su namotaji za sachs x-road 125...kopija suzukija (2004-2005)



A ovo su za 2006 na dalje...mislim da je bilo price da je to kopija morinija al nije bitno...

Tebi je bitno ustvrdit koje namoraje imas...ako nemaju visokonaponsku zavojnicu, tj ko na prvoj slici, tribas traziti dc cdi...najbolje ti je uzet cdi od piaggio 50-100cc 4t (zip, fly, liberty...)...on ima bobinu na sebi kosta oko 40 ojera nov polovni se da nac na forumu za 100-150kn...
Ako imas visokonaponsku zavojnicu trazi cdi od kineza nekog...baotiana ili nesto...toga ima na forumu za jako malo love kupit a shemu spajanja ces lako nac za oba cdi-a...

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #6 : 10 Kolovoz, 2014, 11:45:34 »
Hvala na odgovoru, imam namotaje ko na drugoj sliki, iz ovog skroz lijevog namotaja ide zelena žica na cdi koja ima 30-tak volti znači to je ta visokonaponska. Na svojem imam 4 žice ulaz (crvena-smeđa=pick up, bijela=masa, zelena=visokonaponski namotaj) i 1 izlaz za bobinu, znači cdi s takvom shemom samo moram najti da je za 4t mašinu? Mene muči to kaj ja imam dvije žice s pick upa, a po svim shemama kaj sam gledal imaju samo jednu žicu i pick up je spojen na masu, a moj nije. Ja bi onda samo crvenu žicu spajal, a smeđu ostavil praznu?
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2014, 12:04:14 Boticus »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #7 : 10 Kolovoz, 2014, 17:31:39 »
neznam koja je zica sta prema boji...u slucaju drugog namotaja trazi cdi od boatiana nije bitno 50 il 150cc...
po pitanju pickupa jednu zicu ces uzemljit odnosno spojit na masu a drugu na cdi...u baotiana ti je ovakav raspored spajanja zica na cdi:





Opet napominjem nemoj se orjentirati prema bojama vec rastavi ili nekako drugacije provjeri koja ti zica ide odakle iz namotaja i na odgovarajucu poziciju spoji na cdi...
crno-bila zica na slici ti je za gasenje...motor ne baca iskru kada je ona spojena na masu pa to na bravi zakljuci kako ces spojit...


Ukolko nabavis ovakav cdi:



Shema spajanja ti je ovo:



Opcenito kad spajas nesto na namotaje pet puta provjeri kako si sve spojio prije nego li zaverglas il zakurbulas...ode li ti jedna kriva zica put mase mozes spalit namotaje il nesto...

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #8 : 10 Kolovoz, 2014, 20:16:59 »
Imam ti ja orginalan CDI i regler od tog motora, ako zelis da ti posaljem, i dat cu ti shemu za spajanje.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #9 : 10 Kolovoz, 2014, 20:44:24 »
Sve je to meni jasno, samo nisam bil siguran dal bi spojil jednu žicu s pick upa na zemlju pošto ja imam dve žice s pick upa, a ne jednu ko većina a s druge strane da je uzemljen. Ak je to sigurno tak onda bum probal da vidim. Ostalo mi je sve jasno znam da boje nisu bitne, skinul sam ja statora i znam kam ide koja žica kak sam već i napisal.

Offline Boticus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs x-road 125 struja
« Odgovori #10 : 12 Kolovoz, 2014, 16:57:28 »
Probal sam cdi od baotiana, na baotianu pali kod mene nem iskre. Kolko vidim njemu je na izlazu iz statora žica koja napaja cdi oko 80 volti kod verglanja (dok je otpojen cdi), a kod mene je 30 volti kod verglanja (dok je otpojen cdi). Moguće da moj cdi radi na manjoj voltaži nego ovi? Ili zavojnica ne valja? To mi je čudno, onda ona ne bi davala nikakvu voltažu da je u prekidu ili bi tak duplo manju?