Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gubi brzinu i snagu TGB R50X  (Posjeta: 2067 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mrgud28

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • Moja Kaciga: Šljem
Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« : 18 Kolovoz, 2013, 10:18:16 »
Prije svega lijepi pozdrav svim članovima foruma.
Dugo se nismo ćuli nakon one havarije s puknutom radilicom i vražjim ležajevima (puno, puno ste mi pomogli). Od onda sve radi kao urica, no sada TGB ide max 59km/h i slabije povlači u startu. Na satu skoro 10t km.. Remen nije mijenjan, rolice 16x13, 8 grama promijenjene kada je otišla radilica, negdje na 3500 km. Što sve treba promjeniti, Što je najbolje za kupiti, a da jarac opet ide kao nekada pa i bolje. Čitam ja ovaj forum, gledam,, rolice ove, one,, Mallosi, BGM, Polini, federi na kvačilu, crni, bijeli, plavi,, a vidio sam i žute boje, (neznam koje su boje na mome TGB).
Molio bih Vas da mi pojasnite što uzeti, tj. naručiti a da je već kada se kupuje u vrhu po kvaliteti ??

Unaprijed se svima zahvaljujem na mogućoj pomoći i odgovorima !!
P.S: Da i koji motor ima taj vražji TGM.. morini, minareli,, i to sam zaboravio... zašto to ne piše kad se naručuju dijelovi,, npr TGB R50X .... pa za njega dijelovi...ovako i to neznam !!
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2013, 10:34:41 Mrgud28 »
Mrgud

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #1 : 18 Kolovoz, 2013, 11:04:09 »
Sve zamjeni tj. mali servis znači rolice iste stavi samo Malossi jer one bolje podmazuju vario zato jer su rađene od grafita uzmi remen novi ovaj je sigurno potrošen i vozi dalje. Možda trebaš i federe na kuplungu mjenjat makar nisam zicer za to.
Ne vjerujem da ti skuter ide slabije zbog potrošenih karika ja na svom nisam mjenjo na 35000 karike i još ide super.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Mrgud28

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • Moja Kaciga: Šljem
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #2 : 18 Kolovoz, 2013, 11:28:02 »
Ne vjerujem da su karike,, mijenjao sam sve,, radilicu, ležajeve, novi klip i karike te rolice 8 gr,, tu sam kupio preko foruma. Pukla radilica na 3500km. Samo mi nije jasno,, gdje naručiti,, kako,, neznam koja je mašina (zaboravio) na TGB R50X,,, što staviti u košaricu pri kupnji,, koje opruge na kvačilu (boja), koja centralna opruga (boja), koje rolice (marka i gramaža),, koji remen (dužina - marka).. i što još ide u glupi servis. tj. zamjenu. Da pojasnim ,, imam 53 god i nisam baš u vodama kao Vi pojedinci,, no imam VELIKU volju. Prošli puta mi je Walkay puno pomogao i pismeno i mobitelom,, ali sam, sam sve rastavio i složio i dan danas hvala dragom Bogu radi !!
LP
Mrgud

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #3 : 18 Kolovoz, 2013, 11:48:32 »
Jel išao prije dobro skuter nakon stavljanja ležajeva i klipa karika.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Mrgud28

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • Moja Kaciga: Šljem
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #4 : 18 Kolovoz, 2013, 11:59:18 »
Jel išao prije dobro skuter nakon stavljanja ležajeva i klipa karika.

Da išao je OK,, vukao kao munjen, odmah u startu. I nakon izmjene, stavljanja nove radilice i nabrojanoga, išao je ok ali sada u zadnje vrijeme sve sporije ide, slabije vuče pri startu, i nije to kao nekada... Skuter se ne forsira, supruga ide s njim na posao i s posla 5 km + 5 km, do grada i to je sve,, nekada ga ja posudim na kratke staze od 3-4 km ali uglavnom dere se ko munjen ali ne ide...Na satu 10t km ,, znam da treba servis, ali što naručiti,, za koji motor. Na web shopu ne piše nigdje TGB R50X pa naruči za njega to i TO.. koju mašinu ima ??, što naručiti,, po bojama, težini, dužini.. eto tu leži moj problem..neznanje, zato i tražim pomoć !!
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2013, 12:03:50 Mrgud28 »
Mrgud

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #5 : 18 Kolovoz, 2013, 12:16:36 »
Remen i rolice promjeniti i piči dalje . To kada se dere a nejde znakovi su istrošenog remena jer se remen suzio i prevrtava kroz polutke.
Najbolje ak je skuter serijski uzeti serijski remen ili pogledati koje je dimenzije serijski remen pa uzeti istih dimenzija samo druge marke tipa malossi ili polini itd... Rolice iste neka budu samo malossi i to je to.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Mrgud28

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • Moja Kaciga: Šljem
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #6 : 18 Kolovoz, 2013, 12:19:34 »
Remen i rolice promjeniti i piči dalje . To kada se dere a nejde znakovi su istrošenog remena jer se remen suzio i prevrtava kroz polutke.
Najbolje ak je skuter serijski uzeti serijski remen ili pogledati koje je dimenzije serijski remen pa uzeti istih dimenzija samo druge marke tipa malossi ili polini itd... Rolice iste neka budu samo malossi i to je to.

OK hvala ti na pomoći, ipak me interesira a što mi nitko nije odgovorio.. koja je mašina - motor u TGB R50X, pod kojom stavkom da tražim djelove u web shopu. Zašto se mijenjaju opruge u kvačilu,, zašto razlićite tvrdoće-jačine (bijele, crne, crvene, žute) isto tako centralna opruga.. zašto crvena, bijela, žuta ili ??, i rolice zašto manja gramaža ili teža. Čini mi se da je na TGB, mome 8 grama,, ili ??
Može malo pojašnjenja ako se nekome da.
LP
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2013, 15:12:11 Mrgud28 »
Mrgud

Offline Laviper

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #7 : 18 Kolovoz, 2013, 17:56:46 »
ako se nevaram tgbi imaju morini masinu.

o rolicama , oprugama i federima imas puno tema vec ovdje na forumu.


Offline Mrgud28

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • Moja Kaciga: Šljem
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #8 : 18 Kolovoz, 2013, 19:10:16 »
ako se nevaram tgbi imaju morini masinu.

o rolicama , oprugama i federima imas puno tema vec ovdje na forumu.
Ubi se ja tražeći,, ako neko može onako narodno da mi veli za što su koje boje,, ide brže, sporije, mijenja se, ne mjenja se,, bolje vuće ili ne... Mislim da to nije problem ako netko zna... Zahvaljujem se na "Morini" mašina odgovoru !!
 OK skužio sam .. rolice i remen se moraju promjeniti, a one tri male plastike,, kao slovo V na onome limu di su rolice,, pa ona opruga,, mislim da se zove centralna..(bijeli 3,8, pa 4, pa 4,1.. što to znači .. )
Nema Walkaya i nema kvalitetnog odgovora... plaćam pivu ladnu poštom !!
Sada kada sam vidio da onih malih oprugica za morini mašinu ima ne samo različite boje već i dužine i.. sad mi više ništa jasno nije !!
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2013, 19:39:36 Mrgud28 »
Mrgud

Offline Laviper

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
Odg: Gubi brzinu i snagu TGB R50X
« Odgovori #9 : 18 Kolovoz, 2013, 19:41:40 »
ako se nevaram tgbi imaju morini masinu.

o rolicama , oprugama i federima imas puno tema vec ovdje na forumu.
Ubi se ja tražeći,, ako neko može onako narodno da mi veli za što su koje boje,, ide brže, sporije, mijenja se, ne mjenja se,, bolje vuće ili ne... Mislim da to nije problem ako netko zna... Zahvaljujem se na "Morini" mašina odgovoru !!
 OK skužio sam .. rolice i remen se moraju promjeniti, a one tri male plastike,, kao slovo V na onome limu di su rolice,, pa ona opruga,, mislim da se zove centralna..(bijeli 3,8, pa 4, pa 4,1.. što to znači .. )
Nema Walkaya i nema kvalitetnog odgovora... plaćam pivu ladnu poštom !!

te ''v plastike'' se nazivaju klizaci variomata. Nije ih nuzno promjenit ako se postojece ne klimaju odnosno nisu potrosene. Istrosenost provjeris tako da uzmes kalotu ili ti poklopac variomata i stavis ga u variomat i probas jel imaju lufta odnosno jel ti se kalota seta dosta.

Sto se tice rolica, ako stavis malo lakse od serijskih ( pol grama- gram max) imat ces malo zivlji skuter odnosno lakse ce se ''zaletit'' ajmo to tak rec. Ukoliko stavis prelagane rolice skuter ce ti prevrtavat i neces imat taj efekt.

Mali federici sluze za start i poredani su po jacini bojama. Znaci oni diktiraju na kolko obrtaja ce kvacilo hvatat zvono te ce ti skuter krenit.

Centralni feder ti je zaduzen da tiska remen iz polutki kada se rasteze ili da pusta remen u polutke kad se skuplja, odnosno na neki nacin za ubrzanje( ne u smislu da ak stavis meksi da ce skut letit al ima i u njemu znacaja) . na serijali ti je bijeli ili serijski dovoljan.  On se mjenja jel serijski dotraje odnosno ''prozvace '' se pa gubi svojstva, te ga treba zamjenit. ( nece u uzbrdo kak spada i slicno)
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2013, 19:47:03 Laviper »