Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway fact problem oko karburatora  (Posjeta: 877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Keeway fact problem oko karburatora
« : 13 Siječanj, 2014, 17:12:59 »
ovo mi je prvi put da otvaram temu i nadam se da ce te imati razumijevanja..
Imam keeway fact 100 i prije 3 mjeseca sam mjenao cilindar,klip i karike,majstor kad je to zamjenio skinuo mi je karburator, ocistio i naravno dirao oko onih sarafa,sutradam se patio kad je sastavljao karburator jer se dihtung pocijepao najvjerovatnije u dodiru sa benzinom,ali on je nesto stavio pa je kao bilo uredu,onda smo stelovani karburator i vratili smo u normalu mogao sam ici 70km/h a potrosnja mi je bila 4l 100km..proslo je od toga 2 mjeseca i nakon 10 min voznje motor je samo izgubio snagu i stao,pokusavao sam upaliti ali nije htijelo ni na kurblu ni na dugme,odvukao sam majstoru on je ponovo otvorio kaburator i propuhao,i rekao mi kao da je negdje zrak povukao,uspjeli smo ponovo da ga upalimo ali vise nikad nisam uspio karburator nastelovati i nisam mogao vise od 30km/h,2 mastora su pokusavala,e sad jeli moguce da je zalijepio i kako to mogu provjeriti a da ne otvaram cilindar i klip,i dali je sazrio da mjenjam karburator,nisu mi problem pare,mogu kupiti karburator nov..izvinite na ovako velikom postu,nadam se da ce te mi pomoci..puno pozz !

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Keeway fact problem oko karburatora
« Odgovori #1 : 13 Siječanj, 2014, 17:49:52 »
pa s obzirom da je fergazer izgubio dihtung i sve to improvizirano vjerujem da je u fergazeru problem
koji vuce felsa
treba se prvo rjesit problem tako da se ili nabavi novi originalni dihtung ili drugi fergazer
nanovo treba postelati fergazer da bi imao optimalnu smjesu i da ne cvika

kako provjerit dal je cviko samo skidanjem glave i cilindra kaj na faktu 100 nije puno posla

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: Keeway fact problem oko karburatora
« Odgovori #2 : 14 Siječanj, 2014, 17:55:31 »
ma kako god ja sam mislio kupiti nov karburator,dodje nastelovan i sredjen,e sad moje misljenje ako je motoru otisao cilinda,klip to jest ako je zalijepio nebi ga mogao nikako upaliti,ni voziti,a ja sam poslije toga mogao da ga upalim i provozam se samo sto nije imao onu snagu kao na pocetku,ali to ima opravdanje jer nije dobro nastelovan karburator,sta vi mislite na oovo

Offline power03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway fact
Odg: Keeway fact problem oko karburatora
« Odgovori #3 : 14 Siječanj, 2014, 17:58:19 »
i da zaboravio sam napisati,posto mi je izbacena uljna pumpa pa sam pravim smjesu,jeli moguce da je nesto do tog,da su mozda dizne otisle,i ako bi stimao karburator jeli ide ono po pola kruga za smjesu..

Offline razorxxx

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna,Jonhway
  • MojSetup: Dr evo , del 17.5 rucni cok, 107 mm kvacilo
  • MojSpuh: aroww
Odg: Keeway fact problem oko karburatora
« Odgovori #4 : 14 Siječanj, 2014, 18:42:40 »
ne moze ti od tog nista bit, slikaj svjecicu kakve je boje