Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: malaguti f15 - potrebna pomoc  (Posjeta: 1280 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
malaguti f15 - potrebna pomoc
« : 10 Ožujak, 2014, 22:12:32 »
evo  ovako prije dva tjedna dobio sam svoj prvi ozbiljni skuter nije radio  :toothy12: . dihtung glave je bio otiso i nije htio upalit jer je mijeso vodu i benzin to sam zamjenio zabrvijo klip i cilindar sdu standardni u jako dobrom stanju radilica je također dobra nema lufta . e sad me zanima prednje vilice su mi mekane ali nisu propisale  :dontknow: . pa daali u njih ide ulje ,koliko i kakvo ulje . jer su sad pre mekane . od kako sam kupio motor zamjenio sam antifriz , stavijo sintetičko ulje i novi benzin . ocistio onaj glomazni odvratni filter . usput zna li neko koji bih filter mogo uglavit umjesto ovog orginalnog neku spuzvastu gljivu ili nesto  :icon_scratch: .  pitanje je skuter ima koliko sam vidio imam remen od malossija koji nije potrosen . klip i cilindar su ok seriski i auspuh je giannelli nrx (ima udubinu na grani ovaj tjedan ide kod autolimara) . i motor do malo manje od pol gasa je mrtav . nakon pola gasa ide ono ko polako krece i onda podivlja ali doslovno tak tak nabere 70,80 mako dusta dugi i devedeset po njegovom satu do 60 dođe jako brzo ... ali mi to ide na zivce jer ga ubrijeg stalno moram tjerat inace skroz uspori . a to mi  se nesviđa ... mislim da bi se to dalo sredit s drugacijim rolicama ili mozda tvrđim federima?? unaprijed hvala na pomići

Offline vukas

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc2
  • MojSetup: TP Trophy 70, Multivar 19x15.5 , Dellorto PHVA 17.5 TS
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #1 : 11 Ožujak, 2014, 08:07:13 »
Kad kurblaš, jel ti pruža neki otpor ili ide lagano ?
Možda nema dosta jaku kompresiju.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #2 : 11 Ožujak, 2014, 08:20:15 »
kaj se tice vila trebas kupit set reparature vila (semering) i zamjeniti postojece koji su propisali i zato je vila premekana
ulje ti ide nutra za vile "fork oil" w15 ili w10  u pola pola omjeru ili samo 15icu pa ce imat malo tvrde vile

kaj se tice prenosa prenos ti je nikakav ako moras preko pola gasa dati da bi krenul zato drugi remen rolice i federe stavi da krene odma
filter kupi novi jer to je 10 godina staro i vec se napola sljepio i raspao
i prekontroliraj kompresiju

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #3 : 11 Ožujak, 2014, 14:50:09 »
znaci  a od koliko mi preporucate rolice da uzmem i koje federa na kvacilu i koji centralni feder . remn nebi ni mijenjo jer je ovaj jako dobar i od malossija je . uparavo idem skinut dole karburator . roline i to jer moram jos dobro pregledat masinu unutra i procistit malo karb . za filter on je sad dobar . ali ja bih htio neki manji drugi jer je ovaj pre pre velik .

Offline kupujemskut

  • Tržnica : (+20)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški
  • Rox <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox :)
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: S6 Streetrace,Dell 19,CM SC 10mm,Hebo next gen,Delta, Motofo
  • MojSpuh: S6 Pro
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #4 : 11 Ožujak, 2014, 21:35:32 »
centralni bijeli ili žuti malossi,mali federi malossi žuti,rolice 3.5-3.7g
i podloži remen na variomatu ako treba a vjerojatno treba ako je malossi remen gore
s tim bi trebao imati i start i ubrzanje fino
Gdje ima dima i vatra postoji,jao bog te j*** pa to motor gori

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #5 : 11 Ožujak, 2014, 22:17:33 »
evo danas sam naso rijesenje za filter ostavio sam orginal kutiju ali sam mako onu cijelu plastiku i sad bas lijepo izgleda . ocistio karb , i jos moram sutra sve lijepo cilindar i kapu cilindra lijepo prebritvit . a sutra rastavljam stranu od prijenosa . usput sam iza stavio debeli polini amrtizer koji je ko nov od sf2 je .. jos moram sutra napravit povisivac jer mi je auspuh pre nisko  :toothy9:

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #6 : 13 Ožujak, 2014, 22:45:35 »
evo jucer iso skidat rolice da ih odnesem izvagat i skuzio da smu mi ili lezaji radilice ili polutke radilice rekla pa pa  :toothy9: . sanas sam vec masinu stavio na stol i rastavio nazalost jos mi je ostalo samo skinut magnet i onda vidjet sta je unutra tocno otislo . fali mi izvlakač magneta  :( .. usput sam skuzio da imam zuti centralni feder i zelene sustice kvacila . znaci sad dali mi neko moze rec koje gramaze rolice da uzmem ako imam sve standardno osim ginarellia nr-x , malosi remen centralni žuti . šustice kvačila zelene . volio bi da lijepo motor ide ne da je u niskima mrtav  :icon_scratch:

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #7 : 14 Ožujak, 2014, 19:21:38 »
evo danas izmjerena tezina  rolica je 3.9 grama . moze li mi sad neko rec koje da rolice stavim a da bude ajmo tako rec optimalno da . ali malo vise za start . centralni feder je žuti . šustice kvačila zelene , malosi remene ginarelli nr-x auspuh ? molim vas

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #8 : 24 Ožujak, 2014, 20:17:13 »
nrx je ok auspuh, ko zx. imam ga ja na f-12. Njegov rezim rada je od 6000 do 9500 rpm cca. ako skut nije u tom području (rezonancija), onda nejde nikak. To znam jer sam probao sa 6,5 gr rolicama, skut nije htio krenut jer su okretaji bili oko 5000, nisam se mogao vozit, dok je sa serijskim spuhom bilo odlicno sve.... tak da... ak oces vozit sa rezom, moras drzat određene okretaje. Ja sam sa NRX + 4,2 rolice dobio 10+ kmh u svim rezimima (krajnja, brdo, dvoje...) u usporedbi sa serijalom, jedino kaj NRX trazi okretaje, znaci ispod 6000 je mrtav, a da ti se skut toliko zavrti, moras mu dat gasa.
e sad, da li tebi kuplung odmah spoji pri startu, ili ti prvo skut digne okretaje, pa spusti malo, pa krene, ili cim das gas on krece lagano?

Offline maliplavi125

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malaguti f15 - potrebna pomoc
« Odgovori #9 : 25 Ožujak, 2014, 22:27:40 »
skuter je ribno i trenutno stoji ali popravit cemo ga uskoro  :toothy12: za ovo s krecanjem i to mislim da je bila odgoovorna i jos je udubina na grani kad mi to autolimar sredi onda cu znat di sam  :icon_thumright: