Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gubitak gasa i gušenje SF2  (Posjeta: 18342 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Gubitak gasa i gušenje SF2
« : 10 Travanj, 2014, 19:20:42 »
Nakon sto sam dane proveo uz ovog mehanicara i nakon sto smo sve slozili i potrudili se da nigdje negubimo vakum motor normalno upali normalno radi ali...

Desava se to da jednostavno gubi gas znaci gas do kraja dok je hladan ajmo reci prima i motor povuce do 50km/h bez problema, cim se malo ugrijao gas do kraja motor se gusi i drzajuci tako gas do kraja motor se ugasi nakon 2-3 sekunde.

Jeli problem u karburatoru stim da je ovaj moj mehanicar pregledao karburator i sve je ok snjim odnosno nije zacepljen, na koliko okretaja treba podesiti ona dva vijka na karburatoru i koje je za zrak a koji za gorivo, hvala?

Btw nov elektronski cok ispitan od strane elektricara i radi normalno, postoji li mogucnost da nezatvara do kraja pa da vuce vise goriva na obe dizne ukoliko ovaj skuter i ima dvi stim da mi ovaj elektricar tvrdi da je to tako kod njih.

Nisam presao par kilometara ispalo da guta litru na 10km sto je nemoguce, znaci vjerojatno se gusi jer prima previse goriva?

EDIT: Drzajuci gas do pola motor postepeno ubrzava i onda odjednom valjda povuce naglo gorivo i poleti doslovno i tako brzina varira oko 50-60 jer gas nemogu dokraja da ide i preko jer se krene gasit kako sam i napisao.
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2014, 19:26:04 JohnnyBoy »

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #1 : 10 Travanj, 2014, 20:20:54 »
Jel ti sve serijsko na njemu? Saraf sa federom je za ler to nariktas po sluhu da ti radi na leru..onaj drugi ljevo od njega je za smjesu. Njega na krug do krug i pol najvise od skroz zategnutog. Provjeri svjecicu.. Pezo ima neke svoje musice i takvi jesu. Ali ovo gas do kraja pa crkava i pocne se gusiti je ja mislim do karba. Nije postelan kako treba. Probaj ovako kako sam ti rekao.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2014, 20:28:26 Dino-X race »
WRC!

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2014, 20:44:32 »
Ova svjecica na njemu baca iskru normalno ali sam svejedno stavio oriđiđi za peugeot speedfight 2 drugu normalno baca iskru.

Motor nekad upali iz prve na alnaser nekad samo vergla pa ga tad palim na kurblu.

Ovo cu definitivno probati jer je sad odvidan ovaj za smjesu na 2-2.5 kruga a ovaj za ler sam rihtao na sajli gasa na vilici.

Koliko znam sve serijsko osim kita, auspuha, CDI bez blokade i dellorto karburatora 17.5mm a imam i ovaj tvornicki 12mm samo mislim da on nije ispravan ali ukoliko i jest mislim da je premal za ovaj kit?!
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2014, 20:46:20 JohnnyBoy »

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2014, 22:37:14 »
Aha imas kit.. mislio sam da ti je sve serijala. Ali uglavnom mislim da tu nepostelanost problem.. mozda velika ili premala dizna ako je to dirano. Sa kitom nemam iskustva to bi se trebao javit neko iskusniji. Ako si dirao sajlu neznam zapravo kako bi ju trebao sada staviti...i ovo za krug-krug i pol je sad upitno jer imas drugi karb i kit. Ja sam pricao za serijski.
A kod pezoa ti je normalno kad je zagrijan da ga na anlaser palis sa malo gasa..inace hoce samo verglat.
Ugl nastelati to dobro i nebi trebao imati problema. E da, na kit mozda ne ide ova original svjecica nego treba neka jaca...original ti je ngk br7hs.
Ali pricekaj savjet iskusnijih. :)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

WRC!

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2014, 22:59:18 »
A neznam zasto su lijeni po mom pitanju, inace u jednoj drugoj temi mi je netko rekao da taj vijak podesim na 2 kruga tako da vise neznam kako treba biti a diznu nisam ni gledao niti znam kako se mjeri o.O

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2014, 23:23:46 »
Desava se to da jednostavno gubi gas znaci gas do kraja dok je hladan ajmo reci prima i motor povuce do 50km/h bez problema, cim se malo ugrijao gas do kraja motor se gusi i drzajuci tako gas do kraja motor se ugasi nakon 2-3 sekunde.

Prvo da razjasnimo, sarafici na karbu utjecu samo na ler gas i na male otvore gasa, o tome necu.

Na ful gas najvecim dijelom utjece glavna dizna (mali dio igla).
Po ovome sto si opisao, na ful gasu motor dubljim zvukom se cuje samo "BUUUUuuuuuuu"?
Školski primjer za previše zraka u smjesi, znači ne benzina, kako si ti rekao.
E sad, do čega je, treba ispitat.
Moguće da je premala dizna, moguće da ti negdje vuče falši zrak, moguće da je prevelik otvor na airboxu.

Najlakse ti je prvo probat do pola zacepit postojecu rupu na airboxu pa vidjet dali se i dalje gusi na ful gasu.

Za vise informacija, reci nam koji je kit, karburator, dizna, stanje airboxa.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #6 : 11 Travanj, 2014, 00:44:02 »
U mom profilu sa strane pise koji je kit a gore sam napisao da je dellorto karburator 17.5mm, iskreno kao sto sam i napisao diznu nisam gledao niti znam kako se ona mjeri ali mogu sutra rastaviti karburator ukoliko mi objasnite kako se mjeri ta dizna pa cu vam javiti sve sto sam saznao.

Da motor se tako cuje na full gasu i onda se polako ugasi nakon 2-3 sekunde, ukoliko pustim gas on nastavi normalno s radom.

Cijeli sam motor rastavio s ovim majstorom bas radi falš zraka znaci zamjenio lezajeve odmah sa semerinzima jer su stari bili istroseni maksimalno, stavio nove brtve i provjerio kompresiju koja je naravno ok, radilica nema nimalo lufta i stim mislim da je sve uredu.

Airbox, sto stim, mozes li mi objasniti jeli to dio koji se spaja na karburator onaj plasticni u kojem se nalazi i novi malossijev filter zraka koji sam kupio neki dan?

Na toj crnoj kutiji koja je pretpostavljam airbox sam pokusao raditi to znaci do pola zacepit taj izlaz ako je airbox to na sto mislim i na djelic sekunde kao da sam dobio full gas ali prilikom voznje to se sve izgubi tako da pretpostavljam karburator je u pitanju ili mozda samo dizna koju neznam ni izmjerit jer neznam kako se mjeri.

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #7 : 11 Travanj, 2014, 07:36:44 »
OK, ako ste ponovno sve sklopili, za pretpostavit je da ne vuče falši zrak.

Ovako ti dizna izgleda:
http://s3.postimg.org/3168mm9rj/Fotografija0647.jpg
Na njoj ti pise veličina, ne moraš ništa mjerit.

Znači imaš karb:
http://static.limundoslike.com/slikaKarburator-17-5-TS-Dellorto-42797501v800h600.jpg
Ovo dole crno je čašica, kad nju skineš (2 vide), vidjet ćeš tamo diznu, nju lagano odvidaš ravnom kacavidom.

Kad skidaš čašicu, pazi da ne proliješ benzu koja je u njoj. :)

Ajde pogledaj koja je dizna pa nam tu javi. Ovako po dijagnostici bi rekao da je 60 - 66, sto je premalo za ovaj kit.


Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #8 : 11 Travanj, 2014, 15:26:10 »
Bio si u pravu, dizna je 65. Sto mi preporucas koju da kupim i gdje doticnu mogu i kupiti?

Nije mi jasno kako je ovaj prije meni s ovom isao 90km/h kako on kaze o.O

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #9 : 11 Travanj, 2014, 15:56:35 »
A čuj, možda je on to vozio na ljeto ili po baš toplijem vremenu, kad je u zraku manje kisika pa je smjesa jos donekle i prolazila. Sad je hladnije, pa je automatski siromasnija smjesa.
Moguce da je tako.

E sad, koju diznu, to ti ne mogu rec, ja bi probao sa 72.
Mozes ih kupit u shopovima za skuter ili ovdje pitat nekog da ti proda za 10-20kn i posalje.
Samo treba pazit dal je navoj dizne M5 ili M6. Mislim da je za tvoj M6, ali neka netko potvrdi.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #10 : 11 Travanj, 2014, 19:09:22 »
Sa drugog 12mm karburatora koji je njegov tvornicki ja mislim, skinuo sam diznu 76 to je valjda on prije stavio i vozio stim karburatorom.

Motor sad ide oko 100km/h sa tom 76 diznom i znaci problem je rijesen ali me sad zanima koliko ce to utjecati na potrosnju i kako mogu smanjiti troskove?

Hvala ti, duzan sam ti pivo ako se sretnemo u dalekoj buducnosti ;)

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #11 : 11 Travanj, 2014, 19:22:06 »
Ajde super, neka je samo to bilo.
A za potrošnju ćeš morat vidjet kroz koje tankanje kako stvari stoje, da se smanjit potrosnja mijenjanjem igle, zraka, dizni, ali za to treba ipak znat dosta o tome (bok 3alfa3  :icon_biggrin: )
 
:occasion14:

Online dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #12 : 11 Travanj, 2014, 21:54:46 »
To sto tebi sad motor ide 100 (mada to nije pravih 100 al nema veze) nista ne znaci. Treba pogledat boju svjecice na ful gasu, na 3/4 gasa i na pol gasa. Jedino ces tako znat da li je dobra dizna.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #13 : 12 Travanj, 2014, 12:27:43 »
To sto tebi sad motor ide 100 (mada to nije pravih 100 al nema veze) nista ne znaci. Treba pogledat boju svjecice na ful gasu, na 3/4 gasa i na pol gasa. Jedino ces tako znat da li je dobra dizna.
Prilikom voznje da ga ugasim pa pogledam ili kako?

Nisam to nikad radio pa neznam kako se to provjerava, neki su mi govorili da moram stavit i jacu svjecicu jer motor tesko pali kad je hladan.

Online dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #14 : 12 Travanj, 2014, 13:01:00 »
TO se gleda tako sto ces na laganoj uzbrdici nabiti ful gas cca 500 metara i onda ugasit skuter na kljuc i stat cim prije. Izvadis svjecicu i pogledas kakve je boje. Ako je bijele kave na ciglasto, to je ok. AKo je siva ili ne daj boze bijela, trebas vecu diznu. AKo je crna i masna od benzina, onda treba manja dizna. Ovo o boji se odnosi na boju gornje i donje elektrode.
AKo ti je na ful gasu svjecica ok boje, onda gledas na 3/4 gasa istim postupkom, i na pola gasa.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #15 : 12 Travanj, 2014, 14:40:24 »
Problem je u tome sto mi se maloprije u voznji ugasio znaci idem oko 80km/h i samo gubi snagu i ugasi se u voznji kao da opet neprima dovoljno goriva.

Drugi problem je paljenje znaci dok je hladan uznojim se kurblajuci a na alnaser samo vergla, kao da ga gorivo muci oba slucaja.

A treci koliko vidim debelo guta znaci napravim dir po selu i vec jedna crtica fali na rezervaru, to nije isplativo nikako.

Online dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #16 : 12 Travanj, 2014, 18:33:51 »
Napravi onako kako sam naapisao i odmah ce ti biti sve jasno, znat ces kakva ti dizna treba.
P.S. Ne mozes imat i ovce i novce tj. ne moze skuter cupat ko lud u brdo i ic 90 po ravnici, a trosit 2 litre, to ne ide skupa.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #17 : 12 Travanj, 2014, 19:35:34 »
Znaci full gas uzbrdo nekih 500m i onda ugasit motor i odvidat svjecicu i on ce jos uvijek imati tu boju?

Online dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #18 : 12 Travanj, 2014, 20:28:00 »
Da, ugasit na kljuc i cim prije se zaustavit, znaci ne kocit pa onda gasit nego ga ugasit u voznji, i cim prije stat.

Offline JohnnyBoy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Verindra
  • Mjesto: Nevermind
  • Moj Skuter: SpeedFight 2 LC 2002
  • MojSetup: Malossi MHR Replica 70ccm
  • MojSpuh: Giannelli
Odg: Gubitak gasa i gušenje SF2
« Odgovori #19 : 13 Travanj, 2014, 17:12:12 »
Ispostavilo se da je crijevo od filtera goriva do karburatora imalo rupu na sebi i tu je znatno gubio gorivo i karburator mi je uvijek bio preliven gorivom, sad sam to rijesio zamjenom crijeva i sad nigdje ne pusta gorivo.

Ali se opet desava ista stvar znaci najcesce kad ga duze vozim vecom brzinom, samo izgubi snagu valjda gorivo i motor nece primit gas doklen god ga neugasim i ponovno upalim.

Sad mi ovo vuce zivce jer nemogu namjestiti obicni skuter da normalno radi, vijak od smjese sam stavio na krug i pol i ler gas sam podesio tako da lagano prdi, onako kako sam i htio da je tih na ler gasu.

Sad moram samo provjeriti svjecicu na nacin koji si mi ti opisao ali nikako vremena uhvatiti za to -.-