Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: alfa 147 1.6 ts  (Posjeta: 14804 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #20 : 03 Ožujak, 2014, 13:11:36 »
Ono malo sto znam o twin spark alfama (a to je jaaaako malo  ;D ), rak rana im je varijator i skupe svjecice.
Tako je barem bilo prije 10+ godina kad je frend imao 156 :toothy12:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #21 : 03 Ožujak, 2014, 19:53:38 »
i dalje je to na 120ks motoru problem koliko vidim..

a grale, gle, ja neznam sto si ti zapeo za potrosnju ulja, crvenu seleniu ne trosi, vec zlatnu pije, nekad i skoro do litru na 1000km ako se auto kolje, dok je bilo unutra, obavezno mi je u gepeku bila limena posuda od litre i svako malo dec dva bih morao doliti...

zasto, kako, rekao sam da nisam inžinjer, ali valjda znam sto sam ulio i koliko sam dolijevao
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #22 : 04 Ožujak, 2014, 00:09:31 »
al čovjek, kud alfu ??  :omfg: :omfg:
ak želiš jurilicu uzmi neki pošten auto, zapravo skoro bilo što osim alfe, mislimd a i mala djeca kad izađu iz majke prvo znaju da je alfa auto koji je stvoren da se kvari...

Moja se nije kvarila, a vozio sam je 14 godina  ;D

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #23 : 04 Ožujak, 2014, 07:07:22 »
al čovjek, kud alfu ??  :omfg: :omfg:
ak želiš jurilicu uzmi neki pošten auto, zapravo skoro bilo što osim alfe, mislimd a i mala djeca kad izađu iz majke prvo znaju da je alfa auto koji je stvoren da se kvari...
Alfa je automobil sa najjacom serijskom opremom, ima losih a ima i boljih motora
na nasem trzistu ne uspjevaju jer vecina vlasnika ih ne servisira pravilno i redovno.

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #24 : 04 Ožujak, 2014, 08:20:26 »
Ako te nesto interesira o alfi i o twin spark motoru javi mi se na pp .
Ja vozim 1.8 TS tako da ti mogu puno reci o tome !

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #25 : 06 Ožujak, 2014, 22:53:31 »
moj osvrt na to je ovakav..

alfa je odlicno auto, ali je problem u serviserima, osobito sve osim zagreba... primjera radi, u DI-EL u Dubrovniku su mi skinuli koljeno koje ide na filter zraka i redovito bi povukao vodu ako bi prolazio negdje ( nisko je ulaz u airbox), na Navari recimo ( mijenjali ulje, pocelo nakon par sati kapiti na brtvi kartera kvalitetno, trebalo popraviti trubu na volanu, sjebali onaj prsten u kojem je tiskana ploca, i ostao bez svih kontrola na volanu, mijenjali lezaje kotaca lijevog, pa onda i desnog prednjeg koji su skupa sa glavcinama, sjebali su poluosovine, zaboravili staviti odzracnik na diferencijal nazad, ili sto vec, pa je usla voda unutra, naravno nisu ni skuzili da je kardan pri nekome od zahvata njihovih izbacilo iz centra, pa je auto vibriralo junacki iznad 80 i stalno jelo kriz kardana)... to je bilo u Nissana u splitu ili šibeniku, ne sjecam se vise...

po tome ispada da su oba auta katastrofe, a recimo odlucio sve obavljati u Bertola u Zagrebu, i nikad nisam imao problema...

neodrzavanje i fuš majstori, iako su ovlašteni vecinom sjebu automobile..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #26 : 08 Ožujak, 2014, 00:39:46 »
Temu sam upravo pročistio. Sljedeći spam, troll ili offtopic osvaja hlađenje na dva dana. Prevršili ste svaku mjeru.
Ovo je tema o Alfi, tako da bih molio da se suzdržite od komentara da je X proizvođač bolji. Otvorite si drugu temu.
I za međusobna vrijeđanja ćete ubuduće direktno na hladovinu, koliko god bila izazvana ili isprovocirana.

 :sign113: :old:
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #27 : 08 Ožujak, 2014, 13:18:52 »
Ovo je tema o Alfi, tako da bih molio da se suzdržite od komentara da je X proizvođač bolji. Otvorite si drugu temu.
samo covika savjerujemo da se ne zajebe ;D
i nemas nikakvog razloga da ovaj post brises,a u vezi banna,nisi svjestan koliko meni u zivotu znaci dobit bann na ovom forumu :toothy3:
Rock out till your life is at an end

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #28 : 08 Ožujak, 2014, 13:48:36 »

samo covika savjerujemo da se ne zajebe ;D
i nemas nikakvog razloga da ovaj post brises,a u vezi banna,nisi svjestan koliko meni u zivotu znaci dobit bann na ovom forumu :toothy3:
Koji skuter voziš ti?
Mislim, ne piše ništ u profilu, pa reko neznam dal voziš uopće kakav :dontknow:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #29 : 08 Ožujak, 2014, 14:03:00 »
sigurno ne piaggio

uglavnom sto se tice alfe ako naletis na neku koja je dobro odrzavana i ak ces ju vozit i odrzavat kak treba neces imat 98% ovih problema

 :hello:

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #30 : 08 Ožujak, 2014, 14:15:02 »
eto bas piaggia vozim,u biti ne vozim jer je blokala masina :D

imao je i prijatelj 147 jtd,kaze da ga nikad nije ostavila na cesti,ali da je u nju u zadnje 2 godine voznje utuka preko 20t kn jer je svako malo trebalo nesto ulagat(auto sad ima mislim oko 170tkm),a on ima para i nije da je lose odrzavana,ali kaze uvik neki k**ra*...i onda ju je proda i kaze nikad vise talijan
Rock out till your life is at an end

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #31 : 08 Ožujak, 2014, 14:44:00 »
sigurno ne piaggio


Znam da vozi Piaggio, pa zato i pitam :D
A klub mrzitelja talijanskih vozila ispod avatara :toothy12: :toothy12:
Baš si likčina LuDburz :icon_thumright:

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #32 : 08 Ožujak, 2014, 18:49:43 »
sigurno ne piaggio


Znam da vozi Piaggio, pa zato i pitam :D
A klub mrzitelja talijanskih vozila ispod avatara :toothy12: :toothy12:
Baš si likčina LuDburz :icon_thumright:
poklonjenom se konju ne gleda u zube,ako ce mi neko poklonit nekog fiata/alfu dizela,vozit cu ga bez problema ;D al da cu ga kupit,ni pod razno
Rock out till your life is at an end

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #33 : 24 Travanj, 2014, 01:04:06 »
Nemoj si komplicirati zivot i lijepo zaobidji nasiroko sve sta se zove Twin Spark 16V...  :icon_biggrin:
Ako ti se vec svidja tako nesto uzmi neki JTD 100/110 ks (nisam tocno siguran koji su modeli u kW bili kod 8V jtd sem onog od 115) jer pretpostavljam da si mladi vozac. Najtoplija preporuka.
Mane, hmmm,  te vile jbg, al ne mozes sad i novce i ovce...
I da, alfu najbolje da ne kupujes od onih "alfista" sta vole susrete na Grobniku i tome sl...da nije zabijena na nekim niskoprofilnim 17/18 i sl. jer onda ces se tek usreciti s ovjesom na 156/147...i da po mogucnosti nije chipana  :icon_biggrin:
A sto se TS16 tice, bilo je tu jos puuuuno punnno problema, i sa 120 i sa 105... Proguglaj malo, neda mi se pisat po 1001 put...
Ukratko toliko :toothy11:
A i ti se uvijek interesiras za cistokrvne grobove, ko da imas nos za to...kak pronaci najveci grob  :toothy12:

Offline xkixkix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #34 : 03 Svibanj, 2014, 14:44:01 »
Meni je alfa 33 od kupnje (nova novcata) do prodaje (14 godina stara) trosila uvijek 2,5dl/1000km ulja, bez obzira koje ulje.
Tocio sam Valvoline syn power 5w50 skoro 10 godina, a nakon toga seleniu polusint 10w40

normalno za boxera


Cak i malo. Pola litre na 1000km je sasvim uobicajeno za takve motore u izvrsnom stanju, a za zabrinut se tek na 1,5 litara na 1000km za razliku od drugih autiju kod kojih je litra na 1000km vec za sredit motor

neznam odakle ti to ja iman boxericu potrosi litru na nekih 6000 km(ako ne i vise)a ima 160 000 km, ulivam seleniu 20k,ocito ste krivo ulje za box stavljali
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2014, 14:47:18 xkixkix »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #35 : 03 Svibanj, 2014, 17:12:00 »
Meni je alfa 33 od kupnje (nova novcata) do prodaje (14 godina stara) trosila uvijek 2,5dl/1000km ulja, bez obzira koje ulje.
Tocio sam Valvoline syn power 5w50 skoro 10 godina, a nakon toga seleniu polusint 10w40

normalno za boxera


Cak i malo. Pola litre na 1000km je sasvim uobicajeno za takve motore u izvrsnom stanju, a za zabrinut se tek na 1,5 litara na 1000km za razliku od drugih autiju kod kojih je litra na 1000km vec za sredit motor

neznam odakle ti to ja iman boxericu potrosi litru na nekih 6000 km(ako ne i vise)a ima 160 000 km, ulivam seleniu 20k,ocito ste krivo ulje za box stavljali


To su rijeci covjeka koji je servisirao moju 33. Desetljecima se bavi alfama, a  ima i ovlasteni servis i dobar sam si s njim. Kupio sam ju novu i od prvog dana je trosila 2,5dl/1000km. Kad je imala 114000km, prodao sam ju (14 godina star auto). I tada je potrosnja ulja bila 2,5dl/1000km.

Stavljano je prvih 10tak godina Valvoline syn power 5w50, a onda seleniu koju spominjes (10w40). ISta potrosnja ulja u oba slucaja.
Par frendova je koristilo na istom autu iskljucivo seleniu 20k i ista potrosnja - 2-3 dl na 1000km


btw, moja alfa se nije stedila - gume su trajale do 15000km, a disk plocice niti 20000km. Za razliku od sadanjeg Swifta - gume sam nedavno promijenio nakon 7 godina jer su izgubile performanse iako su debelo iznad limita potrosenosti, a disk ploice su valjda vjecne  ;D
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2014, 17:20:01 3alfa3 »

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #36 : 03 Svibanj, 2014, 18:14:58 »
Nemoj si komplicirati zivot i lijepo zaobidji nasiroko sve sta se zove Twin Spark 16V...  :icon_biggrin:
Ako ti se vec svidja tako nesto uzmi neki JTD 100/110 ks (nisam tocno siguran koji su modeli u kW bili kod 8V jtd sem onog od 115) jer pretpostavljam da si mladi vozac. Najtoplija preporuka.
Mane, hmmm,  te vile jbg, al ne mozes sad i novce i ovce...
I da, alfu najbolje da ne kupujes od onih "alfista" sta vole susrete na Grobniku i tome sl...da nije zabijena na nekim niskoprofilnim 17/18 i sl. jer onda ces se tek usreciti s ovjesom na 156/147...i da po mogucnosti nije chipana  :icon_biggrin:
A sto se TS16 tice, bilo je tu jos puuuuno punnno problema, i sa 120 i sa 105... Proguglaj malo, neda mi se pisat po 1001 put...
Ukratko toliko :toothy11:
A i ti se uvijek interesiras za cistokrvne grobove, ko da imas nos za to...kak pronaci najveci grob  :toothy12:
ti sigurno znas puno alfista sa tog foruma? dobri su to motori i svi kada odemo na grobnik i svi se vratimo bez da ikome crkne auto i jos se dugo vozimo sa tim autima a i bolje su ti auti sa foruma odrzavani nego od onih koji kupe takav auto i cim ga upali odmah u blokadu.....

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #37 : 03 Svibanj, 2014, 18:34:58 »
A i ti se uvijek interesiras za cistokrvne grobove, ko da imas nos za to...kak pronaci najveci grob  :toothy12:
hahaha bas je :D
ti sigurno znas puno alfista sa tog foruma? dobri su to motori i svi kada odemo na grobnik i svi se vratimo bez da ikome crkne auto i jos se dugo vozimo sa tim autima a i bolje su ti auti sa foruma odrzavani nego od onih koji kupe takav auto i cim ga upali odmah u blokadu.....
ja san jedan put srea kolonu 20ak alfi na benzinskoj,par njih tanka,par njih pod haubom :D

btw moja slavna alfa 147 1.6 77kw se prodaje pa ako koga zanima nek se javi u inbox :D
Rock out till your life is at an end

Offline skipper_2t

  • Tržnica : (+18)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 180 2t
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #38 : 03 Svibanj, 2014, 19:45:43 »
ako uzimas alfu moras bit svjestan da su skupi dijelovi i da ona trazi da si stalno oko nje,moras je redovito i kvalitetno servisirat,ulja ti svaka trosi,sta se tice TS motora bila je u kuci 2.0ts stari tip motora,prisa je malo vise od 700000km i nikad mu nista,nakon toga je auto cilo ispravno rastavljeno radi kupnje druge alfe tocnije 166 2.0ts,taj motor je smece sam od sebe tako da ga moras vrlo kvalitetno odrzavat,meni je zaribala radilica,ali samo zato jer je vlasniku prije mene ostajala bez ulja i grijala se,ako mislis uzimat uzmi sa sto manje kilometara i odma napravis servis da si siguran,toliko od mene

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: alfa 147 1.6 ts
« Odgovori #39 : 05 Svibanj, 2014, 16:09:13 »
ti sigurno znas puno alfista sa tog foruma? dobri su to motori i svi kada odemo na grobnik i svi se vratimo bez da ikome crkne auto i jos se dugo vozimo sa tim autima a i bolje su ti auti sa foruma odrzavani nego od onih koji kupe takav auto i cim ga upali odmah u blokadu.....

Da, mos mislit...ne pusim te price o alfistima, forumima i odrzavanju...