Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Isplati li se....runnerica...??  (Posjeta: 5245 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #20 : 10 Kolovoz, 2008, 03:45:50 »
a ovi likovi sa foruma sa svojim "serijalama" peglaju bar 85 km/h !! a daj čovječe.....

ono sto kaze cuka i stvarna brzina nisu ni priblizno iste, pogotovo na tim starijim runnerima

alfa ti govori neku realnu brzinu

tebi bi pisalo 120, a ti ides 90 i dobro  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2008, 04:04:31 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline superfly

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • ljevo ili desno ...pitanje je sada xD
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VOTILO NA 4 KOTACA
  • MojSetup: nema ga ...
  • MojSpuh: GILERA
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #21 : 10 Kolovoz, 2008, 08:55:49 »
 :dontknow: sve mi se cini da ces previse love uruc u taj skut ako ga kupis .

nova runerice ti je 15 k kuna u ducanu (zbaci rabljene se prodaju oko 8k kuna )....

ipak sam moras odlucot sto zelis  :icon_biggrin:

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #22 : 10 Kolovoz, 2008, 12:21:54 »
neznam sta da kazem...
sam znam da nikad nebih uzeo skut na kojem je bilo par dosta jakih kitova,... jer ljudi očito ne kuže šta radi jedan npr. mhr kit skuteru...
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #23 : 10 Kolovoz, 2008, 12:43:07 »
neznam sta da kazem...
sam znam da nikad nebih uzeo skut na kojem je bilo par dosta jakih kitova,... jer ljudi očito ne kuže šta radi jedan npr. mhr kit skuteru...

ma boli me lakat šta mhr kit radi skuteru......ionako (ako si čitao postove prije) mislim kad bi ga uzeo ulupao bi u njega oko 10 000 - 11 000 kuna.....to ti je gotovo cijela mašina nova.......i da uzmem getribu novu...tj. dužu....onda bi kao peglao prek 100 km/h ?? i ako ga uzmem ne mislim stavljat malossi multivar 2000 nego malossi MHR overrange cijeli paket (polutke,variomat,rolice i remen...mislim da je to to) i kad bi složio sve to kako sam naveo prije da on ne bi ispeglao 100 km/h ?? da bi išao 100 km/h znači trebam složit high end jer je to stara serija runnera ??!!!!!!!!!!!!!! ili možda da mu ugradim mašinu od raketo plana pa bi možda onda mogao povuć do 100 km/h jer ipak ono je to stara runnerica.... po vašem ona nemože više od 90 km/h......
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #24 : 10 Kolovoz, 2008, 13:17:35 »
Stavi 10% dulju getribu i ici ces 10% brze. Stavi 20% dulju getribu i ici ces 20% brze. Jedini uvjet je da imas dovoljno snage da i sa tim getribama izguras remen na sam vrh variomata.


Nego...

Sta ti mislis da ce neki motor sa istim prijenosom, ali drugim kitom i spuhom na istim okretajima imati drugaciju brzinu? Nece.
Radilica vrti remen, remen vrti polutke, polutke preko kuplunga zvono, zvono getribu, a getriba kotac. Cista matematika i zbrajanje i oduzimanje prijenosnih omjera.


To ti je razlog zasto vec i serijale sa rezo spuhom i dobro postelanim prijenosom idu (skoro) isto brzo kao i base nakitani skuteri. Jedino sto sa 70ccm kitom imas vise snage pa brze dodjes to te brzine...

« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2008, 13:20:57 3alfa3 »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #25 : 10 Kolovoz, 2008, 13:43:40 »
Stavi 10% dulju getribu i ici ces 10% brze. Stavi 20% dulju getribu i ici ces 20% brze. Jedini uvjet je da imas dovoljno snage da i sa tim getribama izguras remen na sam vrh variomata.


Nego...

Sta ti mislis da ce neki motor sa istim prijenosom, ali drugim kitom i spuhom na istim okretajima imati drugaciju brzinu? Nece.
Radilica vrti remen, remen vrti polutke, polutke preko kuplunga zvono, zvono getribu, a getriba kotac. Cista matematika i zbrajanje i oduzimanje prijenosnih omjera.


To ti je razlog zasto vec i serijale sa rezo spuhom i dobro postelanim prijenosom idu (skoro) isto brzo kao i base nakitani skuteri. Jedino sto sa 70ccm kitom imas vise snage pa brze dodjes to te brzine...



Alfa ti dobro kaze ! Ubrzanje ces dobiti i to jos kakvo ali sto se tice krajnje ne ocekuj previse jer sve ovisi do kojih okretaja se moze radilica zavrtiti razmisli malo i sam ces zakljuciti isto ...pa vidis da ti to pisu ljudi koji imaju,voze 70 ccm...

Offline IKO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Beverly 250 4Road
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Beverly 250
  • MojSpuh: LeoVince 4Road
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #26 : 10 Kolovoz, 2008, 14:22:27 »
neznam sta da kazem...
sam znam da nikad nebih uzeo skut na kojem je bilo par dosta jakih kitova,... jer ljudi očito ne kuže šta radi jedan npr. mhr kit skuteru...

ma boli me lakat šta mhr kit radi skuteru......ionako (ako si čitao postove prije) mislim kad bi ga uzeo ulupao bi u njega oko 10 000 - 11 000 kuna.....to ti je gotovo cijela mašina nova.......i da uzmem getribu novu...tj. dužu....onda bi kao peglao prek 100 km/h ?? i ako ga uzmem ne mislim stavljat malossi multivar 2000 nego malossi MHR overrange cijeli paket (polutke,variomat,rolice i remen...mislim da je to to) i kad bi složio sve to kako sam naveo prije da on ne bi ispeglao 100 km/h ?? da bi išao 100 km/h znači trebam složit high end jer je to stara serija runnera ??!!!!!!!!!!!!!! ili možda da mu ugradim mašinu od raketo plana pa bi možda onda mogao povuć do 100 km/h jer ipak ono je to stara runnerica.... po vašem ona nemože više od 90 km/h......
kupi VX-a ili VXR-a i miran si  :ljetodobar:

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #27 : 10 Kolovoz, 2008, 16:15:38 »
neznam sta da kazem...
sam znam da nikad nebih uzeo skut na kojem je bilo par dosta jakih kitova,... jer ljudi očito ne kuže šta radi jedan npr. mhr kit skuteru...

ma boli me lakat šta mhr kit radi skuteru......ionako (ako si čitao postove prije) mislim kad bi ga uzeo ulupao bi u njega oko 10 000 - 11 000 kuna.....to ti je gotovo cijela mašina nova.......i da uzmem getribu novu...tj. dužu....onda bi kao peglao prek 100 km/h ?? i ako ga uzmem ne mislim stavljat malossi multivar 2000 nego malossi MHR overrange cijeli paket (polutke,variomat,rolice i remen...mislim da je to to) i kad bi složio sve to kako sam naveo prije da on ne bi ispeglao 100 km/h ?? da bi išao 100 km/h znači trebam složit high end jer je to stara serija runnera ??!!!!!!!!!!!!!! ili možda da mu ugradim mašinu od raketo plana pa bi možda onda mogao povuć do 100 km/h jer ipak ono je to stara runnerica.... po vašem ona nemože više od 90 km/h......
kupi VX-a ili VXR-a i miran si  :ljetodobar:
nisam miran.....u obzir dolaze samo skuteri od 50 ccm.....drugo me ne zanima....(zbog nabrijavanja)....
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #28 : 10 Kolovoz, 2008, 16:43:05 »
koji kit planiraš stavit???
jer da bi ti išao ko sp180 moraš stavit barem mhr kit, (što znači da moraš kupit malossi blokove ili dati nekom extra majstoru da ti preradi serijske), ostale djelove da ne nabrajam...
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #29 : 10 Kolovoz, 2008, 17:12:06 »
koji kit planiraš stavit???
jer da bi ti išao ko sp180 moraš stavit barem mhr kit, (što znači da moraš kupit malossi blokove ili dati nekom extra majstoru da ti preradi serijske), ostale djelove da ne nabrajam...
a ljudi piše vam sve gore.......ponavljam setup već po 3023274672353 put : Kvačilo fly, variomat Malossi MHR overrange cijeli paket, radilica tp, kit tp trophy, karburator stage6 19 mm, auspuh gianelli reverse, DUŽA GETRIBA, cijela malossi struja, i neka gljiva.....
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #30 : 10 Kolovoz, 2008, 18:24:35 »
malo ti je smiješan taj setup...
jbt stavljaš malossi overrange i malossi struju na trophy sa fly kvačilom... hehehe...
overrange i malossi struja se isplate tek na kitovima mid race kategorije, u koji trophy nikako ne spada... a i kvačilo fly, koje ja nebi stavio ni na serijalu jer skoro ko i serijsko...
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2008, 18:26:22 mhr-team »
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #31 : 10 Kolovoz, 2008, 18:50:08 »
malo ti je smiješan taj setup...
jbt stavljaš malossi overrange i malossi struju na trophy sa fly kvačilom... hehehe...
overrange i malossi struja se isplate tek na kitovima mid race kategorije, u koji trophy nikako ne spada... a i kvačilo fly, koje ja nebi stavio ni na serijalu jer skoro ko i serijsko...
ma dobar setup.......najjači base setup......osim kvačila et......a ovo je sve ok......
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #32 : 10 Kolovoz, 2008, 23:47:31 »
setup je u k....

koji ce ti k**ra* malossi fly?
ako vec kupujes onda kupi deltu, sta ce ti struja?


il slazi base il slazi mid race, ovo tvoje je nist s nicim  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4266
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #33 : 11 Kolovoz, 2008, 03:04:42 »
Neisplati se to

Imao 50/70 pa znam

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #34 : 11 Kolovoz, 2008, 10:49:22 »
setup je u k....

koji ce ti k**ra* malossi fly?
ako vec kupujes onda kupi deltu, sta ce ti struja?


il slazi base il slazi mid race, ovo tvoje je nist s nicim  :icon_thumright:
ok....neka onda bude delta umjesto fly-a !!!, a ako već moram kupiti cijelu novu struju..zašt da nekupim malossi ??-nemože mi ništa naškodit... i to bi onda bi definitivno najjači base setup......sa deltom,i duljom getribom (naravni i cijeli setup koji sam naveo prije u postovima)... :headbang:
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #35 : 11 Kolovoz, 2008, 10:59:07 »
Neisplati se to

Imao 50/70 pa znam

kako kome. Ja sam bas mislio kupiti nesto jace al ne isplati mi se. Nemogu zakonski dobiti kategoriju, moram polagati, skuplja rega, porez, skuplje odrzavanje. Za grada je 50-ica mila majka. Da vozim duze ture rado bih to kupio, ali netrebaju mi 2 skutera. I sigurnije mi je voziti sporije vozilo.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Isplati li se....runnerica...??
« Odgovori #36 : 11 Kolovoz, 2008, 11:23:26 »
Ja na skutere koji imaju tako mali kiler kao NRG i Runner nebi nikad stavljao gus kit...