Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zvučnici u spidfajtu?  (Posjeta: 2313 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Zvučnici u spidfajtu?
« : 22 Srpanj, 2008, 00:51:22 »
Stavit ću zvučnike u njega pa sam mislio možda u ove mrežice nagurat baš su nekako prikladne  :toothy12:

Mene zanima trebaju li te mrežice nečemu za ispuh usis pošto će je zvučnik djelomično prekriti iznutra. bit će 5 satelito okolo po motoru i 2 suba 6" u gepeku.
i kolko otpirlike dugo smije raditi to sa ugašenim skutom dok se ne potroši aku, nisu neki prejaki zvučnici, neki home 5.1 sistem 80w?
http://ec1img.pchome.com.tw/mic/img/AGS00025l.jpg
« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2008, 00:53:16 vktr »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #1 : 22 Srpanj, 2008, 00:54:07 »
neonke i zvucnici=diskoteka na skuteru, jos da je i neki stroboskop to bi bilo nesto. :laughing7:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #2 : 22 Srpanj, 2008, 01:06:12 »
Donekle i je, neonke koje reagiraju na bas,  :toothy9:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #3 : 22 Srpanj, 2008, 01:14:15 »
zasto praviti lunapark od skutera?

btw..ova tema je za styling
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #4 : 22 Srpanj, 2008, 01:19:23 »
Zato kaj sam ja pravi seljak  :toothy12:

ovo je još uvjek tehničko pitanje, kad krenem sa projektom bit će u stajlingu :binkybaby:

Uf šta ste se rspisali a niko mi još nije odgovorio na pitanje  :toothy11:

BTW ako neko zna di nabaviti najeftinije one aluminijske podnice, može i na odpadu ako neko zna :D sam ću ih rezat
Malo sam pretjero sa smajlićima ali kaj mogu kad sam seljak  :laughing6:
I još nešto reko mi je onaj tamo neki tu na forumu da zna nekog ko prodaje alarm i daljinsko paljenje za 160kn ali je izgubio broj jel zna neko još i to?
Kaže da ima na svijet skutera ali forum tamo ne radi :(
« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2008, 01:26:40 vktr »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #5 : 22 Srpanj, 2008, 01:22:33 »
Nov novcat AKU ima oko 4A. To bi do njegove potpune smrti trebalo biti dosta za davanje 96W pola sata (ili 48W sat vremena). Ali to je teorija. U praksi je to puno manje

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #6 : 22 Srpanj, 2008, 02:20:37 »
loše mjesto...šta ak te kiša negdje opere??
riknut će ti svi zvučnici :sad3:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #7 : 22 Srpanj, 2008, 06:23:07 »
joj kakve cirkuse rade djeca...

po meni su sljedeci problemi u pitanju...

1.Akumulator je definitivno preslab prema svim alfinim proracunima..koja su tocna ali u praksi nije tak...pojacalo kod basap otegne veliku struju koju akumulator jednostanvo nemoze dati...
2.Kucno kino je koncipiran da radi na 220V...on ima trafo u sebi koji mu pretvara napon..ali sumnjam da je bas na 12V moze biti npr. 24-32-36V.
3.Zvucnici nikako nece prezivjeti prvu kisu na tim polozajima...jel su u vecinu kucnih kina ugradei zvucnici s papirnatim membranama
4.i da ugradis kucni kino to nece biti kucni kino jel ces spajati na mp3 ili nesto slicno tome a on ima smao 2 kanalne izlaze...ali to je ionako manje bitno..
5.Ako mislis sam skupiti komponente auto pojacalo zvucnike i tako to opet je problem u struji...namotaji jednostanvo nemogu stic napuniti akumulator...
6.mjesta je premalo za nagurati tolko zvucnika...

Najbolje je ak vec neko hoce imat muziku kupiti zucnike za komp  one neke jeftine 50kn...oni se mogu preurediti na 12V da rade i sviraju cist ok...i mali su i mogu biti spojeni na akumlator...

Najveci problem je u basu jel najvise struje trosi...na skuter se to nemoze ugraditi..nemozete iz skutera auto napraviti i gurat muziku unutra...
jedino da nades mjesto za auto akumulator i onda jos mjesta da uguras ostale komponente...i onda ce to svirati tak dugo dok se akumulator ne isprazni..
Under construction...

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #8 : 22 Srpanj, 2008, 09:39:18 »
Nov novcat AKU ima oko 4A. To bi do njegove potpune smrti trebalo biti dosta za davanje 96W pola sata (ili 48W sat vremena). Ali to je teorija. U praksi je to puno manje
Akumulator koji ima kapacitet 4Ah nece ni priblizno dat pola sata 96W.
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Kiki Lead

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Honda lead 100
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #9 : 22 Srpanj, 2008, 10:57:25 »
Ja sam imo autoradio u skutu sa 2 zvucnika i svra cist ok,znali su radit i preko 2h i mogo sam najnormalnije upalit na aku. :headbang:
Tak da sam daj,zakaj ne... :toothy10:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #10 : 22 Srpanj, 2008, 12:01:46 »
Kaj ste ljubomorni  :toothy9: nećete me spriječiti svojim komentarima  :laughing6: zezam se
Ja sam već prije bio spojio na bivšu apriliju bili neki 4.1 zvučnici ja spojio samo sub i 2 zvučnika, i dobro je sviralo i u skladu s neonkama dugo. 20ak minuta pol sata smo sigurno slušali, s tim da je bio neki prasatari akumulator kojeg sam jedva napunio vožnjom i prije zvučnika.
Ne stavljam ja 5.1 da mi bude 5.1 nego da budu zvučnici na sve strane.
I te prošle zvučnike sam spojio tako da sam premostio transformator iznutra i direkt na 12v spojio i radilo je čist ok. A na kiši ne namjeravam ostavljat skuter, a ako se dogodi jebiga, prošo cirkus  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #11 : 22 Srpanj, 2008, 12:21:20 »
Nov novcat AKU ima oko 4A. To bi do njegove potpune smrti trebalo biti dosta za davanje 96W pola sata (ili 48W sat vremena). Ali to je teorija. U praksi je to puno manje
Akumulator koji ima kapacitet 4Ah nece ni priblizno dat pola sata 96W.

Znam. Ja sam samo napisao da bi se 4A u tom periodu potrosili kad bi se davalo oko 96W. Naravno da je praksa nesto sasvim drugo.
I sto Benjamin kaze - bas potegne jako puno struje.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #12 : 22 Srpanj, 2008, 14:27:30 »
Evo rastavio sam sub i očekivao sam da će me dočekat transić sa 2 ulazne i 2 izlazne žice (+ i -) kao što je bio slučaj sa prošlim rastavljenim zvučnicima, ali ne, ovo je nešto napredno  ??? kuži li netko ovdje nešto

Kako bi bilo to najednostavnije rješit

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #13 : 22 Srpanj, 2008, 16:07:39 »
NIje to nikakva napredna tenhika..to je trafo s vise izlaza izlaza...to se cesto koristi...a pogotovo kod jacih pojacala...jel je u samo pojacalo ugradneo vise pojacala..jendo je recimo za bas a drugo za zvucnike itd... rijesiti...da se nekak kemijati...ali sumnjam da da ono daje 12v daje vise sigurno..tak da ti nece raditi na 12v ili ce raditi ali nece davati tu snagu koju innace daje...
Under construction...

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #14 : 22 Srpanj, 2008, 21:59:51 »
Sta ides radit kad se ne kuzis...
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #15 : 22 Srpanj, 2008, 22:02:16 »
ispitaj trafo,koliko su mu izlazi napona

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zvučnici u spidfajtu?
« Odgovori #16 : 23 Srpanj, 2008, 17:52:11 »
Niš od ovoga dok ne nabavim pravo pojačalo i zvučnike.
« Zadnja izmjena: 24 Srpanj, 2008, 13:11:27 vktr »