Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner gas pomoc  (Posjeta: 1055 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
runner gas pomoc
« : 30 Srpanj, 2013, 14:36:51 »
e ovako drustvo..imam jedan problem.. ;D dakle mjenjo sam gas sajlu jer mi je bila pukla..prije nego sto je pukla iso je ko lud i bio jako startan a sad ga bas ga slini..radio sam i na ler gasu i nisam mogo napraviti ko prije  ??? da probam dignit iglu ili?  :dontknow: ako znate sta bi moglo biti samo recite hehe  :icon_thumright:

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2013, 14:40:42 »
jer si mozes stelati sajlu? dali je ista kao stara? mozda ti je predugacka
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2013, 14:41:01 »
Nema gas sajla nista sa stlanjem karba.

ne valja ti duzina. Podesi da imas 3mm praznog hoda na rucici gasa (uvijek mora biti malo praznog hoda), onda nek neko polako otvara gas, a ti gledaj (skini airbox) koliko se dize klipic u karbu. Mora skroz "nestati" kad je rucica gasa skroz otvorena. Ako ga i dalje vidis, znaci da ti je prekratka sajla, odnosno ne sajla, nego je buzir predugacak
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2013, 14:44:49 3alfa3 »

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2013, 14:58:13 »
da moze biti do toga jer kupio sam 2 sajle..od rucice do onog razdvojinka (ili kako se to vec zove) nije original za njega a od razdvojnika do karba je original sajla..sad cu ja probat to napraviti kako si reko.. :) a ovako na oko mi izgleda kao da ima viska sajle, jel buzir treba cijeli uci?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2013, 15:25:10 »
Buzir mora biti cvrsto naslonjen na obje strane, a sama duzina sajle odradjuje ostalo. Rucica gasa mora imati 2-5mm praznog hoda (zapravo, toliko da kad okrenes volan i lijevo i desno ne dolazi do napinjanja sajle), a kad ju skroz odvrnes, klipic se mora skroz dic u karbu d gaa vise ne vidis, tj. da skroz otvori prolaz u karbu. Kad to imas, sajla i buzir su pravilni


Zato se sajla kupuje ili oiginalna, ili prije nego sto pukne se izradi druga koja je identicna, tj. staru se izmjeri, a onda u postoji buzir (ako je u dobrom stanju) stavi druga identicne duljine.

Meni se moja na nrgu malo rasplela kod karba (2-3 licne su pukle) i odma sam isao napravit drugu u postojeci buzir.
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2013, 15:29:28 3alfa3 »

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2013, 16:05:20 »
Buzir mora biti cvrsto naslonjen na obje strane, a sama duzina sajle odradjuje ostalo. Rucica gasa mora imati 2-5mm praznog hoda (zapravo, toliko da kad okrenes volan i lijevo i desno ne dolazi do napinjanja sajle), a kad ju skroz odvrnes, klipic se mora skroz dic u karbu d gaa vise ne vidis, tj. da skroz otvori prolaz u karbu. Kad to imas, sajla i buzir su pravilni


Zato se sajla kupuje ili oiginalna, ili prije nego sto pukne se izradi druga koja je identicna, tj. staru se izmjeri, a onda u postoji buzir (ako je u dobrom stanju) stavi druga identicne duljine.

Meni se moja na nrgu malo rasplela kod karba (2-3 licne su pukle) i odma sam isao napravit drugu u postojeci buzir.
hvala na detaljnom odgovoru  :icon_thumright: nisam znao, prvi put mi se to desilo i puklo isto tako kod karba..odjedanput je povuklo na ful gas (kao u onim smijesnim klipovima sto zene voze)  :laughing1: a rucica nema nikakve funkcije, a sva sreca pa sam ga iso parkirat u hlad da nije u prometu bilo jer iovako su se ljudi okretali zamnom sto skripe gume  :toothy3:  tako da smo ja i punac to radili na +40 (vise on nega ja)  :) sto je najgore bacio sam te sajle i sad ne znam duzinu  ::)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2013, 16:12:00 »
sto je najgore bacio sam te sajle i sad ne znam duzinu  ::)

Sad ces tesko ovo popravit jer ocito duzina niej OK.
Kupi novu originalnu. Kosta, al dugo ce te sluzit




I kak to mislis - punac? Pa u profilu ti pise da imas 20 godina. Kaj si vec ozenjen?

Offline skeronix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek jug2
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: koja kaciga
  • MojSetup: serijala
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2013, 16:30:38 »
sto je najgore bacio sam te sajle i sad ne znam duzinu  ::)

Sad ces tesko ovo popravit jer ocito duzina niej OK.
Kupi novu originalnu. Kosta, al dugo ce te sluzit




I kak to mislis - punac? Pa u profilu ti pise da imas 20 godina. Kaj si vec ozenjen?
da znam da cu tesko popravit, al puno mi je bilo dat za nove originale trenutno.. hehe nisam ozenjen ali sam sa curom vec 4 g a zivimo sami nekih 2g tako da mi je isto samo nemam papir  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runner gas pomoc
« Odgovori #8 : 30 Srpanj, 2013, 16:52:50 »
znam da cu tesko popravit, al puno mi je bilo dat za nove originale trenutno..

Kupi samo ovu jednu koja je pukla. Ove ostale su vjerojatno u redu (al provjeri)

hehe nisam ozenjen ali sam sa curom vec 4 g a zivimo sami nekih 2g tako da mi je isto samo nemam papir  ;D

Uf, ja sam se opirao do prosle jeseni i onda si presudio sa "uzimam". Skoro 40 godina izdrzo i na kraju poklekno  :toothy12: