Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG-Trzanje 2 NOVA VIDEA  (Posjeta: 2829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #20 : 29 Srpanj, 2013, 21:54:24 »
ne može biti bilo koja. mora joj toplinska vrijednost biti ekvivalent densu 24 ili ngk 8 bar. na ovoj tvojoj je toplinska vrijednost  od auta, ko npr ngk br6.
nekada je default svječica za ac i lc piaggio mašinu bila br8es jer nije bilo katalizatora i cijela termo grupa i auspuh grana nisu se toliko grijali.. danas, sa najzagušenijim auspusima koji se jako griju, treba br9 svječica a ako je u igri neki protočan spuh onda je br8 opet ok.. ja sad imam br8 na mhr replici i leo touringu i oke je. boja i niš se ne grije i ne trokira..
zapravo imam denso w24esru..

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #21 : 29 Srpanj, 2013, 21:57:07 »
ne može biti bilo koja. mora joj toplinska vrijednost biti ekvivalent densu 24 ili ngk 8 bar. na ovoj tvojoj je toplinska vrijednost  od auta, ko npr ngk br6.
nekada je default svječica za ac i lc piaggio mašinu bila br8es jer nije bilo katalizatora i cijela termo grupa i auspuh grana nisu se toliko grijali.. danas, sa najzagušenijim auspusima koji se jako griju, treba br9 svječica a ako je u igri neki protočan spuh onda je br8 opet ok.. ja sad imam br8 na mhr replici i leo touringu i oke je. boja i niš se ne grije i ne trokira..
zapravo imam denso w24esru..


Na njemu je sve serijala osjecena ona blokada na spuhu, sad jel spuh rasklapan i jel vadjeno sta nisam siguran jer nisam prvi vlasnik pa to ne znam

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #22 : 29 Srpanj, 2013, 22:10:28 »
Ivanm dal da stavim osmicu kad ću kupovat novu,do sad sam uvjek devetku stavljal,vozi se na tt-u i sc08,znači nema katalizatora

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #23 : 30 Srpanj, 2013, 06:42:11 »
stavi..

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #24 : 30 Srpanj, 2013, 19:03:31 »
Stavio ja danas 9es i stanje se moza malo popravilo al neprimjetno skroz, opet ima to trzanje kad prede preko 8500-8800 obrtaja, i jos nesto kad sam stao kod trgovine i ponovo da upalim nece dao znak i ugasi se i ja verglam nista, opet probam i opet dade znak i nece i onda probam na kurbulu i posle 2-3 kurbulanaja upali.

Sad cu se opet ic malo provozat da vidim hocel se to sa paljenjem ponovit a za ovo trzanje ne znam sta cu sad ima li ko kakav prijedlog

EDIT:
Isao sam se provozat i ima jos jedan problem ugasio ja skuter korz 5-10 sec dadnem kontakt upali se ona instrument tabla kao i do sad i onda odjednom se ugasi i ja opet vratim i dodam kontakt ono uredu sad ne zonam jel to do akumulatora mozda
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2013, 19:32:27 MOTROLA_20 »

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #25 : 05 Kolovoz, 2013, 01:45:59 »
Zna li ko sta dalje da gledam problem sa paljenjem se nije ponavljao, problem sa instrument tablom je bio u akumulatoru, sad me jos ovo trzanje muci.

Znaci ako krecem on ce pocet prekidat i oko 8000 obrtaja mozda i prije nemogu upratit, a ako je pravac i ako mu polahko dizem obrtaje moze ic i do 9000 i onda pocinje prekidat pomalo.
Da li moze bit da je u CDI-u poroblem, da ja imam gdje blizu sebe drugi ja bi probao al ovako da mi bi prvo cut sta predlazete pa bi onda krenuo u potragu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #26 : 05 Kolovoz, 2013, 12:54:43 »
daj ti snimi video ako mozes
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #27 : 28 Kolovoz, 2013, 12:13:23 »
daj ti snimi video ako mozes

Eto snimio sam neki video

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja VIDEO
« Odgovori #28 : 30 Kolovoz, 2013, 01:32:22 »
meni ovo izgleda kao problem sa strujom ili karburatorom. ako imas nekog prijatelja sa piaggio skuterom, probajte zamjenit regler ili bobinu pa probat.

sto  se dogodi kad krenes s punim gasom? je li prckano po karburatoru?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline bosko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Zip 50 SP -00
  • Moja Kaciga: HD Burnout
  • MojSetup: Trenutno orig.
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #29 : 30 Kolovoz, 2013, 08:17:23 »
da se ja nadovezem na temu, imam i ja nrg-a ´08 , u zadnje vrijeme imam slicne probleme, motor se jako gusi, ima slabi start i slabo vuce do 80, a gore od setup-a zx i polini vario, i isto sam primjetio da ima nesto benge u filteru goriva.. pa vidim da bi to mozda bilo do lamelica, provjero sam i njih i ne vidim da nigdje ne zjevaju il to ne treba znacit da su gotove?

Lamelice sam tak projeraval da puhnem u njih, pa probam uvući zrak (glumim s time povrat smjese u fergazer) i ako lagano uvučem zrak u sebe - nisu dobro namještene ili nisu dobre....poslije malo smrdiš po benzinu al bar znaš dal je do njih :)

Offline ivan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 565
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko
  • Moj Skuter: piaggio nrg power
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja
« Odgovori #30 : 30 Kolovoz, 2013, 15:35:44 »
da se ja nadovezem na temu, imam i ja nrg-a ´08 , u zadnje vrijeme imam slicne probleme, motor se jako gusi, ima slabi start i slabo vuce do 80, a gore od setup-a zx i polini vario, i isto sam primjetio da ima nesto benge u filteru goriva.. pa vidim da bi to mozda bilo do lamelica, provjero sam i njih i ne vidim da nigdje ne zjevaju il to ne treba znacit da su gotove?

Lamelice sam tak projeraval da puhnem u njih, pa probam uvući zrak (glumim s time povrat smjese u fergazer) i ako lagano uvučem zrak u sebe - nisu dobro namještene ili nisu dobre....poslije malo smrdiš po benzinu al bar znaš dal je do njih :)

ma rijesio sam taj problem davnih dana, bio mi je karb negde zastopan... cijelog sam ga raskopal i ispuhal sa kompresorom i problem je rijesen.

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja VIDEO
« Odgovori #31 : 31 Kolovoz, 2013, 14:08:02 »
meni ovo izgleda kao problem sa strujom ili karburatorom. ako imas nekog prijatelja sa piaggio skuterom, probajte zamjenit regler ili bobinu pa probat.

sto  se dogodi kad krenes s punim gasom? je li prckano po karburatoru?

Najgore je sto nemam nikgo, ima jedan sa nrg-om al 2001. god. al izgleda da nije isti dzek na cdi-u kao kod mene.
Karb nije nista diran.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja VIDEO
« Odgovori #32 : 31 Kolovoz, 2013, 15:17:02 »
nema ti to veze, izvuci zice iz svog dzeka i ustekaj. razlika je ta da postoji bobina sa dzekom i bobina u koju ide 3 zice bez dzeka. no isto je. ako bobina ima pregrade onda moras izvuc zice iz dzeka i zasebno ih ustekat.

a mozda karb treba ponovo nastelat ili ti negdje vuce fals zrak jesi gledao prirubnicu i to?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja VIDEO
« Odgovori #33 : 31 Kolovoz, 2013, 15:33:02 »
nema ti to veze, izvuci zice iz svog dzeka i ustekaj. razlika je ta da postoji bobina sa dzekom i bobina u koju ide 3 zice bez dzeka. no isto je. ako bobina ima pregrade onda moras izvuc zice iz dzeka i zasebno ih ustekat.

a mozda karb treba ponovo nastelat ili ti negdje vuce fals zrak jesi gledao prirubnicu i to?

Ajd vidjecu da probam taj cdi i bombinu zamijenit.
A nisam nesto strucan u stelanju karb a i slabo ko ima u blizni da to zna pa ne bi da cackam.Provjeravao sam i prirubnicu sve je ok.I kad dadnem puni gas na startu samo brze digne obrtaje i povuce lijepo i onda kad bi trebao prebacit brzinu samo zapne u nekim obrtajima kao na videu.

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje na preko 8500 obrtaja VIDEO
« Odgovori #34 : 11 Rujan, 2013, 18:52:07 »
Da li moze smetat ako nema ove zice( na ovoj prvoj slici ova zelena http://tuningmirko.pik.ba/artikal/8110073/cdi-piaggio-gilera-50-ccm/) to je masa ja mislim, a nisam sigurand a li u mene ima, sad slucajno vidio to pa reko moze li mu to smetat.

Offline MOTROLA_20

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG-Trzanje 2 NOVA VIDEA
« Odgovori #35 : 16 Rujan, 2013, 21:20:46 »
E ovako, na ovom prvom videu prvo na startu se vidi o cemu se radi on povuce i onda promijeni zvuk(i isto kao blokada kod auta nesto prekida uglavnom cuje se na videu sve) i prestane dalje ubrzavat pa moram pustit gas pa ponovo dat dok on ne krene.
Kasnije u voznji ne prelazi 9000 obrtaja, tamo oko 75 se ponasa slicno kao kad nestane goriva u karb na trenutak prestane vuc, i tako ce stalno prekidat dok mu mlao ne pustim gas.( da napomenem ne vozim na punom gasu znaci mozda ima jos 1/4 gasa)

PRVI VIDEO: 


A na ovom drugom videu snimao sam par puta start da se bolje vidi kako se ponasa, i jos nesto nakon prvog starta kad sam stao obrtaji su stali na preko 2000 i nece da spanu, pa moram dat malo gasa i ona padaju al sporo.To mi se stalno desava kad nakon voznje stanem.Na prva dva starta krecem sa pola gasa kao i uvijek a na zadnjem startu sam dao puni gas mada nema razlike.

DRUGI VIDEO: 

I jos nesto da napisem, airbox mi je uvijek mastan.Dizna mi je 60 nema limica, za iglu ne znam gdje je mada mislim da je na pravom mjestu jer nije nikad nista dirano oko karb od kako je dosao sa servisa kada su skidane blokade.

CDI jos nisam nigdje uspio nac jbg, oko mene nigjde piaggio masine da neko hoce dat da isprobam, nit ima kakv majstor da odem do njega da probam svi kazu mozemo nabavit, a ja necu da bacam pare dzaba.Mozda i nije do njega pa sam zato snimio ova 2 nova videa da se to bolje vidi.