Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio diessis nece upalit  (Posjeta: 2091 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip30

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio diessis 50
Piaggio diessis nece upalit
« : 14 Listopad, 2013, 11:13:44 »
Ljudi evo prvi put san ode neman iskustva za sarafit po skuteru,iman piaggio diessis 50ccm 2t zracno hladjenje,motor sam kupija tuniran tj, friziran sa kiton od 70ccm,i nakon nekih misec dana je izdahnio, nakon toga sam sa rodjakon koji se nesto kuzi u motore dao ga njemu raditi i uglavnom,isao sam na vracanje na 50 ccm,kupio sve novo,cilindar,klip,prstenovi,glava,tokario radilicu,svi novi lezajevi i semerinzi,nova sviječica itd. sve smo to sastavili i sada ga nebi bog upalio nema šanse,vergla ali ni znaka da ce da upali,iskru ima,gorivo mu dolazi(neznam dali previše) dizna je 64 na karburatoru,čak smo i benzin lijevali direkt u cilindar ali nema znaka da bi sastavija! moze savijeti i pomoć? hvala

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #1 : 14 Listopad, 2013, 11:33:04 »
samo kurblaj...
skini svjecu zakurblaj malo nasuho onda zali malo goriva i namoci svjecu mora dati neki znak ako ne samo nastavi tako mora upalit ako je sve ok slozeno...
provjeri jos jednom dali je dobar dovod goriva i povecaj max stangas da nedajes gas dok kurblas....

Offline Josip30

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio diessis 50
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #2 : 14 Listopad, 2013, 11:57:54 »
da to radin na kurblu ili na starter? evo sada mi neki govore da mozda nije u fazi? ima li to kakve veze ako nije dirano jeli se moglo poremetiti?

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #3 : 14 Listopad, 2013, 12:30:13 »
da to radin na kurblu ili na starter? evo sada mi neki govore da mozda nije u fazi? ima li to kakve veze ako nije dirano jeli se moglo poremetiti?

Ako ima iskru, a ni nakon uljevanja goriva direktno u cilindar ne pokazuje nikakve znakove života, onda ti vrlo vjerovatno nije u fazi.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #4 : 14 Listopad, 2013, 12:58:50 »
prije par mjeseci, ista situacija

skidali zaribanu 70tku i vraćali smo mašinu na serijalu

sve spojili kako treba, aku prazan, znači jedino riješenje je bilo paljenje preko kurble, X puta se kurblalo ali ništa, svijećica ima iskru no neće upalit... ručni čok podignut, zalijeva svijećicu, spušten, nema napretka.... i tako jedno vrijeme bez učinka, da se na kraju odlučimo zalit cilidar sa malo benge i počne pokazivat znakove života, da bi naposlijetku i upalio

nemoj sad krivo shvatit da želim reći da neznaš kurblat

kad kurblaš kurblaj snagom a ne u stilu samo da zavrti i probaj mu dat malo gasa, ak ti je nezgodno nek ti pajdo pomogne

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #5 : 14 Listopad, 2013, 14:12:18 »
Ja neznam ko ti govori da nije u fazi al taj nema pojma i priča pi*darije,kakva faza na cvaji,dobro da ne veli da ventile pogledaš  ::)
Uglavnom ak baca iskru i dobiva goriva mora upalit,jedino vidi da je iskra kak treba a ne neka mlitava,može svječica bacat al nedovoljno jako da upali,imo takav slučaj.
I slažem se da treba muški zakurblat pogotovo nakon kompletnog raskapanja mašine.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #6 : 14 Listopad, 2013, 15:37:06 »
Ako ima iskre i goriva(a kažeš da ste ubacivali direkt onda ima), onda nema kompresije.
Pogledaj možda ti je semering ispal negdje van.
Ili ako ste tokarili radilicu(ni to mi isto nije jasno :toothy9: ), možda niste skinuli kajlu, i dok se radilica vrtila na tokarskom, kajla odletila ispod stola negdje i rođak meho nije skužil da nema kajle, i evo skuter nije "u fazi" :toothy12:

Ako ima iskru, a ni nakon uljevanja goriva direktno u cilindar ne pokazuje nikakve znakove života, onda ti vrlo vjerovatno nije u fazi.
Če da polupa klip ventile ak su krivo ufazili :toothy11:
« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2013, 15:40:27 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Josip30

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio diessis 50
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #7 : 14 Listopad, 2013, 16:24:36 »
kajlu? sta je to? neznam odnija pregledat karburator sve ok sada se mislin ima li kakve veze klapna u karburatoru ali svejedno bi treba upalit sa gorivon u cilindru ali on ne vuce gorivo od karburatora do cilindra ni ulje?

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #8 : 14 Listopad, 2013, 16:28:47 »
jel sve dobro sastavia kad je blokove sastavlja jel diht masu stavia i na kit jeste dihtunge sve dobro stavili? jesi sve mase prisaravio? meni se desilo ima iskru ima sve al nije masa bila i nebi ga upalia

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #9 : 14 Listopad, 2013, 16:48:35 »
Ja neznam ko ti govori da nije u fazi al taj nema pojma i priča pi*darije,kakva faza na cvaji,dobro da ne veli da ventile pogledaš  ::)
Uglavnom ak baca iskru i dobiva goriva mora upalit,jedino vidi da je iskra kak treba a ne neka mlitava,može svječica bacat al nedovoljno jako da upali,imo takav slučaj.
I slažem se da treba muški zakurblat pogotovo nakon kompletnog raskapanja mašine.

Zašto misliš da je nemoguće na cvaji zaribat fazu? Odnosno, krivo sam napisao, kut paljenja? Pa i 2taktni motor, bez obzira što nema ventile, bitan mu je kut paljenja, odnosno mora baciti iskru u određenom trenutku? Barem sam tako do sad bio uvjeren. Sad nisam siguran dali je na tim radilicama položaj magneta fixan, odnosno može sjesti na radilicu samo u određenom položaju, ili se da pomaknuti.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #10 : 14 Listopad, 2013, 17:25:02 »


Zašto misliš da je nemoguće na cvaji zaribat fazu? Odnosno, krivo sam napisao, kut paljenja? Pa i 2taktni motor, bez obzira što nema ventile, bitan mu je kut paljenja, odnosno mora baciti iskru u određenom trenutku? Barem sam tako do sad bio uvjeren. Sad nisam siguran dali je na tim radilicama položaj magneta fixan, odnosno može sjesti na radilicu samo u određenom položaju, ili se da pomaknuti.
Kajla fiksira magnet.
Nemreš nikak fulat fazu (jbt faza, počel sam i ja tak zvat kut paljenja :redface: ).
Kut paljenja je jedno, faza je drugo, faza je samo kod 4t motora, dok je kut paljenja kod oba.
Fazom usklađuješ otvaranje ventila i položaj klipa, te trenutak iskre.
A kut paljenja nemožeš ni na 4t fulat(barem na većini), jer isto imaju kajlu koja fiksira magnet :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 14 Listopad, 2013, 17:27:41 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #11 : 14 Listopad, 2013, 17:32:52 »


Zašto misliš da je nemoguće na cvaji zaribat fazu? Odnosno, krivo sam napisao, kut paljenja? Pa i 2taktni motor, bez obzira što nema ventile, bitan mu je kut paljenja, odnosno mora baciti iskru u određenom trenutku? Barem sam tako do sad bio uvjeren. Sad nisam siguran dali je na tim radilicama položaj magneta fixan, odnosno može sjesti na radilicu samo u određenom položaju, ili se da pomaknuti.
Kajla fiksira magnet.
Nemreš nikak fulat fazu (jbt faza, počel sam i ja tak zvat kut paljenja :redface: ).
Kut paljenja je jedno, faza je drugo, faza je samo kod 4t motora, dok je kut paljenja kod oba.
Fazom usklađuješ otvaranje ventila i položaj klipa, te trenutak iskre.
A kut paljenja nemožeš ni na 4t fulat(barem na većini), jer isto imaju kajlu koja fiksira magnet :icon_thumright:

Da, ispričavam se, mislio sam na kut paljenja, a napisao fazu jer je i on gore spomenuo fazu :)

E to sa kajlom nisam znao  :dontknow: A ništa, ako je položaj magneta određen već sa kajlom, onda sigurno nije "faza"  ;D

Offline dzeba

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 644
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • MojSpuh: furnja boze sacuvaj....
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #12 : 14 Listopad, 2013, 22:50:10 »


Zašto misliš da je nemoguće na cvaji zaribat fazu? Odnosno, krivo sam napisao, kut paljenja? Pa i 2taktni motor, bez obzira što nema ventile, bitan mu je kut paljenja, odnosno mora baciti iskru u određenom trenutku? Barem sam tako do sad bio uvjeren. Sad nisam siguran dali je na tim radilicama položaj magneta fixan, odnosno može sjesti na radilicu samo u određenom položaju, ili se da pomaknuti.
Kajla fiksira magnet.
Nemreš nikak fulat fazu (jbt faza, počel sam i ja tak zvat kut paljenja :redface: ).
Kut paljenja je jedno, faza je drugo, faza je samo kod 4t motora, dok je kut paljenja kod oba.
Fazom usklađuješ otvaranje ventila i položaj klipa, te trenutak iskre.
A kut paljenja nemožeš ni na 4t fulat(barem na većini), jer isto imaju kajlu koja fiksira magnet :icon_thumright:

Da, ispričavam se, mislio sam na kut paljenja, a napisao fazu jer je i on gore spomenuo fazu :)

E to sa kajlom nisam znao  :dontknow: A ništa, ako je položaj magneta određen već sa kajlom, onda sigurno nije "faza"  ;D


Nemojte baljezgarit bezveze o fazama i gluposti
ako je kajla stavljena magnet je pogodjen tu nema greske i kut paljenja je pogodjen...gotova prica
samo kurblaj i po pola sata ako treba svako treće zaljevanje skini i nakurblaj na suho da izadje da ga neprelijes
onda opet nalij i smokri svijecu i kurblaj
onda opet nalij
i opet I UPALIT CE  :toothy12:

Offline mirkon

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: gilera Runner 50
Odg: Piaggio diessis nece upalit
« Odgovori #13 : 16 Listopad, 2013, 11:00:13 »
promini svjećicu obavezno,,imao isti problem baca iskru al nedovoljno,,to ti je osnovni problem onda dalje gledaj ako neće,,stavi prst kad skineš svijećicu i kurblaj pa vidi ima li kompresije,,ja mislim da te osnovna pi*darija tu zajebaje,,kao što rekoh počmi s novom svijecicom br9es