Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja  (Posjeta: 8605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruffryder_93

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nemačka
  • Moj Skuter: SR 150, vx 125
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Fazni lanac
  • MojSpuh: FXR, fazni lanac
Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« : 09 Srpanj, 2013, 11:35:35 »
 :hello:

Otvorio sam temu u off-u jer sam predpostavio da ću dobiti više odgovora.

zanima me slijedeće:
Gledao sam po njuškalu RS-ove, 2007 godina, nije mi jasno zašto ne drže neku cijenu:

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-125-125-cm3-oglas-7793259  ---: 1.500 EUR

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-125-cm3-oglas-8434094   ---:    1.750 EUR

Kakav je motor što se tiče servisnih intervala? (tražio sam po netu ali slabo šta sam pronašao)

Pošto je 2-t agregat+visoki okretaji, zanima me koja su ulaganja?

Pouzdanost?

Na što osobito paziti prilikom probavanja motocikla pred kupnju?
Iskustva sa istim motociklom


Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2013, 14:25:58 »
Ovaj drugi je od frenda,dobar je motor :icon_thumright: Samo ga nazovi i reći će ti on sve...
A ovaj prvi,plastike nisu original,kemijano je s auspuhom i na prednoj masci fale "spojleri"

Svakodnevna ulaganja su ti dobro ulje (frend,a i ja u svoga točimo full sintetiku motul 710,90kn litra,1l ti traje cca 800km),te veća potrošnja goriva (full gas zna doci do 7-8l)
Obavezno ti je grijanje prije voznje i voznja "ispod ventila" dok ne dodje na radnu temparaturu. Što dosta vlasnika zanemaruje pa im zaribavaju često ::)

Po nekom mom misljenju,cijene im padaju jer ih,realno,ima ko govana i malo tko ih zna vozit i odrzavat,a i ima financije za to.

Kao što sam rekao,ako se prije voznje i ne stiska leden i koristi full sinteticko ulje traje dosta dugo. Poznanik iz grada,ima Mx 125 (ista mašina kao na RS-u)2006 godište i NIKAD nije mašina otvarana dosad,a ima cini mi se 24-25tkm :headbang:

Za dijelove se ne trebaš brinuti,"aprilia centri" ti imaju sve i što nema naruče pa brzo stigne,takodjer tu je motormania,moto jakopec,ebay,njuskalo,itd.

Okvirne cijene dijelova su ti:
-sredjivanje cilindra (nikasil) - 1200kn
-klip/karike 100eura
-klipnjaca 90eura (presanje i centriranje 20eura)
-set brtvi i semeringa 50eura
-lezajevi 60-70 eura
-lamele s oprugama 80ak-90 eura
-svjecica 80kn, filter zraka 30-40kn
-ulje za getribu 1l (ide ti 600cc) 75kn

Sitnice poput sajli su ti 100tinjak kn,disk plocice nekih 400kn,lanac i lancanici blize 100eura,set dobrih guma,cini mi se,200 eura.


Ono na što trebaš paziti je kao za svaki motor. Po zvuku mašine mozes cuti ako lupa klipnjaca ili nesto sl. Koliko znam,nemaju neke mane na koje trebas posebno pazit.
Pogledaš kako motor ide i vuče. Ako nisi vozio 2t 125 nikad,normalno da je u nizim okretajima mrtav pa kad ventil otvori ide. Provjeris ispravnost ovjesa i kocnica,da ne vuče u stranu i sl. Struju da li radi (svjetla,zmige,sat,itd),pogledas serafe masine i plastike da vidis koliko je sarafano,itd,itd,itd.

Eto,nadam se da sam pomogao :icon_thumright:



Offline ruffryder_93

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 229
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nemačka
  • Moj Skuter: SR 150, vx 125
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Fazni lanac
  • MojSpuh: FXR, fazni lanac
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2013, 20:01:15 »
Ovaj drugi je od frenda,dobar je motor :icon_thumright: Samo ga nazovi i reći će ti on sve...
A ovaj prvi,plastike nisu original,kemijano je s auspuhom i na prednoj masci fale "spojleri"

Svakodnevna ulaganja su ti dobro ulje (frend,a i ja u svoga točimo full sintetiku motul 710,90kn litra,1l ti traje cca 800km),te veća potrošnja goriva (full gas zna doci do 7-8l)
Obavezno ti je grijanje prije voznje i voznja "ispod ventila" dok ne dodje na radnu temparaturu. Što dosta vlasnika zanemaruje pa im zaribavaju često ::)

Po nekom mom misljenju,cijene im padaju jer ih,realno,ima ko govana i malo tko ih zna vozit i odrzavat,a i ima financije za to.


E bogami ovo je sve što me zanimalo..ukratko. svaka čast na trudu  :icon_thumright:
Kao što sam rekao,ako se prije voznje i ne stiska leden i koristi full sinteticko ulje traje dosta dugo. Poznanik iz grada,ima Mx 125 (ista mašina kao na RS-u)2006 godište i NIKAD nije mašina otvarana dosad,a ima cini mi se 24-25tkm :headbang:

Za dijelove se ne trebaš brinuti,"aprilia centri" ti imaju sve i što nema naruče pa brzo stigne,takodjer tu je motormania,moto jakopec,ebay,njuskalo,itd.

Okvirne cijene dijelova su ti:
-sredjivanje cilindra (nikasil) - 1200kn
-klip/karike 100eura
-klipnjaca 90eura (presanje i centriranje 20eura)
-set brtvi i semeringa 50eura
-lezajevi 60-70 eura
-lamele s oprugama 80ak-90 eura
-svjecica 80kn, filter zraka 30-40kn
-ulje za getribu 1l (ide ti 600cc) 75kn

Sitnice poput sajli su ti 100tinjak kn,disk plocice nekih 400kn,lanac i lancanici blize 100eura,set dobrih guma,cini mi se,200 eura.


Ono na što trebaš paziti je kao za svaki motor. Po zvuku mašine mozes cuti ako lupa klipnjaca ili nesto sl. Koliko znam,nemaju neke mane na koje trebas posebno pazit.
Pogledaš kako motor ide i vuče. Ako nisi vozio 2t 125 nikad,normalno da je u nizim okretajima mrtav pa kad ventil otvori ide. Provjeris ispravnost ovjesa i kocnica,da ne vuče u stranu i sl. Struju da li radi (svjetla,zmige,sat,itd),pogledas serafe masine i plastike da vidis koliko je sarafano,itd,itd,itd.

Eto,nadam se da sam pomogao :icon_thumright:

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #3 : 11 Srpanj, 2013, 14:47:17 »
2007 sam baš i imao tu rs125

moje iskustvo ti je da trebaš za takav motor imat malo podebljane financije, posebno u odnosu na neki 4T skuter iste kubikaže.

kod mene je potrošnja bila oko 10L, s time da sam ja motor stvarno iskorištavao maksimum
obavezno full sintetika, znači ulja od bar 100kn litra, koja ode za 700ak kilometara
gume traju do 6000km, set malo boljih oko 1700kn
lanc i lančanici oko 8000km i promjena

vijek do generalke je većinom 10-15000km, iako ima i primjeraka koji voze i duplo, ali ti su rjeđi(uz zagrijavanje i ne ubijanje će potrajat i tih 20tkm)

uglavnom, za jednu sezonu neke prosječne vožnje (znači nekih 7-8tkm) ti ugrubo treba 600ak eura bez benzina i nekih kvarova,
pa sad vidi dali si to možeš priuštit, a računaj pošto su u pitanju rabljeni motori da će uvijek bit i nekih dodatnih neplaniranih ulaganja
rab

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #4 : 11 Srpanj, 2013, 22:17:04 »
sorry što se ubacujem u temu, ali trenutno sam u istim problemima.. Zanima me dali se osijeti tolika razlika između honde nsr 125 i rs 125, i šta mislite o af1 125, ima ih dosta povoljno po oglasnicima.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #5 : 11 Srpanj, 2013, 23:03:13 »
Af1 su ti vecinom rupe bez dna i razjebane (cast izuzetcima),mašina ti je takodjer rotax samo 123,a ne 122 ko na novijima.


Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #6 : 11 Srpanj, 2013, 23:38:08 »
znači najbolje bi bilo tražiti rs, našao sam par komada, ali šteta što sam ograničen sa 11 kw.. Dali je policija stroga po tom pitanju ili se može proći s 11+ kw s A1 kategorijom?
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #7 : 12 Srpanj, 2013, 00:36:31 »
Ah,kako gdje i kako tko...negdje prolazi,negdje ne.
Lako za policiju,ako dodje slucajno do prometne nesrece,u sranju si jer po zakonu nemas dozvole za preko 11kw.
Moj dt u papirima ima 10kw,a ustvari je otvorena verzija,tako nesto bi bilo najbolje naci...
E,i da,NSR jest nesto slabiji od Rs-a,ali je dugotrajniji...

EDIT: 2000ti post :frajer:

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #8 : 12 Srpanj, 2013, 00:38:15 »
a kad je takva situacija najbolje se držati zakona  :(

čuo sam se s jedinim likom pa ćemo vidjeti, u pitanju je nsr 125, samo me zanima koja je to mašina i kako stoje djelovi za nju? I da, dali ima negdje još uvijek za kupiti vizira i ostalih sitnica od plastika?
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: Aprilia RS 125 2007 god, pitanja
« Odgovori #9 : 12 Srpanj, 2013, 04:12:07 »
Ako te policija uhvati s previše kw s motorm,kazna ti je 1000kn.
Ako je u pitanju prometna isto ti je 1000kn zbog prelaska dozvoljene snage,a trko je kriv taj snosi.Istinito al glupi zakoni.
......