Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sonic pomoč...  (Posjeta: 1654 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mali.bracek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sonic
  • Moja Kaciga: agv
aprilia sonic pomoč...
« : 18 Srpanj, 2013, 00:32:45 »
pozdrav

imam navedeni skuter...2004 godište, malo bi ga pojačal ak se da kaj, izmjenil pojedine djelove pa mi pomognite
moj problem je sljedeči, na skutu je skinuta blokada ona sa variomata skut ide oko 65 sve ostalo seriski, osim auspuha on je mislim da od aprilie sr( sa 2 lonca i kromovom rešetkom)
malo me muči u brijegu.( ak se dopeljam 60 do vrha padne na 15 i tak se muči, dok prije nije.to je bilo dok je još bil novi do nekih 2000km...
nači da dobijem bar još nešto na brzini i da bude malo startniji i jači
skut ima 6500km svake godine je mjenjano ulje u mjenjaču i svake 2 filter zraka..svječica mjenjana na prvom servisu...kaj bi trebalo sve izmjenit još po motoru?
tak veli a ne!!!

Offline wark

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Samo pun gas al" dok se zagrije :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH Usora
  • Moj Skuter: Runner 180 FXR
  • Moja Kaciga: Airoh Cross
  • MojSetup: U potpisu...
  • MojSpuh: Serijala
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #1 : 19 Srpanj, 2013, 11:37:49 »
rolice i remene
Uf kaj si ga raširil kaj si zaspal s bijaksom u ruci?  :toothy12:

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2013, 11:45:20 »
da ti bude startniji i bolje ide MALOSSI MULTIVAR 2000 definitivno,vecu diznu,red sponge,opruge na kvacilu i remen

Offline mali.bracek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sonic
  • Moja Kaciga: agv
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2013, 12:28:18 »
jučer sam cjeli dan tražil neku knjigu ili neki info od skutera kad se kaj mjenja i slično...malo sam poskidal plastike dole i videl da ima dosta toga za izmjenit ( crijeva popucala, seleni, možda svječicu, itd..) piše u manualu da se remen mjenja na 6000km nači moj je taman za promjenit...
zanima me di mogu kupit gume ili selene na zadnjem djelu skutera vidi se na sliki od profilia mojoj kak izgledaju iznad auspuha moje su skroz u banani....

mene zanima koji je moj model minareli horizontal ili vertikal...koja je razlika u proizvođačima tipa malossi ili polini...kak znam koju diznu sad imami jel bolje kupit komplet kit ili pojedinačno uzimati djelove ( remen, rolice, centralni feder, itd...)

dal kad bi uzeo taj kit recimo malossi multivar 2000 moram mjenjati auspuh ili može ostat seriski?
tak veli a ne!!!

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2013, 16:25:15 »
multivar ti nije kit to je sportski variomat uz njega bi dobija jos odgovarajuce valjcice i klizace nezn dal i opruge daju za to ali i ako ne nisu pre skupe kupis malossi bile mislin da je to ok

za diznu da provjeris skines karburator i otvoris casicu pa ti na dizni pise koji je broj i stavis par brojeva vecu i malossi red sponge spuzvicu u filter i ako imas onaj limic u karburatoru skini ga to ti je na usisu  u karb di ide crivo iz filtera

Offline mali.bracek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sonic
  • Moja Kaciga: agv
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2013, 16:32:20 »
pod kit mislim komplet djelova( rolice, federi itd..)ok to ču raskopat da vidim broj dizne...za limič isto moram vidit...
tak veli a ne!!!

Offline Laviper

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #6 : 19 Srpanj, 2013, 21:53:05 »
Stavi rezonantni auspuh, s tim ces definitivno dobit na snazi, ali uz rezo auspuh trebao bih promjeniti i rolice, odnosno stavit bar pol grama lakse neg one sto su trenutno, te druge opruge kvacila

Sto se tice tog uz brijeg, centralni feder ti je oso u penziju, tako da bi ga trebao zamjeniti.

Prije svega trebo bi uzet i novi remen naravno , a ukoliko oces iskoristit  dobro snagu tog spuha , trebo bi stavit neki aftermarket variomat tipa polini, malossi, bgm i kompanije.

Snaga tog svega nece doc u trenutku kad ti to sve smontiras gore , jel ces ga morat i stelat sto se prijenosa tice ( rolice i federe ) , ali da ces osjetit razliku , oces dosta.

Offline mali.bracek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sonic
  • Moja Kaciga: agv
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2013, 22:13:37 »
trenutno sam mislio uzeti taj malossi 2000 set, filter zraka i remen...no moram uzeti još svječicu, crijeva neka i na ebay-u sam si našao one gume(selene) za odostraga...i amontizer mi je malo lošiji to mi je sad neak prioritet...imao sam sad regu, gume sam mjenjao i lakiral sam ga cjelog pa sam malo na knap sa lovom....
napisal sam gore da imam spullju od sr-ke moj orginalni je sav strunul a i kad me lik pokupil malo ga je popigal nije mi se dalo s njim zezat...nego taj od sr-ke jel ima on kaj u sebi da blokira ispuh ili nekaj slično jer kad sam ga uzo od lika nije imo ona sljepa crijeva po sebi nit se vidi da je kaj rezano, pa sam mislil da ga razrežem i izvadim ak ima kaj ne baca mi se baš 1000+ kn za spuljju ak nebi dobil neke prevelike rezultate...

to je taj spuh

http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/aprilia-sr-50-auspuh-original-oglas-1213005
tak veli a ne!!!

Offline Laviper

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 355
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 300ie
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #8 : 20 Srpanj, 2013, 23:59:14 »
trenutno sam mislio uzeti taj malossi 2000 set, filter zraka i remen...no moram uzeti još svječicu, crijeva neka i na ebay-u sam si našao one gume(selene) za odostraga...i amontizer mi je malo lošiji to mi je sad neak prioritet...imao sam sad regu, gume sam mjenjao i lakiral sam ga cjelog pa sam malo na knap sa lovom....
napisal sam gore da imam spullju od sr-ke moj orginalni je sav strunul a i kad me lik pokupil malo ga je popigal nije mi se dalo s njim zezat...nego taj od sr-ke jel ima on kaj u sebi da blokira ispuh ili nekaj slično jer kad sam ga uzo od lika nije imo ona sljepa crijeva po sebi nit se vidi da je kaj rezano, pa sam mislil da ga razrežem i izvadim ak ima kaj ne baca mi se baš 1000+ kn za spuljju ak nebi dobil neke prevelike rezultate...

to je taj spuh

http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/aprilia-sr-50-auspuh-original-oglas-1213005

Spulju kupis polovnu za cca 500 kn, a dobijes zapravo najvece rezultate u odnosu na ostatak. Multivar ce ti popeglat rupe u ubrzanju i dobit ces ''linearnije '' ubrzanje, al rezo spuh ti je ipak osnova za izvlacenje snage na serijali.

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #9 : 21 Srpanj, 2013, 22:18:27 »
imas leovince tt za 700kn novi potpuno tako da zx i tt mozes polovno nac za 300kn u dobron stanju a pualica dosta utjece jer sa standardnima motor je ubijen tek sa pilon prodise i uz nju ide veca dizna i drugi valjcici oko 5g ja sna na sp-u ima 4.8g i tt motor je letia...bitno je da se dobro ustela prijenos i karburator ako to ne bude kako triba badava ti je ko zna sto stavit

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #10 : 21 Srpanj, 2013, 22:30:44 »
Sestricna mi ima isti skuter. Njoj se desilo da joj je otpao katalizator i zacepio izlaz na auspuhu, motor nije htio u brdo. Ja sam joj to napravio, razrezao auspuh ,bacio katalizator i dok je auspuh bio otvoren polio benzinom i zapalio da izgori svo smece iznutra, i zavario nazad. Inace njen sa tim auspuhom, vecom diznom i originalnim variomatom ide oko 90 kmh po satu od skutera.

Offline wark

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Samo pun gas al" dok se zagrije :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH Usora
  • Moj Skuter: Runner 180 FXR
  • Moja Kaciga: Airoh Cross
  • MojSetup: U potpisu...
  • MojSpuh: Serijala
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #11 : 21 Srpanj, 2013, 23:00:57 »
sta vam to znaci 'rezo auspuh' mislim da znam staje to samo se kod nas to drukcije kaze hvala :D
Uf kaj si ga raširil kaj si zaspal s bijaksom u ruci?  :toothy12:

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #12 : 21 Srpanj, 2013, 23:49:06 »
rezonantni auspuh...postoje kratice rijeci

Offline mali.bracek

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: aprilia sonic
  • Moja Kaciga: agv
Odg: aprilia sonic pomoč...
« Odgovori #13 : 22 Srpanj, 2013, 14:22:46 »
polovni spuh nebum uzimal ne kupujem nikad niš polovno. mislim da bum ostal na serijali. budem ga otvoril i izvadil katalizator i očistil ga iznutra kak je i mrgood napravil sestrični...pa ču videt kak če se ponašat pa kad bul love uzmem neki spuh pred zimu za sljedeču sezonu...

definitivno uzimam neki variomat set mislil sam uzeti ovo

http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1331&category_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=142

jer dobivam sve skupa netrebam niš posebno uzimat. i dal moram i zvono uzimat, ak da koje vidim da imaju dimenzije 105 i 107 mm
onaj red sponge filter kaj dobijam s njim? naspram standardnog
i koji je moj skut minareli horizontal ili vertikal da si mogu točno videt cjene i naručit djelove...
tak veli a ne!!!