Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Odaziv svjetla dugo/kratko  (Posjeta: 822 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odaziv svjetla dugo/kratko
« : 03 Listopad, 2013, 19:30:48 »
nakon dvije godine što nisam palio dugo svjetlo na skuteru (derbi gp1 open 50), jučer sam ga "isprobao" jer dosada nisam imao potrebe jer mi je 95% puta do kuće pod gradskom rasvjetom

odaziv prebacivanja sa kratkog na dugo je u milisekundi, tj ne osjeti se gubitak osvjetljenja na cesti no kad idem vratit sa dugog na kratko kao da ostanem bez struje u farovima i onda se tek prebacije na kratko cca 2 sekunde

skinio sam obje žarulje Osram H8 35W 12V i jedna i druga, čak sam im i zamjenio mjesta i opet ista stvar

dal je i kod drugih derbija tako ili samo kod mene...?

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Odaziv svjetla dugo/kratko
« Odgovori #1 : 03 Listopad, 2013, 19:32:17 »
ja imam runnera 50 08 godina,i isto je tako i kod mene,normalna stvar

Offline Derbi92

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi GP1 50 OPEN
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: Malossi MHR Replica
Odg: Odaziv svjetla dugo/kratko
« Odgovori #2 : 03 Listopad, 2013, 19:35:18 »
tak je nazalost i kod mene, kada prebacujem na dugo sve ok, kada prebacim s dugo na kratko nema svjetla sekundu onak  :angry9:  :icon_scratch:

a dali je kod tebe kratko svjetlo ok, meni kratko svjetlo baca ravno, kao kod drugih skutera sto ide dugo svjetlo, znaci automobili mi blicaju kao da ugasim dugo svjetlo a zapravo je kratko, a ne baca ga onak 5 ili 10 metara ispred mene nego 100m u daljinu i u sirininu podignuto je a ja neznam spustiti...  :drunken_smilie:
a dugo svjetlo uopce nije dobro, ne vidim nista na prvih 20 metara od sebe kad ga upalim, a ide bezveze u dalj, nije ni blizu kao na autu hahaha a na drugim skuterima nije tako

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: Odaziv svjetla dugo/kratko
« Odgovori #3 : 03 Listopad, 2013, 19:43:31 »
@gigo - već sam se zabrinuo da je samo kod mene tako, imao sam kineza kod kojeg je bilokao na sobnom svjetlu kad prebacim sa jednog na drugo u treptaju oka je svjetlo dobro

@Derbi92 - kratko mi je dobro, možda sam ga čak i malo previše spustio (imbus 8 ili 10 nemogu se sjetit točno) ne baca mi daleko, a i sa strane imam dobar pregled ceste

dosta je nezgodno uštimat visinu snopa, jer moraš nekako nakaradno okretat ruku da bi mogao nać rupicu ispod same žarulje i onda je još gore okretat taj isti imbus/inbus (ne mogu ti sad točno ojasnit, skuter mi je 5m od mene a nemogu do njega dok mi ne završi smjena)