Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pregrijavanje  (Posjeta: 903 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline malagutif10

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bosna !
  • Moj Skuter: Ki-Nez
  • Moja Kaciga: MT HELMETS
  • MojSetup: NEMAM PARE !
  • MojSpuh: NEMAM PARE !
Pregrijavanje
« : 07 Svibanj, 2014, 23:54:01 »
Znaci vracam se iz skole,vrijeme toplo,brzina 50kmh,odjednom gubi snagu na gasu cuje se buka oko motora i naglo se gasi,jednostavno kao da izbaci iz brzine i to je to,verglam na alnaseru vrti odlicno ali upalit nece,ostavim 2 minute upali bez problema,idem kilometar bum opet isto,dodjem nekako do kuce,ostavim ga 2 h,krenem na trening,trebalo mi je 30 minuta da predjem 3 km ,znaci ugasio se bar 10 puta,ohladi se i upali,ide normalno sve,vuce super,ali nakon nekoliko metara samo gasi i to ne da ga utusi nego bas naglo gasenje kao da mi zakoci zadnja guma
Pretpostavljam da je hladenje,uzrok bi mogao biti :
1. Mrezica koju sam stavio na hladjenje da je puno gusta te nema protoka zraka,nekada je mogao raditi tako ali sada dolaze topliji dani (ali i kad sam ga tek kupio dok sam razradjivao desilo mi se jednom dok nije bilo te mrezice)

2. Napravio sam mjesavinu sa uljem sumnjive kvalitete (mada cisto sumnjam ali eto)
Sta vi mislite ? da li je to bas pregrijavanje ili nesto drugo,krivo mi sto nisam snimao jer je tesko objasniti,kao kada vozite niz brdo i naglo zakocite,i on lagano ide,e tako se meni desi i ugasi ga
Potrebno je napomenuti jos da na skuteru nije spojena sajla od uljne pumpe (jer je kratka) te je nastimano da pumpa konstantno baca ulje,mozda i to moze biti problem
i ovo mi se desava samo dok dolaze topliji dani,dok se vozam nocu sve je ok,dok je hladno
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2014, 11:21:45 Iwo SR Tuono »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #1 : 08 Svibanj, 2014, 11:41:10 »
Znaci vracam se iz skole,vrijeme toplo,brzina 50kmh,odjednom gubi snagu na gasu cuje se buka oko motora i naglo se gasi,jednostavno kao da izbaci iz brzine i to je to,verglam na alnaseru vrti odlicno ali upalit nece,ostavim 2 minute upali bez problema,idem kilometar bum opet isto,dodjem nekako do kuce,ostavim ga 2 h,krenem na trening,trebalo mi je 30 minuta da predjem 3 km ,znaci ugasio se bar 10 puta,ohladi se i upali,ide normalno sve,vuce super,ali nakon nekoliko metara samo gasi i to ne da ga utusi nego bas naglo gasenje kao da mi zakoci zadnja guma
Pretpostavljam da je hladenje,uzrok bi mogao biti :
1. Mrezica koju sam stavio na hladjenje da je puno gusta te nema protoka zraka,nekada je mogao raditi tako ali sada dolaze topliji dani (ali i kad sam ga tek kupio dok sam razradjivao desilo mi se jednom dok nije bilo te mrezice)

2. Napravio sam mjesavinu sa uljem sumnjive kvalitete (mada cisto sumnjam ali eto)
Sta vi mislite ? da li je to bas pregrijavanje ili nesto drugo,krivo mi sto nisam snimao jer je tesko objasniti,kao kada vozite niz brdo i naglo zakocite,i on lagano ide,e tako se meni desi i ugasi ga
Potrebno je napomenuti jos da na skuteru nije spojena sajla od uljne pumpe (jer je kratka) te je nastimano da pumpa konstantno baca ulje,mozda i to moze biti problem
i ovo mi se desava samo dok dolaze topliji dani,dok se vozam nocu sve je ok,dok je hladno
Evo ja cu ti napisati sad sto se dogodilo a ti razmisli.

Prvi put kad se ugasio je zaribao, vjerovatno je karika zaljepila za klip i ostao si bez kompresije.Dok si ga verglao bio je jos vruc i karika nije otpustila zato ti nije ni upalio. Umjesto da si ga opet upalio i isao se voziti trebao si ga pustiti da se ohladi do kraja, skinuti svjecicu i ubaciti malo ulja, dobro zakurblati par puta da ga raznese, napraviti mjesavinu 2% i otic doma to rastaviti. Ovo sve  sta si vozio ti je svaki put klip zaljepio i zato se ugasio.

ZASTO?

Prvi razlog uljna pumpa ako nema sajlu ona mijesa 1% jer kako zatezes sajlu ona propusta vise ulja, a bez sajle efekt je isti kao da radi na leru.
Drugi razlog karburator ti nije nastelovan dobro, uz lose podmazivanje tako imas i siromasnu smjesu na sto je AC alergican i ne hladi se dovoljno benzinom, i to je mozda i najveci uzrok takvog ponasanja.

Iskren savjet ti je da nades nekoga tko se razumije, skine cilindar dolje i pregleda stanje, nasteluje ti karburator i sredi uljnu pumpu ili mjesaj 2% sam i to je to. Ulje bilo koje sa JASO FC normom za 50ccm motore je dobro.

 :hello:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline malagutif10

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bosna !
  • Moj Skuter: Ki-Nez
  • Moja Kaciga: MT HELMETS
  • MojSetup: NEMAM PARE !
  • MojSpuh: NEMAM PARE !
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #2 : 08 Svibanj, 2014, 23:40:33 »
e svaka cast na odgovoru,razuijem,sto se tice toga ohladio sam ga jer se drugacije i ne moze upaliti ali nisam nasuo ulja a inace vodim brigu za ulje i uvijek dodajem u rezervoar pa nekad i pretjeram pa tesko ide,ako nastavi ovako ide na rastavljanje pa cemo vidjeti

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2014, 00:05:19 »
daj nekom ko se kuzi da rastavi odmah dok se mozda jos nesto i da spasit..